Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Житен режим 2011


solej

Recommended Posts

Когато искаш да изчистиш нещо от себе си се започва 2 дни след пълнолуние,т.е. прави се на намаляваща луна.Когато искаш да придобиеш,се прави на пълнене на луната,т.е. 2 дни след новолуние се започва.На 04,03 е новолунието....

Учителя е казал да не се яде вчерашно жито.Ако ми остане,вечерта го слагам в храната на кучето.

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

И аз благодаря за споделения опит.

Значи сега трябва да си намеря едно кученце 3d_146.gif

По време на режима не ям след залез слънце. Даже и да има малко останалото жито след залез, обикновено го оставям за другия ден.

Много познато ми звучи отнякъде.. по лично усмотрение ли е или Учителя го беше препоръчал в някоя от лекциите?

Или беше йогистка практика...

Линк към коментар
Share on other sites

По време на режима не ям след залез слънце. Даже и да има малко останалото жито след залез, обикновено го оставям за другия ден.

Много познато ми звучи отнякъде.. по лично усмотрение ли е или Учителя го беше препоръчал в някоя от лекциите?

Или беше йогистка практика...

Да, това е препоръка на Учителя за храненето по принцип, но аз гледам да го спазвам поне по време на житния режим. :feel happy::thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Моите почитания към лимеца! Много е различно това жито! Само за една нощ омеква и вече му се виждат белите точици на кълновете! Поне няколко пъти по-вкусно е от кое да е друго жито! Досега, допреди да прочета тук за лимеца, асоциирах яденето на сурово жито с мазохистично самоизтезание. Лимецът почти няма глутен, за разлика от другите изкуствено селектирани жита, които имат почти само глутен (бялата дъвка). Лимецът като е накиснат на вкус е почти идентичен на готвена храна! С малко орехи, мед, ябълка и става наистина вкусно! Когато предни години съм пробвал житния режим, имах протест, защото наистина беше супер неприятно житото, а аз обичам да ми е вкусно и не смятам, че ядеш само за да поддържаш тялото си. Винаги съм се хранел с радост и наслаждение, като част от радването на този живот! А лимецът направо си е вълшебен. С други сортове жито предпочитах да не ям въобще по време на режима, отколкото с отвращение и огромна съпротива да се насиля да изям 30-тте грама. Сега с лимеца просто се наслаждавам и ако не внимавам, мога да изям и 100-150 грама наведнъж, особено ако му сложа ябълка и т.н. И държи сито и радостно тялото и чувствата! Бях чел някъде, че при дадени неразположения Учителят Беинса Дуно препоръчваше дори три месечен житен режим. Сега виждам, че това е напълно възможно - внимателно и при нужда само, разбира се! Та, благодаря ви за това, че сте писали за този сорт жито - уникално е!

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

Спелтата е също толкова вкусна:rolleyes: ,

а камута може би поради това,че е много едър ,има малко по-хлебен вкус.:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте:feel happy:!Правя поста за първи път и нямам специфични оплаквания:rolleyes:.Днес ми е 5-ти ден,чувствам се добре,рано сутрин изпитвам по-силен глад,но бързо отминава,Явно днес ми е критичен ден,защото си мисля за прекъсване,има ли ефект ако го приложа за 5 или 7 дни?Единствено ме притеснява факта ,че след консумация на житото имам стомашен дискомфорт и като че ли леки киселини,тежест>Най-добре ми е като изпия водата с мед:rolleyes:.Досега всъщност ям спелта,а от утре имам жито.Снощи явно съм сбъркала като изядох леко прокиснали зрънца,бяха накиснати от миналата вечер ,но у нас е топличко,особено сега:rolleyes:.Това е от мен,дайте ми кураж:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

И на мене ми е сравнително труден ден, но го приемам философски. Помнете, че след петия ден идват новите клетки, заслужава си. Щом има нещо старо да се чисти днес, да се чисти.:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Моят ден също започна трудно, виеше ми се свят и май имах проблеми с кръвното, които по принцип нямам.

Сега съм по-добре, но пак ми е леко кофти. Казаха ми, че днес имало и магнитни бури от слънцето.

Малко ми втръсна вкуса на лимеца.. понеже аз го ям отделно, ябълката преди това (поне половин час.. ).. мед и орехи, когато ми се прияде, но днес реших да ги смеся на обедната порция (както Орлин писа, че прави по-горе), наситно нарязана обелена ябълка, медец, орехи, лимец.. и честно казано в първия момент изпитах един малък оргазъм на вкусовите си рецептори :))))...

Редактирано от lso
Линк към коментар
Share on other sites

Много хубаво интервю.Благодаря helen. И на Живко Стоилов благодарности.

Редактирано от Розалина
Линк към коментар
Share on other sites

От днес нататък мога ли ли да започна житен режим , и кои са най-подходящите дни/целта ми е да постигна духовно израстване и да попречистя тялото си...Аз се спирам на 02,03,2011г - сряда, 2дни преди новолуние...?

Всъщност снощи се консултирах с една сестричка,и тя предложи да започна и да се включа в групата....ами - започнах житния режим !/без предварителни подготовки,без нищо.../Това ми е I во подлагане на хранителна диета в живота ми...и крайно неподготвена...За днес приключих с житото,заложих същото за утре, за сега съм добре,очудващо за мен не ми се яде нищо друго,а и то си е доволно засищащо.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен! Приключи моят пети ден от житния режим, който предвиждах да е най-тежкият - бях на работа от сутринта и се прибрах преди малко. Разбира се, носих си житото, ябълките, водата, но честно казано се опасявах, че няма да издържа. Сутринта, естествено си казах формули и любими молитви и се молих много да ми се дадат сили и възможност да издържа и това изпитание. Казах си формулата: " Господи, помогни ми да свърша работата, която ми предстои днес, както ти разбираш." и благодаря, че завърших благополучно и този ден.

Това, което прилагам за първи път тази година са песните. На мен поне много ми помагат - песента за деня, "Вътрешния глас на Бога", "Махар Бену", "Духът и душата..." (не съм сигурна в заглавието), "Отче наш" и др.. На няколко пъти ми причерняваше, но бързах да пия топла вода и така положението се подобряваше. Слабост и аз усещам на моменти, но някак си вече по-успешно се контролирам. :rolleyes:

Успех на всички в начинанието! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Да се отчета за днес -2ри ден /ако досаждам-свиркайте/- сутринта се събудих с умерено главоболие,което изчезна,като се раздвижих през деня.Чувствам се безсилна,наложи ме се да повървя10ина мин пеш и се изморих.Настроение имам .Коремът ми "хлътна".Не ми се е прияло друго/много ме радва /,като се има предвид фактът,че днес е Задушница и се подава:D.

Редактирано от марсин
Линк към коментар
Share on other sites

В каква последователност изяждате житото, орехите и ябълката?

Досега ги ядях едновременно, т.е. по-малко от всичко, докато свърши.

Но, вчера в интервюто си за Житния режим, Живко Стоилов сподели, че първо изяжда житото, след това орехите и накрая ябълката.

Като съответно житото символизира тялото, орехът - ума, а ябълката - сърцето (чувствата).

Реших да пробвам така. Оказа се, че лично при мен се получават много по-приятни усещания. Докато ям насочвам мислите си съответно първо към тялото - докато съм на житото, после към ума - докато съм на орехите, и накрая към сърцето - докато ям ябълката.

:feel happy:

Редактирано от helen
Линк към коментар
Share on other sites

При мен е следната картинка- рано сутринта/но след изгрева/ изпивам водичката от житото...след 1/2-1ч/вече в службата/ изяждам I та ябълка,след още толкова-Iта порция жито с мед и орехи -това докъм 9.30ч....след 1/2 ч пия гореща вода-на малки глътки/и да не виждат колежките много-много какво правя:whistling:/до към 12.30ч....отново жито....ябълка...вода/чай/доста топли поне/..... и последно/до около 17ч/ започвам- жито...ябълка и водата/чая остава за около 18ч.До 17.30/за по-сигурно/ трябва да съм приключила с яденето.Всеки си го прави,както го усеща,май/питах доста хора;)/

Аз пък имам друго питане- орехите точно 3 ли трябва да са /щото ми идват множко,сякаш/?И въобще 3-ката е много ползвана тук/ангелската супа също се прави от 3 картофа/

Емоционално се чувствам странно-празна,объркана,засилва се желанието ми да скъсам с някои отношения/междуличностни/...не е ли още рано,ако причината е чистенето?:31::)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,за пръв път се включвам в този форум.А житния режим пробвам за втори път така сериозно.Впечатлявам се от реакцията на организма ми си сега и първия път,преди няколко год.Нямам оплаквания никакви,чувствам се прекрасно,почти героично.Устоявам на всякакви съвети и съжаления от приятели и познати.А житот само накисвам от вечерта и спазвам правилото за сутрешното изпиване на водата му,Снощи обаче че съм забравила да накисна за днес и затова сутринта си го посварих и много вкусно ми се стори.Надявам се общувано във форума да ме зареди за следрежимното време,когато изкушенията от разнообразито в храненето ми ще е огромно...

Линк към коментар
Share on other sites

Издържах 5 дни с режима. Приемам го като добро постижение на волята си, защото никога не съм спазвала диети.

Наложи се да спра, защото за 5 дни отслабнах с 2 кг., които на фона на моите 49 са доста. (сега съм 47)

През тези пет дни не се чувствах гладна, но на петия ден усетих умаляване и при това отслабване реших да спра.

Може другия път да издържа повече, но и сега съм доволна от себе си.

Успех на всички, които продължават! :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

и аз се реших на режима - днес ми е 2 ден и ми е за първи път :) снощи изчетох една дузина рецепти за това как се и прави жито... мисля че ще издържа до края но аз незнаех за последователността и миксирах орехите с житото

Линк към коментар
Share on other sites

Плодът/ябълката/ се яде пръв.Заради по-бързото му разграждане.А и може да се'' вкисели'' житото и да имате проблеми със стомаха..При съчетание на орехи и жито понякога се получава запичане.

Изпитаният от доста хора ред /без проблеми/-ябълка ,жито .орехи /през половин час/.Внимавайте и с пиенето на водата.Не пийте по време на храненето.Ако наложите и интервал поне от половин час след хранене ,ще е добре,Ако спазите всички изисквания,трудно ще ви стигне времето.Затова не препоръчвам интервали от два часа.

Линк към коментар
Share on other sites

Днес ми е 3-ти ден,усещам се по-бавна от обичайното ,леко"отнесена"/принципно съм по-емоционална/.Но не мога да спя-дали не е от орехите/в ученическите си години бях направила хипертиреоза,която отшумя скоро след това/Не е ли противопоказано безсънието при този режим,какво да правя-да спирам ли?

Линк към коментар
Share on other sites

Днес ми е 3-ти ден,усещам се по-бавна от обичайното ,леко"отнесена"/принципно съм по-емоционална/.Но не мога да спя-дали не е от орехите/в ученическите си години бях направила хипертиреоза,която отшумя скоро след това/Не е ли противопоказано безсънието при този режим,какво да правя-да спирам ли?

@марсин

Здравей,

Прочети по-назад в тази тема (а и в отминали години), има и отделна тема за лечебните кризи.. по-принцип е нормално 3-4-ия ден да са ти най-тежки. При мен тази година също беше така, след 4-ия ден се почувствах по-добре. Кръвното също знам, че пада.

Мен точно на 4-тия ден сутринта ми се виеше свят.. беше ми кофти, имах чувство че ще припадна и хапнах малко черен шоколад.. ако имах и бисквити щях да взема. Но след този ден съм ок. Освен това предните дни, не винаги изпивах водата от накиснатото жито.. но след този ден, започнах да си я пия чинно. Разбира се ти най-добре знаеш как се чувстваш, а и ако имаш някакви заболявания трябва да си внимателна.

п.с. А забравих да напиша и тази тема може да ти е доста полезна:

http://www.bg-mamma....?topic=494698.0 със съвети.

@helen

Аз ям ябълката първо, поне половин час преди каквото и да е друго. Първите дни ядях житото отделно, но започна да ми писва вкуса, затова сега го смесвам с меда и орехите.

На мен днес ми е 6-ти ден и като цяло непрекъснато си давам сметка, каква психологическа зависимост имам към храната и по-скоро към вкусовите и качества. Реално не изпитвам кой знае какъв глад, даже почти не, ами ми липсва усещането за един или друг вкус... Извън режима, се храня не особено здравословно, което донякъде отчитам, че е на емоционална основа. Все пак вкусната храна си е един вид удоволствие, с което може да се злоупотребява.

Редактирано от lso
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...