Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

някой има ли бели точки по ноктите на ръцете? е аз имам на всеки пръст и може да се каже, че са петна ( d=2-3мм )

Линк към коментар
Share on other sites

Трябва да стабилизираш нервите. По-малко се ядосвай, не вземай толкова надълбоко чуждата глупост. Орехи с мед са добро лекарство. Също жито...

Линк към коментар
Share on other sites

някой има ли бели точки по ноктите на ръцете? е аз имам на всеки пръст и може да се каже, че са петна ( d=2-3мм )

Една от причините за белите петна по ноктите е липсата на цинк в организма.

Най-много цинк има в телешко месо, агнешко, яйца, ядки, зърнени храни, морски продукти и кисело мляко.

Може да се приема и като хранителна добавка.Дозата е 15 - 40 мг на ден.

Цинкът действа най-добре ако се приема заедно с вит.А,калции и фосфор.

За цинка можеш да прочетеш Тук

Горенаписаното е само информация за една от причините за бели петна по ноктите.

Не се самолекувай,а посети лекар!

Линк към коментар
Share on other sites

някой има ли бели точки по ноктите на ръцете? е аз имам на всеки пръст и може да се каже, че са петна ( d=2-3мм )

Учителят е говорил за това ,мисля че беше от вътрешно напрежение ,и белезите по петната са признак за болестно състояние в организма .Но също така имаш време да вкараш нещата в ред .

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

някой има ли бели точки по ноктите на ръцете? е аз имам на всеки пръст и може да се каже, че са петна ( d=2-3мм )

Да, аз имам от дете, та до днес. Има периоди в които съм имала повече или просто съм ги забелязвала повече, има периоди в които почти съм нямала, като сега. :) Темата ме подсети да си погледна ноктите само на покозалците малки точици за момента. Но имам и на някои от зъбите - предните, а като дете ми се появяваха и по кожата. казваха, че е липса на витамини. В периода на разтежа, тялото има нужда от всичко в стабилни дози, вероятноста да не му даваш от нещо достатъчно е много голяма. Зависи от региона в който живееш, от класическата храна която се намира там и консумира семейството и т.н. Не е нещо фатално, така че споко. :)

Линк към коментар
Share on other sites

аз сега пия бирена мая. Впрочем аз ги имам тези точки откакто се помня. Напрежението дойде с училището, ако това имате предвид...

Линк към коментар
Share on other sites

БЕЛИ ПЕТНА ПО НОКТИТЕ

Белите петна по ноктите показват напрежение на нервната система, нещо вълнува човека въпреки неговата воля. Те показват, че нервната система и кръвообращението не са в добро състояние. Щом се подобрят нервната система и кръвообращението, белите петна изчезват. Препоръчват се следните средства:

1.Обливане на цялото тяло със слънчева вода един месец.

2.Болният да се пече на слънце един час или час и половина. От 7,30 сутрин до девет часа. Главата да бъде на сянка.

Учителят - из "Книга за здравето"

Линк към коментар
Share on other sites

БЕЛИ ПЕТНА ПО НОКТИТЕ

Белите петна по ноктите показват напрежение на нервната система, нещо вълнува човека въпреки неговата воля. Те показват, че нервната система и кръвообращението не са в добро състояние. Щом се подобрят нервната система и кръвообращението, белите петна изчезват. Препоръчват се следните средства:

1.Обливане на цялото тяло със слънчева вода един месец.

2.Болният да се пече на слънце един час или час и половина. От 7,30 сутрин до девет часа. Главата да бъде на сянка.

Учителят - из "Книга за здравето"

Това имах в предвид :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...