Jump to content
Порталът към съзнателен живот
KirilChurulingov

Америка се събужда, а будни ли сме ние, българите

Recommended Posts

http://www.youtube.com/watch?v=nJbCRD9FqG0&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=xCZDigUYz9g&feature=related

Ако ви е интересно, да продължим ли филмчето?... :feel happy:

Редактирано от Alexander

Сподели това мнение

Добре тогава, ето последната част:

http://www.youtube.com/watch?v=GdXQ5jSWnSw

А тук ще намерите и останалите части от тази история:

SICKO M. Moore

Редактирано от Alexander

Сподели това мнение

Според мен конфликт поражда заглавието, а не смисъла на темата. Човечеството или по-точно негови представители се събуждат. Т.е. разумността и високото съзнание са целта, а не бизнес интереси и игри на егоизма човешки.

Когато повече хора, от различни националнсти се обединят в това съзнание /критичната маса, за която говори KirilChurulingov /, то тогава би могло да се повлияе и на останалата част от човечеството да се повдигне.

Но всеки сам трябва да работи усърдно и да се отърве от всички разделения-националистически, расови, политически и др. подобни.

...

И аз съм на това мнение :thumbsup2:

Заглавието малко подвежда - ама този се събужда, пък онзи събужда ли се, ама наистина ли е буден или само се прави на такъв, що пък той да е буден, а другия не ...

Защо е това?!?

Ами колкото повече, толкова повече 60.gif Нека се събуждат, независимо какви са: американци, българи, западноевропейци или славяни, или китайци ..., нека се събуждат. Имаме нужда от всяка пробудена душа :v:

Ама било само на думи. Е, то в началото винаги назрява първо идеята дори, после се облича в думи, за да се оформи по-лесно като намерение и чак след това започва да се осъществява (евентуално, с участие и на волята); но да не забравяме, че вече е проявена воля една добра идея да се облече в думи само макар. Дай Боже да продължат нататък с осъществяването. И не само американците :thumbsup2:

Сподели това мнение

Мен Темата ме води към мисълта "Доколко будна съм аз и с какво мога да допринеса за всеобщото събуждане?"

:3d_146:

Сподели това мнение

Неoбходима е една критична маса от хора с по-високо съзнание за да започат положителни промени. Не е важно от кой народ идват тези хора и дали живеят на едно определено място, важно е да ги има, независимо от това дали идват от традиционните религии, науката или различни духовни учения. Нито един човек не е по-малко важен от друг човек, нито една организация не е по малко важна от друга организация, нито един народ не е по малко важен от друг народ.

:thumbsup2:

Аз лично мисля, че тази критична маса от хора вече я има. И наистина няма значение от коя националност са. Дори е по-добре да са от различни части на Земята, за да се постига добър баланс в общ план.

Сподели това мнение

Alexander, този филм на Майкъл Мур е разтърсващ! Не съм знаела че там стават такива неща. Но пък в крайна сметка филма е човеколюбив и те кара да се смееш и да плачеш едновременно. И Американците са хора като нас, със своите страдания и мечти.

Сподели това мнение

Понякога харесвам затвореността на България, така се предпазваме от много неща.

Макар и да се надявам на по-добро, се съгласявам с това мнение.

Мисля, че нации като нашата, с такива проблеми и хаос са наистина предпазени от много манипулации.

Що се отнася до това дали Америка е будна... Из между разностранните ми пътешествия в Интернет ( в търсене на форуми, четива и т.н.) съм се натъквала на американски общества, които ме изумиха с мисленето и вярванията си. От това, което прочетох (и все още чета доста от мненията и интервютата) тези хора са на ясно с всичко случващо се много по-истински от обикновения човек. Като се започне от конспирациите и лъжите на правителствата, през световния елит, през различните същества, които са свързани с човечеството и Земята, до духовното наследство, което описва същността на човека и за законите на Вселената. Но естествено, те са нищожни поставени на фона на масивната американска популация.

/и между другото, тези общества имат невероятен принос с това че публикуват интервюта със свидетели, духовни учители и мислители, лечители, представят всякакви гледни точки и отварят място за дискусии сред зрителите и потребителите. Изцяло липсва догмата и закостенелостта на съвременните медии. Лично много се радвам, че успях да науча толкова от тези източници. Информацията наистина е ценна, и си струва човек да се поинтересува, дори и само от любопитство./

Така че, мисля че би могло да се каже, че американците плавно пътуват към пробуждането. Поне до толкова, колкото социалните и етични ограничения на културата им позволяват. Все пак, да не забравяме, че информацията е подложена на много сериозно окастряне, филтрация и манипулация, с цел да бъде избегнато огласяването на онези истини, които биха довели до масивно разширяване на човешкото съзнание и начин на мислене.

Това е валидно за всяка нация, и като резултат, съвсем малка част от населението на народите се пробужда на този етап. И много силно се надявам, че останалите ще се опомнят преди някое още по-зверско катаклизмично събитие да ги чукне по тиквите.

А що се отнася до българите, не мисля, че сме будни.

Да знаете, във вестник 24 часа, в Неделя... публикуваха статия за Ванга и Дънов. За това как църквата ги заклеймява и публично ги обявява за антихристи, сектанти, магове и какво ли още не. Някои от коментарите към тази статия, от хора, самоопределящи се като православни вярващи наистина ме хвърлиха в ужас, честно ви казвам.

Никога не съм разбирала как църковните люде, които превождат тази религио-институция могат да вземат учението на Христос, което е толкова миролюбиво, благо и прекрасно... и с него да възпитатат хора, които на този етап излъчват такава агресия, злоба, липса на толерантност, липса на адекватна преценка... изобщо, много кофти ми стана като ги прочетох.

Статията е публикувана и в сайта на вестника, който се интересува, може да види, давам линк => http://www.24chasa.b...rticleId=815531

Извинявам се, че се отклоних от темата (=

П.С. Филма на Майкъл Мур (Capitalism: A Love Story) наистина е блестящ, и много точно очертава съществуването на т.нар. глобален елит, оглавен от банкерите.

За тези, които биха искали да се поинтересуват по-задълбочено, препоръчвам ви да се запознаете с работата на Алекс Джоунс, ето линк към неговия канал в Youtube:

http://www.youtube.c...lexJonesChannel

Дано ви е интересно!

=)

Редактирано от Sybilla

Сподели това мнение

Guest Дриада

Америка има будни хора.Може би и тук важи правилото за златното сечение.Числото 1.618 и там работи.Всяка нация си има елит.Ниил Доналд Уолш, е много известен езотерик, Барбара Марчиняк, Пол Брег, и още много духовни автори мога да изброя.Те са нация с авантюристична политика, материалисти, но това не значи, че и сред тях няма духовно извисени хора.Не може да отричаме, че Бог еднакво работи върху душите на всички хора по света.Не може да правя подобна категория, Америка или друга държава в каква степен е будна.Светът се глобализира, духовното въздейства върху съзнанието навсякъде.

Сподели това мнение

Guest Христо

Америка е страна на мечтите, скъпи приятели. Там :

- Всеки десети американец е без собствен дом ( в България не е така ...все още - но натам вървим за съжаление...)

- Всеки шести американец е беден.

- 20% от населението на страната няма възможност да се храни всеки ден - страната, която пръска стотици милиарди долари за оръжия и войни, заради което загиват стотици хиляди невинни хора по света.

По - горната информация беше оповестявана по новините в последните месеци. Като се има предвид, че става дума за статистика, а тя понякога е лъжа и стъкмистика, то може да се предположи, че положението е по - сериозно.

- По официална статистика членовете на Ку-Клукс-Клан са 1500 души - останали са хардлайнерите ( по думите на коментатора в един документален американски филм), великото ФБР не можело да се справи с тях. Забранени са действията на насилие и омраза, но са разрешени речите подтикващи косвено към насилие и омраза ( лицемерна работа) - дали пък съществуването на подобни групички палещи противоречия не е в нечий икономически интерес, та затова да продължава да има такива групи ? Не можели да се инфилтрират в тях, много малки и сплотени били групите.

- През 1865г., след Гражданската война, Ку-Клукс-Клан са имали 4 милиона привърженика. Днес се твърди, че те са доста по - малко и движението е на загиване. За сведение : именно в онази епоха Васил Левски прокламира своите хуманни и напредничави идеи. Спомнете си и какво се казваше в демократичната ни Търновска конституция от 1879г. и докога негрите в САЩ бяха дискриминирани. Те тръгнали нас да ни учат на демокрация.

Редактирано от Христо

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега