Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Въпроси от пишещите във форум Таро


Recommended Posts

Здравейте, въпреки всички насоки или препоръки в трите отделни подфорума във форум Таро, съществуват неясноти, особено за онези от вас, които за пръв път пишат тук и/или идват от други Таро форуми, където стилистиката и начина на споделяне, изложение на конструкциите и анализа, са различни.

 

Ще ви помоля, ако имате въпроси относно подфорумите за Таро, както и принципни въпроси относно картите Таро изобщо, да ги задавате тук в тази тема.

 

Надявам се аз и другите модератори на форума, да ви бъдем полезни :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Виждам, че няма пишещи в темата, визирам задаване на въпроси, публична дискусия, въпреки промените във форума.

Добре е да има мнения, идеи, които да се обсъдят. Още повече, че трябва да има ясен и точен критерий, който да позволява достъп до защитените форуми.

Как си представяте нещата.

За мен единствен критерий може да е само точната прогностика, както и задълбоченото изучаване на системата в Таро и то като наука.

 

Не казвам нищо ново, но беше необходимо да го напиша отново.

Вие сте - какво мислите и как го виждате, още повече, че това са прави за пръв път в българското форумно пространство за Таро.

 

П.С. Моля да пишат само участващи във форума и работещи с картите.

Линк към коментар
Share on other sites

Добре би било, когато се обсъжда въпрос / комбинация, след това да има и обратна връзка, да се дискутират евентуалните грешки. Иначе за мен е безсмислено - поне не виждам практическа полза от това, да се обсъждат някакви неща само теоретично ( като съм далеч от мисълта форума да се превръща в място за емоционални словоизлияния ). 

Линк към коментар
Share on other sites

Добре би било, когато се обсъжда въпрос / комбинация, след това да има и обратна връзка, да се дискутират евентуалните грешки. Иначе за мен е безсмислено - поне не виждам практическа полза от това, да се обсъждат някакви неща само теоретично ( като съм далеч от мисълта форума да се превръща в място за емоционални словоизлияния ). 

Обратни връзки на задаваните въпроси винаги са се давали. Проблемът е там, че тези обратни връзки досега не са използвани по предназначение - никой не систематизира лично за себе си тази информация и не се учи от грешните прогнози. Реално никой не им обръща никакво внимание.

Таня, ако искаш дискусия по картите, започни я, задавай своите въпроси, говори. Иначе няма как да стане.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Добре би било, когато се обсъжда въпрос / комбинация, след това да има и обратна връзка, да се дискутират евентуалните грешки. Иначе за мен е безсмислено - поне не виждам практическа полза от това, да се обсъждат някакви неща само теоретично ( като съм далеч от мисълта форума да се превръща в място за емоционални словоизлияния ). 

Обратни връзки на задаваните въпроси винаги са се давали. Проблемът е там, че тези обратни връзки досега не са използвани по предназначение - никой не систематизира лично за себе си тази информация и не се учи от грешните прогнози. Реално никой не им обръща никакво внимание.

Таня, ако искаш дискусия по картите, започни я, задавай своите въпроси, говори. Иначе няма как да стане.

 

 

Това е така, но има още един голям проблем: напасването на картите (каквито и да са те) спрямо въпроса, който се задава. Все едно въпросът дали се отнася до любов, работа, здраве, пътуване ...

 

Падат се определени комбинации на конкретен въпрос и се започва спекулиране по темата: задалият въпроса вижда в картите едно, отговарящите започват да се влияят от него (често несъзнателно), т.е. реална анализа няма.

Огромните разминавания между пишещите се получават рядко (което отдавна е трябвало да направи огромно впечатление на пишещите) при очевидни "контрастни карти" например Страшен съд с боя чаши. Т.е. това е крещящ пример, често нетипичен.

Повечето комбинации водят до еднакви мнения, защото анализиращите се влияят един от друг, не от онова, което казват картите. 

 

За мен това е огромен проблем - виждам го често в темите. 

Линк към коментар
Share on other sites

Пренасям и тук въпроса си, да не би да се загуби измежду личните неща. Един същностен въпрос към Таро. Който не трябва никой да пропуска, преди да се опита да попита нещо друго. 

 

Как ще разберете, ако примерно (но и не само), въпросът ви е следният - еди кое си събитие на 20 август ще се състои ли (като имаме предвид, че и питащият иска да иде там и да се представи добре), а реално конструкцията от карти ви отговаря - "няма значение дали това събитие ще се състои на 20 август, важното е, че ти (питащият) няма да отидеш".

Ето това е един от основните крайъгълни проблеми в Таро, който трябва да намери своето решение. 

 

Всички ще се втурнат да мислят за това велико събитие, без да видят, че питащият просто няма да иде никъде и въпросът му реално се обезсмисля. 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

Пренасям и тук въпроса си, да не би да се загуби измежду личните неща. Един същностен въпрос към Таро. Който не трябва никой да пропуска, преди да се опита да попита нещо друго. 

 

Как ще разберете, ако примерно (но и не само), въпросът ви е следният - еди кое си събитие на 20 август ще се състои ли (като имаме предвид, че и питащият иска да иде там и да се представи добре), а реално конструкцията от карти ви отговаря - "няма значение дали това събитие ще се състои на 20 август, важното е, че ти (питащият) няма да отидеш".

Ето това е един от основните крайъгълни проблеми в Таро, който трябва да намери своето решение. 

 

Всички ще се втурнат да мислят за това велико събитие, без да видят, че питащият просто няма да иде никъде и въпросът му реално се обезсмисля. 

 

 

За съжаление, никой не отговори на този въпрос. Намирам го за есенциален за работата с Таро. Отговорът на този въпрос ще утихне всяка гордост и "предразсъдъци", грачещ шум и подобни "звуци" относно значението на картите и най-вече правилното им тълкуване.

Отвъд емоцията, близо до интелекта обаче.

Линк към коментар
Share on other sites

Захваналите се с картите Таро трябва да го имат предвид, но това е решение трудно само по себе си. Поради простата причина, че се търси друг смисъл в използването на кратите...за лична изгода, както го знаем. Аз не вярвам впрочем повече от минимален брой хора да го правят за нещо друго. Каквито и доводи да използват. Превърнахме Таро в панаир на суетата, напълно в синхрон със симфонията на нашето хаотично време. 

Моят отговор на твоя въпрос би повдигнал темата за начина на работата на тая система и каква роля заема посредникът в нея, и доколко е посредник. Може ли да се превърне в посредник на себе си?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Димитрина, въпросът ми е свързан с конкретика от карти, а не с общи положения.

В Таро има ключови карти, които ще са пътепоказател за всеки, който иска да отсее фалшивото и привидното от истинското послание.

Линк към коментар
Share on other sites

×
×
  • Добави...