Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Асцендент. Характеристики и функции.


Recommended Posts

Искам да поздравя :P Apocatastasis за мнението му,т.к. аз самият сам овен с асцендент лъв.Не съм се занимавал с астрология,но описанието е много точно...поне за мен:толкова много енергия,че постоянно трябва да се контролирам иначе изпадам в състояние най-вече на прибързаност и правя и казвам неща за които съжелявам.Иначе постоянно трябва да правя нещо и да се развивам в противен случай залинявам.

-продълговато лице с малко големичко носле :lol: с две напречни бразди между веждите и една надлъжна на челото(винаги съм ги имал)

-175/76

-зелени очи

-къдрава коса,която след побертета се изправи-луда работа;и аз не разбрах как стана

-ушите ми били като елф-може би защото съм раждан с вакуум

-атлетична фигура(спортувам постояно),но леко прегърбен

Всичко е хубаво ама тая прибързаност ако я нямаше...

Здравей!

След перфектното описание, което е дал и Кристиян, вече се ориентираш кое ти е от Лъва и кое от Овена ... :)

Определено тази припряност и прибързаност ти идва от Овена, също и големичкото носле, което сигурно е леко изпъкнало, а не чипо или право :) . Също едва ли си точно прегърбен (с този знак и с този асцендент) - по-скоро всички Овни имат стойка и ходят леко наведени напред или поне главата си държат така.

Но както казах, след като човек прехвърли средна възраст, определено се засилват характеристиките на асцендента - така че: очаквай промени!

Линк към коментар
Share on other sites

~

А какво ще кажете за асцендент Телец? Как бихте го описали...."в контраст" с Овена, какъвто е случая при мен, поради това, че е на границата.

* * *

Крис, споменавал си ми, че асцендента ми е Телец със сигурност и стига да разполагаш с време, възможност и желание, би ли могъл да опишеш характеристиката на този асцендент. Молбата ми е породена именно поради различните мнения, които съм срещала относно асцендента ми, който е на границата между Овен и Телец. Вече се убедих, че чисто от астрологична гледна точка е трудно да се установи с точност. Трима различни астролози са ми правили хороскоп, първият твърдеше, че асц. ми е Телец, втория - Овен, а третият се кълнеше, че е Овен със скрит Телец, което както и да го погледна ми звучи странно. Затова именно бих искала да попитам на какви основания - вече на базата на други методи (френологични, физиогномични, нумерологични и т.н.) може да се установи, че асц. ми е Телец...

~

Редактирано от jul
Линк към коментар
Share on other sites

Наистина много хубави и детайлни описания на Кристиян и на Apocatastasis за Асц. Лъв. Все пак да вметна, че част от тези характеристики ще се променят, в съгласие със Слънцето и Луната на човека.

Доста различни са хора с Асц. Лъв и Луна/Слънце в огнената стихия спрямо тези във водна. Също и спрямо земна и въздушна, естествено. Знам за човек, който в момента живее в щатите и който е успявал безпогрешно да определи по външен вид Луна, Асц. и Слънце. Те и трите се преплитат и намират някакъв баланс, външния вид е компилация от трите. Да кажем грубо и приблизително по около 30 % от характеристиките на тези трите-общо 90% и оставям 10% да речем и за останалите 8 планети, до Плутон включително. Слънцето може да има превес, като по начало най-ярко и осезаемо въздействащо, а и в повечето хороскопи Венера или поне Меркурий попадат също в слънчевия знак, с което го подсилват. Това е, защото тези две планети не се отдалечават много от Слънцето. Освен това, когато има натрупване на 4-5 планети в някой друг знак, това ще подчертае и засили значително характеристиките му. Много се усеща, както вече стана дума и планета в съвпад с Асц. Може би защото раждането на този човек съвпада с изгрева на планетата, тя има голямо влияние върху него. Тази тема е обща, връзка между Френология и Астрология.

jul, съществена разлика между Овен и Телец е че Овена е бърз, спортен дух, много искрен и чистосърдечен, кипи от енергия и жизнерадост. Може да бъде доста по-безпардонен и незачитащ интересите на другите, може да ги поизбута с лакти. Той е роден водач, сърцато се впуска във всяко ново начинание. Действа импулсивно, много мрази да чака за каквото и да било.

Телецът е значително по-търпелив, по-бавен и по-спокоен. Обикновено е по-внимателен към другите, по-консервативен, дружелюбен. По-голяма склонност към изкуства, комфорт, спокойна и красива обстановка. Понякога Телец има склонност към напълняване, обикновено са добри певци.Също за разлика от Овена, обикновено Телеца демонстрира завидно спокойствие и самообладание. И овена и Телец са с масивна костна система.

cielo, пиши къде ти попада Луната и дали имаш планета на Асц..

Линк към коментар
Share on other sites

...

За гласът не съм на мнение, че е силен. При този тип гласът е звучен, но не е дълбок, нито резонантен, а диапазона е най-често висок- сопрано при жените, и тенор при мъжете (мога да посоча като пример Орлин Горанов, който е представител на зодията Лъв- не му знам асцендента, а и много други примери се сещам, и "силен" като определение за гласът на Лъва независимо дали е като слънчев знак или асцендент е нещо, което не се връзва) Пример за "силен" глас мога да дам с Марсовия и Юпитеровия тип...които просто дори ид асе опитват да прошепнат нещо на някой в ухото примерно на първия ред в кинозала, ги чуват поне 5 реда назад...По отношение на резонанс, сила и мощ, не им отстъпват и Телците...

Гласът на Лъва се чува, защото Лъва приковавна вниманието към себе си, и кара хората да се заслушат, и се чува надалече не поради сила, а поради това, че артикулацията е доста добра, движението на устните е изразено, и лесно може да се чете по устните им.

...

~

Замислих се и за друго и бих искала да чуя вашето мнение... От думите на Кристиян във връзка с гласа, бих искала да попитам, освен формата като показател и всички нейни параметри, дали гласът също не е от основните насочващи фактори за асцендента?

Защото, ако е така, мисля, че дори само по гласа си напълно мога да се убедя, че асц. ми е Телец. Усещам, че при пеене гласът ми да излъчва плътност и масивност, които уверено ме ориентират към асц. Телец. Но в такъв случай какви нюанси го отличават от Овена?

Редактирано от jul
Линк към коментар
Share on other sites

Атлантида, благодаря ти за отговора :feel happy: Писали сме едновременно...

Зная, че много фактори наистина оказват влияние....замислих се и за друго, имам 4 планети във Везни (Луна, Марс, Сатурн и Плутон) и те вероятно са оставили своя Венерин отпечатък така или иначе...Незнам..колкото повече потъвам в това, ми се струва все по-многопластово и нюансирано....

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей!

След перфектното описание, което е дал и Кристиян, вече се ориентираш кое ти е от Лъва и кое от Овена ... :)

Определено тази припряност и прибързаност ти идва от Овена, също и големичкото носле, което сигурно е леко изпъкнало, а не чипо или право :) . Също едва ли си точно прегърбен (с този знак и с този асцендент) - по-скоро всички Овни имат стойка и ходят леко наведени напред или поне главата си държат така.

Но както казах, след като човек прехвърли средна възраст, определено се засилват характеристиките на асцендента - така че: очаквай промени!

Виждам,че няма нищо скрито,но какво имаш впредвид че се засилват характеристиките на асцендента?

Питам те,ако можеш да ме просветлиш ще ти бъда благодарен,че колкото и да се променям все нещо има за дооправяне.

Линк към коментар
Share on other sites

...

За гласът не съм на мнение, че е силен. При този тип гласът е звучен, но не е дълбок, нито резонантен, а диапазона е най-често висок- сопрано при жените, и тенор при мъжете (мога да посоча като пример Орлин Горанов, който е представител на зодията Лъв- не му знам асцендента, а и много други примери се сещам, и "силен" като определение за гласът на Лъва независимо дали е като слънчев знак или асцендент е нещо, което не се връзва) Пример за "силен" глас мога да дам с Марсовия и Юпитеровия тип...които просто дори ид асе опитват да прошепнат нещо на някой в ухото примерно на първия ред в кинозала, ги чуват поне 5 реда назад...По отношение на резонанс, сила и мощ, не им отстъпват и Телците...

Гласът на Лъва се чува, защото Лъва приковавна вниманието към себе си, и кара хората да се заслушат, и се чува надалече не поради сила, а поради това, че артикулацията е доста добра, движението на устните е изразено, и лесно може да се чете по устните им.

...

~

Замислих се и за друго и бих искала да чуя вашето мнение... От думите на Кристиян във връзка с гласа, бих искала да попитам, освен формата като показател и всички нейни параметри, дали гласът също не е от основните насочващи фактори за асцендента?

Защото, ако е така, мисля, че дори само по гласа си напълно мога да се убедя, че асц. ми е Телец. Усещам, че при пеене гласът ми да излъчва плътност и масивност, които уверено ме ориентират към асц. Телец. Но в такъв случай какви нюанси го отличават от Овена?

Овена има доста добре развита черепна основа, както и на висцералния череп (лицевия) а мозъчния череп е оформен като "куршум"- челото е широко, но най-често не е високо, в повечето случаи се спуска косо/полегато от линията на окосмяване и завършва с изразени надочни дъги.

В твоя случай- дали Овен или Телец е точния асцендент, може да се ползват данните от дланите.

1. Вариант слънце- Лъв, асцендент-Лъв. Определено това е огън+ огън, и към описанието на лъвския външен вид, следва да добавим и тези на Овена- лъвът има развита мускулатура предимно в определени области, и му "приляга", т.е. изглежда красиво, а при Овена- прибавяме мускули навсякъде, които обаче не придават онази заобленост, релеф и "красота"- просто са там за да си вършат работата, притова- добре, щото Овенът най-често е от онези, които вместо да вземат да ти обясняват кое и как да правиш, просто запретват ръкави и ти спретват едно "показно"..пък, ако им се възхищаваш...може да откарат и да свършат цялата работа- лъвът не мо`ж го преметна- на него може да му се възхищават ако си запишат час, най-често на сцена, и при положение че не разхищават много-много енергия. Телеца пък би свършил работа само ако предварително се е спазарил, но най-често...по навик...Свикнали са да "орат", да ги "впрягат" за това или онова...

Овенът има както споменах добре развит висцерален (лицев) череп. Веждите му са гъсти, не са извити, спускат се косо и са почти изправени, като в крайната им третина рязко извиват надолу- ако погледнеш носа и веждите на Овена, в буквалния смисъл картинката е доста подобна на зодиакалния глиф на Овена. Веждите са гъсти и буйни, очите са големи, леко изпъкнали, конюнктивите са с леко жълтеникави, с подчертани кръвоносни съдове- така че, подложете Овена на м алко безсъние, или на алкохолен "водопой", или му теглете една майна...и ще разберете що е то "кървясал поглед". Носът е прав, но на границата между костната и хрущялната част най-често има повече или по-малко изразену удебеляване, което може да е и леко изпъкнало ("римски нос"- всъщност, типичния лицев "фасон" на Марсовия тип е като запазените гипсови статуи на Юлий Цезар). Ноздрите са широки, месести, но върха на носа не е заоблен така, както при Лъва. Бузите на Овена са червени, кожата като цяло е здрава, окосмяването е обилно, склонна е към повишено омазняване и изпотяване- Скулите са подчертани, и това което е типично за лицевия "фасон" на Овена, и което има отношение към гласа е пневматизирания тип синуси- фронтален (между веждите и над тях, така че веждите изглеждат "поставени" ниско) и максиларни, а ларинкса е по-къс, по широк, с издадена адамова ябълка, така че силата на гласа идва както от това че Овена има широк и дълбок гръден кош, и въздушния поток се "изстрелва" мощно и създава силна звукова вибрация в ларинкса, която се усилва още повече в пневматизираните синуси- звучен и силен глас, но не непременно нисък. Мъжете Овни по традиция са баритони, а жените са с алтов диапазон, но обичайно се справят и с "долната трета" на сопрановия диапазон. Всъщност, Овните в много по-горляма степен от Лъвовете се проявяват в ролята на Цар...Но за разлика от Лъва, Овена може да царува без толкова театралност и показност (сетих се за един пример- Уилям Шатнър- актьор, в "Адвокатите от Бостън" играе Дени Крейн- Шатнър е Овен, и всъщност, играе самия себе си. Мога да ви дам примери с още Овни от шоубизнеса- Гери Мур, Ерик Клептън, Ричи Блекмор, Стив Хау /от Йес/, Ангъс Янг- АС/ДС, Марк Кнопфлер- всички те са ми сред най-любимите музиканти китаристи, и ако потърсите в yuotube неща за гледане, просто ще се убедите, че Овенът каквото и да върши, влага огромна физическа и емоционална енергия...ментална енергия най-често не му трябва, защото в такива моменти интуицията му сработва и просто свири без да се замисля..)...Така че, в голямастепен Овните са много по-дейни "царе" от Лъвовете, и не по-малко бляскави, но наблягат на екшъна..."Кой да изпратя на бесилото днес?" или "Кого да помилвам днес?"- това са въпросите, с които започва деня на царя-Овен...и хич не се интересува дали ще има или няма да има публика, която да се възхищава на царуването му...Е, често царете- Овни имат нужда от добър Велик Везир (който най-често трябва да е достатъчно циничен и устат, и непукист, та да си върши работата качествено...щото никак не е лесно да "замажеш" някоя издънка на цар Овен...и най-често позицията на "велик везир" заемат или типичните подстрекатели- стрелците, което не е много ефективно, но пък водолей или близнаци...въпреки че не биха се поколебали да сипят стрихинин в супата на царя ако получат по-добра оферта, си падат точно на мястото в случая...малко отклонение от темата...), но дори и да им бъдат дадени грешни съвети, дори и някой друг да сгреши, Овните не бягат от отговорността- не се скатават де...А и често ако някой друг се е издънил, и бъде отправен въпроса "Кой от вас го направи?!", Овенът често вдига ръка и си признава това, кето не е извършил...просто защото предпочита да отнесе едно наказание- да речем, ако е дете, предпочита да отнесе два шамара и с това да се приключи случая...след което да се заеме с уползотворяването на времето, отколкото да седи и да чака нвиновника да си признае...Просто предпочита да продаде търпението за малко физическа болка...Но, смее ли някой да ги набеди ей тъй, без да са му криви с нищо, или пък някой да преувеличи и раздуе вината им, или пък ако посмее да оспорва, че днес е най-добре да се играе на футбол и да предложи игра на нещо друго....ще си го отнесе словесно ичесто пъти телесно...

В това отношение Овенът е пример и за понятието "войн"- Структурата на "войнът" не е за възхита и обаяние, тя е за да върши работа- трябват мускули- има мускули...И в това отношение, "бойния вик" е нещо, което аз пряко свързвам с Овена като устройство и функция....Само с един "боен вик" Овена може да накара врагът му да настръхне и да трепери...

Устата на Овена е сравнително голяма, долната устна е по-дебела от горната, а горната пък се отричава с изразена браздичка в сревната част, която не е широка, а по-тясна и изразена и подчертава и без това по-голямото разстояние между основата на ноздрите и горната устна. При Овните също няма подчертани назо-лабиални гънки (а назо-лабиалната гънка пък е хачрактерен признак на Ракът и Лунния тип- те имат дълбоки назолабиални гънки, които най-често им придават угрижено/тъжно излъчване)

И така, Лъв+ Овен дават огнен тип длан- продълговата, с форма на правоъгълник, и пръстите са по-къси от дланта, и най-често безименния пръст и палеца имат типична форма на нокътното ложе- отворена напред \ /, а папиларните линии на същите връсти най-често са или спираловидни, или концентрични кръгови, първите фаланги са зачервени и топли, и като цяло дланите са горещи и сухи- при балансиран тип, и горещи и влажни- при неовладян емоционален излишък.

Телецът има по-масивна костна структура, но "тапицерията" при Телеца е много променлива величина- може да бъдат както фини като телесна структура, така може да бъдат и по-грубовати и масивни. Лицето на Телците е широко, но няма резки черти, може да бъде красиво, може и да не е, но при всички положения излъчва спокойствие и благоразположение (стига да не дърпате телето за опашката...). Челото е високо, заоблено, гладко, веждите са извити като дъги, очите са широки, погледа е като че ли не много на "фокус", и предпочита да "блуждае"..но това, което очите избягват (понякога просто за да не разгневят излишно някой), ушите не пропускат да чуят...Формата на очите е също бадемовидна както при аполоновия тип, но при Телеца влиянието на Венера подчертава горните клепачи, които изглеждат големи, а очите за разлика от аполоновия тип на Лъва са изпъкнали, и донякъде рекциите са обратни: Когато Телецът се вглежда се "ококорва", и така възприема "панорамата" в детайли, а Лъвът присвива очи за да се фокусира най-често върху група обекти или един обект от "панорамата"...Ето защо, паметта на Лъва е по-скоро асоциативна, а на Телеца- картографснка, не му убягват и най-малките детайли (но, в това отношение, водещото място се полага на Девите). Кожата на Телеца е най-често бяла, нежна и фина, а по отношение на лицето- кожата на клепачите е тънка, и под нея често прозират венозните съдове, като й придават матово-синкава оцветка. Цвета на очите е топъл, предимно в кафяво-кестенявите нюанси, или пък в наситено синьо, а в пикови емоционални моменти, и кестенявите, и сините очи придобиват "бакърен" нюанс- това е огнената страст на Венера, вкоято обаче стихийността никога не е извън контрол...Също както при обработката на медта- медта изисква много голямо търпение, сръчност и майсторски умения, за да я обработиш и да напарвиш или нещо практичено и функционално, или нещо предназначено да внася красота...Носът при Венериния тип в Телец е леко пълен, прав, не е много дълъг, среден по размер, ноздрите може да са както добре развити и широки, така и да са по тесни, но не са с онази червенина както е при влиянието на огнения елемент. Устните са симетрични, добре изразени, като долната устна и тук е по-изразена и изпъкнала от горната. Брадата е овална, за разлика от овнитее и лъвовет, при които има ясно доловим долен хоризонтален контур, и брадата видимо е разделена на две приблизително едвакви половини от лека бразда или изразена "точка", то при влиянието на Венера върху Телеца такъв момент няма- там брадата е овална, и дори долната челюст да е добре развита и масивна, не изглежда такава.

Вратът е дълъг, пълен и свързва главата с раменете, които са заоблени-овални, и ...изобщо, при Телеца овалите като че ли преобладават. Спруктурата на тялото е овална, така че никога не изглежда кльощаво, и в същото време и ма много голям толеранс, докато започне да изглежда пълно. Краката са развити в областта на бедрата, ходилата са по-скоро малки, което понякога е причина за проблеми със сводовете (плоскостъпие), глезените, коленните и тазобедрените стави.

Гласът на Телеца е звучен, силен, и при мъжете е в басовия регистър, а при жените- в целия алтов диапазон, че и по-ниско. Гласът е мелодичен, широк, объл, и тембъра е мек, като кадифе...но не може да се сравнява по сила с марсовия тип, особено ако е представен чрез Овена. Но, със сигурност тембъра на телците е сред най-предпочитаните и музикални гласове за слушане. Дланите са с изразен хълм на Венера, опасван от линията на живота, а над нея, успоредно на хода й, се вижда синкаво-зелено оцветяване в подножието на хълма, както е в предбалкана- на върха на хълма платото е широко, и там червенината не е от огнен тип, а е бакърена...Дланите на чистия тип не са големи, и са по-скоро квадратни, като дланите и пръснтите са с еднаква дължина.

Съчетанието на слънце в Лъв, асцендент-Телец, запазва огнения тип пропорции на ръката, но земя плюс огън придава сухота, а топлината се редува с периоди на студ- това не е само по отношение на дланите, а по принцип на крайниците и други части на тялото- лицето и врата са много чувствителни към температурните колебания, заедно с ръцете и краката- в судено време и по-екстремни климатични условия адаптацията е трудна, и често пъти при липса на добра подготовка, може от "излет за здраве" напимер, да се превърне в "сополена драма"...

Ще приключвам с писането, че имам друга работа да върша..а този постинг го пиша за втори път...първия път ми заби браузера и се затри..така че, това което съм написал съвсем не е като онова, което бях написал...но, каквото- такова...

При колебания по отношение на асцендента, много ефективен метод е прилагания в хиромантията метод с четирите квадранта на дланта- разпределяне по елементи и отчитане на големината им като площ, но освен като двуизмерна величина, се отчита и триизмерността, която се създава от линиите, които преминават през съответните квадранти- огън, земя, въздух, вода- така се редят знаците астрологично, така че винаги може да се направи много прецизна разлика между огън и земя, между земя и въздух, между въздух и вода, между вода и огън- просто сумиране на белези на "три етажа"- физически, емоционален и ментален- това етажиране го има в общите пропорции на тялото, в пропорциите на дланите, в лицевите пропорции и навсякъде по тялото...Ако се познават елементите и качествата им, знаците и планетите и областите им на влияния- директни и и ндиректни, може както чрез астрология, така и чрез хиромантия, физиогномия и т.н. методи да се определи прецизно кое как и защо е- като съчетанието на два или най-добре три метода според мен дава възможност за оптимални резултати- вземаме един естралагичен белег, и го проследяваме- ако го има на лицето- ок, ако го има и на ръцете и се потвърждава значението му- това си е като тройна проверка на информацията, преди съзнанието да я приеме и обяви за факт, който може да потвърди чрез три независими източника... :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

ако имате време, би ми било интересно да чуя малко и за асцендентите Стрелец и Скорпион. Лично аз се имам за Стрелец, но съм на самата граница. Върху асцендента си имам Марс, в самият първи дом имам няколко планети. Слънцето ми е в Дева, а Луната в Рак.

Благодаря ви.

Успешен ден!

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Много ми е странно какво значи външен вид по асцедент.

Аз съм двоен близнак и имам стелиум в първи дом - 5 планети. Какво значи тук външен вид. И какво значи като проекция на вътрешния вид?

Линк към коментар
Share on other sites

Какво странно има? :)

Асцендентът е един от "главните отговорници" за външния вид, който имаме.

При теб щом 2 от отговорниците са Близнаци, значи си сравнително лесно разпознаваема - и на външен, и на вътрешен вид с характерните за Близнаци признаци.

Е, ако този гигантски стелиум (цели 5 планети!) попада в следващия знак и въпреки това си е в 1 дом - тогава вече нещата ще се усложнят.

Ама и защо трябва да им е лесно на астролозите и на всякакви други -лози?! :D

Линк към коментар
Share on other sites

Някой знае ли какво значи южен възел на асцендента?

Зависи в кой знак попада, наранен ли е или хармоничен ... но по принцип за такъв човек може да се каже, че е по-консервативно настроен, добре познава традиците, интересува се от история, обича стабилните и проверени във времето обществени отношения и устройство.

От друга страна често в живота ще попада на партньори-ентусиасти, които си падат по новото и нестандартното, не се вълнуват много от корени и традиции ...

Линк към коментар
Share on other sites

Ако нодалната ос попада в домовете свързани по някакъв начин със здравето, като 1-ви, 6-ти или 12-ти, дава недъзи. В коя част от тялото ще се прояви може да се определи по знака на върха на дома и съответствието му в анатомичен смисъл. Северният възел дава разширение, ако разгледаме горния пример, то южният възел в първи дом или на Асц, в най - добрия случай дава нисък ръст!

Линк към коментар
Share on other sites

Ако нодалната ос попада в домовете свързани по някакъв начин със здравето, като 1-ви, 6-ти или 12-ти, дава недъзи. В коя част от тялото ще се прояви може да се определи по знака на върха на дома и съответствието му в анатомичен смисъл. Северният възел дава разширение, ако разгледаме горния пример, то южният възел в първи дом или на Асц, в най - добрия случай дава нисък ръст!

Не бих казала, че ЮЛВ в първи дом дава нисък ръст. Моят е също там, но не съм ниска.

Линк към коментар
Share on other sites

Някой знае ли какво значи южен възел на асцендента?

Зависи в кой знак попада, наранен ли е или хармоничен ... но по принцип за такъв човек може да се каже, че е по-консервативно настроен, добре познава традиците, интересува се от история, обича стабилните и проверени във времето обществени отношения и устройство.

От друга страна често в живота ще попада на партньори-ентусиасти, които си падат по новото и нестандартното, не се вълнуват много от корени и традиции ...

Това ми се струва, че не е съвсем вярно. Напротив, моите наблюдения са, че мъжете в живота ми са консервативните и традиционалистите, а аз нямам нищо против по-разчупените отношения, в смисъл не слагам нещото в рамките на традициите.

Линк към коментар
Share on other sites

Южен възел първи дом, дава нисък ръст. Но е повече от ясно, че това е само един от показателите, оформящи фенотипа на човек. Затова и темата не е формулирана изчерпателно, защото факторите влияещи на външността са много повече и не се ограничават до Асц. Например, планетата с господар на хороскопа или планета на фокус, определят до голяма степен излъчването на човек, дали ще е марсов, сатурнианец или венерин. При мен например Сатурн е "вързал" всички планети, в някаква зависимост и подчиненост, което ми придава подчертано сатурново излъчване, придружено със съответната костна структура и телосложение. Трябва да се вземе под внимание сигнатурата, струпвания на планети, разположението на планетите под и над хоризонта, вляво и вдясно от меридиана и др.

п.п. Като предложение към учасниците и пишещите в тази тема бих искал да предложа да се дават примери с хороскопи придружени със снимков материал, за да прави съпоставка, а и темата да придобие по - професионален вид!

Линк към коментар
Share on other sites

Някой знае ли какво значи южен възел на асцендента?

Зависи в кой знак попада, наранен ли е или хармоничен ... но по принцип за такъв човек може да се каже, че е по-консервативно настроен, добре познава традиците, интересува се от история, обича стабилните и проверени във времето обществени отношения и устройство.

От друга страна често в живота ще попада на партньори-ентусиасти, които си падат по новото и нестандартното, не се вълнуват много от корени и традиции ...

Това ми се струва, че не е съвсем вярно. Напротив, моите наблюдения са, че мъжете в живота ми са консервативните и традиционалистите, а аз нямам нищо против по-разчупените отношения, в смисъл не слагам нещото в рамките на традициите.

Напълно е възможно да не е вярно - аз изрично съм написала, че говоря по принцип и че е много важно в кой знак попада, какви аспекти има. Също така зависи дали в 1 и 7 дом присъстват и други планети, зависи кои са и как са представени управителите на 1 и 7 дом и т.н. - ред други фактори, много ясно, че картинката ще се промени и някое по-силно влияние ще "заглуши" тази предпоставка.

П.П. Под партньори не разбирам само и единствено мъжете в живота :) - такива са всички хора в живота, с които (се налага да) живеем, работим, се забавляваме и т.н.

-----------

Вендор е прав, за да няма такива коментари на парче, по-добре е да се коментира конкретен хороскоп. Иначе е много относително, направо смешно, все едно да се зададе въпрос: "Вярно ли е, че автомобилите са много бързи?" И отговор - "Да, бързи са." И ако го няма уточнението, че човекът пита за трабант '82г. ... :D

Линк към коментар
Share on other sites

Привет,

..........................................

..........................................

..........................................

Ето и моето "предложение" за външният вид според асцендента- и по-точно за Лъва (за да има някаква съпоставка) като асцендент.

Ръстът е най-често среден, но в зависимост от други планетарни влияния има някои изключения в посока "високо" и в посока "ниско", и според мен зависи от активността на Юпитер- като присъствие, и като влияние върху функцията на хипофизната жлеза по отношение на отделяне на СТХ. Така или иначе, Лъвът е свързан със Слънцето, а Слънчевият/Аполоновият (според мнозина Аполонов било неточно като определение, и те предлагат да бъде заменен с Вулканов- но, засега май по-популярно е да се употребява Аполонов, поради което го употребявам и аз) тип винаги придава красота- като че ли няма нито повече, нито по-малко, нито много"ръбове", нито много "заоблености" в чертите на тези хора, което ги прави красиви, независимо дали са жени или мъже. Костната структура наистина е фина при съчетаване на огнен слънчев знак и огнен асцендент- Лъв. Мускулатурата е добре подчертана- може да няма голяма мускулна маса, но дори и без да спортуват, подобен тип хра се отличават с доста добре изразен релеф на мускулатурата- особено в областта на ръмене и мишници, както и в областта на седалище/бедра. Дъвкателните мускули също са добре изразени, което придава на лицето по "чепат" вид особено в областта на средния и долния лицев етаж. Кожата по принцип е светла, здрава, мека, еластична, често има като че ли златисто-розов или златист оттенък, а окосмяването не е обилно- космите по кожата са фини, меки, най-често са светли, а окосмяването на тялото като цяло не е обилно. Косата най-често е гъста, чуплива или леко къдрава, мека, с естествена склонност към "обем". Челото е широко, но не е високо. Очите са изразителни, имат форма на бадем, често са леко присвити, като вътрешния и външния очен ъгъл образуват извивка нагоре, което придава на очите "усмихнат" вид. Погледът е прям, не "шари" насам натам с очи, а се фокусира върху това, което е ангажирало вниманието му, и най-често Лъвът "говори" с очите си, особено когато в състоянието му доминира емоционалността (а пък това се разбира по това, че в емоционално състояние ноздрите на Лъва стават доста подвижни и синхронни с честотата на дишането). Очите на цвят най-често са кафяви, кестеняви, или по-светли с кехлибарен оттенък дори и когато са сини. Миглите по правило са дълги и извити, но поради това, че са светли и фини, често не изпъкват и не придават "кукленски" вид. Носът е прав, в основата си може да е широк или тесен, но ноздрите винаги са подчертано изразени, а върха е типично заоблен, което придава специфична крушовидна форма на носа. Бузите са заоблени, в детската възраст и до 30-35 годишна възраст са здравословно червени. Устните не са нито дебели, нито тънки, добре изразени, и по правило липсват изразени назо-лабиални гънки..за сметка на това обаче, често при усмивка или друг тип мимика, се образуват "трапчинки". Брадата е добре изразена, но не е масивна, с различно изразена вдлъбнатинка, която обаче рядко е изразена в такава стеен, че да образува добре открояваща се трапчинка на брадата. Общата форма на личето е като на кофа- трапец с основата нагоре. Ушите са със средна дължина, с месеста висулка, която не е много дълга, но е добре изразена- "месеста", и леко зачервена и топла. Ушите са прибрани назад. Дъвкателните мускули са добре изразени, силни, особено масетериалните мускули, поради което областта около долночелюстните ъгли изглежда масивна и по време на хранене тези мускули се очертават добре, често пъти са добре развити и функциониращи и считаните за рудиментарни мускули около ушната мида, поради което Лъвовете често могат да си мърдат ушите...по време на хранене..или ей тъй, за забаваление, или като част от мимиката в определени ситуации. Веждите по правило са добре оформени, но не са като дъги- в началната и средната им трета са почти прави, но космите не са много гъсти и груби. В страничната третина веждите правят "чупка" леко надолу, която се "повдига" заедно с мимическите мускули на челото когато интересът е привлечен, когато има реакция на учудване, при усмивка, а при гневна или сърдита реакция тази "чупка" се "изправя", и веждите се изглаждат и приличат на \ / нещо такова. Често окосмяването между веждите е изразено..така че, може да се говори за веждА в единствено число :) .Зъбите са най-често бели, правилни, не са големи, правилно подредени, и по правило са здрави- проблемните зъби при този тип са израз на нарушена връзка с етерното тяло, откъдето физичееските органи и структури се зареждат с енергия, и където става обмен между физическата и етернета енергия. Вратът е дълъг, с подчертана мускулатура и добра подвижност, адамовата ябълка не е добре изразена. Раменния пояс е с добре оформени мускули- делтовидни области, гръдни мусули, скапуларните области, и към това често и мускулите на мишниците- дори и при "запуснати" случаи раменния пояс си остава с добре оформена мускулатура. Косата рядко оплешивява, с възрастта се оформя тенденция към побеляване- не поради помъдряане...а поради емоционално разхищаване...Дълги години Лъвовете имат свеж и младежки вид, дори и да навъртят години за "пенсия"- типично за креативния тип, който на младини е препатил от неумението да "изпуска парата", и е започнал да се учи да влага е нергията си в креативни неща, които дори и да са чисто егоистични като подбуди, малко или много са в полза и на всички останали...

За гласът не съм на мнение, че е силен. При този тип гласът е звучен, но не е дълбок, нито резонантен, а диапазона е най-често висок- сопрано при жените, и тенор при мъжете (мога да посоча като пример Орлин Горанов, който е представител на зодията Лъв- не му знам асцендента, а и много други примери се сещам, и "силен" като определение за гласът на Лъва независимо дали е като слънчев знак или асцендент е нещо, което не се връзва) Пример за "силен" глас мога да дам с Марсовия и Юпитеровия тип...които просто дори ид асе опитват да прошепнат нещо на някой в ухото примерно на първия ред в кинозала, ги чуват поне 5 реда назад...По отношение на резонанс, сила и мощ, не им отстъпват и Телците...

Гласът на Лъва се чува, защото Лъва приковавна вниманието към себе си, и кара хората да се заслушат, и се чува надалече не поради сила, а поради това, че артикулацията е доста добра, движението на устните е изразено, и лесно може да се чете по устните им. Гръдния кош е добре развит, обичайно е и широк и дълбок, ханшът дори и в случаи на напълняване, си остава нещо което не изчезва- просто си го има...Краката в самото начало- мускулатурата на седалището и горната част на бедрата, са добре развити, но по-надолу стават по-грациозни, ходилата са средни като размер, с добре изразени сводове, което прави походката "пружинираща". Проблемът при този тип не е мускуланта сила и енергията- издръжливи са, и малцина биха могли да им се опрат в атлетичнтите дисциплини, в които се изисква бързина и издръжливост, но не и на "къси разстояния" (в късите разстояния въздушния тип на Меркурий, в комбинация с който и да е огнен представител, им запазва лидерството в спринтовете на къси разстояния)- проблемът най-често е в обема на движения...Често ставно-мускулните схващания са проблем, трудно такива хора развиват гъвкавост и "разтегнатост" на мускулите в степента, в която по принцип водните типове, и особено типа на Скорпиона по правило имат без да се напъват да я постигат.

Погрешно е разпространено меннието, че Лъвовете по зодия или асцендент са "дневно" активни. Доброто кръвообращение им осигурява най-често усещане за топлина, добро храносмилане и апетит..и съответно- предразположение към "дрямка" след това...Нощем се пробужда "котешкото" любопитство...Повечето хора, които познавам с лъвски асцендент, а и лъвове по зодия обичат да се скитат нощем насам-натам...За голяма част от представителите на този тип е характерен "нощния живот" от "градски тип"...и са в центъра под прожекторите до ранни зори- това прилича много на "лов" за "удоволствия"...но, за мнозина точно през нощта е времето за "лов" на знания- много хора с лъвски асценднт или зодиакални лъвове могат да си припомнят кога са имали най-голям успех с ученето по време на студенстванвето, че и след това...За себе със сигурност твърдя, че нощите са най-ползотворното ми време за възприемане и усвояване на информация..също така за мен поне е удоволствие да се шлая нощем насам-натам...когато е тъмно, тихо, когато няма трафик, когато фоновия шум намалява и слухът долавя доста неща в тъмнината, а и зрението- също...Нощната разходка е нещо, което може да "охлади" емоциите, да събере мислите, да внесе яснота, движението по тъмно и по хладно допринася за фокусиране върху важните неща...В такива случаи движенията са плавни, придвижването е учудващо тихо и безшумно...Не че денем не е такова, но денем като че ли "шумът" се внася умишлено...ей така, за да привлече вниманието, пък и да се знае, че "царят на животните" минава...

Лъвовете са хора, които обичат да се разхождат- независимо дали сами или с компания, стига да им с могва на темпото, и да не досаждат с пркалено много приказки...щото, независимо дали си Лъв по зодия или асцендент, едва ли може да минеш за "приказлив", освен ако обстоятелствата не го налагат...

Е, смятам да приключвам..въпреки че за всеки един човек като астрологично-планетарно представляващ предимно този или онзи знак или планета, може да се напияе цяла монография...

Е, благодаря много! Такова точно описание даже не съм очаквала! Ми как ще съм Дева, бе, Лъв съм си до мозъка на костите :D Всичко, което съм подчертала е абсолютно вярно за мен. Между другото опитах се да направя съпоставка на важните моменти от живота ми с прогресирани върхове на картата ми. Учудена съм от точността им при асц Лъв.

Линк към коментар
Share on other sites

..................

..................

..................

А сега да кажа нещичко и за асцендент Лъв, когото познавам по-добре от асцендент Дева. По мои наблюдения хората с асцендент Лъв не винаги са по-пълнички, дори доста се очудих на казаното от Атлантида. Но трябва да призная едно нещо - доста от жените, с асцендент Лъв са по-пълнички, с пищни форми. Това е така, защото изобилието на Слънцето, стоящо зад асценденталния знак на Лъва му придава насищане на формите, изпъкналост на контурите, дава му живот, виталност, енергия, което се проявява в тялото. Лъвовете винаги изглеждат някак едри - аурата им е мощна и ги прави да изглеждат величествени и грандиозни, дори и на вид да са фини. Разбира се, има индивиди с асцендент Лъв, които изглеждат като мижитурки и се спотайват на тъмно, но това са хора, които още не знаят какво значи да си с асцендент Лъв. Да си с асцендент Лъв означава да си с изправена глава, прав гръбнак, да изразяваш великолепието и силата на Природата. Въобще, истинският Лъв, дали е в слънчев, асцендентален или друг знак, трябва да знае, че трябва да насища областта, където попада с великолепието и силата си. И така, хората с асцендент Лъв са стройни хора, с ръст над средния. Мъжете имат силно мъжествен вид, а жените - женствен. Имат хубаво изразена брадичка, голяма уста, големи красиви очи, чисто чело и най-често буйна коса, по-силно изразена при жените. Въобще, жените-лъвици и тези с такъв асцендент обичат да си оставят косата свободно падаща върху рамената. Тя варира от русолява и светлокестенява до червеникава и тъмнокестенява. Очите са светли и нерядко имат жълто-зеленикав оттенък. Устните са пълнокръвни и красиви. Имат силна захапка и страстна целувка (хехе). Гласът им действително е силен, както прекрасно отбеляза Атлантида. Смеят се гръмогласно, но това е често пъти характерно за тези със слънчев знак Лъв, защото той им дава широтата на духа. Жените обичат да се грижат за маникюра си. Движенията им са определено резки и енергични. Но не трябва да забравяме нещо много важно - Лъвът е понякога двойнствена зодия. Освен, че е витален и енергичен, често пъти импулсивен и волеви, той обаче е и понякога пасивен и много мързелив, тъкмо защото е свободен. Да, когато решите за нещо да изследвате Лъва, знайте че той е свободен! И тъкмо заради това той може да реши дали да бъде в даден случай активен или пасивен, решителен или колебаещ се. Лъвът знае кога да работи и кога да почива. Лъвът в никакъв случай не е машина за веселба или непресъхващ извор на купонджийство. В никакъв случай. Това е криворазбраната страна на лъва. Това въобще не е Лъв. Това е един материалистичен и егоистичен лъв, който гледа само сетивните удоволствия и не му мисли много за интелектуалното и моралното, както например може да бъде за пример една възвисена Дева. Такива Лъвове са обикновено с примеси на въздушни или земни знаци в хороскопа. Другите пък, които са с водни знаци са често пъти замислени или пък твърде невъздържани в реакциите си. Но истинският Лъв е спокоен, благоразумен, ведър и аристократичен. Един по-висш тип Лъв няма да реши всякога да отиде на някакво парти, понякога ще предпочете да си остане вкъщи - да чете някаква книга или пък да гледа децата. Често пъти Лъвът може да бъде прототип на Евгений Онегин, героят на Пушкин. Млад, красив и интелигентен аристократ, ярка звезда по баловете, галантен ухажор на красавиците, естет по душа и щедър в дела. Той обаче все повече и повече се разочарова от обществото и го обхваща скуката. Това е Лъвът, който е изпитал насладата на живота, но за него тя е вече нещо твърде унизително, защото духът му се стреми към нещо по-висшо, което той не може да открие в досегашния си живот. Това е вече помъдрялият Лъв. Затова и извисеният Лъв или човекът с асцендент Лъв излъчва едно достолепие и често пъти сериозност. Той не обича тези, които се лигавят неморално или които разправят неприлични шеги. Това е Царят-Лъв. А онзи, който се забавлява и подтичва подир жените, това е все още младото лъвче. Но не забравяйте нещо - в къщи този цар може също да бъде като малкото лъвче, просто защото се чувства в къщи и защото е свободен да бъде такъв, какъвто пожелае. Така че видите ли шумна компания, в която някой прави някакви артистични номера и другите се смеят неудържимо с него, там трябва обезателно да има лъв или самият актьор да е той, а може и Дева да е, защото и те са много артистични. Но ако видите някой ваш приятел, който се е излегнал някъде и чете някаква книга, и в същото време изглежда по царски излегнал се, това може да е човек с асцендент Лъв. Но може да е и с Дева. Ще ги различите по външния вид, по аурата, по миризмата, по духът, който усещате в тях. Човекът с асцендент Лъв има наистина блеснали очи - но кога? Когато има една идея в душата си, когато е развълнуван, когато се радва или когато е гневен. Но когато е пасивен и кротък, Лъвът има благ поглед, малко тежък. Лъвовете често пъти изглеждат полу-заспали, задрямали сякаш в някакво небитие. Но само ако ги подръпнеш за опашката, ще усетиш как косата ти отхвръква назад от набралия скорост рев, който ще излезе от устата им. Този рев е като земетресение, като вулкан. Дори и да ви засегне този гняв на Лъва, знайте че тъкмо чрез него можете да познаете ако не асцендента Лъв, то поне слънчевият знак на Лъва, защото той трябва да бъде благороден гняв, справедлив гняв. Ако е хаплив, значи там някъде има Дева или Скорпион, ако е отмъстителен, значи има Козирог или Скорпион, ако е ударен и тежък - има Овен, ако е остър и ироничен, има Близнаци и Водолей, ако е саркастичен, може би има Рак или Стрелец..., но ако е благороден и някак - разширяващ се във въздуха, това е гнева на Лъва. Лъвът е справедлив и свободен, това е. Походката на Лъва е с големи, широки крачки. Леко поклаща раменете си. Има силни бедра и здрава прегръдка. Често размахва ръцете си като върви. По темперамент Лъвът е холеричен. Когато иска да вземе някакъв предмет прави резки движения, но пък невинаги може да се затича за някой автобус - това е под достойнството му. Асцендентът Лъв обича парите - обаче обича не самите пари, а свободата, която му дават те. Обича да носи светли дрехи, често пъти в червен цвят. Не обича да носи тежко и предпочита светлината. Сяда отпред в автобуса и не се реди на опашки. Въобще, понякога гледа да надхитри всички и затова понякога има малко приятели. Лъвът има много приятели. Обикновено към познатите си се държи малко хладно и ги държи на дистанция, но усети ли у тях, че го уважават или ако го впечатлят с нещо, те веднага му стават приятели и той може да разкрива по-непринудено своята природа пред тях. При запознаване е или царствено спокоен или буйно изразява радостта си, особено ако види приятел. Обича много да пее, постоянно се шегува и нерядко хвърля много пари на вятъра (сигурно за да гледа отвисоко как другите ги събират - хаха).

И така. Трябва обаче да знаем, че асцендент Лъв не е напълно същото като слънчев знак Лъв. Хората с асцендент Лъв могат да са съвсем различни от тези с много Лъвове в хороскопа. Много мога да говоря за Лъва, но по-добре да напиша една книга. Ха-ха. И последно - в най-нисшата си фундаменталност Лъвът е Горд, а в най-висшата си фундаменталност е - Свободен.

Поздрави. :)

Благодаря и на теб! :3d_043:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.С интерес прочетох написаното в тази тема.

Интересно,някой може ли да ми каже как изглеждат нещата ако човек е :жена зодия Лъв с асцедент и Луна в Риби.

Линк към коментар
Share on other sites

Рибите са подвижен знак, магнетичен, двойнствен, гъвкав, адаптивен. Като темперамент, особено като се вземе предвид и Луната в Риби е вероятна една по-меланхолична натура.

Ръстът обикновено е дребен. Формите са заоблени, няма резки и волеви очертания нито на лицето, нито на тялото. Проявяват чувствителност към различни влияния. Лицето е бледо, кръгло, месесто. Очите като правило са светлосиви или водни, така наречените " рибени очи ", големи, сънни, понякога изпъкнали по своята форма и лесно се разпознават. Крайниците са къси, проявява се склонност към двойна брадичка, слаби светли или кестеняви коси.

Характерът е честен, добър и тих. Желаят да помагат и служат навсякъде. Не могат да гледат спокойно как някой страда пред очите им. Бивайки необикновено възпремчиви, те често стават играчка на външните влияния и на своите чувства. Това, че са впечатлителни ги прави добри художници, артисти, певци, поети, социални работници, медицински сестри. Жертвоготовни са. Не винаги разчитат на своите сили и трудно се адаптират към стресова, подтискаща обстановка и преувеличават тежестите на реалния живот. В очите на околните може да изглеждат откъснати от света. Имат добре развито религиозно и мистично чувство и са склонни да се скриват в света на мечтите, илюзиите, страданието.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...