Jump to content
Порталът към съзнателен живот

моля ви дайте ми съвет помогнете ми


Recommended Posts

Здравейте аз съм жена на 30 години омъжена с едно дете,преди две години се разболях от депресия посетих психиятър и в момента пия Цепралекс.Но не това ми е проблема.Тук от 1 седмица почнаха да ми влизат някакви мисли в главата от който се плаша мислите са от рода на -няма смисъл да живея,живота не ми поднася нищо добро,и най страшното което ми влиза като мисъл в главата е да си повтарям постоянно -трябва да умреш трябва даа умреш,живея на 8 етаж излязох на балкона за да видя че няма да го напрявя,казах си-а сега можеш ли да скочиш,отговора ми беше НЕ,НО МОЛЯ ВИ КАЖЕТЕ МИ МНОГО СЕ СТРАХУВАМ КАКВИ СА ТЕЗИ МИСЛИ НАТРАПЛИВИЛИ СА,може ли да си посегна на жиживота от тези мисли и как да ги премахна,моля ви помогнете ми как да се избавя от тях,и дали като мисля така може в един момент да си посегна на живота,а мен ме е страх от смърта.Ходих на психиятър тя каза че това е от депресията,но аз се страхувам от това дето постояно си мисля -"трябва да умреш " моля ви отговорете ми може ли да посегна на живота си от тези пусти мисли и как да ги премахна от себе си 

Линк към коментар
Share on other sites

Най-обикновени натрапливи мисли са. Означават, че ви се живее, че ви се твори, че изпитвате силна нужда от преживяване на удоволствие и щастие! Това означават и самото им съществуване е гаранция за това, че няма какъвто и да е шанс да се случат. Лекуват се с помощта на психотерапия при терапевт, който познава механизма на натрапливите състояния добре и умее да ги повлиява качествено!  

 

Успехи!

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви г-н Баев а има ли възможност от посттоянно мислене изведнъж да превключа и да направя нещо със себе си защото това мислене -трябва да умреш,най много ме плаши,зная че това са само мой мисли и трябва сама да ги спра,но понякога се усещам че като мисля това -трябва да умреш,даже и не се плаша от самата мисъл,това не е ли че мога и да е извърша или просто усещам че това са само някакви глупави мисли и за това не се плаша от тях,понякога като си ги мисля се страхувам,нао понякога мисля ги и не изпитвам нито страх нито напрежение,от какво е това,опасно ли е като имаш такива мисли да не се страхуваш от тях,означава ли като не се страхуваш от тях че може да ги извършиш,много ви моля отговорете ми

Линк към коментар
Share on other sites

има ли възможност от посттоянно мислене изведнъж да превключа и да направя нещо със себе 

 

Не, не можеш да ги осъществиш.

 

зная че това са само мой мисли и трябва сама да ги спра,

 

 това не са твои мисли. Това са мисли на твоята натраплива невроза или както съкратено се пише на твоето ОКР. То, няма нищо общо с теб.

Редактирано от д-р Тодор Първанов
Линк към коментар
Share on other sites

как така не са мой мисли като аз се усещам че понякога си повтарям -трябва да умреш,самосъзнателно си ги повтарям,да понякога си казвам я стига и даже се надсмивам над това което си мисля,не ме обхваща страах и паника и точно за това се страхувам че щом не се страхувам от тези мисли да не би да ги извърша,защото знам че като сее страхуваш от тях не можеш да ги извършиш а при мен нее се получава никаакъв страх като си мисля така,от това се страхувам че не се страхувам от мислите си и от тук ми идва страха да не би да извърша нещо.Защото знам че човек който се страхува от тези мисли не може даа извърши нищо,а какво става с човек койтоо не се страхува от тези мисли,те не са нормални и нормален човек би се страхувал от тях,защо ааз не се страхувам да не съм психично болна 

Линк към коментар
Share on other sites

Ти имаш натраплива невроза  / ОКР/ - това са негови мисли, на психичното ти разстройство.

То няма нищо общо с лудостта.

Редактирано от д-р Тодор Първанов
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте благодаря ви за отговорите успокоих се и си казах че повече няма да мисля за такива неща,разбрах че това не са мойте мисли а мислите на тревожността,ако позволите искам да ви запитам нещо,тук от близо месец постоянно съм напрегната усещам някаква тревожност във мен,и изпитвам страх и аз не знам от какво може би страх от самия страх,ставам сутрин с напрежение дали отново ще съм тревожна,просто си мисля че ме е страх от тази постоянна тревожност в мен,стомаха ми е посттоянно на топка.Как д се отърва от този страх и от самата тревожност,да пия хапчета но аз не вярвам че те помагат за тревожността според мен само тушират проблемите а тревожносто си остава вътре в теб.На какво се дължи тази тревожност омръзна ми вече да съм така,искам да съм предишното слънчево усмихнато момиче което се радва на малките неща.Да знам че сама трябва да го направя че няма хапчетата да ми помогнат че сама трябва да си намеря начен да премахна тази тревожност,опитвам се да един ден съм спокойна и щастлива,на другия ден съм страхлива и тревожна без видима причина просто някакво напрежение и тревога вътре в мен.Ще ви бъда много благодарна ако ми отговорите на какво се дължи тази тревожност и как да се справя с нея.И ме извинете ако много съм ви досадила

Линк към коментар
Share on other sites

Ти си го написала- ставам сутрин с напрежение дали отново ще съм тревожна,просто си мисля че ме е страх от тази постоянна тревожност .

 

Както казват старите психиатри- страх от страха.

С две думи, ти си страхлива.Често се среща.Това,че си страхлива, не е болка за умиране, но е мъчително.

Трябва да се научиш да си смела, а за това наистина хапчета няма.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...