Jump to content
Порталът към съзнателен живот

функционални изменения


Recommended Posts

Здравейте!Вече месец и половина обикаляме докторите с дъщеря ми!Тя е на 20 г. и е студентка. Никога не е имала проблеми с учебния материал. Отдават й се лесно запаметяването и усвояването на материала. През м. юни се наложи два пъти -на 6 и 26 -да я водя в бърза помощ с ужасни болки в корема- не на определено място , а целия, просто където и да я бутни човек е болка.Когато дам обезболяващи или чай, веднага се повръщат. Първият път й сложиха система с обезболяващи и казаха, че е гастрит. След това спазва известно време строга диета, въпреки, че по принцип се храним здравословно. Но болките се повториха втори път, като бяха придружени със студена пот и по-голяма сила. В бърза помощ отново сложиха система с обезболяващи, взеха кръв и урина, където стойностите на левкоцитите бяха завишени/при норма 10, те бяха 16/. Имаше консулт с хирург, но нямаше апандисит. Тогава доктора каза, че е добре да се направи консулт с нефролог и гинеколог. И от тогава до сега -ходене по мъките. Тъй като е края на месеца - направления няма!Както и да е. Според нефролога-песъчинки в бъбреците, иначе всичко е нормално- уронат 2х1; гинеколога - малка фоликулна киста, която ще се пукне при цикъла/дъщеря ми винаги е била с невероятно болезнен цикъл и винаги е на обезболяващи. При консулти-хормонални таблетки, които обаче след 2-я месец вече не повлияват. Изчетох доста и разбрах , че причината е в простагландините, но не намерих никой който да ми каже какво ги регулира.../Правила съм изследвания на хормони - всичко е в норма. Правила съм хормони на щитовидна жлеза - нормално.Направихме изследвания на кръвта - всички са нормални, дори и левкоцитите. Преди 2 години дъщеря ми имаше завишени стойности - 800 на AST. Отново беше "ходене по мъките"-всеки изпишваше антибиотик и непрекъснато имаше различни бактерии в гърления секрет. Но така и си останаха антибиотиците- не ги пи. Накрая й дадох оксилококциум - извинявам се ако не го изписвам правилно-и явно всичко се оправи с AST. Малко се отклоних -да продължа с настоящия момент:направихме урокултура - всичко е нормално; изследване за хеликобактер - всичко е нормално. Накрая личната ни прати при доктор вътрешни болести , нефролог, ехограф-тя обстойно я прегледа и заключи, че нищо й няма, каза - функционални изменения. Скара се, че е започнала да пие хормони, след като имало билкови препарати за обезболяване на цикъла, които регулирали простагландините./И най-после някой препоръча препарат на билкова основа. А за болките в стомаха препоръча хомеопатично лекарство - магнезиев фосфорикум 15 потенции-извинявам се ако не го изписвам правилно. С това за сега приключи ходенето по доктори, но дъщеря ми казва - имам вече чувството, че когато ме заболи корема и започвам да се страхувам да не ми стане пак така. Вторият път, когато беше в бърза помощ на система, до нея имаше един мъж, също на система, който почина. говорихме и за това. Дъщеря ми казва, че тези неща й се случват, за да я калят и направят силна.Но въпреки това би предпочела да й кажат има ти това и това и да знае, че като си изпие лекарствата ще й мине. И казва - функционални изменения - от какво са, как се оправят-никой нищо. Когато баща й почина преди 8 г. ние доста сме говорили и знаем, че въпреки, че не го виждаме, той е с нас. Знае, че тялото е опаковка и че духът на човека не може да умре. Говорихме, че е възможно да има някакви натрупвания и сега да избиват. Защото миналата година се заредиха няколко неприятни случки - на мен ми беше поставена лоша диагноза/аз не я споделих, а започнах да търся вариянти за уточнения и т.н./ В последствие се оказа, че диагнозата е грешка. Но тъй като връзката ни е много силна, накрая като й казах, тя каза -аз усетих, че има нещо, но бях сигурна че всичко е наред. След като с мен се оправиха нещата, котарака й се разболя много тежко, наложи се операция за която доктора даде 50% живот.Тя беше много отчаяна, но непрекъснато повтаряше - той не може да умре, толкова много го обичам, че трябва да живее. И наистина-котарака е жив и здрав и до днес.След като приключи това, дядо й претърпя една операция, а с него са големи приятели. Всичко беше успешно и той е добре, но за известно време той беше в къщи и се наложи и тя да му слага капки в очите. Говорихме за всички тези неща, но не стигнахме до никакъв извод. Продължихме по-навътре-темата за смъртта. Колко бързо се случва - уж си жив и докторите правят всичко за тебе , а след няколко минути си вече мъртъв-визираше случая в бърза помощ. И колко е тежко за близките, защото повече никога няма да видят човека. Сподели че не й е приятно да гледа мъртъв човек, не защото се страхува от него, а просто не може да го обясни, просто сякаш не е човека. Тогава достигнахме до извода, че това й усещане е така, защото просто при него вече го няма духа, липсва душата-тялото е празно. Много сме близки с нея и отношенията са ни приятелски, но субективния фактор вероятно много ми пречи и не мога като че ли да й помогна. Моля ако може да ми кажете нещо повече за функционалните изменения и въобще като причина и начин, начин от къде да се тръгне. Н езная много съм объркана, а по принцип се справям с доста неща. Възможно е и просто много да се изморих и да не мога да видя "пътя". Благодаря ви! Вероятно изложението ми е разбъркано и дълго , но се постарах в общи лини да предам нещата.За което се извинявам.

Линк към коментар
Share on other sites

Вижте, медицината търси проблемите в сомата, няма лошо, до момента, когато, цитирам Ви:

... на мен ми беше поставена лоша диагноза/аз не я споделих, а започнах да търся вариянти за уточнения и т.н./ В последствие се оказа, че диагнозата е грешка...

Да, но когато проблема е в Душата? Тогава никакви изследвания и с най-модерните уреди няма да Ви помогнат.

Проблема на дъщеря Ви е психо/ емоционален, сиреч нематериален, нищо че се проектира, проявява в сомата, в случая - корема.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, Alexsander,абсолютно сте прав. След като се оказа, че органите са здрави, причината явно е на друго място. Затова реших да изложа проблема си в сайта. Смятате ли че случая е подходящ за хомеопатия?И какво ви е мнението за хомеопатичното лекарство, което докторката изписа?Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Koгато ние, лекарите, не откриваме никакви промени в органите -тоест те са здрави ,но има страдание, го наричаме функционално .Най -често в основата е стрес , преумора -физическа или психическа , тревога и т.н..Болест в случая няма и наистина спокойно може да се обърнете към хомеопат.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, Alexsander!Тази докторка не ни е лекуващ хомеопат. Тя изписалекарството заради болките в стомаха-започнат ли, да се взема през два часа. Потърсих в интирнет лекарството, но нищо не намерих за него. Дори не съм го взела все още. Бихте ли споделили защо се използва?Към хомеопат не съм се обърнала все още. Зная, че с тази наука шега не бива...Освен това мои познати, които ползват тази терапия при хомеопатите/които не са много на брой / в моя град, споделят,че много често им сменят лекарствата. Това доколкото зная, не е съвсем добре. Благодаря ви!

Благодаря, hip.Прочетох доста неща за окр, натрапливост, неврози и т.н. Понеже не открих признаци за тези неща, затова реших да си изложа проблема в този форум. Смятате ли че трябва психологична помощ?Благодаря ви!

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен в случая хомеопатията наистина има място. Заедно със сесии хипноза. Плюс усвояване на релаксация, автохипноза, медитация - има дискове с хипноза, които биха и дали добър старт в началото. Дисковете на Пол Макена например. В интернет има много записи на хипноза на английски. Потърсете и записите на Любомир Розенщайн - changewire radio - чудесни са! Разбира се, записите са общи, но въпреки това ще и помогнат да се научи да влиза в състояние на релаксация и транс, в което стават промените, от които има нужда!Би могла да се включи в група по йога, група по медитация. Това са все идеи, които са в терапевтична посока.

Явно дъщеря ви има силна способност за психосоматика. Това в никакъв случай не е лошо, напротив. Просто е нужно да се овладее и насочи в положителна посока. С тази способност тя би могла просто с ума си да поддържа тялото си в добро здраве и хармония!

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, Alexsander!Тази докторка не ни е лекуващ хомеопат. Тя изписалекарството заради болките в стомаха-започнат ли, да се взема през два часа. Потърсих в интирнет лекарството, но нищо не намерих за него. Дори не съм го взела все още. Бихте ли споделили защо се използва?Към хомеопат не съм се обърнала все още. Зная, че с тази наука шега не бива...Освен това мои познати, които ползват тази терапия при хомеопатите/които не са много на брой / в моя град, споделят,че много често им сменят лекарствата. Това доколкото зная, не е съвсем добре. Благодаря ви!

Благодаря, hip.Прочетох доста неща за окр, натрапливост, неврози и т.н. Понеже не открих признаци за тези неща, затова реших да си изложа проблема в този форум. Смятате ли че трябва психологична помощ?Благодаря ви!

Добре, щом не ви е лекуващ хомеопат, тогава може да коментирам - Магнезиум фосфорикум го има само в една рубрика за болка в корема - невралгична болка. Според мен не е това, по-скоро причината е: Anxiety - Тревожност.

Трябва да се има предвид характеристиката и модалността на болката - постоянна по целия корем, която се влошава дори само от едно докосване. А на това отговарят няколко други хомеопатични л-ва, показани при тревожност.

Все пак това са едни предварителни бележки въз основа на само 2-3 симптома...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Brilliance

Има във форума една тема тук http://www.beinsadou...%B7%D0%B0&st=40 , която четях с голям интерес, и искам да благодаря на hip

за споделената опитност. Ще копирам част от негов пост тук, защото там той споделя за подобен случай с болки в корема на млада девойка и неговото решаване. И понеже онзи ден го разказвах на момиче с проблеми със страха, като алтернативен вариант за решаване на подобен род проблеми, мисля че е добре да го видиш и ти тук.

".Имам малко време и ще ви разкажа един случай ,който ми направи впечатление –истината е ,че почти всеки човек ме изненадва с нещо ., но да започна : Преди години ми доведоха девойка на 19 години, от около месец се оплакавала от липса на апетит и болки в стомаха .Интерниста нищо не беше открил и видели се в чудо родителите стигнали до мен .Тъй като момичето се оплакваше преди всичко от стягане и болки в стомаха бях решил в лек транс да я науча да го релаксира и обезболява – рентгена не беше откри нищо тоест болката беше психогенна -, разчитайки че апетита ще дойде когато корема стане спокоен. С лед като влезе в лек транс напълно интуитивно и предложих нещо подобно :

,,А сега, ако искаш можеш да предложиш на своето подсъзнание да те върне назад във времето и няма значение дали е 1 ,2, 3, или повече години назад ,няма значение дали е в добър или лош за теб момента ,дали е приятен или неприятен той Важното е там, да научиш нещо много, много важно за теб Нещо, което ще те учуди , удиви и приятно изненада и когато научиш това което трябва да научиш може да се върнеш при мен ,, ,, Както виждате инструкцията е доста обща и изобщо не е свързана с проблема Тук разчитам на това ,че подсъзнанието си знае работата и ще я върне назад в момент който наистина е свързан със състоянието и Но дори и да не е така ,при тази молба тя наистина ще научи нещо важно ,а аз ще продължа с плана си за релаксация и обезболяване след това .

Момичето видимо влезе в по- дълбок транс и след около 12-13 минути отвори очи По лицето и бях прочел, че чувствата които преживя бяха доста интензивни ,но в момента тя беше наистина удивена и то приятно .Когато започна да ми разказва къде се е върнала и аз се изненадах ,оказа се ,че подсъзнанието и беше я върнало в средновековен френски манастир в който тя 19 годишна е умирала отровена изпитвайки адски болки в корема Интересното е ,че това беше станало около датата на прегледа . След доста продължително обсъждане тя си отиде ,а аз не знаех дали съм помогнал или не Обади ми се след седмица за да ми каже ,че апетита и се е върнал.Това е ,но обяснение и аз нямам "

Целият пост и други подобни случаи, можеш да видиш в темата за която пуснах линка по- горе.

Успех!

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря,Alexsander, за мнението Ви!Тъй като на мен ми стана доста чудно как за 5 мин. преглед на видеозон определиха хомеопатично лекарство. Болката наистиа не е невралгична,вероятно сте прав за тревожността. Но все още не можем да я "измъкнем на повърхността". В моя град има хомеопати, но доколкото разбирам доста често им сменят лекарствата, което мисля не е много редно...Бихте ли дали ваши координати, ако евентуално дъщеря ми реши да ползва този метод.Благодаря ви!

Благодаря, Орлин, за отговора ви!Дъщеря ми тренираше балет, но след травма на крака преустанови. От известно време има желание да се запише на йога, което явно е в правилната посока. Що се отнася до хипнозата-говорили сме, тя не се страхува и има желание да се подложи.Повод за разговорите не е настоящия проблем, а някой "неща"/които просто няма как да ги помни, а наистина са били/,които не желая да коментирам тук.В моя град има няколко психотерапевти, които обаче не се занимават с хипноза. Изпращала съм няколко млади хора, които споделят, че нямат полза, тъй като попълвали някакви тестове от компютър и им обеснявали какви типове хора били, общо взето терапията им е разговор-говорещ и слушащ и това е. Бихте ли препоръчал човек, който се занимава с това.Благодаря!

Благодаря,didi_st, за "пътя"!Напълно съм съгласна с hip...Ще му пиша на лични,въпреки, че той преди това ми беше писал. Благодаря още веднъж за "пътя"!

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

Знам хора, които се занимават с хипноза в София, доста са: Калин Цанов, аз, Севда Шенкова, Красимир Георгиев, Иво Величков, Алекс Попов, Димитър Тенчев и т.н. В Плевен: хип.

При положение, че тя самата иска да промени нещата и е мотивирана да го направи, въпросът и е наполовина решен!

Успехи! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Brilliance

...В моя град има хомеопати, но доколкото разбирам доста често им сменят лекарствата, което мисля не е много редно......

Вижте тук: как да разпознаем добрия хомеопат?

Писах Ви на Лични. :)

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

×
×
  • Добави...