Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Приятелството


chris

Recommended Posts

Klaudia и granat1 напълно ви разбирам и знам какво е,защото аз съм родена 94 и съм заобиколена постоянно с такива хора.Хора,които още от сега търсят изгода в едно приятелство,а не подкрепа,както би трябвало.Даже познавам едно момиче,което е на 17 и тръгна с мъж,който е 10 години по-голям от нея само заради колата му и парите.Това според мен е безобразно.Тя ако сега мисли само за пари,то как ще мисли след 10 години.... :3d_027:

Не я мисли и не я осъждай,защото така приемаш нейните негативи.Всеки със съдбата си!

Слушай себе си и никога не се опитвай да приличаш на другите само и само за да те приемат!Приемай хората такива каквито са и себе си такава каквато си.В живота има и много хубави неща и те няма да те подминат!:)

Линк към коментар
Share on other sites

Не я мисли и не я осъждай,защото така приемаш нейните негативи.Всеки със съдбата си!

Слушай себе си и никога не се опитвай да приличаш на другите само и само за да те приемат!Приемай хората такива каквито са и себе си такава каквато си.В живота има и много хубави неща и те няма да те подминат!:)

Благодаря за хубавите думи :) .Наистина си права така е,не трябва да я осъждам.Все пак всеки си има глава на раменете за да мисли с нея. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Добрият приятел не е постоянно с теб.Той те оставя сам, когато имаш нужда и е до теб когато го потърсиш.Той не говори само за себе си,а те изслушва.Той те разбира,подкрепя и защитава когато всички други са срещу теб! :3d_015:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Много ме развълнуваха откровенията на edno_momi4e, :thumbsup2:Бих добавила от себе си, че добрия приятел е човек, с който времето може да те раздели и когато се видиш с него да започнеш от там, откъдето си спрял да общуваш и да продължиш отново да се разбираш.Преди дни ми се случи да се срещна с близка, с която бяхме като сестри, бяхме състудентки и много се разбирахме.След това времето ни раздели , всяка от нас с брак, деца и грижи.Когато седнахме заедно на заведение три часа ни бяха малко, но ни се разбираха душите.Все едно беше вчера, когато заедно усвоявахме знания.Но си я чувствам изключително близка моята приятелка. :dancing yes:Бих споделила, че е две години по- малка от мен, но въпреки житейските превратности, ценностните ни системи са си все същите...

Линк към коментар
Share on other sites

Много ме развълнуваха откровенията на edno_momi4e, :thumbsup2:Бих добавила от себе си, че добрия приятел е човек, с който времето може да те раздели и когато се видиш с него да започнеш от там, откъдето си спрял да общуваш и да продължиш отново да се разбираш.Преди дни ми се случи да се срещна с близка, с която бяхме като сестри, бяхме състудентки и много се разбирахме.След това времето ни раздели , всяка от нас с брак, деца и грижи.Когато седнахме заедно на заведение три часа ни бяха малко, но ни се разбираха душите.Все едно беше вчера, когато заедно усвоявахме знания.Но си я чувствам изключително близка моята приятелка. :dancing yes:Бих споделила, че е две години по- малка от мен, но въпреки житейските превратности, ценностните ни системи са си все същите...

Според мен за приятелството няма граници :feel happy:Независимо от това,колко си далече от един човек и това колко време е минало,след като вие сте приятели,винаи ще сте такива.Може да се видите след години,но пак ще се чувствате,все едно вчера сте били деца и сте си играли в махалата :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 5 months later...

Истинските приятели се броят на пръсти, имам и за всеки ден такива, имам и за цял живот.Те осмислят живота, подпомагат духовното израстване.Приятелите са навсякъде около теб, като духовни учители.Каквото и да се случва, Бог изпраща конкретен човек.Само молитвата да не се забравя"В името на Бога, каквото съм решила да се случва"Така по пътя има човек съмишленици, подкрепа.Изгодите от каквото и да са естество са пагубни в едно приятелство.Божественото е в основата на всичко.Или едно приятелство не сделка, покупко- продажба.То е нещо хубаво.Скъпоценно, не оценимо, много истинско.

Линк към коментар
Share on other sites

Напоследък започвам да се улавям в "определения" за приятелство, които биха ме възмутили преди години. например:

- приятел е този, който може да ми откаже без да се чувства неудобно от това, и на когото аз мога да откажа без да усещам някакви опасения или колебания в приятелството ни.

- приятел ми е онзи, който не държи да съм непременно до него, за да му е радостно, но се радва, когато на мен ми е радостно без неговото присъствие.

- приятел ми е този, на когото няма да му направи неприятно впечатление, че съм забравила да му кажа благодаря...

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...