Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Стиляна


Recommended Posts

Здравейте,ще ви разкажа какво преживях.Преди 4 години баща ми се разболя внезапно,намериха му тумор в мозъка,започна ходене по болниците,операции,химиотерапии,лъчетерапии,придружавах го доста често в онкологията,където гледката не беше никак приятна.Два месеца всичко беше добре.След това припадна в къщи,заведохме го в онкологията и там казаха,че няма да оцелее,взехме си го вкъщи,той ослепя,загуби си разума,не ни помнеше,постоянно го водих до тоалетна,припадаше в ръцете ми,получаваше гърчове и от тази гледка аз почнах да получавам замаяност и виене на свят.Почина пред очите ми :( От тогава ми е замаяно постоянно,след 2 години почна да получавам и паник атаки силна замаянст,връщане на някакви спомени,някакви изречения,цялото ми тяло гори и не мога да кажа нищо смислено в този момент.Страх ме е да излизам навън,защото ми е много замаяно.Пих 6 месеца антидепресанти,но не видях голям ефек и ги спрях.Не знам какво да правя с тази постоянна замаяност и паник атаки,моля за съвет.

Редактирано от StelaCy
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Стиляна! Радвам се, че писа тук, надявам се да се включат специалистите от форума със съвети. 

Най-добрият вариант е да започнеш психотерапия, дори онлайн терапия, е вариант, има хора във форума, които мисля предлагат такава по скайп (Skype).

Изживяла си сериозна трудност и болка и не си "смляла", преодоляла все още случилото се. В болка и страх си, замаяността и ПА и идват оттам. 

С психотерапевт е добре да работите точно по страховете ти, разбирането и приемането им, да ги извадите "на светло".

Ти самата можеш ли да ги дефинираш? Да облечеш в думи страховете си? Например: Страхувам се да не се разболея. 

Междувременно спортуваш ли? Изразходвай адреналина си със стабилна физическа активност. Това ще даде резултат. 

преди 14 часа, StelaCy каза:

Страх ме е да излизам навън,защото ми е много замаяно

Всъщност излизаш ли навън, и ако да, колко често, къде ходиш, имаш ли работа или учиш? 

Какво ще се случи, ако излезеш навън и ти стане замаяно?

Какво ще последва?

 

Отговори на подчертаните въпроси, ако желаеш тук, моля!:)

Линк към коментар
Share on other sites

Да,страхувам се да не се разболея,страх ме е да не загубя някой близък също.Не спортувам опитах 1 месец,но пак ми беше замаяно и получавах ПА,много ме боляха мускулите и се отказах.В момента не работя,живея в Кипър,нямам приятели тук само майка ми,сестра ми и мъжа ми.Имам дете на 8 години,водя го до училище което е на десет минути от вкъщи.Сутрин го  водя на обед го взимам,понякога ходя до магазина и на плаж,това ми е излизането.Когато изляза и ми стане така спирам по пътя пия вода и си казвам,че всичко е само в главата ми и продължам малко на зиг заг :-) Декември месец сутринта към 4:00 съм получила гърч и не са могли да ме събудят,после бях в линейката и нищо не помнех,тогава пих АД и успокоителни.Докторите казаха,че не е  от тях,но аз си мисля,че е от тях и ги спрях.Все си мисля,че има нещо което докторите не ми намират и затова съм така.

Линк към коментар
Share on other sites

Лесен случай си. Потърси силен като присъствие и опитен психотерапевт за да поработиш по тези сладки страхчета. Напълно преодолими са, при това лесно, когато си готова да "скачаш" в тях ежедневно с промененото отношение, което ще учите с колегата. Потърси помощ!

Линк към коментар
Share on other sites

Мислите ли,че ще ми се оправия замаяноста и паник атаките с психотерапевт?Аз не мисля за това което преживях,всичко това на което бях свидетел и накрая да умре баща ми пред мен е ужасно,то се е настанило дълбоко някъде в подсъзнанието ми и ме тормози,ще се опитам да намеря терапевт,но в Кипър ще ми е трудно.

Редактирано от StelaCy
Линк към коментар
Share on other sites

Симптомите са признак на капсулирана, загнездила се в подсъзнанието тревожност. Нужно е да се "пробие капсулата", да се извади тревожността, да се види ясно и преработи. Да, това се случва чрез методите на психотерапията. Целта не е махането на "гадните" симптомчета, а по-скоро, през искреното им благодарене, следването на магистралата им, водеща право към избутаните страхове - за да бъдат трансформирани до вяра и обич. Тогава изчезват и симптомчетата - но целта и пътят са различни от "искам замайването да го няма!" - това е слаба заявка. 

Нямам си идея за Кипър - вероятно и там има добри колеги Кипърци. Важното е обаче изборът на психотерапевт да е много качествен - разучете кой там е успешен при работата с тревожни р-ва. Успехи!

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

преди 16 часа, StelaCy каза:

Мислите ли,че ще ми се оправия замаяноста и паник атаките с психотерапевт?Аз не мисля за това което преживях,всичко това на което бях свидетел и накрая да умре баща ми пред мен е ужасно,то се е настанило дълбоко някъде в подсъзнанието ми и ме тормози,ще се опитам да намеря терапевт,но в Кипър ще ми е трудно.

Здравей,

 

Не пишеш на колко години си и какво правиш в Кипър - работиш или си със семейството си там... Добра идея е да се прибереш в България (ако има къде или при кого) за три, четири месеца и решиш проблема си. Психотерапията е кампания и в твоя случай не допускам да продължи повече от посочения срок, поне тази, която иска живи срещи. Пък тя промяната в теб като стартира... ще си я направляваш оттук до живот - ще се запалиш и ще ти е нещо като същностна проява.

Поздрави!

Редактирано от Кермит
Линк към коментар
Share on other sites

 

Здравейте на 31 години съм.В Кипър съм от 9 години с мъжа ми,детето ми,сестра ми и майка ми са тук също.Нямам възможност да се прибера за толкова дълъг период.В момента не работя.Нямам приятели тук,общо взето никой не ме разбира как се чувствам и затова ми е трудно да се справя с това,въпреки всичко разбрах,че с хапчета не става.Ще съм благодарна,ако ми помогнете с някакъв съвет,как да преодолея замаяноста и ПА.

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

преди 7 часа, StelaCy каза:

Ще съм благодарна,ако ми помогнете с някакъв съвет,как да преодолея замаяноста и ПА.

Ами нали досега ти писахме, че за да ги преодолееш, е нужно да се справиш с травмата от станалото с баща ти. Искаш ли да махнеш само симптомите, е като да искаш да спреш сигналната лампичка на колата, докато е нужно да отвориш капака и пооправиш двигателя. Оправиш ли го и лампичката спира качествено.

Вероятно питаш така, защото рубриката  се казва психотерапия онлайн. Да, но това е подвеждащо - само насоки са. За реална психотерапия тук нямаме нито време, нито е особено ефективни в такъв формат. Затова само даваме общи наставления, посоки. Тук отговарят Андрей Филипов и Диляна Колева, които работят и онлайн - можеш да се обърнеш към някого от тях за психотерапия през мрежата. Не е като наживо, но е по-добре от едното писане. 

Линк към коментар
Share on other sites

преди 8 часа, Орлин Баев каза:

Ами нали досега ти писахме, че за да ги преодолееш, е нужно да се справиш с травмата от станалото с баща ти. Искаш ли да махнеш само симптомите, е като да искаш да спреш сигналната лампичка на колата, докато е нужно да отвориш капака и пооправиш двигателя. Оправиш ли го и лампичката спира качествено.

Вероятно питаш така, защото рубриката  се казва психотерапия онлайн. Да, но това е подвеждащо - само насоки са. За реална психотерапия тук нямаме нито време, нито е особено ефективни в такъв формат. Затова само даваме общи наставления, посоки. Тук отговарят Андрей Филипов и Диляна Колева, които работят и онлайн - можеш да се обърнеш към някого от тях за психотерапия през мрежата. Не е като наживо, но е по-добре от едното писане. 

Ясно,защо е толкова важно това да го кажа на глас пред някой,а с писане не става?Какво повече ще ми каже някой друг психолог?Благодаря все пак.

Редактирано от StelaCy
Линк към коментар
Share on other sites

Защо е толкова важно това да го кажа на глас пред някой,а с писане не става?Какво повече ще ми каже някой друг психолог?"

Защото зад това стои характерът ти, житейската ти история и не само това - терапевтът те вижда цялата, "сглобява" те, при това за минути, понеже комуникацията е двустранна и много бърза. Познава те в дълбочина. Защото присъствието му, енергията му, въздействието през огледалните неврони е силна част от процеса, затова.Защото засега ти казваме, че симптомите не само, че не са лоши и не искаме да ги махаме, а им благодарим от все сърце и следваме посоката, в която вече водят - страховете ти, за да ги нагушкаме едно хубаво с любовта, идваща от доверието и помъдряванетп. Тогава и "табелите", сочещи към страховете, тоест симптомите, изчезват. Тези страхове от безсилие, загуба, безпомощност, наранена слабост, несправедливо предателство - там в теб са и от тях идва замайванетои повишената тревожност. Отпускайки се два пъти на ден в релаксация с помощта на аудио записи, можеш да ходиш при тези страхове и да ги лекуваш, от бягане от тях, да разшириш съзнанието си към тях, или да ги обикнеш както се обиква дете, въпреки плача му - а това го успокоява. Така си добра мама на себе си, на собственото си подсъзннаие. Като поработиш така известно време, сама ще видиш, че странно как, се чувстваш много по-смела, не ти пука от замайването и дори ти се иска да общуваш повече и пак с това първо приятелче, собственото ти подсъзнание и страховете, все по-уверено преливащи се в смелост, цялостност и обич. Интересно, тогава сама стигаш до една бликаща отвътре мотивация за интензивен живот - започваш да спортуваш навън 4 тренировки седмично, активно да се запознаваш с приятелки, споделящи интересите ти, да ходиш по курсове и групи за себеразвитие. Страхчетата продължават да се обаждат, но вече са възприемани като чиста енергия, която захранва заряда и хъса ти за живот. А замайването и да се появи понякога, е все по-рядко, даже липсва, но предизвиква само радост и постепенно съвсем се стапя, дори и да го искаш и обичаш искрено. 

Да, тези аудиосесии редовно, два пъти на ден седнала на кресло удобно и потънала във вълшебен транс, вече водещ те към преобразуване и пренареждане на моделите и отношенията ти към смели и естествено спонтанни, отпуснати, в които си доверяваща се на себе си, Бога и съдбата си жена, живееща от любов от миг на миг все по-наситено и преливащо смислено. Koгато правиш това, най-добре с помощта на психотерапевт по скайп или на живо върнала се за няолко месеца в родината, се получава с лекота, както с лекота слънцето изгрява, независимо дали го очакваш или търсиш - така и животът ти като смела, активна, весела жена настъпва и всичко, което преживяваш е само предвестник, приятел, водещ те към изгрева на доверието  радостта ти да светиш и живееш като малко слънчице. Не е нужно да ми вярваш или да разбираш, че подсъзнанието ти ми вярва абсолютно, както не е нужно да си съгласна с изгрева на любовта в живота си - така или иначе настъпва и от теб се иска единствено да се отпуснеш смирено в блаженството да ти е добре и красиво, именно благодарени на малките добри стимули, които несъзнаваното ти вече осъзнава като мощно и добро гориво, трансформиращо живота ти в щастлив, сърцат, любознателен и вдъхновен. Просто се обърни към някой от терапевтите, които ти посочихме и се наслаждавай на естествеността на процеса на тази промяна. Тя вече се случва и колкото повече съзнателно се объркваш и не знаеш, по-бързо се разваря пред теб! 

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

преди 32 минути, StelaCy каза:

Ясно,защо е толкова важно това да го кажа на глас пред някой,а с писане не става?Какво повече ще ми каже някой друг психолог?Благодаря все пак.

Привет,

понеже очакваш психолога нещо да "каже", ще обобщя това, което Орлин демонстрира чудесно по-горе: психотерапията е процес на ПРАВЕНЕ, не чак толкова на говорене, ерго казване. В правенето е разковничето. Доста често ние говорим в кабинета, но не разговаряме. Правим говор, който е целенасочен, структуриран спрямо личността, проблема, куп други особености. Психолога ти просто ще адаптира достиженията на школите и методите, с които работи за твоята личност така, че правейки неща плюс казаното в кабинета (спорт и четене са универсални, има много повече), да се промениш.

Втория абзац на Орлин, когато се Прави в кабинета, има много по-голям заряд, ефект, както искаш го наречи. Едно е да го четеш, друго е да го общувате с терапевта. Поради простата причина, че тук пишем с код - думите са код. А в кабинета общуваме аналогово - през тялото, дишането и прочее, и прочее. Нашето подсъзнание работи аналогово (картини, звуци, усещания, вкусове, аромати, които се комбинират уникално при всеки човек), а съзнанието ни дигитално - с кодове - думи и цифри.  Сама разбираш кое е по-ефективно предвид факта, че съзнателно не се справяш за момента.

"...Не можете да изпиете думата „вода", формулата Н2О не може да държи кораба на повърхността на водата. Думата „дъжд" не може да ви намокри. Трябва да изпитате на живо водата или дъжда, за да знаете наистина какво означават тези думи. Защото сами по себе си те ви държат на няколко крачки от опита."...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,

тъй като съм преживяла абсолютно сходна ситуация на твоята и съм минала този път, наистина ти казвам, че психотерапията ще ти помогне :) Изключително приятен начин да надскочиш сегашното си Аз, да развиеш всички твои качества и с ПА да се сприятелите. 

Поздрави !

Линк към коментар
Share on other sites

преди 1 час, Василена Христова каза:

Здравей,

тъй като съм преживяла абсолютно сходна ситуация на твоята и съм минала този път, наистина ти казвам, че психотерапията ще ти помогне :) Изключително приятен начин да надскочиш сегашното си Аз, да развиеш всички твои качества и с ПА да се сприятелите. 

Поздрави !

Здравейте!А за колко време се оправихте?

Редактирано от StelaCy
Линк към коментар
Share on other sites

Няма определен срок на справяне, нещата просто се случват, усещаш облекчение и спокойствие, не гони бърз резултат, това не е състезание, просто ходи на терапия и бъди там, взимай от момента, включи се активно в процеса, както вече са те посъветвали и всичко ще се нареди :) 

Линк към коментар
Share on other sites

преди 21 часа, Василена Христова каза:

Няма определен срок на справяне, нещата просто се случват, усещаш облекчение и спокойствие, не гони бърз резултат, това не е състезание, просто ходи на терапия и бъди там, взимай от момента, включи се активно в процеса, както вече са те посъветвали и всичко ще се нареди :) 

Ясно,ами нямам възможност да посещавам психотерапевт,ще видя как може да се справя с проблема.Благодаря ☺

Линк към коментар
Share on other sites

Можеш да "посещаваш" психотерапевт и през скайп - по-горе препоръчах колеги, които работят презнетно. Иначе, търсейки механични и лесни решения, както ми се чини, че тук е настройката, няма нито съзнателност, нито изпълнение целта на характеровата задача, вече вложена в уравнението на готините и лекички тревожни симптомченца. Вложи интелект! Написах ти цели фермани по-горе, но имам чувството, че до теб е достигнало 0.273464563456% , докато търсиш начини да се махне "отвратителното, ужасното, тегобното, кошмарното и т.н. световъртене и пр." . Писахме ти защо това е слаба настройка, предполагаща обратното на реално справяне -  прояви интелект! 

Линк към коментар
Share on other sites

преди 4 часа, Орлин Баев каза:

Можеш да "посещаваш" психотерапевт и през скайп - по-горе препоръчах колеги, които работят презнетно. Иначе, търсейки механични и лесни решения, както ми се чини, че тук е настройката, няма нито съзнателност, нито изпълнение целта на характеровата задача, вече вложена в уравнението на готините и лекички тревожни симптомченца. Вложи интелект! Написах ти цели фермани по-горе, но имам чувството, че до теб е достигнало 0.273464563456% , докато търсиш начини да се махне "отвратителното, ужасното, тегобното, кошмарното и т.н. световъртене и пр." . Писахме ти защо това е слаба настройка, предполагаща обратното на реално справяне -  прояви интелект! 

Извинявам се,но не бях прочела коментара ви по-горе,не знам защо ми излезе сега.Благодаря за съветите ще са ми нужни!

Редактирано от StelaCy
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравей, Стиляна, няма да ти давам съвети за психотерапия, тъй като не съм специалист в тази област, но съм напълно съгласен с Инес Райчева да изразходваш адреналина, който трупаш с физическа активност и то доста редовна физическа активност. Това, което си написала, че мускулите те болят ще се направя, че не съм го прочел и ще ти препоръчам да започнеш да се занимаваш с някакъв спорт поне 3-4 пъти седмично. Ако наистина искаш да промениш състоянието си това много ще помогне. Просто трябва да си упорита и постоянна, дори когато тялото те "боли". Тази така наречена"болка " трае около 2 седмици, докато тялото ти свикне с натоварването. Препоръчвам ти сутрин на гладно да караш велосипед, да правиш леко кросово бягане, също така добре би ти се отразило разходки сред природата. Следвайки това ти самата ще усетиш, че напрежението спада.Нужни са само малко усилия от твоя страна, упоритост и постоянство. Останалото специалистите тук са описали.С пожелание за успех и само напред!

Линк към коментар
Share on other sites

Георгиев, пропускаш най-важното - секса. На клиентите, с които работя, им изпращам едни материал за ползата от него, който е поне десет страници.

Така че, момиче, прави и редовно секс.Ползата от него е повече, отколкото от обикновения спорт.

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...