Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Проблеми в секса


natavincere

Recommended Posts

Здравейте, 

моят проблем е следният. С приятеля ми сме заедно повече от 4 години като последните три са истинско мъчение в сексуален аспект. Никога не е бил особено сексуален, дори  първите месеци на връзката ни, докато правехме секс всеки ден, че и п няколко пъти, непрекъсно повтаряше, че той толкова секс през живота си не е правил, а аз си мислех, че се бъзика. Уви, не се е бъзикал! Но дори тогава някак си всичко беше по инерция и заради хормоните явно - той не изявяваше никаква инициатива за нови неща - пози, играчки и игрички - нищо. Никога не е говорил открито с мен какво му харесва, как му харесва и т.н. Все трябваше да гадая. Но поне правехме секс и беше добре. След смъртта на майка му преди 3 години, обаче нещата тотално се промениха - тотално спряхме да правим секс, сякаш спрях да съм жена за него. Вече не ме заглеждаше , не ме гледаше изобщо като мъж! Първите месеци ...една година го отдавах на загубата му - родителите му са разделени от както е бил на 8-9 и бащинско присъствие в живота си той нямаше. Но нещата станах по зле.Карахме се постоянно, на мен ми писна да влизам в положение и да ми се хвърля прах в очите.  Стигна се до там да се разделим като вината беше и на двамата, но той за времето на раздялата ни много бързо намери друга, с която нямаше проблем да прави секс /възможно най- евтиното и кухо създание в целия град - майка на две деца която не можеш да я изкараш от дискотеките./... Събрахме се след 2-3 месеца като очаквах, че след раздялата нещата ще са други. Но уви. Всеки път в който се опитвах да говоря с него на тази тема се стигаше до задъненла улица. Дълго време обвиняваше мен, че не съм му достатъчно женствена, че съм много слаба.. после хиляди други оправдания и все аз бях виновна, аз не  съм го била предразполагала и т.н. и т.н... Той желание си имал.. в мен бил проблема.. после съвсем неочаквано имаше кратка промяна, започнахме да правим секс, но за кратко. Пак спряхме. А аз изглеждам добре, дори  много добре. Огледалото не лъже. Спортувам, поддържам се, имам хубава кожа, красиво лице, не съм и свенлива в леглото, имам добр професия, интелигентна млада жена съм, не страдам от липса на ухажори, но не ме интересуват. Просто за него съм невидима. И все вината е в мен, Аз все съм била крива нацупена, не съм била за поглеждане. Ами след толкова време без секс, да - нацупена съм. Грижи се добре за мен, дава ми всичко, прави много неща за мен, но не ме желае. И не разбирам защо. Понякога се държи все едно съм майка му - аз съм му опората, аз съм му най- близкия човек, най - добрия му приятел, но не съм му жена. Не желае да търси помощ защото той си бил наред и аз трябвало да направя нещо. Забравих да спомена, че в неговата глава мъжа трябва да бъде предразполаган винаги и непрекъснато и жената трябвало да върши цялата работа. В секса с мен е недодялан и схванат /това ест никога не съм му го казвала/, свършва бързо и винаги всичко протича по един и същи начин. Чувствам се повече от отвратително вече и без значение, че осъзнавам начина по който изглеждам, не се усещам както преди - загубила съм самочувствието си, често изпадам в депресии и самосъжаление. Когато спомена раздяла заема доста агресивна позиция, започва да ми говори някакви неща, които обикновено нямат връзка с роблема и ми казва да се оправям. Да не съм очаквала разбиране след като искам раздяла. Започва да се държи зле и безразлично, пасивно и да ме обвинява за различни неща. Стига се до някакви нервни изблици, в които хвърля предмети, крещи вика.. или просто мълчи и се прави че проблем няма, Това е неговия начин да ми извие ръцете  и да прекрати опитите ми за нормален разговор. Заявява, че това били празни разговори и нямало смисъл да ги води, Осъзнавам как ме манипулира, но сякаш съм безсилна да се противопоставя.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Има психотерапевти за семеина консултация .

Цитат

 

Осъзнавам как ме манипулира, но сякаш съм безсилна да се противопоставя

 

 

 

С какво те задържа ? Не казвам да направиш като него , опит с друг , А да си дадеш сметка за протичането на твоя живот . Сега и в бъдеще , ако не може да го убедиш за консултация .Със сила и кавги тези въпроси не могат да се разрешат .

:) Имаше период , когато под въздействието на йога , Желаех да опитам живот с въздържание . Тогава жената ми даде една своя снимка с думите :  Носи си си я със здраве и свиквай , че скоро ще останеш на саме с нея .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Човека изобщо не смята, че в него има някакъв проблем. Той си е тотално наред, според него, а аз съм тази с проблемите, неуважителното отношение и т.н. Много отдавна му споменах за консултация. Може да си представите каква беше реакцията,..

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

За мен решението е едно и ти самата го знаеш: махай се от този човек. Няма да има промяна към добро, напротив, по-зле ще става. Твоето самочувствие ще се срине съвсем, депресивните епизоди ще зачестят и накрая той ще си намери причина да те изостави. Прояви здрав разум и се оттърви докато е време, защото от такива "мъже" нищо добро няма да видиш.

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Проблемът е в него и ти го каза : "сякаш съм майка му", много често срещано явления при хора, израсли в разбити семейства, с дефицит на внимание от един или двамата родители, или пък свръхвнимание от страна на майката, когато тя компенсира проблемите в брака си чрез детето. Но и при теб има някакъв проблем свързан със зависимостта. Защото ако нямаше ти отдавна да си си тръгнала, но ти стоиш 4 години. Е, познавам хора, които стоят и по 30. Те годинките бързо минават....понякога и деца се раждат междувременно ...и проблемите продължават в тях....ако той не иска консултация поне ти иди и си изясни защо ти стоиш в една проблемна връзка вече 4 години.

Линк към коментар
Share on other sites

Навика е голяма работа :) .Той дава сила с постоянството си  да вършиш нещо определено .Същевременно успокоява канализира енергията , като я отнема от другите възможности .Трябва силен шок за да даде тласък за промяна .

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...