Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Промяна на живота; Социализиране ?!


Recommended Posts

Здравейте icon_wavey.gif

Осъзнавам че доста съм се изолирал от обществото, почти не излизам и ако изляза то е с обичайните приятели (които са единици). Никога не съм си падал по дискотеките, за купони по става(но не ме канят на такива)...

Завърших семестриално преди година и от тогава хептен нямам контакти.

Живея почти сам, финансово съм зависим, на 25 съм, младолик, интелигентен, лъчезарен, възпитан, културен, смея да кажа и готин, но...с жените откакто смекчих критерийте се задянах тук-там, но нищо сериозно, губя интерес/писват ми бързо, а и не само те а не знам защо с някои дори и приятелство не мога да завържа, обикновено се запознавам в чата, после ако се стигне и до среща, всичко е супер, говорим си, споделяме, обещаваме си и дотам - всичко си остава в сферата на добрите намерения (предимно от тяхна страна) ... нз аз ли съм прекалено странен, a са ми казвали доста добри думи от приятелки за моята личност, но защо тогава съм сам по дяволите?! wall.gif

Друго което са ми казвано че съм влюбчив, като се видя с някоя девойка/жена, която ми допада/харесва с;ед това 1-2 дни ме държи, изпитвам желание пак да съм с нея и т.н. hug.gif Хубавото е че ми минава бързо, но не при всяка е така.

От книжките които чета, разбрах че съм аналитичен тип, интроверт, чувствителен, не пуша, не се наливам; детството ми ме е доста добре скопило, подтиснало и моделирало в нещо което не ми харесва- нерешителен, неинициативен, срамежлив, не мога да се отпусна, например да се заиграя с дете или куче пред други хора- да покажа емоциите си...не навиждам посредствеността, недодялаността, безхаберието...

Знам че за самочувстието е хубаво да си купиш нови и стилни дрехи, понякога като ми се случи да изляза на среща с момиче се чудя какво да облека (то няма и избор icon_sad.gif ) - ка'моли за нещо по-официално icon_confused.gif Ако имах финансова възможност щеше да е по-лесно цялата тази работа, но уви icon_sad.gif Работа за момента не мога да си намеря (имам и здрав. проблеми,за момента мога да работя единствено лека работа поради здравословни проблеми) - които ме възпират да спортувам почти всеки вид спорт, но имам идеи да започна от някъде, постепено...

А и друго - къде са свестните момичета, последните ми 2-3 опита бяха трагични...

От прочетенето в онези теми се замислих: какво предлагам в замяна (нямам кола, не работя... нямам наследство) аз и не искам да се задомявам все още, макар че гоня 26?! Кажете ми какво търси/очаква една жена? Все още вярвам че все някъде има романтички които търсят човек като мен (а не чичко паричко или поне в някакво положение).

Въпроса ми е какъв план да предприема за социализация. Къде/как мога да се запозная/срещам с млади хора, на средно интелигентно ниво?! В квартала ми съм от 3г ,почти няма никой на моята възраст, всичко се е разбягало по чужбина icon_sad.gif

В момента разполагам с минимални средства за лични удоволствия, какво бихте ми препоръчали?!

Исках да посещавам курс/група по литературно писане - в София няма такова животно; нещо с културна или себеградивна насоченост. Ходих един-два пъти на петъчните концерти в Консерваторията, но ми омръзна сам да се нося по такива места, а и не можах да се запозная с никого icon_sad.gif

За курса по английски все още събирам пари...

Един приятел ми спомена че всеки четвъртък вечер се събирали в южния парк млади хора, като се стопли ще отида да видя и там за какво става дума icon_smile.gif

Имам чувството че хората са се затворили в себе си, както се пее в една българска песен: "Късно е ... всеки живее в собствен свят..." , масово общуването е преминало във виртуалният свят, тъжно е wal

Доста често милея за старите времена, когато се уговаряш за среща няколко дни по -рано, общуването на живо е било доста повече, имаше кино дори в квартала, а сега всичко се е изнежило, не държат на думата си, "обещават", безкрайни разговори по мобилния, чатове... понякога ти се ще да пипиташ или заговориш някого -той/тя пък съответно си е набичил/а слушалките и не те чува........... Знам че тези времена са изчезнали във времето, може би в малките градове все още се таят някои от нещата. Може понякога да съм идеалист, ...романтик, но предпочитам такъв отколкото да се слея с масата. smiley_079.gifgotosleep.gif

Промяната: Нещо което от доста време планирам е да се променя изконно, защото ми писна да се подиграват с мен, да се държат пренебрежително, някои дори се правят че не си чуват телефона... явно да си добър и послушен не върви на днешно време. Искам да обърна нещата- те да искат да ме търсят, да съжаляват че навремето са ме пренебрегвали и ако почнат да съжаляват - ще им покажа един пръст само, да не казвам какъв, или съвсен културно ще ги игнорирам...

ПИСНА МИ! Не може така да продължава. wall.gif

Искам да скъсам със доста от сегашните познанства > Нов живот, да оправя тялото/здравето си, да завържа нови приятелства, да стана по-твърд, мъж на място, стилен, целеустремен, ... любов... път към щастието.

ПП: Препоръчайте ми и книга ако мислите ,че ще ми помогне донякъде за промяната, понеже гледам има какви ли не на пазара.

Линк към коментар
Share on other sites

Най-добрият съвет за един ,,аналитичен ‘’ тип е да стане ,,практичен’’.

Първата стъпка към това е да си намери работа.

Работата ще му даде социални контакти, финансова независимост, калява волята и не на последно място намалява свободното време, за да няма време за самонаблюдение и анализ.

Без тази стъпка е безпредметно да се говори, или по-точно всичко би било в сферата на ,,празните приказки ‘’.

Линк към коментар
Share on other sites

Хубаво, това за работата и промяната около нея съм съгласен напълно, но каква да е тази работа в която да не ми се налага да нося (вдигам) неща по-тежки от 4-5кг и то в тази безработица :( Дори на 1/2 раб. ден ме устройва.

Линк към коментар
Share on other sites

Наистина не мога да кажа каква е тази работа, но съм сигурен ,че ако ти сега излезеш и започнеш по 10 часа на ден да я търсиш скоро ще ни кажеш каква е.

Излиза, че вчера не съм бил точен.

Първата стъпка към социализацията е в самото търсене на работа. Осем, десет часа на ден в обикаляне и среща с различни хора ще е много, много полезно. Така ще се научиш и да понясаш безболезнено отказите.Доколкото разбирам ти нямаш проблем с времето и може да започнеш търсенето още днес. Дори наистина да не намериш скоро работа, самото общуване в търсенето и ще е от огромна полза за социализацията ти. Във всеки случай на този етап ще е много по- полезно от срещата ти с психотерапевт.

Редактирано от hip
hip
Линк към коментар
Share on other sites

Да, прав/а си не полагам почти никакви усилия за намирането на работа :(

Но като знам какво умея и какво се търси се настройвам песеимистично и ...

Една от първите ми стъпки ще е да се запиша на английски!

Чудех се у нас има ли клубове в които членуват хора с определени интереси?!

Засега знам само за един кръжок по астромония, на който ходят да слушат лекция и наблюдават при хубаво време, всяка седмица.

Линк към коментар
Share on other sites

×
×
  • Добави...