Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Моля помогнете!


Recommended Posts

Здравейте, от години имам един проблем, за който никога не съм търсил помощ и ми е трудно да говоря пред останалите.В главата ми непрестанно изникват мисли как нещо лошо ще се случи.Тези мисли са страшно реални и немога да се отърва от тях.По-лошото идва от факта, че за да ми се махне лошата мисъл от главата, трябва да направя последното нещо, което съм извършил физически и наново да се опитам да я заменя с по-хубава мисъл.Ще ви дам пример(Пускам телевизора и в този момент в главата ми "пристига" някаква ужасна мисъл", за да избягам от нея аз гася телевизора и го пускам отново, опитвайки да си представя, че лошото нещо няма да стане.Това може да се повтори в продължение на 100 пускания и гасения, докато хубавата мисъл не дойде точно в момента на пускането на телевизора.) Това е един от бекрайните примери, които мога да Ви дам.Случва се за абсолютно всяко едни мое действие.Сами може да си представите какъв ад е това, какъв непрестанен главобол.Истината е ,че това ми съсипва живота до степен каквато неможе да си представите.Много Ви моля за помощ.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей! 

Описваш механизма на Обесивно-компулсивното разстройство. 

Във форума пишат терапевти, които успешно работят по преодоляването на това състояние - прочети някои от темите, свързани с него, има търсачка.

Това, което можем да направим през форума, е да те посъветваме да започнеш психотерапия, както и да почерпиш информация за състоянието си - нищо друго. 

Ако имаш конкретни въпроси, свързани с терапията, която би била подходяща за теб, задай ги, вярвам, че ще ти дадат насоки. 

Успех! 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
В ‎20‎.‎12‎.‎2018‎ г. at 17:48, cfcboy30 каза:

.Сами може да си представите какъв ад е това, какъв непрестанен главобол.Истината е ,че това ми съсипва живота до степен каквато неможе да си представите.Много Ви моля за помощ.

Истината е, че можем да си представим как това състояние ще съсипе живота ти, защото сме го наблюдавали. Идвали са хора след години пропилени в борба с ОКР. Разбирам нуждата ти от помощ, тя не просто ти е необходима, тя е единственото, което ще те спаси. Чувала съм много пъти репликата, "защо по - рано не потърсих психотерапевтична помощ, защо чаках толкова години!?"

Ами не знам, ето това е и моят най- голям въпрос, към всички страдащи от ОКР. Ако преди години нямаше специалисти в областта и достатъчно информация, сега има. Ясно е, че това е сложно състояние, което не може да се реши самоинициативно. Преплита се илюзия и реалност, често страдащия си мисли, че се е справил, докато не изпадне в поредната "забивка" на мозъка, неразпознаваема и за неговите близки и всички потъват в агония за дълго време.

Единствената помощ, която можем да ти дадем е, да се погрижиш адекватно за себе си. Иначе, да, има книги по темата, една добра от тях е "Ти не си твоят мозък", но без повеждането от терапевт, вероятността да се отплеснеш в поредната обсесия е твърде голяма.

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...