Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

:) Благодаря за прекрасните идеи!!!

Ами аз така си правя - каня си все разбрани гости, та така си готвим и си говорим и се получава много приятелска и задушевна атмосфера. И на всички им е вкусно. :)

Почерпката е здравословна, и по-скоро нормална, отколкото празнично-преяждаща :rolleyes:

Никога не се престаравам, готвя, ако искам и имам настроение...

А на детско парти - правим супер красиви мини сандвичи-хапки с мамите - и така всяко дете си харесва по нещо, ако въобще се сети за ядене...

Но душата ми плаче, като гледам как масово жените се побъркват от чистене и готвене.

Хем искат да имат гости, хем се шашкат от работа. Ами не е честно, и те трябва да почиват.

А как се съчетават хомеопатия с астрология?

Дали има хора, които са правили такива съпоставки?

А кои и как решава да се създават нови хомеопатични лекарства?

Линк към коментар
Share on other sites

Но душата ми плаче, като гледам как масово жените се побъркват от чистене и готвене.

Хем искат да имат гости, хем се шашкат от работа. Ами не е честно, и те трябва да почиват.

В страни, които преди нас са минали по този път, на гости - купон се ходи, като всеки носи по нещо приготвено от него и с... любимата си напитка. После преди да си тръгнат всеки участва в почистването, кой каквото си избере.

Между другото, така си и направихме предпразничният купон в Хомеопатичното общество, като всички носеха по едно приготвено от тях, любимо блюдо. :)

Астрологията си е абсолютно самостоятелен езотеричен метод. Много точно и синтезирано описание на всичките езотерични методи е направил Торвалд Детлефсен в книгата си "Съдбата като шанс"

Редактирано от Alexandar
Линк към коментар
Share on other sites

Астрологията си е абсолютно самостоятелен езотеричен метод. Много точно и синтезирано описание на всичките езотерични методи е направил Торвалд Детлефсен в книгата си "Съдбата като шанс"

Весел празник, Александър!

Астрологията и хомеопатията могат прекрасно да вървят ръка за ръка!

Познанията ми по хомеопатия са нищожни, но съм свидетел, колко добре действа!

Астрологията, би могла да ни подскаже защо "накуцваме", а хомеопатията да ни помогне да "ненакуцваме". Реално, и двете търсят корените на причините. Знаем,че симптомите са върхът на айсберга.

Редактирано от lokator
Линк към коментар
Share on other sites

Астрологията си е абсолютно самостоятелен езотеричен метод. Много точно и синтезирано описание на всичките езотерични методи е направил Торвалд Детлефсен в книгата си "Съдбата като шанс"

Весел празник, Александър!

Астрологията и хомеопатията могат прекрасно да вървят ръка за ръка!

Познанията ми по хомеопатия са нищожни, но съм свидетел, колко добре действа!

Астрологията, би могла да ни подскаже защо "накуцваме", а хомеопатията да ни помогне да "ненакуцваме". Реално, и двете търсят корените на причините. Знаем,че симптомите са върхът на айсберга.

Да, убедих се в това при срещите ми с теб! :3d_075:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Мои познати имат много старо куче, дълго време е много болно, няма сили.

Медицината направи всичко възможно, но хората вече разбират, че то горкото се мъчи и скоро ще си отиде.

Може ли да се направи нещо, за да му се помогне - или да живее или поне лесно да си отиде?

Линк към коментар
Share on other sites

Мои познати имат много старо куче, дълго време е много болно, няма сили.

Медицината направи всичко възможно, но хората вече разбират, че то горкото се мъчи и скоро ще си отиде.

Може ли да се направи нещо, за да му се помогне - или да живее или поне лесно да си отиде?

Може! И успешно съм го правил.

Редактирано от Alexandar
Линк към коментар
Share on other sites

можете ли да кажете какво представлява Amarin защото няма нищо в нета...

Няма такова хомеопатично лекарство, поне аз не знам да има такова.

Линк към коментар
Share on other sites

странно - хомеопата ми го предписа вчера

пише Amarin 6x

Може и аз да не знам... може да е някаква "хомеопатична" смеска, най-простото е да попитате хомеопата си. :v:

Редактирано от Alexandar
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Имам спешен въпрос. В момента не мога да се свържа с класическия си хомеопат. детето ми е на 4,5години и е болно. по препоръка на хомеопата ни му дадох от неговото лекарство, но забравих да питам дали мога да давам и амброксол (сироп за кашлица) освен билковите сиропчета ,за да успее да отхрачи секрета. Нормално ли е първия ден с неговото лекарство температурата да спадне и да атхрачва, 2-да не отхрачва, 3-да отхрачва и отново да е с температура? Но 1 ден му дадох амброксол и ми се иска пак да му дам.

Линк към коментар
Share on other sites

Алекс, :feel happy:

Много хубава и полезна тема. :thumbsup: На тези, които са нови в този метод на лечение - имайте вяра в хомеопатията, тя наистина работи.

На всички, които за първи път срещат Алекс ще кажа, че биха могли да получат много полезни, компетентни и безценни отговори на въпросите си /аз го познавам от лично :v: /

БожидарЗим, мисля че трябва да потърсиш помощ от добър класически хомеопат и съвсем скоро нещата ще се оправят! Успех!

alisaa, ако на детето му е изписано правилното хомеопатично лекарство не би трябвало да имате нужда да пиете каквото и да било друго :v: Преди около 2 месеца синът ми беше с тези симптоми - един ден една кашлица, на другия - друга... безкрайно беше! При нас се проточи много дълго - и до днес все още прокашля понякога след сън /а са минали около 2 месеца/. Смятам, че при нас се появи и дразнене от химията в детската градина.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Имам спешен въпрос. В момента не мога да се свържа с класическия си хомеопат. детето ми е на 4,5години и е болно. по препоръка на хомеопата ни му дадох от неговото лекарство, но забравих да питам дали мога да давам и амброксол (сироп за кашлица) освен билковите сиропчета ,за да успее да отхрачи секрета. Нормално ли е първия ден с неговото лекарство температурата да спадне и да атхрачва, 2-да не отхрачва, 3-да отхрачва и отново да е с температура? Но 1 ден му дадох амброксол и ми се иска пак да му дам.

Първо, не е редно да се бъркам в работата на хомеопата Ви. Знам че като майка, всички тези променливи симптоми които изброихте, много Ви притесняват, но да Ви успокоя, че те са добра защитна реакция, вкл. и високата температура! Вижте повече по въпроса тук:

Грип - план за действие на жизнената ни сила

Линк към коментар
Share on other sites

А искам да питам какво е хомеопатичното лекарство, ако човек се е отчаял от живота?

Как какво?

Любовта, да обичаш и да си обичан!

Линк към коментар
Share on other sites

Алекс, :feel happy:

Много хубава и полезна тема. :thumbsup: На тези, които са нови в този метод на лечение - имайте вяра в хомеопатията, тя наистина работи.

................................................................................

.

T@LI Добре си ни дошла при нас! :feel happy::3d_041:

Линк към коментар
Share on other sites

А искам да питам какво е хомеопатичното лекарство, ако човек се е отчаял от живота?

Как какво?

Любовта, да обичаш и да си обичан!

Абе на такъв човек му се струва че любов няма.

Питах, защото Бах има есенция за това нещо и и се интересувах каква е сътветната съставка на хомеопатията.

Линк към коментар
Share on other sites

БожидарЗим,

Абе на такъв човек му се струва че любов няма.

Питах, защото Бах има есенция за това нещо и и се интересувах каква е сътветната съставка на хомеопатията.

Отговора е стандартен, но пък верен: Индивидуално е!

Зависи от степента на отчаяние. Най-дълбоката степен е отказ от живота - на човек му минават суицидни мисли, и тогава предписваме съответното хомеопатично л-во, пак е индивидуално, като един от признаците по които предписваме едно или друго хо л-во, е метода и оръдието за самоубийство.

Най-леката форма е Депресия, на'учна купешка дума, за която в нашият основен справочник, Реперториума има препратка към по-точната дефиниция: Sadness = Тъга, печал, униние.

Там вече възможните хо л-ва са стотици.

Излекувал съм много такива състояния, включително и Страхови неврози, ПР = Панически разстройства и т.н.

Редактирано от Alexandar
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за отговора :)) Наистина се оказа, че е лечебна криза. Детето се подобрявя. А личния ни лекар, който много ни подкрепя ,ни беше казал че в гърдичките се чува хрипче като за пневмония. На 3 ден вече не се чуваше нищо. Така че на тези, които не вярват мога да гарантирам 100% че хомеопатията действа даже по силно от алопатичните лекарства. Въпроса е човек да не се отказва докато търси НЕГОВОТО лекарство или защото не намира логика в хомиопатичното лечение. Намерете си ДОБЪР класически хомеопат и му се доверете. Успех!3d_137.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Тук в Бг, меко казано прекаляват с диагнозата "пневмония"! Докато в т.н. "бели" страни, на 100 настинали деца, само 3-4% правят пневмония, то в България 34% процента им "правят", по-скоро им "вменяват" пневмония!?... ;)

Редактирано от Alexandar
Линк към коментар
Share on other sites

Alexandаr, това което искам да Ви попитам е: възможно ли е прилагането на хомеопатично лечение при натрапливи мисли, каквато е ревността. Ако е възможно какви хомеопатични продукти предлагате Вие.

Благодаря Ви!

Редактирано от galiaivo
Линк към коментар
Share on other sites

Alexandаr, това което искам да Ви попитам е: възможно ли е прилагането на хомеопатично лечение при натрапливи мисли, каквато е ревността. Ако е възможно какви хомеопатични продукти предлагате Вие.

Благодаря Ви!

Възможно е!

Само че, в нашия основен справочник - Реперториума, в глава "Mind" - Jealousy (ревност) са изброени 63 различни хомеопатични лекарства, и кое от тях ще свърши работа зависи от това как хомеопата ще "снеме" картината на всеки отделен индивидуален случай.

Освен това, на по-дълбоко ниво се крие основната причина за тази ревност, и именно тя трябва да бъде излекувана, за да разчитаме на пълен успех.

Редактирано от Alexandar
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Alexandаr,

имам въпрос към теб. Моя приятелка дълги години има следния проблем - измръзване на ръцете. Лекарите и поставиха диагноза Синдром на Рейно. При студено време, дори и да е добре облечена, ръцете и често измръзват, проявяват се всички симптоми за студова алергия и въпросния синдром - побеляване на ръцете в следствие на не добро кръвоснабдяване, изтръпване, след затопляне пък зачервяване, подуване и т.н. Посети различни лекари, прави си изследвания, пи лекарства, витамини, купи си какви ли не ръкавици, нищо не помага. Би ли могъл да дадеш съвет от гледна точка на хомеопатията? И ако е възможно да ни препоръчаш класически хомеопат в София, за да се обърне към него за лечение (ако не е удобно тук, то на ЛС).

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да попитам за лекарство срещу хронично дългогодишно безсъние. Безсъние от типа нормално заспиване, но събуждане около 3 часа и сякаш кликване в режим на будност. Има ли реални подобрения при такъв тип инсомния? С кои лекарства? Къде да се намерят? Наистина ли действат? Питам за себе си.

Питам това, при положение, че за справяне с безсънието е опитано много: медитация, автохипноза и хипноза, автогенен трениг и релаксация, дишане и визуализация. Отделно себеразбиране и т.н. Постига се пълна физическа и умствена релаксация, умът може да няма и една мисъл с часове и да си в режим на интуиране, но блокировката сякаш идва от самия мозък и просто не се повлиява... Безсъние, което е в огромна степен неврогенно, не и психогенно. Тоест предизвиквано от мозъчно биологично и биохимично задействане в мозъка, което въпреки всичките си усилия не успявам да повлияя чрез психиката. Принципно са свързани психиката и неврологичната и основа - мозъкът, така е. Директно при това. В моя случай обаче мозъчната основа на безсънието засега не успява да се повлияе от психиката - въпреки пълната релаксация с отдръпване на сетивата, въпреки съзерцанието в пълно спокойствие, въпреки позитивното намерение и психоемоционално спокойствие... В същото време аз самия добре повлиявам безсъние при други хора чрез хипноза - но психогенно такова, предизвиквано от страхове, тревожност, вина и бягащи мисли. Аз обаче си лягам щастлив и спокоен, с оптимизъм и вяра в Себе си и Вселената, с осъзнати и изчистени травми много повече от много други хора. Безсънието ми се проявява практически без връзка с психичното ми състояние в момента на случването си - някога съм прекрасно балансиран, някога неутрален, някога по-боен. Но не наблюдавам никаква връзка... По-скоро се случва по чисто физиологични причини - може да имам по-високо кръвно, не съм го мерил никога. Имам и по-висок допамин... Случва се обаче произволно, когато си поиска, обикновено 5-10 нощи месечно, вече 10-та година. Когато гладувам на вода или на плодове, безсънието обаче вместо да намалее, както би се очаквало, нараства. Преди 6 години хомеопат ми беше дал книжка с описание на видовете безсъние и се бях учудил колко точно ги описва. Предложи ми сам да си избера лекарството - избрах си вече забравих как се казваше. безсънието ми обаче се увеличи кошмарно. Забелязъл съм, че същото се случва, когато вземам релаксиращи билки (пробвал съм тинктури и чайове доста време) - психиката ми реагира мощно и става някаква реакция, несъзнавана силна съпротива, която всъщност ми гарантира безсънна нощ винаги когато взема нещо...

Благодаря за вниманието предварително!

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...