Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Какъв е правилният въпрос?


Иво

Recommended Posts

Бог не държи никой в задължение.

За целите си Отца е създал закон, с който Той Самия да се запази чист и неопетнен от Света.

Законът е като ластик - колкото повече му се опъваш, толкова по-рязко ще те изхвърли напред.

При рязката скорост винаги се чувстваш като обрулен и приземяването хич не е приятно за задните части. Случва се, приземяването да е в тръни.

:smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

Да, в задължение ние си се държим. :D

Обичам резките и високите скорости, обичам да се опъвам на закони, вероятно защото хич не ми пука за задните ми части. :D:D:D

На който му пука, да си седи на тях.

Линк към коментар
Share on other sites

:D Като се замисля и моите задни части са доста ожулени , големи падания , прескоци на баири , опити за летене , спасяване от удавяне и какво ли още не съм преминала . :D
Линк към коментар
Share on other sites

Много не се замисляй! :D:D:D:D:D:D:D

Продължавай да се опитваш да летиш :angel: , то с опити се изпитват нещата, не с мъдруване. :king: Ми на криво му е коронката, ама кво да се прави, туй си имаме на разположение. :D:D:D

Лека нощ!

Линк към коментар
Share on other sites

Лека и ползотворна !

Поздрави :Ина icon12.gif

:D:):angel:

Линк към коментар
Share on other sites

  - А знаете, - спросил скворец на березе, - кто научил нас, птиц, летать? Я вам расскажу. Мне карлштейнский ворон говорил, который сюда прошлый раз, в большие морозы, прилетал. Этому ворону самому сто лет, да слышал он это от своего деда, которому сказал об этом прадед, а тот узнал про это от прадеда своей бабушки с материнской стороны. Так что это-святая истина. Так вот, бывает иногда, вдруг - ночью звезда упадет. Да иной раз падающая звезда эта - и не звезда совсем, а золотое ангельское яйцо. И, падая с неба, воспламеняется оно в своем падении и как жар горит. Это святая истина, потому что мне это карлштейнский ворон рассказал. А люди ангельские яйца эти как-то иначе называют, - не то метры, не то монтеры, менторы либо моторы - как-то так вот!

  - Метеоры, - сказал дрозд.

  - Да, да, - согласился скворец. - Тогда птицы еще не умели летать, а бегали по земле, как куры. И, видя, как такое ангельское яйцо с неба падает, думали:  хорошо бы его высидеть и посмотреть, какой из него вылупится птенец. Это сущая правда, потому, что так тот ворон рассказывал. Раз они за ужином об этом толковали, - вдруг совсем рядом, за лесом - бац! - упало с неба золотое, лучезарное яйцо, так что даже свист слышно было. Все сразу туда кинулись, - аист впереди, потому что у него самые длинные ноги. Нашел он золотое яйцо, взял его в лапу; а оно от падения еще страшно горячее было, так что аист обе лапки себе обжег, но все-таки принес это раскаленное яичко к птицам. Потом сразу шлеп-шлеп по воде, чтобы обожженные лапки остудить. Оттого с тех пор аисты по воде бродят, чтоб коготки остуживать. Вот что мне ворон рассказал.

  - А дальше что? - спросил крапивник.

  - Потом, - продолжал скворец, - приковыляла дикая гусыня - хотела на это яйцо сесть. Но оно еще жглось; она обожгла себе брюшко - и скорей плюх в пруд, чтобы его охладить. Оттого гуси до сих пор плавают на брюшке по воде. После этого все птицы стали одна за другой ангельское яйцо высиживать.

  - И крапивник тоже? - спросил крапивник.

  - Тоже, - ответил скворец. - Все птицы на свете это яйцо высиживали. Только когда дошла очередь до курицы и позвали ее, она ответила:  "Как? Как? Куда, куда так? Когда же клевать? Кто себе враг? Какой дурак?" И не пошла высиживать ангельское яйцо. А когда все птицы по очереди на том яйце отсидели, вылупился из него божий ангел. Но, вылупившись, не стал ни клевать, ни пищать, как другие птицы, а полетел прямо к небу, возглашая аллилуйю и осанну. Потом сказал:  "Чем мне отблагодарить вас, милые птички, за вашу ласку, что вы меня высидели? С этих пор будете вы летать, как ангелы. Смотрите: надо вот так взмахнуть крыльями и - готово, полетели! Итак, внимание:  раз, два, три!" Не успел он сказать "...три", как все птицы начали летать и летают до сих пор. Только курица не умеет, потому что не хотела высиживать ангельское яйцо. И все это - святая правда, потому, что так рассказал карлштейнский ворон.

  - Итак, внимание! - сказал дрозд. - Раз, два, три!

  Тут все птицы тряхнули хвостиком, взмахнули крыльями и полетели каждая за своей песней и своим пропитанием, как научил их ангел божий.

Карел Чапек

icon12.gif

:)

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

По който начин и да минете, важно е разумно да минете. Обикновено в живота хората се групират, но яко това става по закон на Любовта, светът щеше да се оправи.

Нищо създадено насила не е оцеляло. Важно е всичко да правим с голяма Любов.

:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Какъв трябва да бъде ученикът на Новото учение? - Ученикът на Новото учение трябва да има сърце чисто като кристал, ум светъл като Слънцето, душа благородна, обширна като цялата вселена и дух мощен като Бога и едно с Бога! Дойде някоя мъчнотия в сърцето ти; извади правилото за сърцето си и кажи: "Като ученик, аз трябва да имам сърце чисто като кристал, без никаква нечистотия". Дойде мъчнотия в ума ти; кажи: "Аз трябва да имам ум светъл като Слънцето, без никаква тъмнина". Дойде мъчнотия в душата ти; кажи: "Аз трябва да имам душа благородна, обширна като цялата вселена, без никакви дребнавости". И най-после, дойде ли мъчнотия в духа ти, кажи: "Аз трябва да имам дух мощен като Бога и едно с Бога!" Всеки ден, като се намираш в затруднение, извади според случая съответното правило и го произнеси по няколко пъти на ден. Злото дохожда при тебе, казва ти "можеш малко да съгрешиш"; ще му кажеш: "Не, аз трябва да имам сърце чисто като кристал!" Прочетеш правилото и го туряш в джоба си. Злото дохожда при тебе, започва да влияе върху ума ти: "Тази работа може да се направи и по друг начин". - "Не, аз трябва да имам ум светъл като Слънцето". - "Не може ли малко по-долу - като електрическата светлина?" - "Не може!" След това злото дохожда да изкушава душата ти; ще му кажеш: "Моята душа трябва да бъде необятна като вселената". И най-после злото дохожда да изкушава духа ти; ще му кажеш: "Моят дух трябва да бъде мощен като Бога и едно с Бога". След всички тия опити злото се намира в затруднение и казва: "Учени са тия хора, с нищо не мога да ги изкуся". Чисто сърце, светъл ум, обширна, необятна душа и мощен дух - това е веригата с която може да вържете злото и да бъдете свободни.

Ключът на живота

Линк към коментар
Share on other sites

Дойде някоя мъчнотия в сърцето ти; извади правилото за сърцето си и кажи: "Като ученик, аз трябва да имам сърце чисто като кристал, без никаква нечистотия". Дойде мъчнотия в ума ти; кажи: "Аз трябва да имам ум светъл като Слънцето, без никаква тъмнина". Дойде мъчнотия в душата ти; кажи: "Аз трябва да имам душа благородна, обширна като цялата вселена, без никакви дребнавости". И най-после, дойде ли мъчнотия в духа ти, кажи: "Аз трябва да имам дух мощен като Бога и едно с Бога!"

...

Чисто сърце, светъл ум, обширна, необятна душа и мощен дух - това е веригата с която може да вържете злото и да бъдете свободни.

:feel happy:icon12.gif:feel happy:

Цитатът е страхотен, благодаря ти! :):thumbsup: Много помага.

И да ви кажа какво "прозрение" ми се случи, докато ровичках из тази тема :D:D Не че е нещо велико, но и не е очевидно.

Значи, в момента, в който прочетох мнението на Инатари:

Ахам , ето как ставал номера със сърцето  :D  и аз много исках да се науча да го правя ! :Dicon12.gif

и вече знаех как се прави номера :Dicon12.gif

Благодаря, Инатари :) не знам как прескочи идеята у мен.. :hmmmmm:

Много ми напомня за времената в Атлантида, когато знанието било интерперсонално и каквото научел един, вече всички го знаели. Също не била необходима памет, защото във всеки момент можеш да черпиш от общото знание. Така казват, де, май спомените ми от тогава много са избледнели :D

:thumbsup:

Редактирано от Азарино
Линк към коментар
Share on other sites

Много неща се правят по необходимост - искаме или не, но при дадени условия трябва да ги свършим. Дали правим тези нещата с желание или нежелание е въпрос на нашата собствена нагласа 
А дали точно това не е имал предвид Учителят като казва:

Дойде някоя мъчнотия в сърцето ти; извади правилото за сърцето си и кажи: "Като ученик, аз трябва да имам сърце чисто като кристал, без никаква нечистотия". Дойде мъчнотия в ума ти; кажи: "Аз трябва да имам ум светъл като Слънцето, без никаква тъмнина". Дойде мъчнотия в душата ти; кажи: "Аз трябва да имам душа благородна, обширна като цялата вселена, без никакви дребнавости". И най-после, дойде ли мъчнотия в духа ти, кажи: "Аз трябва да имам дух мощен като Бога и едно с Бога!"

Мъчнотиите може би са онези неща, които правим по необходимост - които трябва да свършим, сметките, които трябва да платим сега.

Ако сърцето ни е "чисто като кристал" от негативните емоции, ние ще успеем да го "нагласим" така, че то да приеме с радост и благодарност като подарък това, което е обективна необходимост. - Всяка жена, която мечтае за дете, ще ви каже, че дава мило и драго да сменя изцапани пеленки. :D

Ако умът ни е "светъл като слънцето, без никаква тъмнина" - ние ще успеем да го "нагласим" да види печалбите в загубите и получаването в даването... Тъмнината в него според мен са предположенията и оценките - това е добро, това - лошо.

Ако душата ни е "благородна, обширна като цялата вселена, без никакви дребнавости", ние няма да се чувстваме жертви на обстоятелствата и нечии длъжници, както и другите за нас няма да са длъжници....

А как разбирате човек да има

"Аз трябва да имам дух мощен като Бога и едно с Бога!"
Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy:  icon12.gif  :feel happy:

Цитатът е страхотен, благодаря ти!  :)  :thumbsup: Много помага.

И да ви кажа какво "прозрение" ми се случи, докато ровичках из тази тема  :D  :D  Не че е нещо велико, но и не е очевидно.

Значи, в момента, в който прочетох мнението на Инатари:

и вече знаех как се прави номера  :Dicon12.gif 

Благодаря, Инатари  :)  не знам как прескочи идеята у мен..  :hmmmmm:

Много ми напомня за времената в Атлантида, когато знанието било интерперсонално и каквото научел един, вече всички го знаели. Също не била необходима памет, защото във всеки момент можеш да черпиш от общото знание. Така казват, де, май спомените ми от тогава много са избледнели  :D

:thumbsup:

:sorcerer: Да знанието е общо . Ние имаме колективно съзнание и колективна душа . Човешката цивилизация не знае още много тайни за себе си .

По повод Атлантида , правих си един Астрологичен тест , според който едно от най- важните ми прераждания е било именно в Атлантида ,и съм била - лекар .

Така , че не се учудвай !

:D:D:D

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup:

Много ми напомня за времената в Атлантида, когато знанието било интерперсонално и каквото научел един, вече всички го знаели. Също не била необходима памет, защото във всеки момент можеш да черпиш от общото знание. Така казват, де, май спомените ми от тогава много са избледнели
:thumbsup2:

Тук много често се случва това. Помислям нещо и друг някой го казва. Или ме измъчва някакъв въпрос след часове или ден намирам отговора. Ние сме свързани, не само на ментално ниво, но и Учителя ни свързва в духовни вериги. Май повечето са наясно вече с това и сме го коментирали.

Аз също имам "спомени" от там. Спомням си разделянето, откъсването на другото ми Аз и чувството за празнота. Т. нар. забременяване, предшествано от мисъл-разбиране, че ще се появи нова душа. Кристалните пирамиди, прекрасното спокойствие и отношения, които съществуваха там... Свят на хармония...

Е, може и да е :1eye::whistling:, игра на въображението, но пък е красиво.

Най-плашещо е, когато видиш някого, който си мислиш, че познаваш отпреди... Тогава наистина се питам далисъм добре? :harhar:

Но пък макар и малко шантаво на мен ми харесва и съм все по-спокойна, че не съм сама :feel happy::thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

:sorcerer: Да знанието е общо . Ние имаме колективно съзнание и колективна душа . Човешката цивилизация не знае още много тайни за себе си .

По повод Атлантида , правих си един Астрологичен тест , според който едно от най- важните ми прераждания е било именно в Атлантида ,и съм била - лекар .

Така , че не се учудвай !

:D  :D  :D

Дамм.. :hmmmmm: , нищо чудно в такъв случай :D:D :D

Ние сме свързани, не само на ментално ниво, но и Учителя ни свързва в духовни вериги.

...

Кристалните пирамиди, прекрасното спокойствие и отношения, които съществуваха там... Свят на хармония...

:feel happy::feel happy:

Всъщност, и на мен Атлантида ми е много близка и все още не съм открил какво означава това. Много ми беше интересно да прочета за историята й и живота в нея в "Древната тайна на цветето на живота-1" . За теорията си авторът ползва и предсказанията на Едгар Кейс(на линка има и рисунка по негови описания).

:thumbsup::D:D

Редактирано от Азарино
Линк към коментар
Share on other sites

първо...привет на всички:)

многосе радвам че вече съм част от портала...

със сигурност имам емного въпроси и всички те са важни за нас...от рода на...защо сме тук...кои сме...и всички такива дълбоки и душевни питания...но аз мисля да се спрем и малко на въпроса-как приемаме,мислим и действаме нещата които се случват около нас,в нас...близко и далече от нас-дали с душата-свободно,чисто,без принуда и задни мисли....или "физически"-питайки се непрекъснато малко или много дали ням ада сме наранени,ощетени от това,което сме приели,помислили и направили...

аз лично се старая и боря да живея по първия начин.....

желая ви много изтинска любов и усмивки :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: Добре дошъл/дошла при нас gies :feel happy:

И аз се радвам, че вече си с нас и ни чувстваш достатъчно близки, за да споделиш с нас нещо, което може би не споделяш с повечето хора от ежедневието си... :feel happy: Благодаря ти за искреността и чистотата. :angel:

Въпросът, който ни предлагаш е може би един от най-важните за Любовта:

как приемаме,мислим и действаме нещата които се случват около нас,в нас...близко и далече от нас-дали с душата-свободно,чисто,без принуда и задни мисли....или "физически"-питайки се непрекъснато малко или много дали ням ада сме наранени,ощетени от това,което сме приели,помислили и направили...

Бих го перифразирала малко:

Как да успеем да приемем, мислим и действаме всяко конкретно нещо, което се случва около нас, в нас... близко и далече от нас така, че душата ни да остане свободна, чиста, без принуда и задни мисли (опасения дали няма да сме ощетени или наранени от това, което сме помислили или приели или направили)?

Благодаря на всички, които ще споделят с нас опита си. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

благодаря ти много :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей и от мен. Днес си мислех, че са нужни нови попълнения и ето...

Как да успеем да приемем, мислим и действаме всяко конкретно нещо, което се случва около нас, в нас... близко и далече от нас така, че душата ни да остане свободна, чиста, без принуда и задни мисли (опасения дали няма да сме ощетени или наранени от това, което сме помислили или приели или направили)?

Ами като изчистим/успокоим ума си. Когато не мислим за нищо, а само правим всичко с Любов, нещата простоси стават. Поне при мен се получи така.

Нека живеем днес и сега, без минало, без бъдеще..... :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:) Здравей gies и от мен !

Радвам се , че ти харесва тук в портала за съзнателен живот !

Добре дошла , както се казва в такива случаи ! :D

За мен тук е също школа по съзнателно живеене , приятно място на обмен на идеи . Разбира се , понякога стават и спорове , но да се надяваме ,че са в крайна сметка градивни за всеки един от нас. Аз лично се обогатявам ,именно когато направя промени със собствените си разбирания и и разширя полезрението си , като се замисля и над чуждата опитност и идеи . Поглеждам малко , по- надалеч в далечината и се рея в непознатото . Тук има страхотни приятели ,с които можеш да говориш за всичко , което те вълнува .

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви много...за пореден път споделям че съм изклчително щастлива че успях да открия портала...ще се старая за в бъдеще да взимам колкото се може повече участие,защото като съм "част"от портала и чета за всичко,което сте написали се чувствам изключително добре :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей и от мен! :) Че си тук - едва ли ще съжаляваш... Гледай обаче да присъстваш тук възможно в най-съзнателното си състояние! Това е не просто портал, а Портал за Съзнателен Живот - считам, че не е излишно да го припомня, защото просто и само портали - с боклуджийска кофа да ги ринеш...

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за хубавите думи и се радвам на идването ти. :)

Щастливи празници ти желая и много щастие и радост през 2007 година.

:angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Добромир:)...аз се старая винаги да съм колкото се може в по-съзнателно състояние....а още повече сред хора,които както се убеждавам сте много напред с материала няма как да не съм в съзнателно състояние :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...