Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За реалната самоличност и използването на псевдоним


Recommended Posts

Здравейте :3d_011:

Попаднах на този форум преди няколко дни - имаше линк към него в друг форум - KALDATA. Прегледах няколко теми (без тази - на нея попаднах днес) и ми направи впечатление, че доста голяма част от активните участници са регистрирани с гражданските си имена. От уважение реших и аз да се регистрирам с името си. Но установявам с изненада, че ми липсва никът, с който съм регистрирана в другия форум - делфинчето. Въобще не става дума за анонимността, защото там имаше теми за професия, родно място и други, в които отговарях точно и реално, а аз съм с публична професия (архитект) и съм лесно разпознаваема. Освен това с десетина души в другия форум си разменям и лични съобщения. Но това делфинче сякаш повече отразява моята душевност. А името си намирам за доста никакво. Когато съм се родила, е имало дискусия по въпроса. Майка ми е искала да ме кръсти на баба ми - Ньона, но самата ми баба се възпротивила, тъй като името не е често срещано (познавах само още една Ньона и тя беше братовчедка на баба ми) и предложила "ника" си от времето, когато е учила във френски пансион в Пловдив - Нели. Единствената ми утеха до този момент е, че нумерологичният анализ на моето име доста точно отразява наклонностите и характера ми.

Така че, не мисля, че всички хора, регистрирани с никове, искат да се скрият. Може би голяма част от тях имат сходни на моите усещания за имената си. А тези, които искат да се скрият зад ника си с нечисти помисли - просто не са ми интересни.

С удоволствие бих присъствала на среща offline на форумците от beinsaduno.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 302
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ньона, но самата ми баба се възпротивила, тъй като името не е често срещано...предложила "ника" си от времето, когато е учила във френски пансион в Пловдив - Нели. Единствената ми утеха до този момент е, че нумерологичният анализ на моето име доста точно отразява наклонностите и характера ми.

Въпросът е нееднозначен, тъй като името оказва голямо влияние върху формирането на характера.

Линк към коментар
Share on other sites

" Не разбираш ли? Ти трябва да обновяваш биографията си, като разказваш всичко, което правиш, на своите родители, роднини и приятели. От друга страна, ако нямаш биография, не са нужни никакви обяснения; никой няма да се ядосва, нито да се разочарова от постъпките ти. А на всичко отгоре никой няма да те притеснява с мислите си." -Дон Хуан

Е, за вас аз съм Лагорда и мисля, че това е напълно достатъчно :feel happy: .

Линк към коментар
Share on other sites

Щом така мислиш, значи наистина е достатъчно; няма нужда да се вика ...

Линк към коментар
Share on other sites

Е, за вас аз съм Лагорда и мисля, че това е напълно достатъчно

Зависи от целите.

Така ли се представяш и в живота, "Гордата"? :D

Как върви осъзнатото сънуване?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :3d_011:

А името си намирам за доста никакво. Когато съм се родила, е имало дискусия по въпроса. Майка ми е искала да ме кръсти на баба ми - Ньона, но самата ми баба се възпротивила, тъй като името не е често срещано (познавах само още една Ньона и тя беше братовчедка на баба ми) и предложила "ника" си от времето, когато е учила във френски пансион в Пловдив - Нели. Единствената ми утеха до този момент е, че нумерологичният анализ на моето име доста точно отразява наклонностите и характера ми.

Нели е красиво и много женствено име - всички Нелита които познавам са много точни жени!

Линк към коментар
Share on other sites

Е, за вас аз съм Лагорда и мисля, че това е напълно достатъчно

Зависи от целите.

Така ли се представяш и в живота, "Гордата"? :D

Как върви осъзнатото сънуване?

Е, за да ти отговоря, означава да се разкрия хахахахах :P , а аз нямам такава цел , не дължа обяснения нали ???

Линк към коментар
Share on other sites

... за да ти отговоря, означава да се разкрия хахахахах :P , а аз нямам такава цел , не дължа обяснения нали ???

Затова е и вярно: "Зависи от целите"

Зависи и в какъв етап от живота си е "ла Горда"

Така или иначе си тук за да споделиш някакъв личен опит?

Дон Хуан и без биография разказа много личен опит на Карлос.

Пълната едностранна анонимност препятства смисленото двустранно общуване.

Линк към коментар
Share on other sites

... за да ти отговоря, означава да се разкрия хахахахах :P , а аз нямам такава цел , не дължа обяснения нали ???

Затова е и вярно: "Зависи от целите"

Зависи и в какъв етап от живота си е "ла Горда"

Така или иначе си тук за да споделиш някакъв личен опит?

Дон Хуан и без биография разказа много личен опит на Карлос.

Пълната едностранна анонимност препятства смисленото двустранно общуване.

За името си прав че съм го объркала, усетих се, но беше късно. По-правилно е - "ла Горда". За личния опит, съм споделила достатъчно, но не си забелязъл. То не е и нужно, не съм чак толкова значима :).А, за целите, дълга и широка, доста научавам наистина, но се опитвам и да практикувам наученото. Това достатъчно ли е? А, и защо помисли, че съм "сънувач", като може и да не съм :)?

Линк към коментар
Share on other sites

По-правилно е - "ла Горда". За личния опит, съм споделила достатъчно, но не си забелязъл. То не е и нужно, не съм чак толкова значима :).

скромността ти вдъхва уважение

Все пак, след като влизаш с този псевдоним, предполага се че то в определен смисъл отразява твоите интереси, мисли и др.

Има и изключения. Например Емил Боев е леко изменена анаграма на Богомил [Райнов].

А, за целите, дълга и широка, доста научавам наистина, но се опитвам и да практикувам наученото. Това достатъчно ли е?
Отново зависи. Не и за провеждане на смислен разговор.

За да е смислено общуването в професионален форум, необходими са общи интереси, въпроси, цели - и тогава се върви към тях заедно.

Например за да споделя опит в програмирането, отивам във форум за програмисти.

За да си осветля въпрос от Бялото братство или учението на Учителя Беинса Дуно, идвам тук.

И така нататък ...

А, и защо помисли, че съм "сънувач", като може и да не съм :)?

Просто въпрос. Все отнякъде трябва да се започне.

Линк към коментар
Share on other sites

Все пак, след като влизаш с този псевдоним, предполага се че то в определен смисъл отразява твоите интереси, мисли и др.

А, и защо помисли, че съм "сънувач", като може и да не съм :) ?

Просто въпрос. Все отнякъде трябва да се започне.

Ахамммм :hmmmmm: , името те е объркало, май трябва да направя, нов прочит на книгите. Беше одавна наистина. До колкото си спомням, тя беше "нагуал"...по-скоро сънувач, мммммммм :hmmmmm: на мен прикриването май по-ми приляга :), въпреки, че трябва много практика. О.К. благодаря, ти.

Линк към коментар
Share on other sites

За да е смислено общуването в професионален форум, необходими са общи интереси, въпроси, цели - и тогава се върви към тях заедно.

Естествено че е така , но не може всичко да е по ноти

пък и ще е до някъде скучно така ,че какво лошо има в малко разноообразие

За да си осветля въпрос от Бялото братство или учението на Учителя Беинса Дуно, идвам тук.

... Все отнякъде трябва да се започне.

И за това няма спор . Безпорен факт ,че учението на Учителя Бениса Дуно

е актуално и в наши дни именно поради факта ,че е отворено и към нови идеи ,

разбирания т.е не е закостеняло ...

И да не изляза съвсем из темата според мен няма нищо лошо от използването на псевдоними

хората ги запонят повече имено с тях-> Бениса Дуно

:)

Линк към коментар
Share on other sites

За да си осветля въпрос от Бялото братство или учението на Учителя Беинса Дуно, идвам тук.

И така нататък ...

Не се ли казваше този форум " Порталът към съзнателан живот" ? Не греша. Вече достатъчно пъти се дискутира .

Линк към коментар
Share on other sites

Когато се регистрирах в портала, си мислех какъв псевдоним да си избера. Исках да е нещо интересно и причудливо ;) . И тогава изведнъж се сетих,въпреки че книгите на Кастанеда съм чела доста отдавна :). Припомних си, за една случка в която ла Горда нещо се беше ядосала, май си беше въобразила някакви неща и хей така изневиделица отиде и зашлеви звучен шамар на Карлос хахахахах :P .Това от своя страна много развесели Дон Хуан и го накара, да му обясни, за "тираните". Мисля, че имаше още интересни случки с нея, и понеже съм останала с такова впечатление, затова си избрах този псевдоним, а не че се чувствам "сънувач" или "нагуал" :D , нямам такива претенции. Приятен ден на всички!

Линк към коментар
Share on other sites

нещо интересно и причудливо ... ла Горда нещо се беше ядосала, май си беше въобразила някакви неща и хей така изневиделица отиде и зашлеви звучен шамар на Карлос хахахахах :P .Това от своя страна много развесели Дон Хуан

:thumbsup2::D

Безпорен факт ,че учението на Учителя Бениса Дуно е актуално и в наши дни именно поради факта ,че е отворено и към нови идеи, разбирания т.е не е закостеняло ...

Така е. Също, приложението му е много актуално и реално ми помага в моя духовен живот, както и в отношенията ми с хората, в частност семейството, в службата и др.

Нямам случай да съм приложил нещо от Учителя и да съм съжалил.

Всичко работи и резултатите са екстремно добри :sorcerer:

:thumbsup2:

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Валентин,

Тази песен е поздрав и за теб.

http://www.vbox7.com/play:7f67f8d7

С име или без име, птицата е в полет.

Да премахнем последния кадър. Той вреди на детето в нас и на всички деца около нас. Вселената е танцуващо цвете.

Линк към коментар
Share on other sites

Доколкото разбрах посланията ви, Дина, бее бг и ла Горда, както и някои други, самодисциплината, самоограничаващите или някак "морализиращи" и т.н. цели са ви неприятни, вие предпочитате "свежото общуване" и развлечение.

Ако вашите цели са весело бъбрене и удоволствие от общуването тук, хубаво.

Честно казано, макар и да ме веселите и освежавате понякога :) нямам време да участвам в това а и не бих могъл да съм ви особено приятна компания в него.

Тук съм заради хората които търсят истината, мъдростта, разума, космическата обич, просветлението, добродетелите и начинът практически да се постигат в живота. Все пак за някои от нас тези неща са смисъла на живота ни. Съжалявам ако съм ви дразнил и ще се постарая да не ви притеснявам повече.

Форумът ми помогна да си съставя сравнително добра представа за съвременните последователи на Учителя и за менталитета на нашите сънародници които търсят духовно самоусъвършенстване.

Дори и да се наложи да преустановя активното си участие тук, благодаря ви за искреността и търпението към мен.

с приятелски чувства,

Валентин Петров

Линк към коментар
Share on other sites

Доколкото разбрах посланията ви, Дина, бее бг и ла Горда, както и някои други, самодисциплината, самоограничаващите или някак "морализиращи" и т.н. цели са ви неприятни, вие предпочитате "свежото общуване" и развлечение.

Ако вашите цели са весело бъбрене и удоволствие от общуването тук, хубаво.

Честно казано, макар и да ме веселите и освежавате понякога :) нямам време да участвам в това а и не бих могъл да съм ви особено приятна компания в него.

Тук съм заради хората които търсят истината, мъдростта, разума, космическата обич, просветлението, добродетелите и начинът практически да се постигат в живота. Все пак за някои от нас тези неща са смисъла на живота ни. Съжалявам ако съм ви дразнил и ще се постарая да не ви притеснявам повече.

Форумът ми помогна да си съставя сравнително добра представа за съвременните последователи на Учителя и за менталитета на нашите сънародници които търсят духовно самоусъвършенстване.

Дори и да се наложи да преустановя активното си участие тук, благодаря ви за искреността и търпението към мен.

с приятелски чувства,

Валентин Петров

ООООООО Не! Не говориш сериозно нали?? Божееее :3d_131: няма угодия! Валкааа, тук има достатъчно стойностни хора, за теб приятелю.А това с търсенето, всеки го разбира по своя си начин.

Всички сме тооолкова различни и в това всъщност се състои красотата. И защо си мислиш, че си дразнил някого??? Аз толкова те харесвам и се уча от теб :31: . Ако, аз понякакъв начин съм те наранила, искам да ти се извиня публично, пред всички! Ако някой няма място тук, това съм по-скоро аз, а не ти. По-добре, аз да си отида, защото ти има повече какво да дадеш от мен на хората.

Линк към коментар
Share on other sites

няма угодия!
:3d_146::sorcerer::thumbsup:

Валкааа, тук има достатъчно стойностни хора, за теб приятелю.А това с търсенето, всеки го разбира по своя си начин.
Така е. Но понякога тези добри приятели ме карат да се чувствам като че ли само аз харесвам мъдростта и доброто - и - едва ли не длъжен да защитавам истината

Всички сме тооолкова различни и в това всъщност се състои красотата. И защо си мислиш, че си дразнил някого??? Аз толкова те харесвам и се уча от теб :31: . Ако, аз понякакъв начин съм те наранила, искам да ти се извиня публично, пред всички!

Не си ме наранила, макар че бях учуден от думите ти тази сутрин за ментална война и "префинена жестокост". Понякога предпочитам да мълча, макар и да изпитвам съчувствие. Когато общувам с лични съобщения, нещата са по-лесни защото много от проблемите могат да се кажат открито и да се върви към решението им. В общата дискусия няма как да стане, защото не е добре да се подронва човешкото достойнство. На много от това ме научи нашият форум за което ви благодаря.

Ако някой няма място тук, това съм по-скоро аз, а не ти. По-добре, аз да си отида, защото ти има повече какво да дадеш от мен на хората.

Въпросът не е "или аз или вие", нито "или вие или ние".

Не. Убеден съм че можем да търсим хармония заедно и да намираме заедно общ език.

Но, какво да направя в случай че всички участници с истински духовни търсения напуснат форума?

Ще трябва да си ида и аз. Това би ме натъжило наистина, но c'est la vie понякога.

с уважение и обич,

Валентин

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Не си ме наранила, макар че бях учуден от думите ти тази сутрин за ментална война и "префинена жестокост".

Не е било отправено лично към теб, повярвай ми. Говорех по принцип, защото така го почувствах в един момент :).

Не. Убеден съм че можем да търсим хармония заедно и да намираме заедно общ език.

:thumbsup2::thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Темата за анонимността е изключително актуална за обществото ни? Защо ли? Извън електронните/интернет пространства, анонимността е еквивалент на липса на позиция.

Анонимен гняв, анонимна любов, анонимна завист и анонимна злоба са част от нас и от живота ни. Ние се вторачваме сега в имената си, емблема на личността, дали митологична, дали проява на суетата, е друга тема. В социален апсект, темата е особено богата на интерепретации, а в чисто личностен план - това са нашите роли и степени на поносимост към социума изобщо.

Едни казват - ето ме, аз съм Мартин, приемете ме като Мартин (ако можете да ме понесете), други ни споделят, не аз съм Потайната, Учудващата, Злата, Търсещият или Странникът...

Най-странното е, че не прозвищата са лъжливи, а идентификацията с тях. И публичното пространството е толкова публично, колкото му позволиш да бъде.

Линк към коментар
Share on other sites

В началото споменах , че който има желание да се показва го прави с псевдоним или не просто ако е със истинското си име човек му е по лесно в смисъл ако наистина търси публична изява , да го знаят хората кой е според мен малко като ''фукане'' се получава , но пък от друга страна анонимноста буди недоверие ... За форум като този рано или късно всички маски падат имената и никовете са без значение всеки проличава колко струва т.е какъв му е мирогледа и ''багажа'' .

И ако има фалш веднага излиза на показ няма как да се скрие където и да е скрит дори зад истинско

име .

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy::thumbsup:

За форум като този рано или късно всички маски падат имената и никовете са без значение всеки проличава колко струва т.е какъв му е мирогледа и ''багажа'' .

И ако има фалш веднага излиза на показ няма как да се скрие където и да е скрит дори зад истинско

име .

" Добрият человек от доброто съкровище на сърцето изважда добрините; и злият человек от злото съкровище изважда злините." Мат.12:35

" Добрият человек от доброто съкровище на сърцето си износя доброто; и злият человек от злото съкровище на сърцето си износя злото; защото от препълнянето на сърцето говорят неговите уста." Лука 6:45

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...