Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Надежда

Има ли сродни души?

Recommended Posts

Възможно ли е идеята за сродните души в смисъл на идеална и вечна половинка, с която си излязъл заедно от Бог да е само един егоистичен езотеричен мит ?

Или може би една изопачена до неузнаваемост истина. Само не ме питай каква. Честно казано не знам (имам си предположения разбира се), а и няма надежден източник на когото да се позова по въпроса. Имам предвид такъв източник, който да е разгледал въпроса по-обстойно.

Сподели това мнение

Коментари от равин съгласно мъдростта на Петокнижието (Тората) и Кабала. Rabbi Yosef Mizrachi - Soul Mates

Rabbi Yosef Mizrachi - Finding Your Soulmate And Having A Happy Marriage

Сподели това мнение

Възможно ли е идеята за сродните души в смисъл на идеална и вечна половинка, с която си излязъл заедно от Бог да е само един егоистичен езотеричен мит ?

Христо,  проблемът на сродните  души  се разглежда в древните еврейски текстове и Кабала.

Сродната душа  не е някой, който ни угажда на капризите и мързела,

а е тренировка в  екип за постигане на най-доброто и изява на най-големите заложби, вложени в човека за слава на Бога.

Бракът съгласно Тората не е възможност или кеф,

а изпълнение на заповедта хората да се плодят и множат, и да владеят земята....

Сподели това мнение

Интересно е ,че може например едната сродна душа да е свързана с Бога и да е преизпълнена с любов ,независимо от това другата да живее най-скромен и обикновен физичен живот - и това е в по-лекия случай.Когато Бога се среща и с втората сродна душа за нея важи всичко казано за черната ложа - така да се каже дава и се време да развие сродната си любов на по-горното ниво(тоест Бога иска да опознае и двете сродни души защото и двете са свързани така както само Истината  знае...)  и докато не го направи "пребивава" там без истината на своя страна в пълен ужас от това което възприема и от всички същества там.

Такива са много "черни братя" към които бялато братство и въобще Бог ,така да се каже, неизпитва нищо в най-добрия случай.

Редактирано от Cheren Svetiq

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега