Jump to content
Порталът към съзнателен живот

депресия


teq

Recommended Posts

Здравейте преди 6 години се разболях от тежка депресия след ката мъжа ми ме накара да махна второто ни дете,Отидох на психиатар и ми изписа ПАРОКСАТ + РИВОТРИЛ,,СЛЕД ТРИ МЕСЕЦА бях нов човек не се страхувах да излизам,не се страхувах да оставам сама,защото преди това се страхувах да не остана сама и да не ми стане нещо да падна да умра и да няма кой да ми помогне,както и да е оправих се,но през тези 6 години ми се случиха ужасни неща,бащата на детето ми което е на 11 г злоупотребява с алкохола постояно ни трови и физически -мен,и психически мен и детето,наричаа ни постояно боклуци от вас нищо не става,и какво ми се случи през тези 6 години накратко.Веднъж мъжа ми се напи и ме уцеле с чаша,отряза ми сухожилието на крака,претърпях сериозна операция от коятоо трудно се въстанових,след това 2010 хванах голямата ми сестра и мъжа ми да се натискат и целуват,пак в дупката,отнова се възстанових,след това 2011 по маалката ми сестра точно на нова година преспа с мъжа ми,тогава направо се сринаах трябваше ми дълго време да дойда на себе си,при условие че живеем в един апартамент,защота ние живеем при майка ми и сестра ми е разведена и живее при нас,КАКТО И ДА Е ВЕЧЕ СЕ ПООПРАВИХ НЕ ЧЕ ВСЕ още не ме боли но се справям.Но  тук от 3 месеца ми се случва нещо което ме плаши-бях чула една песен която ми напомни на друга и рееших да е потърся но не можах да е открия и ме обхвана паника и страх че не мога да е намеря и няма да ми излезе от главата мелодията.И от там почно всичко като чуя някоя позната песен или се сетя за някоя песен която съм чувала почва да ми се тананика в главата и ме обхваща страх и сядам да е търся.Защото нямам възможност да посещавам психотерапевт по финансова причина защото аз не работя и съм напълно заявисима от мйжа ми,ми препоръчаха СОС СЕМЕЙСТВА В РИСК,ОТ ТАМ МИ КАЗАХА ЧЕ ТОВА Е НЕЕЩО ОТ ДЕТСТВОТО ЗАЩОТО баща ми искаше всяко нещо да си е по мястото и като се вземе нещо да се връща на мястото му иначе много ни се караше,и от там психотерапевта го свърза с това защота аз като открия някоя песен и е запаметявам в специална папка,Сигурно ще ме попитате защо търпя това с мъжа ми единствено заради финансовата зависимост и то заяради детето, ако съм само аз хляб и сол ще ям но няма да търпя това.И по принцип аз съм много весел човек,гледам от веселата страна на живата,обичам да се сприятелявам,обичам компаниите,но това което ми се случва вече 3 месеца малка ме затвори.А З ЗНАМ ЧЕ Е НОРМОЛНО ВСЕКИ да си тананика някоя песен или мелодия,но защо при мен се получава това да ме обхваща страх като не се сетя на кого беше песента и веднага да сядам да е търся.Вече избягвам магазини където звучи музика или от някъде ако се чува музика гледам да избягвам това място за да не се повтори това което описах по горе.И да кажа че това се случва само ако песента ми е позната,ако не ми е позната не ми прави впечетление,ЩЕ се радвам ако ми отговорите на какво се дължи това,как мого да се отърва от тези неща като чуя песен или като ми ззвучи някоя песен в глявата да ме обхваща страх като не се сетя на кой е,може ли да е от това че преди три месеца като търсих първата песен си мислих "ами сега ако не е наперя,и никой не може да ми каже коя е,ами ако не се махне от главата ми и полудея"може ли от това сега ката ми зазвучи някоя песен и да е свързвам с тези думи и от там да ме хваща това безпокойство.Много моля за съвет как да се отърва от това,на какво се дължи това,може ли да полудея от това,това ОКР ли е или депресията която съм изпадала през тези 6 години се е обърнала в това,Но никой от другите ми симптоми като страх от излизане и оставяне сама не ми се е върнал,само това с песните.Много ще се радвам ако някой ми даде съвет или изкаже мнение по проблема ми,както казах не мога да посещавам психотерапевт и затова пиша тука.Ще се радвам ако ми помогнете да се справя с ситуацията в която се намирам сега

Линк към коментар
Share on other sites

Напиши го в раздела психотерапия онлайн .

Моя опит е че болшинството от хората не взимат присърце това което им се случва .Особено ако е лошо .Загърбват го и се правят че не го виждат . Независимо какво ти говорят .Обръщаш ли му внимание , направо се нанасяш в ада .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

А защо не работиш, че не разбрах? Мисля, че работата много ще ти помогне да се справиш с проблема. Освен това ще извоюваш финансова независимост и ще се откъснеш от мъжа си. 

Не мислиш ли че поне детето ти заслужава да живее по-спокойно?

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

А аз ви съветвам да отворите още 999 теми - тогава след 999 часа, като прочетем всички, можем да повикаме на помощ и целия китайски народ, а и поне милиард и половина от индийския. Но, може би тогава би било необходимо отварянето на още няколко хиляди теми... Мдаммм...

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...