Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Пътувания по време на ОИТ - споделете опитностите си


Recommended Posts

Здравейте на всички от форума.

 

Повторен опит да кача моите преживявания, дано успях :)

 

 

Прегледах постовете в този Портал и реших да споделя с вас и моите преживявания с ОИТ, ако въобще може да се нарекат такива...

Тук открих малко сходни преживявания с моите, изглежда в книгите на А. Монро има подобни, ще се опитам да ги намеря и прочета.

И така...всичко започна с безобиден разговор с приятели на тема – Осъзнати сънища. Преди това не бях чувала нищо за тях или за ОИТ. Един от тях раказа, че е чел всички книги на Кастанеда и че може да се случи ако човек успее да види ръцете и дланите в съня си. Преди да заспя си казах наум, че искам да имам осъзнат сън и искам да видя ръцете си. Осъзнах се по някое време и се опитах да видя ръцете си и успях. От тогава до сега (минаха към 2 г.), зная, че съм в ОИТ или нещо подобно, когато започна да получавам (винаги едни и същи) следните симптоми – не мога да се движа, да си отворя очите, сърцето ми бие по-бързо, започвам да преглъщам сякаш съм жадна и започвам да усещам много силни болки в ръцете и краката...в същото време зная къде съм, не губя представа за нищо, което е около мен.

Пожелах си да видя един приятел, той живее в друга държава...изведнъж, следвах една черна енергийна топка, с големината на футболна, тя летеше (в представите ми на височината на самолет) и аз бях след нея, видях светлините на градове и се оказах в стаята на приятеля ми. Успях да разгледам обстановката, кой как спи и къде и се върнах... На другия ден му разказах, че съм сънувала обстановката в тях и я описах (беше  ми неудобно да споделя, че съм “летяла”)...Всичко съвпадаше. На следващата нощ пак се получи, много бързо се оказах някъде и гледах на нашата планета от разстояние. След това видях мъжки силует, до кръста (наподобяваше тези, по които се стреля на стрелбищата), а пред него нещо като море от различни пластове, всеки беше с различен цвят, някъде към 5 бр., бледо сиво, лилаво, кафяво...всеки беше с различен енериен заряд, светеха и вибрираха от енергия...По-късно в една от книгите на Кастанеда прочетох за нещо много подобно, Дон Хуан разказваше, че има различни светове във формата на люспи лук...

Всеки път когато пожелаех да видя ръцете си успявах, не го правех често защото беше болезнено, а като започнах да чета и литература по темата се поуплаших. Веднъж “завръщайки” се от някъде с периферното си зрение видях 3 фигури, облечени с дълги кафяви роби с качулки, усещах че са мъже, но имах чувството, че са недобронамерени...единият каза “Добре дошла в семейството”, аз го игнорирах и се събудих. За мен стана като игра, “ходя” при приятели и след това им описвам какво съм видяла в тях. Имам 80-90% познаваемост, от 20-ина пъти, някъде 2-3 не познах нищо...(явно съм попаднала не където исках :)

Например, мога да разгледам къщата или сградата отвън, стаята, какви са стените на цвят, мебелировката, цветът на дрехата на спящия, видях че близък беше с много къса подстрижка J, на два пъти “прочетох” правилно заглавието на книгата, която лежеше на нощното шкафче....Веднъж бях при приятел, който каза, че ме е видял на разстояние 50 см. от себе си, аз също усетих, че не е съвсем заспал...усетих го почти физически...

Последните месеци ми се случва по-рядко ОИТ, а и сякаш се страхувам да предприемам нови неща...

Има ли някой от вас подобни преживявания и какво бихте ме посъветвали да правя?

 

 

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей и приятни празници .За мен,, пътуване извън тялото", (те са няколко книги) и са  препоръчителни .

Линк към коментар
Share on other sites

Хубаво е да заспиваш преди 9:30 вечерта, за да можеш да ставаш поне един час преди изгрев слънце. И съответно, да посрещаш Слънцето. Това го казвам само, че в случай не го знаеш и наистина не знам как процедираш. Това е една от възможните причини да изпитваш негативизъм в съня си. Друга е начина на хранене. Добре е да не ядеш след залез слънце, при това обилно. Още по-важно е какво и как ядеш. Но това е твърде дълга и обширна тема, която бих съкратил, в много да дъвчеш и никога да не преяждаш, сурова храна, предимно плодове и зеленчуци.

Някой да го клеймосаш като недоброжелателен, всъщност, може да е с по-силна и особена енергия, на която да не си свикнала. Но не изпускам и възможността наистина да е такъв. Гаранции няма. Следващия път питай какво иска. Може да е важно. Сънищата са портал към други светове.

Линк към коментар
Share on other sites

В ‎12‎/‎31‎/‎2016 at 13:35, Кали И каза:

 

Пожелах си да видя един приятел, той живее в друга държава...изведнъж, следвах една черна енергийна топка, с големината на футболна, тя летеше (в представите ми на височината на самолет) и аз бях след нея, видях светлините на градове и се оказах в стаята на приятеля ми. Успях да разгледам обстановката, кой как спи и къде и се върнах...

Само да допълня, че тази част ме провокира да участвам. Изнамерих част от сън, който съм споделил с един Приятел. Изпратил съм му го на 25.04.2014:

"В един друг момент, бях в стая панорамата на прозореца на която гледаше в голям, модерен град. Помислих си, че ми прилича на Лондон. Реших да се движа в съня си, осъзнавайки, че сънувам а на пода пред мене имаше едно черно кълбо от тъмна енергия. Приемах го за интелигентно и по някакъв начин, в доизвестна степен -страшно. Въпреки това го улових пълзейки със ръка. Чувството беше неописуемо и странно.
След това бях на един мост във вътрешността на града. Беше много слънчево и ясно, и аз вдигнах поглед търсейки да гледам в Слънцето. Изведнъж видях огромни пирамиди, едната от която беше тази със "залепения връх". А на самата пирамида отгоре имаше конник със копие в ръка, вдигнато право нагоре с връх към небето.  "
 

Линк към коментар
Share on other sites

преди 7 часа, mecholari каза:

Хубаво е да заспиваш преди 9:30 вечерта, за да можеш да ставаш поне един час преди изгрев слънце. И съответно, да посрещаш Слънцето. Това го казвам само, че в случай не го знаеш и наистина не знам как процедираш. Това е една от възможните причини да изпитваш негативизъм в съня си. Друга е начина на хранене. Добре е да не ядеш след залез слънце, при това обилно. Още по-важно е какво и как ядеш. Но това е твърде дълга и обширна тема, която бих съкратил, в много да дъвчеш и никога да не преяждаш, сурова храна, предимно плодове и зеленчуци.

Някой да го клеймосаш като недоброжелателен, всъщност, може да е с по-силна и особена енергия, на която да не си свикнала. Но не изпускам и възможността наистина да е такъв. Гаранции няма. Следващия път питай какво иска. Може да е важно. Сънищата са портал към други светове.

Здравей mecholari,

Благодаря за отговорите! За заспиване, не заспивам рано, храня се здравословно и не късно :)За негативизмът, може би съм се изразила неподходящо, по-правилно може би ще е респект от непознатото, граничещ със страх...след преглеждането на книгите на Кастанеда и неговите последователи се надявах по-голяма част от писанията да са само плод на неговата фантазия :)) ..при "срещата" с въпросните фигури "усетих" некомфортност...А и жените сякаш имаме по-силна интуиция за тези неща. Виждам, че и повечето хора тук, които разказват за ОИТ са жени. В повечето книги, също се споменава, че е по-лесно за жените да изпитат ОИТ. Наскоро се опитах пак две вечери да имам ОИТ, (ако въобще е това) и двата пъти успях. "Отидох" където пожелах, на другият ден ми потвърдиха нещата, които съм видяла, даже близкият ми ме е "усетил" че съм там...попитах, как? Нямаше идея, просто е знаел, че съм аз. А аз "видях", че той се размърда и полусъбуди :)) Не зная колко време ме "няма", защото усещам, че ако погледна часовника си, след това "мигът ще е излетял"...а и е много болезнено, така наречената сънна парализа е доста непоносима. За мен тя е показател, че мога да "отида" където съм решила. Винаги я изпитвам.

 

Линк към коментар
Share on other sites

преди 6 часа, mecholari каза:

Само да допълня, че тази част ме провокира да участвам. Изнамерих част от сън, който съм споделил с един Приятел. Изпратил съм му го на 25.04.2014:

"В един друг момент, бях в стая панорамата на прозореца на която гледаше в голям, модерен град. Помислих си, че ми прилича на Лондон. Реших да се движа в съня си, осъзнавайки, че сънувам а на пода пред мене имаше едно черно кълбо от тъмна енергия. Приемах го за интелигентно и по някакъв начин, в доизвестна степен -страшно. Въпреки това го улових пълзейки със ръка. Чувството беше неописуемо и странно.
След това бях на един мост във вътрешността на града. Беше много слънчево и ясно, и аз вдигнах поглед търсейки да гледам в Слънцето. Изведнъж видях огромни пирамиди, едната от която беше тази със "залепения връх". А на самата пирамида отгоре имаше конник със копие в ръка, вдигнато право нагоре с връх към небето.  "
 

Само да допълня, че и аз видях въпросното черно кълбо някъде пролетта на 2014г :) аз също го приех за интелигентно, но не страшно, беше като живо и много бързо. Това беше първото ми такова преживяване и още не знаех, че може и да е опасно :)) ти получаваш ли сънна парализа, когато имаш подобни изживявания?

 

Линк към коментар
Share on other sites

Много пъти съм получавал "сънна парализа".

Ето това се даде да прочетеш:

Сега трябва да се яви Учител на човечеството, Който да прекара самосъзнанието през Космическото съзнание. Запалка трябва, подтик трябва за душите на хората! Тези запалки са вълни, които идат в света, а всяка такава вълна носи със себе си нова Светлина, която повдига съзнанието. Съзнанието на хората трябва да се повдигне на по-висока степен. Ако не се повдигне, животът ще остане за хората непознат – terra incognita. Каква е разликата между думите когнос и кома? Медиците употребяват думата кома, която означава една болест – вцепеняване. Като се вцепени, човек очаква да дойде някой да му помогне.  Много от съвременните хора страдат от състояния, подобни на тази болест. Съзнанието им се вцепенява и те очакват отнякъде помощ. В този случай страданията идат в помощ на човека. Те разтърсват съзнанието му, събуждат го, освобождават го от това вцепеняване. Пробуждането на съзнанието не става механически, чрез насилие например, но чрез подтици, които страданията събуждат. Всеки подтик влива нещо живо в организма на човека. Има хора, на които съзнанието е будно и когато спят. Те усещат като че са вън от тялото си, искат да влязат вътре – не могат; искат да се пробудят, да кажат нещо – пак не могат. Това състояние се нарича кома. Как може човек да се освободи от това състояние? Когато изпадне в това положение, човек започва да се моли и изгубва съзнание. След това се стряска, отново идва в съзнание без да може да определи колко време е траяло това състояние. Та при всяко пробуждане на съзнанието човек минава през това положение. То трае няколко секунди, но изглежда като че продължава векове. Когато минава през това състояние, човек се мъчи, ходи, сяда, става, движи се и после легне да спи. Тъй щото при всяко пробуждане на съзнанието човек отново заспива, по-дълбоко, отколкото е спал по-рано.

И тъй ние трябва да изучаваме различните степени на съзнанието. Първо човек минава през три степени на съзнанието, които са степени на илюзии. През тези три степени човек може да се поддаде на хипноза, да направи всичко, каквото други му заповядват. Под чужда воля той може да си представи, че минава море или че влиза в огън и т.н. Обаче влезе ли в четвъртата степен на съзнание, хипнотизираният става независим. Докато човешкото съзнание се намира в първите три степени, може да му се влияе. Влезе ли в четвъртата степен на съзнание, хипнотизираният се освобождава от влиянието на хипнотизатора и той сам за себе си става ясновидец. Тогава вие можете да накарате този човек да отиде в Лондон, в Ню Йорк да провери какво става там. Той може да види какво се върши по Атлантическия океан, колко параходи пътуват, какво става там и т.н. Когато някой човек живее в четвъртата степен на съзнание, той може да предсказва много неща, може да определя диагнозата на болните и да им препоръчва начини за лекуване. Щом излезе от това съзнание, той се проявява като обикновен човек.

Следователно в човека има състояния, възможности, способности, които в бъдеще могат да се развият. Те очакват тия условия като най-благоприятни за тяхното развитие. Забелязано е, че когато поставят човека в магнетичен или, както някои го наричат, хипнотичен сън, той проявява особени дарби и способности.Щом се събуди от този сън, той става обикновен човек.Това показва, че във всеки човек са вложени дарби и способности, които очакват времето за своето развитие. Докато не е развил онова, което Бог е вложил в душата му, човек още не е в своята сфера, не живее живота на своята душа.

И тъй време е вече да се потопим в Духа Христов или да влезем във Висшето, в Божественото съзнание, да видим какво трябва да правим. Който живее в това съзнание, при започване на всяка работа той ще знае как ще я свърши, какви резултати ще има.

http://petardanov.com/index.php/topic/1519-1926-12-28-проява-на-музиката-в-съзнанието/#gsc.tab=0

............................................................

Линк към коментар
Share on other sites

преди 13 часа, mecholari каза:

Много пъти съм получавал "сънна парализа".

Ето това се даде да прочетеш:

Сега трябва да се яви Учител на човечеството, Който да прекара самосъзнанието през Космическото съзнание. Запалка трябва, подтик трябва за душите на хората! Тези запалки са вълни, които идат в света, а всяка такава вълна носи със себе си нова Светлина, която повдига съзнанието. Съзнанието на хората трябва да се повдигне на по-висока степен. Ако не се повдигне, животът ще остане за хората непознат – terra incognita. Каква е разликата между думите когнос и кома? Медиците употребяват думата кома, която означава една болест – вцепеняване. Като се вцепени, човек очаква да дойде някой да му помогне.  Много от съвременните хора страдат от състояния, подобни на тази болест. Съзнанието им се вцепенява и те очакват отнякъде помощ. В този случай страданията идат в помощ на човека. Те разтърсват съзнанието му, събуждат го, освобождават го от това вцепеняване. Пробуждането на съзнанието не става механически, чрез насилие например, но чрез подтици, които страданията събуждат. Всеки подтик влива нещо живо в организма на човека. Има хора, на които съзнанието е будно и когато спят. Те усещат като че са вън от тялото си, искат да влязат вътре – не могат; искат да се пробудят, да кажат нещо – пак не могат. Това състояние се нарича кома. Как може човек да се освободи от това състояние? Когато изпадне в това положение, човек започва да се моли и изгубва съзнание. След това се стряска, отново идва в съзнание без да може да определи колко време е траяло това състояние. Та при всяко пробуждане на съзнанието човек минава през това положение. То трае няколко секунди, но изглежда като че продължава векове. Когато минава през това състояние, човек се мъчи, ходи, сяда, става, движи се и после легне да спи. Тъй щото при всяко пробуждане на съзнанието човек отново заспива, по-дълбоко, отколкото е спал по-рано.

И тъй ние трябва да изучаваме различните степени на съзнанието. Първо човек минава през три степени на съзнанието, които са степени на илюзии. През тези три степени човек може да се поддаде на хипноза, да направи всичко, каквото други му заповядват. Под чужда воля той може да си представи, че минава море или че влиза в огън и т.н. Обаче влезе ли в четвъртата степен на съзнание, хипнотизираният става независим. Докато човешкото съзнание се намира в първите три степени, може да му се влияе. Влезе ли в четвъртата степен на съзнание, хипнотизираният се освобождава от влиянието на хипнотизатора и той сам за себе си става ясновидец. Тогава вие можете да накарате този човек да отиде в Лондон, в Ню Йорк да провери какво става там. Той може да види какво се върши по Атлантическия океан, колко параходи пътуват, какво става там и т.н. Когато някой човек живее в четвъртата степен на съзнание, той може да предсказва много неща, може да определя диагнозата на болните и да им препоръчва начини за лекуване. Щом излезе от това съзнание, той се проявява като обикновен човек.

Следователно в човека има състояния, възможности, способности, които в бъдеще могат да се развият. Те очакват тия условия като най-благоприятни за тяхното развитие. Забелязано е, че когато поставят човека в магнетичен или, както някои го наричат, хипнотичен сън, той проявява особени дарби и способности.Щом се събуди от този сън, той става обикновен човек.Това показва, че във всеки човек са вложени дарби и способности, които очакват времето за своето развитие. Докато не е развил онова, което Бог е вложил в душата му, човек още не е в своята сфера, не живее живота на своята душа.

И тъй време е вече да се потопим в Духа Христов или да влезем във Висшето, в Божественото съзнание, да видим какво трябва да правим. Който живее в това съзнание, при започване на всяка работа той ще знае как ще я свърши, какви резултати ще има.

http://petardanov.com/index.php/topic/1519-1926-12-28-проява-на-музиката-в-съзнанието/#gsc.tab=0

............................................................

Много пъти съм получавал "сънна парализа"- и при теб ли е много болезнено?

Ето това се даде да прочетеш: - не разбирам, кой го даде :)

Линк към коментар
Share on other sites

Току-що, Кали И каза:

Много пъти съм получавал "сънна парализа"- и при теб ли е много болезнено?

Ето това се даде да прочетеш: - не разбирам, кой го даде :)

Често пъти си лягам да спя и си пускам да слушам радио "Беинса Дуно", по което се четат денонощно беседи от Учителя. И точно когато се събудих през нощта и отворих тази тема да те прочета, това течеше по радиото. Вкарах няколко ключови думи в Google и открих беседата. Сега ти ми кажи, вярваш ли в случайността, и има ли цитата нещо общо с темата на разговора? Даде го "случайността".

Колкото за парализите, имал съм случаи, когато в съня ми съм парализиран или се движа много ограничено, и да чувствал съм доста силна болка в областта между ануса и тестисите. Много болезнено, но не са както при теб в ръцете и краката. 

Също , при пълна парализа са идвали и са се гаврили същества с мен , тотално брутално, а аз съм могъл само да се моля през това време.

Линк към коментар
Share on other sites

Току-що, mecholari каза:

Често пъти си лягам да спя и си пускам да слушам радио "Беинса Дуно", по което се четат денонощно беседи от Учителя. И точно когато се събудих през нощта и отворих тази тема да те прочета, това течеше по радиото. Вкарах няколко ключови думи в Google и открих беседата. Сега ти ми кажи, вярваш ли в случайността, и има ли цитата нещо общо с темата на разговора? Даде го "случайността".

Колкото за парализите, имал съм случаи, когато в съня ми съм парализиран или се движа много ограничено, и да чувствал съм доста силна болка в областта между ануса и тестисите. Много болезнено, но не са както при теб в ръцете и краката. 

Също , при пълна парализа са идвали и са се гаврили същества с мен , тотално брутално, а аз съм могъл само да се моля през това време.

Да, цитатът има общо с темата. Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен дори и това което се случва в сънно състояние , е тласък за промяна .Т. е. , неща , пак илюзорни . Чрез които душата обработва някакви свои нужди .

 

Линк към коментар
Share on other sites

преди 2 часа, АлександърТ.А. каза:

Според мен дори и това което се случва в сънно състояние , е тласък за промяна .Т. е. , неща , пак илюзорни . Чрез които душата обработва някакви свои нужди .

 

Ще поживеем и ще видим :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...