Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

От 3 месеца съм с ужасна алергия.... от Бургас съм и ходих при хомеопатичната лекарка Нели Стефанофа (Nelast) тя е от София но идва 1 пър в месеца в Бургас... Та аз по принцип съм си алергичен и със обриви от бебе.... но преди половин година стана нещо и не знам какво е... ходих при дерматолози и какво ли не но при тях резултата беше за 1 седмица... и като спра лекарствата пак се появяват обривите.

Нели Стефанова ми обясни че тези лекарства който съм взимал само са подтискаи алергията а не са я лекували 1во ми даде няколко капки "Psor 200C" и след няколко дена положението се влоши много..... но тя ми каза че това нещо ще предизвика алергията да се покаже ... и така си и беше де и след около 10-12 дена говорих с нея и взех още 1 дозичка и пак се влоших... общо взето около 2-3 седмици съм зле и после 1-2 дена съм по-добре и после пак се влошавам и то вече за 8-9 път се влошавам тааа след като пих от това "Psor 200C" значи месец по-късно след като го пих... ми даде "Бах : Номер 10 Кселица 4 пъти по 4 капки на ден" и тогава за 1ви път когато пих от тези бахови капки на другия ден бях друг човек много по-добре бях но това траеше пак няколко дена и се влоших после след няколко дена пак се пооправих малко и сега на 31.07.2010 бях пак при лекарката и тя ми даде да изпия нещо не не знам името.... беше пак като спиртно на вкус и тя каза че допълва старото "Psor 200C" и сега продължавам да си пия баховите капки ноооо пак съм зле .. ЗАБРавих да Ви кажа къде са обривите и дори мисля да кача снимки най-добре .... Та обривите на гърдите ми бяха минали но сега пак се появиха заедно и на сгъвката на ръката и по краката се засилиха обривите.... 1 2 3 Честно да Ви кажа не знам защо написах тази тема ... просто толкова съм отчаян вече колко време се боря с тази алергия и не знам какво да правя..... между другото съм на 17 години

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей!

Преди лечението правен ли ти е тест,за да се установи алергена?

Обривите,за които пишеш могат да се предизвикат от много фактори - слънце,храна,хим. вещества и т.н.

Редактирано от granat1
Линк към коментар
Share on other sites

Борбата е естествена реакция, но е сигурен начин да увековечиш алергията си. Огромна част от етиологията на алергиите е с психогенен характер. Дори да има външен тригер от вещество, слънце и т.н., психичното отношение е което задейства процеса! Според мен подходящата комбинация за справяне би била хипнотерапия плюс природни методи: хомеопатия, енергийна медицина, уринотерапия.

В медицината има тонове изследвания на алергиите на микромолекулярно ниво, дори на хромозомно и т.н., но засега са в задънена улица... A ролята на психиката в алергиите е официално приета. Психиката въздейства на нервната и ендокринните системи, те върху имунната, а всички те върху кожата ти! Тоест психиката е главен първичен фактор и при справянето!

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласна съм с Орлин.

А какво мислят родителите ти по въпроса?Пишеш,че си на 17 години...

Какво да мислят родителите ми ? майка ми не ми дава да ме тестват да установим от какво съм алергичен по неразбираеми от мен причини

Линк към коментар
Share on other sites

Все още си на 17 и ще трябва да се съобразяваш с родителските решения и мнения.:feel happy:

Ми така е ама на тях им е лесно те не се мъчат....

С това не съм съгласна! Когато детето страда,родителят страда двойно повече.Знам го от личен опит.

В този сайт можеш да научиш всичко за алергиите и да получиш добри съвети.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Викторе!

Знаеш ли, какво ми направи впечатление, че уж е хомеопатична лекарката, а май-май ти изписва лековете чисто симптоматично (може и да греша, де). Но мисълта ми беше, защо не потърсиш друг хомеопат или Бах-терапевт?

А по принцип болката най-често си я причиняваме неволно ние самите. Хубаво е човек да се огледа, да прецени, какъв е като човек, какво прави, което евентуално го води то такава болка/болест. И, разбира се, как да се промени. Може сам, може и с помощта на някой друг - примерно лекарката обясни ли ти какви са тези две различни неща, които ти е дала, защо точно тях ти дава, какъв си ти като човек според нея и какво коригирате с тези лекове. Защото когато и ти съзнателно се стремиш да се коригираш, тогава резултатите ще са по-трайни.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Викторе!

Знаеш ли, какво ми направи впечатление, че уж е хомеопатична лекарката, а май-май ти изписва лековете чисто симптоматично (може и да греша, де). Но мисълта ми беше, защо не потърсиш друг хомеопат или Бах-терапевт?

А по принцип болката най-често си я причиняваме неволно ние самите. Хубаво е човек да се огледа, да прецени, какъв е като човек, какво прави, което евентуално го води то такава болка/болест. И, разбира се, как да се промени. Може сам, може и с помощта на някой друг - примерно лекарката обясни ли ти какви са тези две различни неща, които ти е дала, защо точно тях ти дава, какъв си ти като човек според нея и какво коригирате с тези лекове. Защото когато и ти съзнателно се стремиш да се коригираш, тогава резултатите ще са по-трайни.

Ами лекарката ме разпитва но не ми казва нищо относно мен тя се води по 1-2 книги

Линк към коментар
Share on other sites

VictiorTodorov

...Какво да мислят родителите ми ? майка ми не ми дава да ме тестват да установим от какво съм алергичен по неразбираеми от мен причини...

granat1

С това не съм съгласна! Когато детето страда,родителят страда двойно повече.Знам го от личен опит...

Така е. А неразбираемата причина е тази: при тестването понякога се случва тествещият алерген да отключи нова Алергия.

Линк към коментар
Share on other sites

Окей..... писна ми от тази алергия, към какви лекари да се обърна, не издържам вече!!!!!!????????

Някой може ли да ми каже дали "ОБЕРОН" може да ми помогне :?

Редактирано от Аделаида
Линк към коментар
Share on other sites

Окей..... писна ми от тази алергия, към какви лекари да се обърна, не издържам вече!!!!!!!!!!????????

Някой може ли да ми каже дали "ОБЕРОН" може да ми помогне :?

Оберон може да диагностицира, но той не лекува.

Лекарствата - хомеопатични, се предписват строго индивидуално - няма "универсални" хо л-ва при алергия.

Редактирано от Аделаида
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Лично познавам Нели Стефанова-много добър класически хомеопат и супервайзор.

Викторе,

необходимо е търпение и време и за хомеопатията включително.

Цял живот си бил болен 17г ,искаш с едно пиене на лекарство да изчезне всичко.

Такова хапче няма,дето щрак и всичко е о-кей.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

При мен помогна т.нар. хипосенсибилизация. Първо се тествах е се установи от какво е алергията ми - в моя случай най-вече към полени. Алергията ми беше много тежка и продължителна. Почваше от цъфтежа на първите треви и продължаваше до късна есен.

След като беше установено към какво точно съм алергична преминах към хипосенсибилизацията. Това простичко означава, че в тялото ти се вкарват през определени интервали от време онези субстанции, предизвикващи алергия, в постепенно увеличаващи се дози. Целта е намаляване на чувствителността на организма и бурната му реакция към тези вещества.

Е, неприятното е, че алергените (веществата към които организма реагира бурно) се вкарват в тялото чрез подкожни инжекции (поне при мен беше така). Чувала съм, че съществуват и "алергени" във вид на хапчета, които се слагат под езика...

Един курс на лечение обикновено е за период от три до пет години. При мен четири години, но ефекта е поразителен - вече мога да се наслаждавам на мириса на прясно окосена трева, да усещам уханията и аромата от дърветата и цветята около мен и да мога спокойно да стоя в парка или на поляна...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Проблемът е психически,търси специалист в тази посока-най-добре психиатър.Начинът по който гледаш на себе си трябва да се промени.Не си болен,това е по-близо до неправилно възпитание и неподходяща среда.Добрата новина е,че това е прекрасна възможност за личен растеж,няма къде по-надолу да се слиза.БОЛЕЗНЕНО Е,но шансът е пред теб.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...