Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Небеса


Guest Христо

Recommended Posts

В книгата "Живот след смъртта и светът отвъд" ( Джени Рандълс, Питър Хъф) прочетох, че има седем небеса, които в книгата са наречени "астрален свят". Това не е много правилно, той като знам, че с "астрален свят" се означават в окултизма по - плътните отвъдни светове. По - фините, в които душите пребивават с менталните си тела се наричат ментален свят ( свят на мислите). В разговорния език присъства израза " Чувствам се, като на седмото небе !". Срещал съм и израз " о, небеса" ( но май само по телевизията). Явно тези изрази са навлезли в бита посредством християнството.Останало е у мен впечатлението, че и в християнството има седем небеса, но като че ли тази представа не е толкова разпространена, сякаш повече се набляга на това, че повярвалите в Христос отиват в рая, колкото на това, че там евентуално има седем небеса ...Не знам по какво се различават тези седем християнски небеса. В книгата си " Траектория от един живот към друг", Пако Рабан говори за седем вибраторни нива, явно имайки предвид "небеса". Знам че по - правилно е да се казва "сфери", "планове" ...И в двете книги пише, че достигането на седмото небе ( ниво) е крайната цел на душата, това е сливане с Абсолюта, с Бога. Но също така знам, че еволюцията е безкрайна. Означава ли това, че след достигане до седмото вибраторно ниво еволюцията продължава на други планети, с още по - духовни и възвишени светове ? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Универсума се състои от седем космически области, или седем сфери /по д-р Щайнер/, а ние, човеците, сме в най - грубоматериалната , най - никовибрационната - седма космическа област. Еволюцията е безкрайна, на само в тези части от Универсума, в които има време/пространство/форма. В по-висшите сфери няма форми /голямо и малко/, нито пространство /защото липсват ограничения/, нито минало/бъдеще, а само Вечното днес и всички същности са в Едно /състояние на перманентна Любов/.

Тъй, вярно, че е абстрактно, неясно, мъгливо и недоказуемо това, което написах.

Но думи за това, горното, няма.

Нито пък може да има..

:3d_043:Наместе!

Линк към коментар
Share on other sites

Наместе :3d_161::3d_064:

В книгата "Живот след смъртта и светът отвъд" ( Джени Рандълс, Питър Хъф)
Тук под "първо небе" имат предвид най - ниските сфери на астралния свят, които са най- близки до земята по плътност на материята. Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Наместе :3d_161::3d_064:

В книгата "Живот след смъртта и светът отвъд" ( Джени Рандълс, Питър Хъф)
Тук под "първо небе" имат предвид най - ниските сфери на астралния свят, които са най- близки до земята по плътност на материята.

-----------------------------------------

Да, знам.

Умишлено излязох отвъд терминологията, космогонията, етиката и границите /разбирай самоограниченията/ на Ню Ейдж .

Наместе!:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Пако Рабан нарича четвърто вибраторно ниво света, който описват хората излизащи от кома ( според него този свят се свързва с преживявянията близки до смъртта). Смята че ние в момента се намираме в третото вибраторно ниво. Също така, че в първото вибраторно ниво са се намирали "лемурите и човекоподобните", а във второто са дошли пещерните хора.

Наместе. :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Пако Рабан нарича четвърто вибраторно ниво света, който описват хората излизащи от кома ( според него този свят се свързва с преживявянията близки до смъртта). Смята че ние в момента се намираме в третото вибраторно ниво. Също така, че в първото вибраторно ниво са се намирали "лемурите и човекоподобните", а във второто са дошли пещерните хора.

Наместе. :sorcerer:

--------------------------------------------

Всички, вибрационни нива, които описва Пако Рабан са зони, локи /слоеве на санскрит/, нива от Седма сфера - част от реалността, в която се самоосъзнаваме. Ние сме изградени от субстанциите и енергиите на тази реалност и не ни е дадено с обикновенното, маймунско мислене, с което оперираме, да "прогледнем", да прповидим /от санскр. видя/ в по-висшите сфери. Нашата вселена е заключена в един вибрационен пояс между 450 и 750 гигахерца. Шеста сфера започва от 800 гигахерца нагоре - там ние ще се разпаднем веднага, не сме фундаментално готови за такива вибрации.

Наместе:3d_161:

Линк към коментар
Share on other sites

нива от Седма сфера - част от реалността, в която се самоосъзнаваме.
Тоест това е материалният ни земен свят, както и цялата видима и невидима за нас материална вселена ? И всички тези 7 вибрационни нива са взе част от тази седма сфера ...Много объркано : различни термини се ползват, авторите на книгите си пишат различни неща ( или ги назовават по различен начин), за да се правят на интересни. :lol:

Нашата вселена е заключена в един вибрационен пояс между 450 и 750 гигахерца.

Благодаря за информацията. В книгата се казва, че да се издигнеш над различните земни ограничения е все едно да си изключен вентилатор , който да бъде включен. Перките му започват много по - бързо да трептят ( висока честота) и тогава става опасно и трудно да се пипне с ръка, докато положението е различно ако е изключен.

ива от Седма сфера - част от реалността, в която се самоосъзнаваме.

Шеста сфера започва от 800 гигахерца нагоре - там ние ще се разпаднем веднага, не сме фундаментално готови за такива вибрации.
Но нали сега сме в седма сфера ?
Линк към коментар
Share on other sites

Да, в Седма, при това се осъзнаваме в най- нисковибрационние и нива.

Затова има учители и школи, които да помагат на кандидатите да вдигнат вибрационното си ниво, да свържат сърцето с главата, да активират нова, по-висша сетивност и да възпламенят, в крайна сметка ново мислетне в сърцето и главата. И така нататък.

Един от тези учители е Беинса Дуно.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, в Седма, при това се осъзнаваме в най- нисковибрационние и нива.
Аааа, ти имаш предвид,че можем да минем в шеста. Аз се обърках и мислех, че седма е по - духовна. :3d_111::lol: Наскоро четох за седем типа космическа материя, явно това е свързано с нещата, които написа. Наместе. :angel:
Линк към коментар
Share on other sites

Да, в Седма, при това се осъзнаваме в най- нисковибрационние и нива.
Аааа, ти имаш предвид,че можем да минем в шеста. Аз се обърках и мислех, че седма е по - духовна. :3d_111::lol: Наскоро четох за седем типа космическа материя, явно това е свързано с нещата, които написа. Наместе. :angel:

-----------------------------

Точно така, само че по-точно е да се каже - да се върнем в Шеста космическа, защото някога, в началото на времената, сме пропаднали от там тук, в този доста чужд за нас свят. И това е крайната цел на всички учения, религии и школи - завръщането у дома.

Наместе:)

Линк към коментар
Share on other sites

Има ли места на "небето", на които има болници, почивни домове, спорт, филми ? Вярно ли е, че някои мъртви се нуждая от възстановяване и почивка след земния живот, там има ли сън ?

Линк към коментар
Share on other sites

Има ли места на "небето", на които има болници, почивни домове, спорт, филми ? Вярно ли е, че някои мъртви се нуждая от възстановяване и почивка след земния живот, там има ли сън ?

Христо,едва ли някой може да ти отговори на този въпрос,но той ме върна към спомена за мой сън,сънуван преди много години.

Нямаше година от смъртта на баба ми.Сънувам,че съм в непознат град и търся болницата,в която се намира починалата ми баба.Намерих я и влязох в болничната стая.Там имаше две легла едно над друго,а на горното агонизираше моята баба - ужасна картина!:(След това обстановката изведнъж се смени - обикновена болнична стая,в която е светло и приятно.Баба ми седи в едно легло с някаква млада жена и двете весело си бъбрят.Външния вид на баба ми е цветущ,но на устните на другата жена има тъмно петно.Баба ми ми обяснява,че жената(назовава я по име),е дошла само да я види и ще трябва да се върне да я долекуват.

Разказах на дядо ми съня и той ми каза,че въпросната жена, която е била с баба ми е нейна приятелка,която малко след нея е починала от рак на устната.Името съвпадаше,това,че е много по-млада също.Не знаех за тази приятелка!

Та според съня ми, на "небето" има болници,само не знам доколко може да се вярва на сънища...:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Възможно ли е ти да си чела нещо подобно, на това което аз съм чел ?

Не знам какво си чел!?

Но ако те интересува дали преди да сънувам съня съм чела нещо за отвъдното - не.Тогава четях най-вече криминални романи и..."Опити" на Монтен.Бях на 25 години.

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам какво си чел!?
Какво си мислиш, че съм чел, за да пусна тази тема и да задавам такива въпроси ? :lol:

Но ако те интересува дали преди да сънувам съня съм чела нещо за отвъдното - не.Тогава четях най-вече криминални романи и..."Опити" на Монтен.Бях на 25 години.
Да, това ме интересуваше. :)
Линк към коментар
Share on other sites

(Йоан 14:1-3 )

1. Да не се смущава сърцето ви; вие вярвате в Бога, вярвайте и в Мен.

2. В дома на Отца Ми има много жилища. Ако не беше така, Аз щях да ви кажа, защото отивам да ви приготвя място.

3. И като отида и ви приготвя място, пак ще дойда и ще ви взема при Себе Си, така че където съм Аз, да бъдете и вие.

---------------------------------------------

Дали пък тук не се намеква, че в отвъдното има различни сфери на съществуване ? :-)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...