Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Да се опознаем


Recommended Posts

Дъждът вали в душата ми.Изпратихме си татито в далечна Естония и сега ми е много тъжно и самотно...но една такава тиха и спокойна тъга.Знам че и двамата го решихме,знам че се налага,знам че е за дълго...затова тъгата е тиха и спокойна като ситен дъждец.Потопих се в книги и молитви.Ще използвам времето си за това!!!

Линк към коментар
Share on other sites

тъгата е тиха и спокойна като ситен дъждец.Потопих се в книги и молитви.Ще използвам времето си за това!!!

:thumbsup: :thumbsup: И за джунглата - тя няма да те остави да скучаеш :thumbsup2: ! Целуни я от мен!

А за татето - каквото Бог отреди! Той знае какво е най-доброто за нас.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не се моля.

...

Той, Бог не беше ли и в нас ...?

без молитва дали Е? :sleeping:

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Ако някой е ходил в тропиците, в Южните морета не е ли забелязал, че там няма преход между деня и нощта. Този час е прорязан от една черна ивица на хоризонта и преходът между ден и нощ липсва. Тъмнопурпурното става черно.

Линк към коментар
Share on other sites

А ние не знаем ли? Той, Бог не беше ли и в нас или като трябва да решаваме някакъв проблем, отива горе на небето?

Да, в нас е Бог - но Той никак не седи в нашето знание или желание или оценки за проблемите и техните решения. Това е нашето его тук на земята.

Бог в нас - това е тихият глас, който чуваме само когато и след като се молим и смирим гордостта си, че знаем, суетата на желанията си. Четох наскоро в една много хубава книга за егрегорите на Авесалом Подводни - как ще познаете висшите егрегори - те не се чуват, те не говорят, те са само усещане за радост. За да ги усети, човек има нужда да притихне...

Колкото по-ясни и силни са посланията, колкото по-императивни са "заповедите", които получаваме вътре в себе си и начините, по които ги реализираме, толкова по-нисък и агресивен егрегора, който ги генерира.

Линк към коментар
Share on other sites

Ех, този дъжд да беше дошъл и насам. Тук се спекохме в Тракията. Само ветрове.

Дъждът! В София вали, в Търново също, очаквам облакът от съня ми да дойде и насам. И да вали както каза Вендор с дни, защото природата има нужда от това. Да напои земята и всичките треви и дървета!

Заваля! :3d_059:

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен!На 28 години съм и като изключим леко меланхоличния си характер,съм от онези, които се радват на всичко предлагано от живота!Обичам да ставам рано, с песента на птиците,да се потапям в изгрева и да усещам любовта на човека до мен!Живея в голям град,но Природата е нещото, което ме изпълва и винаги когато има как се потапям в нея!Интересувам се от духовното у човека и обожавам да научавам още и още !Порталът е ?#8220;олямо откритие за мен защото хора като вас срещам твърде малко в ежедневието си!Признавам,познанията ми са доста скромни и се чувствам като птица учеща се да лети!Неуверена,но и усещаща ,че това е нейния свят!Случайно ви открих,захласнах се и се регистрирахлПомолих за съвет и много от вас се отзоваха-сякаш съм стара приятелка !Топлината на сърцата тук ме кара да се чувствам уютно!Засега повече ще ви чета и благодаря на всички ,че сме заедно!

Редактирано от Sara
Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: Добре дошла Сара! И аз се чувствах като теб, когато открих това място преди точно 3 години! Надявам се, вярвам, че то ще помогне на теб поне толкова, колкото помогна на мен. :feel happy:
Линк към коментар
Share on other sites

ами на 20 годин съм, ама май няма много-много какво да ви кажа за себе си.

Ами нов съм в този форум,.... ъъъъъъъ между другото, интерено ми е и нямам нищо против да се запозная с хора с по-възвишени интереси. Не че не познавам такива, напротив. И все пак, нали? ...............аааа да, обичам да хода на планина защото се чувствам много добре там. Само, че за съжеление не съм постигнал, все още, тази свобода на духа, която се открива на всякъде и във всичко. Ще я постигна и в това няма никакво съмнение!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Вече я осещам.Промяната в мен си личи .Чуствам се по-щастлива.Вие сте ми като семейсвто.Тук винаги намирам приятели и подкрепа.За пореден път ще ви благодаря:)

Линк към коментар
Share on other sites

Aз пак да се обадя. :3d_167:

Само внимавай, защото все пак е само виртуално място. Не е непосредственият ти живот, и не може да го замени. A e място за споделяне на идеи, усмивки и виртуални (и евентуални реални) запознанства - топ e !

добре дошла :3d_135:

Редактирано от Любо
Линк към коментар
Share on other sites

Добре дошла Anelia_a_s :feel happy: знай,че форума има нужда от теб.Това кой колко е чел,колко е напред в осъзнаването на истините и в преборването на недостатъците не го прави по-висок от останалите.Всички си имаме свой собствен път и учим различни уроци.Прегръщам те!!!На мен твоето присъствие ми носи много радост.Напомняш ми на мен самата.

Saraдобре дошла.Знам че първото усещане като попаднеш тук е,че наистина всички са един клас по-нагоре хора :rolleyes: .Не винаги е така , а и аз не приемам това разделение.Не се тревожи тук повечето са много''земни'',открити и естествени хора.

sandще се радвам ако се включваш по-активно тук!!!Знам че има какво да споделиш,да разшириш кръгозора ни!!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...