Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Разговорки


Донка

Recommended Posts

Цениш ли усмивката на едно дете? Радостната му игра? Непосредствеността? Любовта, която блика от него? Как тогава не те боли от това, че само след няколко години те ще изчезнат и това прекрасно създание ще се превърне в нещо далеч не така прекрасно? Какво става с всичките тези прекрасни създания? Заживяват в света, който ние мъдрите, просветени, възвишени, божествени възрастни сме им създали! А умеем ли да изграждаме друг свят?

Радваш ли се на пеперудата? На облачето? На планината? Не те ли боли за изсечените и дървета? За поруганите бившо кристални езера? За химическата и радиоактивна смърт, които носят прекрасните облачета? Радваш ли се на прекрасните диви животинки, намиращи късчета живот единствено зад решетките на зоопарковете на хората?!?

Как може да си мисли човек, че може да се радва така, как може да се нарича това радост!

1 Не ме боли за това в какво ще се превърне прекрасното създание - в каквото и да се превърне, няма да престана да му се радвам, защото ще знам, че това е неговият път и неговите уроци... Моята радост и спокойствие ще му дават ( дават му - от опит ежедневен знам) куража подкрепата и светлината...

2. И да ме боли, какво от това? Вместо да ме боли, намирам дървета, намирам начин да ги посадя и внимавам какво купувам и използвам всеки ден. Ценим всяко листче хартия, задоволяваме се с необходимото, не си задоволяваме прищевките...

3. Не посещавам зоопарка и непрекъснато говорим с децата колко е несправедливо животните да стоят затворени само за нашите прищявки... Един ден тези деца ще пораснат и ще променят света...

Или както казва Учителя - цитирам по памет: "Вместо да плачете и да недоволствате от тъмнината, намерете свещ и я запалете."

Линк към коментар
Share on other sites

Да. Няма защо да се плаче и недоволства. Давам мотивацията на своите действия, не на думите си, които дори не са хленч, или плач. Изплакани са ми сълзите, изхленчен ми е хленча.

Проблемът със зоопарконвете е много по- трагичен, като се замислим. В много зоопаркова животните наистина намират убежище. Защото човекът им отне техния свят. Който е и негов. То ест той ограби и ограбва и себе си. Можем да садим дървета. И е добре. Но ако не правим друго, си играем на дупка в морето. Не е като да не зависи нищо от нас. Напротив, много зависи. От пътя, който бихме извървяли, или не бихме- навътре към себе си, към истинската си същност. И ако си мислим, че това няма отношение към радиоактивните облаци, унищожените езера, реки и морета, най- вероятно ... си нямаме хал хабер от тази своя истинска същност. А си играем на пътища, пътници, добродетелност, промени и т.н.

Редактирано от Багира
Линк към коментар
Share on other sites

Ех, исках да изведа разговора малко извън познатите клишета, но явно не успявам.

Пък и като се замислих - нямам право да казвам това, което казвам.

Но ето това ми се струва важно:

...

"2. Относно тези ти изречения:

Повечето хора не харесват, примерно, някои чернотии. И си мислят, че като изберат белотии, се спасяват от чернотиите.

Да си черноглед, или белоглед е еднакво лесно и еднакво безсмислено

Кой от световните Учители призовава към чернотии и черногледство."

Защо задаваш такъв въпрос? С основание не призовават. И мен не ме интересува това. Нито чернотиите, нито черногледството. Считам, че повечето Учители призовават именно към това- сбогуване с черно- белия живот. Връщане към истиниския Живот. Ако са наистина Учители, няма към какво друго да призовават, всъщност.

...

И аз си мисля, че с основание не призовават! Затова и попитах. Явно е съществено и в такъв случай е добре, да ни интересува.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Защо делиш нещата на "духовни и физически(материални)"?

Има ли нещо в света, което да е чисто материално?! :blink:

Линк към коментар
Share on other sites

Защо делиш нещата на "духовни и физически(материални)"?

Има ли нещо в света, което да е чисто материално?! :blink:

Да си чула или видяла някъде официалната наука да приема и говори нормално за духовни неща?

Аз не съм.

Макар, че постепенно учените "откриват нови" неща, за които се е знаело още в древността и се кичат с лаври "новооткривателите".

Всичко ново е добре забравеното старо, но нейсе.

Лека вечер!

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Защо делиш нещата на "духовни и физически(материални)"?

Има ли нещо в света, което да е чисто материално?! :blink:

Да си чула или видяла някъде официалната наука да приема и говори нормално за духовни неща?

Аз не съм.

Макар, че постепенно учените "откриват нови" неща, за които се е знаело още в древността и се кичат с лаври "новооткривателите".

Всичко ново е добре забравеното старо, но нейсе.

Лека вечер!

:)

Я, чакай, че нещо не разбрах - ти да не си говорител на официалната наука? :D

Щото аз си мислех, че всичко това за кармата в предишните си постове от твое име го пишеш, а не от името на официалната наука :) .

П.П. Точно така невинно и подвеждащо попита

Може ли да се избегне Кармата?
за да можеш след това подробно да обясниш, колко е лошо човек да мисли и говори за разни там избягвания на карма :D Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Хахаха,

Е, такъв отговор наистина не очаквах!?

Права си, не бива да се отговаря принципно, когато се дискутира междуличностно.

Аз лично разделям нещата, макар че не ми се иска.

Все пак живеем в общество с определени норми.

Според мен е добре човек да живее балансирано, т.е. да обръща еднакво внимание и на материалните и на духовните неща.

Лека вечер!

:)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Измислих съобщение за идване на извънземни, закодирано в спортен коментар. :D

Не МОЖЕ да БИят в мачовете си, без САмораздаване на ТЕрена. На всички е ясно.

Линк към коментар
Share on other sites

Кратка обява

Събудете божеНствената си същност с кратък йога курс при ЕвгеЙни Женчев. :D

................................................................................

"По - добре леЩояд, отколкото лешояд" - неизвестен автор

"сБОГом(ммммм) грехове мои " - анонимен тибетски монах

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност Диана е права. Учените колкото и да се пънат да твърдят, че всичко е материално, и да се ровичкат в тривиалностите на вече създадената физическа реалност (в контраст с истинските творци повечето от тях са просто преразпределители на "мърша"), истината е, че ако са се появили нови идеи и ако съществува изобщо науката, то е защото на някой му се "налива" нещо в главата от духовния свят. Осъзнато или не - факт.

Е, лешоядите са на друго мнение и в науката леш и лешояди много...

П.П. Всъщност на моменти като се чудя какво правя в тия среди, представям си се като разчиствач на мърша, обеззаразител, който отделя живото от мъртвото и на не напълно умрялото се опитва да вдъхне живот, ама без козметика. С истинската мърша наторявам там, където може да се роди нещо наистина ново. Лешоядите ме гледат с голям интерес и се чудят или защо ми се привижда това всичко да е мърша, или пък по-будничките се чудят кво правя в тая смрад без парфюм. Повечето използват разни благовонни масла и прочие за обезмирисяване на труда си. То е като да се мажеш с одеколон вместо да се изкъпеш...

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

и аз пробвах да говоря за тези неща (че направо и по същия начин), ама май не му е тук времето и мястото

или не беше

надявам се Ти да пробиеш някоя главица

ПП: а аз вече не мога и да говоря

много съм затъпял напоследък

даже си четох един пост отпреди три годни

и се чудех на високото му ниво

аз е трябвало да стана някой знаещ и можещ

ама на - сега съм направо... ми тъп

Редактирано от Венцислав_
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Много трудно е за съзнанието да схване простичко това, че онези, които знаят- мълчат...освен ако няма какво да кажат- но правят това без излишен разход на думи и на публика...

На заслепените хора им дай сцена, публика, и им бутни нещо за писане- при мен това е сработвало безотказно до съвсем скоро.

То и аз съм си чел стари постинги....но, освен да обявя, че не намирам в тях нещо повече от губене на време- друго не мога да направя...А са и дъъъългииии- баш като парникови нитратни краставици...

Линк към коментар
Share on other sites

Венци, аз като гледам, ти и на Кристияновите не си бебе, щото съвсем различни неща говорите двамата. Например това от Кристиян:

Така че, нашата човешка природа отдавна е пораснала, отделила се е от баща и майка (две свойства на душата- две змии, огнена и медна), и...връщане назад няма, и не може да има. Но имаме някакъв спомен от детството..далечен, далечен спомен...който дори и да възстановим- той си остава неприложим спрямо това, което сме, спрямо качествения и количествения "състав" на душата ни. За "детството" и да си спомняме,то ще си остане неприложимо,

е по-близко на това, дето аз се опитвах да ти кажа и с което ти определено не беше съгласен, ама карай, щом си се припознал за негово бебе - дерзай; то и по новините казват, че голяма далавера има в припознаването на бебета... :)

Явно Кристиян всички го разбират, макар по своему. Аз виждам в този цитат кое те е накарало да мислиш, че подкрепя теб, но няма да го изявявам, че да си седя със заблудата, че разбирам Кристиян без да ми я отнемаш.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

За бебета няма какво и с кого да се разбирам... :) Аз ДЪРЖА на безопасната лЬОбов, или- на лЬОбов с всички мерки за безопасност, включително и относно бременност, която не е егоугодна...

Венци, не е важно дали ме разбират и как разбират, или не. За себе си съм наясно че все повече и по-често ми се случва наяве тайно себе си да не разбирам...Разбирането на мнения и съждения на други хора не е както в случая с кучето, което скача според тоягата- :rolleyes:<_< - едва ли не...

Редактирано от Кристиян
Линк към коментар
Share on other sites

За бебета няма какво и с кого да се разбирам... :) Аз ДЪРЖА на безопасната лЬОбов, или- на лЬОбов с всички мерки за безопасност, включително и относно бременност, която не е егоугодна...

Амм че как тъй няма какво и с кого... да се разбираш за бебетата!? "Аз" искам да съм отгоре, а "ти" да си отдолу, под мен резбира се, та да те (с)мачкам страстно и да "Господ-дарувам" над "теб"! :D

Че как иначе!?!

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

За бебета няма какво и с кого да се разбирам... :) Аз ДЪРЖА на безопасната лЬОбов, или- на лЬОбов с всички мерки за безопасност, включително и относно бременност, която не е егоугодна...

Амм че как тъй няма какво и с кого... да се разбираш за бебетата!? "Аз" искам да съм отгоре, а "ти" да си отдолу, под мен резбира се! :D

Е, айде сега...Каквото е горе- такова е и долу...каквото е вън- таквоз е и вътре...Всичко зависи от предпазните средства... <_< ..пък!

Линк към коментар
Share on other sites

Е, разберете се най-после! :D

Това тука заприлича на дискусия след някой доклад. Всички си говорят и не се разбират един друг, а често и изобщо не са наясно за какво става дума, но продължават да са съгласни, съответно несъгласни - няма значение с какво. B)

Та да дам и аз своя принос. :D:D:D

Линк към коментар
Share on other sites

Амм че как тъй няма какво и с кого... да се разбираш за бебетата!? "Аз" искам да съм отгоре, а "ти" да си отдолу, под мен резбира се, та да те (с)мачкам страстно и да "Господ-дарувам" над "теб"! :D

Че как иначе!?!

Нещо си се объркал. Не знам откъде ти хрумна, че ще си отгоре.

Е, шегичка. ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Много трудно е за съзнанието да схване простичко това, че онези, които знаят- мълчат...освен ако няма какво да кажат- но правят това без излишен разход на думи и на публика...

На заслепените хора им дай сцена, публика, и им бутни нещо за писане- при мен това е сработвало безотказно до съвсем скоро.

То и аз съм си чел стари постинги....но, освен да обявя, че не намирам в тях нещо повече от губене на време- друго не мога да направя...А са и дъъъългииии- баш като парникови нитратни краставици...

Това донякъде е вярно. И все пак поставяш ограничение пред начина по който един „знаещ“ човек би се изявил. Христос не е проповядвал единствено на учениците си. Също така, от начина по който си формулирал изречението, човек може да си направи заключението, че поставяш участниците във форума в категорията на „излишната публика“, т.е. на незаслужаващи вниманието на „знаещите“. Всъщност в цялото мнение виждам предимно желанието да се покаже невежеството“ на пишещите и да ги отличи от „знаещите“. Аз лично предпочитам да не категоризирам хората на знаещи и незнаещи. Знанието е многоаспектно, с различен обхват и разбирането му от хората е относително. Знаещият в една област не винаги е знаещ в друга. Също така, това че знанието на духовните учители надхвърля многократно знанията на всички земни учени взети заедно, не омаловажава постигнатото от последните, нито постиженията на последните омаловажават наученото от някой самоук астроном примерно.

Когато един човек каже нещо, тези които са на една вълна с казаното ще го разберат. „Знаещият“ не избира кои ще привлече към себе си. Тази работа върши законът на привличането. Може да привлече както почитатели, така и противници.

Линк към коментар
Share on other sites

Horus, кой е този Г. Орионски? Контакт с кой е осъществил и защо се счита, че информацията не била изопачена?

И какво ни ползва тази обемиста класификация на всевъзможни (че и невъзможни бих казала) -лети?

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...