Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да излекуваме омразата


angoisse

Recommended Posts

  • Отговори 258
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ще се върна отново , когато хората нямат нужда да говорят за омразите си, нямат нужда от тях , няма място за тях........ До тогава ще си попея, пък дано помогна на лошото време , на лошите мисли ....

Ще поканя омразата на танц !

Ех, а е толкова лесно, само да поискате : )))

Линк към коментар
Share on other sites

Обич без любов.

Пък преди време един мой приятел изпя песента - "Ледена кралица".

На къде душата ми да бяга

и къде да скрия своите сълзи?

...

Ледена кралица!

Тя не може да обича - не познава любовта!

...

Тя не може да обича - не познава любовта

и по усните с отрова - от усмивка ни следа!

Тя не може да обича - не познава любовта,

като ледена кралица - вледенява в теб страстта!

Омраза - Мразя - Мраз - Студ - Студенина - Леден - Безчувствен...

Обичам те Кралице "моя"! С цялата си омраза те обичам!

Обич наедно с Любов и това е то - магия!

Ще те обичам винаги!!!

Знаете ли, приятели, ябълката символизира Любовта.

Много ябълки съм си хапнал и познайте - нито една не си прилича с другите по цвят, вкус и аромат. Всички се различни, както при оргазма.

Интересно е кой изиграва ролята на змията в Битие?

И защо Бог се направи на недочуващ и недовиждащ, ако не бе дал право на познание, право на движение в посока нова от центрираната точка?

Движението на змията и вертикално до тогава, тя символизира мъдростта, но и възможностите, които мъдростта предоставя.

После изведнъж змията се оказва проклета и започва движение в хоризонтала.

Пълзи по "земята" и яде "пръст".

Адам и Ева са "напъдени" от Рая и всичко това преминава от ръцете на Свободата, като избор и в ръцете на Закона.

Да не си помисли някой, че Твореца би допуснал да Си "оцапа ръцете"! Не. За тази работа има създаден Закон, чрез който Отец се запазва чист.

Горката Ева, голяма ненаситница се оказа, та взе и подмами наивният и добро верен Адам. Ама нали змията е виновна, дето пълзи там, където и е отредено от... Бога.

Тя е на дървото.

Дървото на Познанието и Дървото на Живота, у средата на Рая.

Сега, ако някой ми каже що за плод опитаха търсещите познание... Какво представлява плодът на Познанието? Защо Ева и Адам го предпочетоха пред Рая?

Та... да се върна към ябълките. Различни са на вкус. Има доста сладки, но има и горчиви, има и кисели, въпреки че всичките са зрели. Това е Любовта - различна е на цвят, вкус и аромат. На това се гради Живота и Смисъла на Творението.

познай сърцето си и ще забележиш близостта на Омразата и Любовта.

В дъното на Омразата е Любовта, със своето присъствие или отсъствие!

Хайде да сте ми честити и Любящи, а и да не сте, пак принадлежите на Живота, който има работа да ви научи на точно това. Както и мен разбира се, е дано де!

Редактирано от Синева
Линк към коментар
Share on other sites

Честно казано и аз много се изненадвам на каква активност се радва тази тема. Ами тя просто е на трето място след разпалените дискусии за сексуалната ориентация и парите. Не мислех, че и трите теми ще вълнуват толкова много хората от този форум.

Аз май не мога да ви помогна да избистрите темата почти с нищо. От много години не изпитвам такова чувство. Мен дали ме мрази някой? - честно казано не знам, просто не забелязвам явно. Държа се с всички хора добронамерено - друг е въпроса те дали така възприемат моето държание. Е, не съм идеална - от време на време се подразвам от нещо или някой, нещо не ми е приятно, дори и някои некоректни интерпретации тук, но чак пък омраза....?

И тук както и по другите теми Мона се откроява с едни по-категорични становища, с някои от които не съм съгласна. Например страхът НЕ е омраза, но може да бъде предпоставка за нея. Невежеството пък каква връзка има с омразата - не разбирам. На тази нейна реплика:

Много ми е по-приятно да кажа на някого - не ме интересуваш и не ме занимавай с глупостите си. Ние, българите не сме научени на директност. Страхливи сме. Много. Самоубийствено.
бих отговорила, че ето аз например съм директна и какво - само от време на време дразня без да искам другите. А дори и българите да не са директни - каква е връзката с омразата? Ами японците тогава са царе на омразата, така ли?
Линк към коментар
Share on other sites

Така ли? Интересно, в какъв смисъл? (аз не съм общувала с японци, но знам, че не само те, а и в много източни култури директността е признак на лошо възпитание)

Линк към коментар
Share on other sites

Така ли? Интересно, в какъв смисъл? (аз не съм общувала с японци, но знам, че не само те, а и в много източни култури директността е признак на лошо възпитание)

:3d_097::3d_162: Така си е . И още нещо .

Агресивния тон не е опит за изказване на различно мнение , а просто агресивен тон , като от улицата или на пазара .

Линк към коментар
Share on other sites

Зависи, зависи. Много сме далече от източния свят. Дори и от Средния изток. Принадлежим към западната цивилизация, колкото и да не се харесва това на някои. А който иска, ще намери начин да разбере и да пътува, ако иска. Или да чете. Светът не сме само ние. Нормално е да се говори за омразата, тя е движеща сила, тя е енергия, дори позитивна енергия в психологически смисъл - отвъд ежедневните трактовки и заучените фрази за нея. Сексът и смъртта са основните движещи сили на човека. А техните варианти и символи - многобройни. Това е робството.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Зависи, зависи. Много сме далече от източния свят. Дори и от Средния изток. Принадлежим към западната цивилизация, колкото и да не се харесва това на някои. А който иска, ще намери начин да разбере и да пътува, ако иска. Или да чете. Светът не сме само ние. Нормално е да се говори за омразата, тя е движеща сила, тя е енергия, дори позитивна енергия в психологически смисъл - отвъд ежедневните трактовки и заучените фрази за нея. Сексът и смъртта са основните движещи сили на човека. А техните варианти и символи - многобройни. Това е робството.

Омразата -позитивна енергия ?

По- голяма ........ст не бях чувала .

Първоначалната енергия е творческа , близка до нагона и сексуалността , но омраза надали . :3d_048:

Линк към коментар
Share on other sites

?#8221;а така е Ина!

Ама не се подвеждай, че има "водачи", дето си мислят, че може да водят хора за носовете, ама аз едни тояги съм си приготвил... само да порасна малко!

"Пази, Боже слепо да прогледне!"

А иначе в :3d_053: е Истината!

Редактирано от Синева
Линк към коментар
Share on other sites

..............................................................., обичам графичния вид на точките , обясняват и дават възможност за продължение , един вид очаква се някакво продължение.

Синева , направо ме разби :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Май, на към една отива.

Любовта - едно нещо с два края в безкрайността. Двата края са навътре и навън. В това е вписано триединството.

Омразата не е точно обратното на Любовта. Омразата е нещо, което произлиза от Любовта. Омразата не е дело на сърцето, тя е дело на ума. Сърцето може да прави единствено Любов, нищо друго, но умът е този, който го притиска и измъчва. Умът не дава шанс на сърцето за проява. Гордост и Его са нещата, поради които Любовта не може да се изяви. Та, Омразата и Любовта са много близки. В дълбочината на Омразата е Любовта. Човек мрази накой друг, защото иска да го промени и в това се намира самото изкривяване на разбирането за Любов.

Хмм!

Та обратното на сърдечния плод - Любовта, това е Безразличието или Безчувствеността.

Това вече е страшно и празно, но не и нещо, което не може да бъде преодоляно. Омразата не е толкова страшна. Омразата е лесно да бъде победена. Победата над Омразата става чрез Любовта. Влюбеният не умее да мрази. За него не съществува нищо по-важно от обекта на Любовта му. Другото е без особено значение. Докато Безразличието може да се преодолее единствено чрез сттраданието. А страданието е болка за ума, туширане на гордоста, свличане в прахта,... Това развива сърцето и го отпушва, създава пространство, разширява. Осигурява възможност.

И така нататък.

Лека нощ, любовници! :P

Редактирано от Синева
Линк към коментар
Share on other sites

Омразата е лесно да бъде победена. Победата над Омразата става чрез Любовта.

:thumbsup: Ако ми позволиш, Ники, едно допълнение - Омразата е лесно да бъде излекувана. Лекуването на омразата става чрез Любовта.

За мен на практика това става на три стъпки:

-приемам, че тя съществува и се проявява някъде близо до мен

-влизам в гледната точка на мразещия и разбирам причината за натрупването на негативната енергия

-неутрализирам я с любов.

Последното всеки път зависи от данните, постъпили при анализа на причините. :feel happy: Ако човекът, който изпитва омраза, е склонен да смени гледната си точка и да се освободи от омразата - лечението е успешно. Постепенно той свиква да се лекува и сам и да се поддържа чист. Ако упорито се стиска за омразата си, остава да се пържи в нея сам.

Имам една много интересна група момченца от 4 клас, в която едното дете проявява явна агресия към останалите и понякога към мен. Когато разбрах причините (в наследена карма и агресивно възпитание), научих другите момчета да му отговарят с любов и усмивка всеки път, когато ги нападне и вместо да се защитават и оплакват, да му казват "Много те обичаме и харесваме Павле". А аз добавям тихо - истинските силни мъже обичат и се грижат за хората - като Херкулес (от филма). Той отначало подскача като петле, но след малко се укротява и става лъчезарен и спокоен. :feel happy:

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Ако някаква емоция или отношение може да се преосмисли и след преосмислянето да се превърне в омраза, то това дали изобщо е било любов?

Омразата се ражда, когато другият отказва да се подчини на чуждата представа за любовта. Или омразата се оказва преосмислена "любов", когато "любовта" всъщност се е изразявала в чувство за собственост.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако някаква емоция или отношение може да се преосмисли и след преосмислянето да се превърне в омраза, то това дали изобщо е било любов?

Омразата се ражда, когато другият отказва да се подчини на чуждата представа за любовта. Или омразата се оказва преосмислена "любов", когато "любовта" всъщност се е изразявала в чувство за собственост.

:thumbsup2:
Линк към коментар
Share on other sites

:hypocrite: Дам , повече от ясно е , че е така , поне всеки средноинтелигентен човек би достигнал до точно този извод !

:thumbsup1: Хамелеона , Донка :3d_039: радвам се да бъда заедно с вас , мили хора !

И разбира се с всички от Портала за съзнателен живот !

Линк към коментар
Share on other sites

Ако някаква емоция или отношение може да се преосмисли и след преосмислянето да се превърне в омраза, то това дали изобщо е било любов?

Омразата се ражда, когато другият отказва да се подчини на чуждата представа за любовта. Или омразата се оказва преосмислена "любов", когато "любовта" всъщност се е изразявала в чувство за собственост.

Просто защото нищо несъществува в чист вид.

Линк към коментар
Share on other sites

Съжалявам,че се включвам сега ,но имам 7 часа разлика с вас.Първо искам да благодаря на Диана за подкрепата,защото вече започнах да се замислям дали в очите на някого и аз съм невежа относно омразата.Мона,лично за себе си ,си обясних що за личност си,и се радвам че България е оцеляла 1300 години,защото е Кози рог и не живеят самоубийствени страхливци.Мъчно ми е ,че пренебрегваме българската мъдрост,а се сравняваме с разни японци,китайци,индийци.Теорията е много хубаво нещо,ама е важно как я прилагаш на практика.

Линк към коментар
Share on other sites

Чували ли сте - "Нямат нужда от лекар здравите, но болните..." или "Болен здрав носи".

Много ми е интересно до кога може някой да продължава това - да се храни като краде от чуждото? Не знае ли, че само като хапваш от своето не чувстваш глад, иначе си все гладен, колкото и да ядеш!

Ама хитреци много пък и маски носят.

Мислят се за невидими.

На мен ми приличат на кумици. Баш са си на мястото - в трагикомедията.

Най голямата лъжа е, че съществуват! Самите тях ги няма, вече са мъртви!

Пълно е с мъртавци.

:feel happy:

:lol:

Редактирано от Синева
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...