Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Децата!


Дина

Recommended Posts

Ми да ги затворим в едни стаи децата, да не излизат никога навън, щото животът е страшен и от него боли и може да ги повредим. Трябва да ти кажа, че работя с деца и зная как ще се смеят на това, което сега говорите. Детската психика не е толкова лесно ранима, колкото психиката на възрастните хора с предразсъдъците, точно защото малките са гъвкави и адаптивни много повече и откриват света непредубедено с широко отворени очи, а не с капаци за разлика от обременените си майки и татковци, които се плашат, че светът не е по техните мерки и теглилки постороен и виждат врагове дори във вятърните мелници.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 38
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Казваш децата нямат страхове ? И възрасните им ги създават точно така е!

И няма да имат ако влязат в затвор макар и за кратко ? Кой ги вкарва в затвора сами по собствено желание ли?! Мислиш ли ,че няма да имат страхове след като излязат от затвора след този ''концерт''?

Наистина не те разбирам .

Би ли пуснала детето си ако знаеш ,че има някакъв минимален шанс то да излезе травмирано от едно такова начинание макар и за добро?

Ако съм на техните години и поглеждайки с техните очи един затвор си мисля ,че ще ми остане спомена за цял живот . Не мисля ,че един затвор със стени е нереално място най малкото да е вятърна мелница със железните си решетки .

Редактирано от bee_bg
Линк към коментар
Share on other sites

Затворът е една сграда с високи стени и решетки на прозорците и вратите, с жици с тоци по тях, с много килии, в които са затворени хора. Там има хора, няма зверове. И хората там са доста угнетени. Скузи, пчеличке, но аз не те разбирам изобщо. Влез в някой затвор и ще видиш, че няма да излезеш на части. Травмиращото в един затвор не е повече от това, което видях наскоро по улиците на един град. Млад мъж се гърчеше от епилептичен припадък, а хората го подминаваха, някои дори забързано, сякаш ще прихване болестта и тях. А един друг мъж буквално го прескочи, прекрачи го. Е, аз това не бих се наела да коментирам. Ето това.

Ако на детето не му се втълпи предварително страхът на възрастния от нещо, в случая от затвор, то никога няма да влезе със страх и да излезе травмирано от там. Защото такава е нагласата на децата - отворена. А кой ги прави затворени, е ясно вече.

Линк към коментар
Share on other sites

Не можеш да ме убедиш ,че специално българските затвори са едно приветливо място

Хора има там да не го отричам , но обстановката там не място за деца .

Бих се съгласил да има такъв концерт пред затворници , но нека да е на нормално място т.е нормален театър , но при нашите условия едва ли е възможно като се има впредвид ,че трябват охранителни мерки и транспорт на затворниците за едно такова начинание . Можеби в западните затвори имат специални зони които са доста по цивилизовани именно за такива мероприятия .

Точно заради това,че нашето общество не е узряло да не втълпява такива неща на децата и липсата на подходящи условия не трябва да има подобни концерти.

Това си е мое виждане не е нужно да спорим до безкрай :)

//А иначе за липсата на човещина в ежедневието съм съгласен , че има много фрапиращи случаи за които коментарите са излишни .

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че прекалено се подценяват и щадят децата, прекалено много. И това е най-голямата грешка на многознаещите възрастни. Децата са по-силни от нас. Не забравяйте това, те са силните, не ние, обримчени с мрежите на наложени ни от псевдоморалното общество шаблонни визуси. Многократно например съм била свидетел как някоя майка - силна де, изпада в хистерия, че детето й трябва да постъпи в болница, а детето й я успокоява, че няма нищо страшно там. Болното дете, слабото дете уж. Това са много поучителни гледки.

Не споря, излагам си мнението. Никога не споря с предразсъдъци, излишно е.

Линк към коментар
Share on other sites

Да можеби ...

Можеби ги подценяваме , но не сигурно .И всички ли деца са така силни както описваш в случея ?

В нещо за което не сме напълно сигурни специално за децата не мисля ,че трябва да се правят подобни експерименти за тяхна сметка . Добре примерно трябва да изпратиш дете в затвора за концерт какво ще му кажеш интерсно ми е да чуя <_<

Линк към коментар
Share on other sites

Ако успеем да запазим поне частица от невинността и чистотата, с която децата се учат и опознават света...

Те казват това, което мислят, това което виждат, а това, че ние, родителите се чувстваме злепоставени си е наш прблем. Децата не са обременени с класификациите и осъждането, които са присъщи на възрастните. Децата просто приемат и предават обичта си, усмивките си...

Май ние трябва да се учим от тях... :harhar:

Линк към коментар
Share on other sites

Посещение в затвора на деца от детска градина..... едва ли е най-тактичният начин да им бъде представена грозната действителност и ''разяснени'' социални понятия, като добро и лошо. Може би, по-добре според мен би било, децата да направят картички и ги пуснат поименно на затворниците, или детски картини да покрият отвратителните олющени стени в затвора. Това посещение е твърде грубо въздействие върху психиката на децата.

Редактирано от Silviya
Линк към коментар
Share on other sites

Децата са по-силни от нас.

Силве, напълно съм съгласна с теб. И за това, че се приемаме за много знаещи.

Мисля, че прекалено се ..... щадят децата, прекалено много.
Виж, тука се разминаваме малко.

Децата се раждат чисти и непокварени, смятат че всички хора са добри. Това да си добър е естествено за тях до определена възраст. Затова са и така доверчиви, готови да помогнат. По-добре е да знаят за опасностите извън дома, а не по един или друг начин си научат или получат урока. За това, че има хора, които причиняват болка. (Не искам да коментирам домашното насилие, приемаме общия случай). Защото травмите, причинени в тази възраст от някои видове насилие остават за цял живот и в много от случаите водят до необратими поражения.

Не съм специалист да преценя дали точно този е начинът (говоря за посещението в затвора) да се приобщат затворниците, да не бъдат асоциални (какви модерни думички измислиха вече). Аз като родител не одобрявам това, все пак нося отговорност до колко беше - 16, 18 година на детето? Вече им издават лична карта на 14 години, но все още, по някакви причини, интересно какви?, до 18 години ние родителите носим отговорност за тяхното физическо, психическо и всякакво друго състояние. Учителят, лекарят, обществото, никъде не се споменават.

Сложих многоточение на думата ти подценяват. Наистина ги подценяваме за много неща. В интерес на истината децата сами се информират, че има 'лоши хора' и какво трябва да правят в такива случаи. Когато на десетгодишния ми син се опитах да му спомена, той махна с ръка и каза 'споко, мамо, знам.'

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Всъщност не винаги най-опасните за децата хора са в затвора.

Някой път изскачат и от приказките!

Дълго време се чудех къде да си изкажа реакцията по повод критиката и възмущението на студентката към новите теми на психолозите във факултета по начална и предучилищна подготовка на СУ. Реших, че тук също е подходящо. Благодаря на Shelter за деликатното подсказване. Аз, обаче, ще съм по-конкретна .

Повечето от класическите приказки са измислени за възрастни. В по-късен етап те преминават към фонда на детската литература. Обратният ход е по-рядко явление/ приказките на О. Уайлд/. Много от приказките се трансформират, донаписват и им се привнася част от местен фолклор, традиция. Това напоследък става и неконтролируемо от страна на издателите.

Имат право психолозите! Когато детето прохожда ние не го оставяме само, а го подкрепяме. Така е и когато навлиза в света на приказките. А дали ние познаваме добре приказките? Разбираме ли дълбочината на тяхното отражение, което е и същността на предавания опит? Знаем ли, че децата съчустват на вълка от анимационния филм "Ну погоди", на Том котарака? Знаем ли, че най-малките не възприемат по никакъв начин смъртта, защото инстинктът им за живот е по-силен от всичко?

Shelter, много си права за "колежките"! Браво ! И аз така мисля.Там е скритото възелче дето е заплетено преди още да се получи диплома за работа с деца.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Нали все пак е хубаво да им дадем шанс да обичат отново тези затворници. Аз лично бих си пуснала детето там, ако знам, че дори и един затворник ще зарадвам. Сигурна съм, че за миг всеки ще усети любовта.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Да понякога около едно дете много по-силно се усеща Любовта от колкото около възрастен човек. Детските сълзи, детската усмивка, детската прегръдка, това са все части от Любовта които биха трогнали дори и най - коравото сърце, колкото и да е обетовано.

:3d_060:

Предишният пост е свързан и със шанса, а всеки има нужда и заслужава още един шанс да открие и познае Любовта. :3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

africanchildren2io1.jpg

africanchildren1ys9.jpg

africanchildrenrq2.th.jpg

princeaeomah@yahoo.com

Male | 44 | Ghana

Member Since: Aug 28, 2007

--------------------------------------------------------------------------------

About Me:

IM PST PRINCE AOMAH.I HAVE A LITTLE FEEDING MINISTRY AT THE REFUGEE CAMP IN BUDUBURAM,REFUGEE,CAMP. IM TAKEN CARE OF ORPHANS CHILDREN IN FEEDING AND TEACHING THEM THE WORD OF GOD. THIS IS THE NAME OF MY MINISTRY_CHILDREN IN CRISIS ORPHANAGE HOME. Interests: IN GOD WORDS

pstprince's People Profile paltalk

http://www.users.on.net/~rmc/buduburam.htm

http://www.purechristians.org/Ghana.html

Този човек търси средства за децата в този бежански лагер

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Децата не мечтаят, те си ги живеят мечтите, ако достопочтените възрастни им позволят това.

Е, това е. Достопочтените ние /кой повече, кой по-малко/ и в надпреварата със самите себе си, не забелязваме, че сме заключили детето в себе си. На тъмно, обградено със страхове и в невъзможност да обича - безрезервно. Милост за детето!

В навечерието на Коледната нощ пожелавам всеки да намери малкия ключ и да отключи, да пусне ДЕТЕТО в светлината на Храма - ЖИВОТ!

ВЕСЕЛА И ЩАСТЛИВА КОЛЕДА за всички!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...