Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Моля за съвет


mariqtaylor

Recommended Posts

Здравейте,пиша ви,защото съм много объркана и разстроена!Историята е следната:Живея и уча в България,но се запознах с едно момче,което живее в Германия.Започнахме да си пишем постоянно- от един и същи роден град сме.С течение на обстоятелствата аз се изместих да уча в по- голям град,а той в Германия.Един ден той ми каза,че се връща в България и иска да се видим естествено аз се съгласих макар,че се страхувах много- нямах връзка до този момент.Дойде деня видяхме се,допаднахме си видяхме се няколко пъти,но той трябваше да се върне и така той замина.Продължихме да си пишем мина известно време и дойде пролетта той ме покани на гости в Германия с майка ми- купи билети за двете ни.И ето ,че дойде деня, в който трябва да летим и така стана.След около 2 часа кацнахме в Германия баща му ни посрещтна въпросното момче беше на работа и нямаше как да ни посрещтне.След известно време пристигнахме в градчето му той излезе и ме прегърна и целуна! Не можех да повярвам,че всичко е реално бях щастлива!Всичко вървеше добре ,но един ден се стреснах- месечния ми цикъл липсваше,направих си тест беше положителен изпаднах в нервна криза! Обадихме се на майка ми и тя набързо ни купи билети за България.Качихме се на самолета и бързо пристигнахме,посрещтнаха ни,направиха ми нужните изследвания оказа се,че ми няма нищо и от смяната на климата е закъснял.Започнах да пия хапчета и всичко си дойде на мястото,но не след дълго време той пожела да останем в родния ни град трудно,но успях са убедя майка ми.Исках да се научим да се грижим един за друг и да се оформим като двойка,но уви какво се оказа: момчето на което вярвам и обичам се друса-започна да го прави открито и не говоря само за марихуана,а за амфетамини!Аз до този момент нямах никаква идея- бях виждала съученици да пушат марихуана ,но нищо повече.Обещала съм пред себе си да не пия и пуша ппради причината,че баща ми се пропи,а сестра ми беше залитнала по наркотици,но се оправи! Не знаех какво да правя гледах го как се друса и го умолявах да спре,но той така и не ме чуваше.Беше ме страх да споделя с някой затова и до днес тая всичко в себе си,но започнах да слабея,спрях да се храня,започнах да плача безпричинно.Майка ми се разтревожи започна да се притеснява за мен и усещаше,че нещо ми има,но аз усилено не исках да споделя!И до ден днешен се питам защо го прави..?!?!Нямам отговор ..неведнъж съм говорила с него,но ...За него нямаме проблеми и всичко е наред,но не и за мен!Той иска да живеем заедно и да работим в Германия,но аз вече не му вярвам и не искам този начин на живот - опитах да му обясня.Майка ми иска да живеем в Англия и не го харесва- не знае през какво минах аз това лято,но и не искам да научава.Въпроса е там,че не знам как да се оттърся от всичко това в момента пия някакви успокоителни ,но не решават проблема ми ,а само подтискат емоциите ми...Наистина обичам го,но не мога по този начин и много ми се иска да му помогна и да споделя на баща му,но знам и че ще ме намрази вероятно!Страх ме е,че няма да се справя с емоциите си също и така изместването в една напълно непозната страна ...загибих самочувствието си на момиче мисля си,че след тази история,че никое момче не би ме погледнало...Моля ви за съвет!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Невъзможно е да се даде адекватна насока в подобни ситуации. Най - трудно е когато човек стои на кръстопътя на чувствата си. 

В тези случаи е важно да изясниш за себе си отговора на един въпрос: Какво ми носи това на мен, какво ми дава? Независимо към какво решение ще се насочиш, отговора на този въпрос трябва да ти е ясен. И ако той е отрицателен, ако даденото решение не ти носи нищо хубаво и не ти дава нищо, значи е добре да го преосмислиш и да потърсиш друг вариант.

Най - важен в този живот за теб е твоята цялост, твоята личност, само тогава си пълноценна за себе си и околните. 

Нищо не можеш да дадеш на никого и да помогнеш, ако твоята цялост не е съхранена.

Дори Господ е казал " Ако имаш ДВЕ ризи, дай едната на ближния" Никъде е не казвал, ако имаш една риза , раздели я на две и дай половината.

Затова първа и основна насока е - Погрижи се за себе си. 

Линк към коментар
Share on other sites

Понякога във фамилните констелации стигаме до подобна ситуация. Изречението е "Любовта е голяма, но Животът е По-голям"

 

Става въпрос за човешката любов. 

 

Първо помисли за себе си. Си мисля аз. 

Редактирано от Божидар Цендов-БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви много за отговорите наистина много ми е объркано да обичам го по мой начин бях заблудена,но не смятам,че това е моят начин на живот!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...