Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Да се опознаем


Recommended Posts

И таз добра, имаме си двама магове във форума :1eye:

На мен пък свръхинтерпретирането на текстове и философстването ми е в кръвта. А езотерика и магии не са ми интересни изобщо. Чак започвам да се страхувам вече :lol::hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

:) Знаете ли, вчера дочетох "Всичко живо е трева" на Кл. Саймък. Много ми хареса.

Засегнати са темите за любовта, красотата, човека...

Там един човек се пробуди и спаси Земята. Просто разбра, че ние можем да имаме всичко, стига да обичаме и позволим на различните да са такива, каквито са.....

За всеки има място под Слънцето :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Може и да са повече от двама.

Все ми е тая колко са. Като добър ученик предпочитам да слушам учителите, които казват да не се бъркаме в неща, които няма да ни придвижат в еволюцията напред. Това е още една играчка в ръцете на човека, като всички други материални играчки. С тази разлика, че тази не е материална. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Не се бъркай тогава. Остани в Дома си.

А това за мъдреца и за глупака е супер. Браво, Вендор. Ама понякога и пръста не виждат, в някои моменти дори им заприличва на тояга или пръчка...

:D

Линк към коментар
Share on other sites

Мъдрецът  сочи луната, а глупакът гледа в пръста му.

Ако се загубиш в гората, кой ще те измъкне оттам? Кой ще ти покаже пътя? Изкушенията са толкова много, толкова е лесно да затънеш в калта на света. Учителят е най-голямата благословия, която може да ти се случи. Мисля, че магиите са кривване от пътя. :dancing yes:

Мона, преди семдица по друг начин гледаше на мен, мнението ти се влияе от външните неща. Това е заблудата на ума, мъдрият е винаги еднакъв в отношението си. :hypocrite: След Орлин и Синева, очаквах да съм следващият на мушката :)

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

И таз добра, имаме си двама магове във форума 1eye.gif
На мене ми приличат повече на енергийни вампири.
Линк към коментар
Share on other sites

Мона, заниманията с магии водят до това, което и се получи. Знаех го предварително как ще стане. :) Идва годростта, като нямаш коректив в лицето на учител например. Идват даването на оценки от последна инстанция, коя си ти, идваш във форума и започваш да провокираш наред. Успя да раздвижиш дискусиите, доста добре се получи, интересно и полезно. Доста добри прозрения имаш, това не мога да отрека...но няма я любовта, няма я мекотата. Не се учудвам, при учител това няма да се допусне. Досаден пропуск, Мона. :smarty:

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

Тази вечер е интересно тук. И темата се развихря.

Мисля, че въпреки различията всички тук се харесваме и допълваме една цялостна картина. Ако бяхме едни и същи и ако говорехме едни и същи неща, нямаше да има какво толкова да си кажем.

Много те харесвам, Мона!

Харесвам и Максим, и Хамелеона, и Добромир,и всички останали.

Обичам да чета мненията ви и вече свикнах с вас.

:feel happy:

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

Интересно е мнението на Теодора Андреева.Какво разбираш под енергиен вампир.

И защо модераторите не цензурират тази обидна квалификация.

Линк към коментар
Share on other sites

За теб не твърдя. Всеки който провокира другия, ако той от своя страна е податлив и изгуби равновесие, му се изтегля енергията. Това означава енергиен вампиризъм. Най-простото: някой те подразни, ти се изнервяш и енергийният вампиризъм е на лице, енергията ти е паднала. Ако въпреки това запазиш равновесие, ефектът на вампризима не сработва. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста му.
Аз пък не разбрах кого точно има предвид Вендор, кои са тук мъдреци и кои глупци. Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Като стана въпрос за цепене на дърва, някой тук цепил ли е дърва?

Защото аз съм и е много приятно. Разтоварваш се от емоционалното напрежение и напрягаш мускулите си. След това и печка можеш да си запалиш с тях. А да гледаш огъня как гори и пламъка е ........в тишината и спокойствието от шума около теб.

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

Аз определено съм. Цепил съм по 10 кубика на веднъш.Никак не е приятно и не носи друго освен болки в кръста и мускулна треска.

Линк към коментар
Share on other sites

10 кубика наведнъж никак не е леко. Аз съм си цепила само разпалки и ми е било винаги приятно. Повече не бих могла, а и не се налага.

Добре, че не носех и вода от извора. На нашите баби навремето не им е било лесно. Пък сега ние само натискаме клавишите и спорим кой е прав и кой крив.

Лека и спокойна нощ!

Линк към коментар
Share on other sites

"Рибата във водата е безгласна,звярът на сушата е шумен,а птицата във въздуха е песнопойна.

Ала човекът крие в себе си безмълвието на водата ,шума на сушата и песните на въздуха." Тагор

Затова сме интересни.А форумите са затова ,за да види всеки ,колко различни хора има край него,нека обаче уважаваме различията и да се опитаме да ги разберем, иначе какъв е смисъла?

Линк към коментар
Share on other sites

Пожелавам на всички участници в този форум смелост и сила. Имайте повече вяра на онова, което Душата ви нашепва, не на онова, което виждат Очите ви.

Успех на всички!

"Всичко ще свърши добре и всяко същество ще намери покой" (Джулиан от Норич, християнски среновековен мистик)

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти, Мона!

Това сбогуване ли е? Не бих искала да си тръгваш. Не ще има кой да разгадава сънищата ни. И не само.

Нека смелостта и силата са винаги с теб!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...