Jump to content
Порталът към съзнателен живот

In memoriam


Лиула

Recommended Posts

Искам да споделя с вас новината, която шокира светa на киното и не само, от загубата на гениалния комик Робин Уилямс. Натам, думите ще са излишни, каквото и да се каже. Освен, че се радвам, че бях съвременник на такъв огромен талант.

 

Първият в новата тема е Robin Williams

 

И, както споделя на своята стена Terry Gilliam за загубата:

"Robin Williams, the most astonishingly funny, brilliant, profound and silly miracle of mind and spirit, has left the planet. He was a giant heart, a fireball friend, a wondrous gift from the gods. Now the selfish bastards have taken him back. Fuck 'em!"

 

 

 

П.С. Има такава тема и във форум "Музика", но някак не е адекватно да се пише там за филмови дейци, напуснали този свят.

Линк към коментар
Share on other sites

Присъединявам се към казаното от Розмари Де Мео.

 

В КАКВО СЕ ПРЕВРЪЩАТ МЕЧТИТЕ...

Отиде си един от най-великите комици в света. Името Робин Уилямс и думата самоубийство за мен са две несъвместими понятия, но те ме накараха да се замисля отново. Има едни велики магьосници, които винаги успяват да разсмеят света. Има и други, още по-велики, които успяват и да го разсмеят и да го стоплят. Дали някой някога се замисля, че невероятно свестния и забавен човек може да бъде безкрайно тъжен и самотен...
Как така...нали всички го обичат...

Гледайте някой филм с него тази вечер. „В какво се превръщат мечтите”, или „Пач Адамс”, или „Добрият Уил Хънтинг”...ще ви зарадва.

Каквото и да говорят медиите, знам, че Робин Уилямс замина, за да види как червения нос ще стои на лицето на Господ. "
Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Не, той не беше комик. Това, че душата му се смееше е една подробност и може би награда за нас.

 

Беше човек с топлина. Топлина, която сгряваше хората наоколо. Може би не беше прав, може би бе заблуден, всички сме така, но успяваше да го прави с топлина.

 

Аз ще гледам Джуманджи

Редактирано от Божидар Цендов-БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Вчера, 12-ти август, ни напусна на 89 години и холивудската легенда Lauren Bacall. Една от иконите нa филмовата индустрия, Лорън Бакол е характерна със своя плътен алтов глас, проникновена женственост и красота на богиня.

Истинското име на Лорън Бакол е Бети Джоан Пърски, а екранния си псевдоним тя получава от режисьора Хауърд Хоукс. Хоукс ангажира Бакол за първото й участие в киното, когато актрисата е само на 19 години. Лорън Бакол се снима в над 30 филма. Сред екранните й партньори са Кърк Дъглас, Пол Нюман, Джон Уейн, Барбра Стрейзанд ...

 

През 1996 година получава Златен глобус и номинация за Оскар за най-добра поддържаща актриса за филма Огледалото има две лица. През 1999 година е включена в списъка „100 години... 100 звезди“ на Американския филмов институт на 25-то място. 

 

tumblr_mia0nbNFr51qa55qyo1_1280.jpg

 

 

a life in pictures

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Формулировката на темата позволява да се споменават не само трагични събития, но и рождени дати на кинодейци, останали завинаги еталон в света на киното.

Та, на днешният 13-ти август е роден гениалният сър Алфред Хичкок (Alfred Hitchcock), създател на психологическия трилър в кинематографията. Хванал преходното време между нямото кино и озвученото, той достига до своя толкова специфичен и разпознаваме стил.

Приживе, Хичкок вече е легенда в Холивуд. Работи с най-големите икони изобщо на киното, като Лорънс Оливие, Грегъри Пек, Кари Грант, Ингрид Бергман, Джеймс Стюарт, Грейс Кели, Ким Новак, Шон Конъри, Пол Нюман, Типи Хедрен, Шърли Маклейн, Брус Дърн.

За мен лично, един от неговите най-знаменателни продукции, е филмът "Птиците". Уникален!

 

“Аз мога да екранизирам и “Пепеляшка”, само че зрителите ще търсят трупа в каляската.” :)

 

10430428_688288517918201_993805414836998

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...