Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Възможно ли е да е някакво психично разтройство или алергия


Recommended Posts

Здравейте,дъщеря ми е на осем години и от известно време има следните оплаквания:На моменти получава пристъпи на задух(казва,че трудно диша и все едно има нещо на гърлото,което и спира въздуха),ръцете и краката изведнъж и стават леденостудени,оплаква се ,че я заболява коремчето и получава едни втрисания.По време на пристъпите е контактна и е в съзнание,но от цялата ситуация изпитва неописуем страх и започва да плаче.Притеснява се,че може да и спре въздуха напълно.Преди време и откриха алергия към акари в домашния прах,но няма астма.По принцип е доста чувствително дете и понякога се разплаква без причина или за нещо незначително.Казва ми,че просто така и е дошло да заплаче.Ходихме на кардиолог,невролог,гастроентеролог,правихме ЕЕГказват,че всичко е нормално,и няма повод за притеснение,но тези пристъпи продължават.За алергията и давам Ериус,но незнам дали нее някакво психическо разтройство.Една лекарка ни изписа едни хомеопатични хапченца-pulsatilla и gelsemium sempervirens,които и давам от скоро,но все още без ефект.Моля дайте съвет какво да направя.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Добре е да се подбере точното хомеопатично лекарство , което има симптомите които описвате. За момента може да й помагате със спешните капки на д-р Бах 4 пъти по 4 капки на ден , като по време на пристъп й давате на 5 минути 3-4 пъти.

Линк към коментар
Share on other sites

Според скромното ми мнение, няколко сесии при психотерапевт, добър в работата с деца, ще повлияят добре на дъщеря ви! Комбинация от хипнотерапия с арт методи: игри и рисуване!

Линк към коментар
Share on other sites

В случая най-добре е да се помогне на майката да разбере случващото се

Най-добре е детето бързо да бъде излекувано, а майката като се увери че е здраво, ще се успокои. И това най-бързо може да стане с подходящото индивидуално хомеопатично лекарство, а тези които досега са и са давани, щом не работят значи не са подходящите. Мисля че в случая детето е приоритета.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Лелеее, много баби.... детето..... :) Хайде да сумираме: бахови капки с хомеопатични средства плюс психотерапия, на която осъзнатата майка е завела детето си! :) Това донякъде в кръга на шегата, разбира се, защото ако и Късметче се включи с прана лечението и още някой с още нещо и .... :)

Затова може би, по-добрият вариант е да се изчака малко за ефекта от капките и/или хомеопатията и ако не е достатъчен, да се прибегне към психотерапия! Просто скромно мнение!

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

В случая най-добре е да се помогне на майката да разбере случващото се

Най-добре е детето бързо да бъде излекувано, а майката като се увери че е здраво, ще се успокои. И това най-бързо може да стане с подходящото индивидуално хомеопатично лекарство, а тези които досега са и са давани, щом не работят значи не са подходящите. Мисля че в случая детето е приоритета.

Може, може. Аз съм съвсем съгласен, но пък си мислех за варианта като се излекува майката, моментално да е излекувано и детето, но си прав, че не бих се наел препоръки да давам.

Мисля, че е полезно да ти се доверят :)

Линк към коментар
Share on other sites

Лелеее, много баби.... детето..... :) Хайде да сумираме: бахови капки с хомеопатични средства плюс психотерапия, на която осъзнатата майка е завела детето си! :) Това донякъде в кръга на шегата, разбира се, защото ако и Късметче се включи с прана лечението и още някой с още нещо и .... :)

Затова може би, по-добрият вариант е да се изчака малко за ефекта от капките и/или хомеопатията и ако не е достатъчен, да се прибегне към психотерапия! Просто скромно мнение!

Орлине, Маруся мисля има основание за спешните капки на Бах. Те са точно за подобни пристъпи, вкл. и при загуба на съзнание. Тогава могат да се накапят на устните или с тях да се разтрият слепоочията.

Това е моментното овладяване, а пък хомеопатията може да повлияе коренно проблема. Не знам доколко психотерапията може достатъчно бързо да помогне, тъй като, както гледам, се касае за коренно отношение въобще към живота и хората. Поради това казах, че и на майката трябва да се помогне като при нея изглежда психотерапията е най-добрия вариант. Майка и дъщеря, особено като е малка, са скачени съдове.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...