Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Секс? Какво е отношението ви към него?


Иво

Recommended Posts

  • Отговори 941
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:) wonderful , не ме разбирай грешно, не говоря за теб ,не бих си позволила ,все пак не те познавам.Говоря по принцип.Всеизвестен факт е ,че това се случва ,колко вицове има само за такива ситуации.

Желанието при всички е различно,според зависи от живота ти в момента.И разбирането за секса също.

Една жена ,майка с постоянен партньор от години ,няма същото отношение по въпроса ,както една свободна жена с постояна смяна на партньора.Разликата е от земята до небето :) .

Рзлично е да правиш секс с човек до който си лягаш години наред и познаваш всяка част от него ,мислите му чувствата му ,усещанията му и съвсем различно е да го правиш с човек ,който изобщо не познаваш.

Много често при жените желанието се губи след раждането и то при някои за доста дълъг период от време.Мъжете нямат този проблем.Много често в този период доста семейства имат големи проблеми.

И така много сме различни ,затова и желанията ни са различни ,но като цяло секса за мен си е празник за сетивата и не мога да го свържа с нещо друго.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

На всеки 5 минути мъжкия организъм понася "тестостеронова атака", т.е. на приблизително 5 минути тестостерона се секретира и отделя като "импулс" от тестисите...но, това не означава, че мъжете си запълват тези 5 минути с сексуално желание...Сексът и правенето на секс е много повече от полов акт и сношение между двама или n-брой хора. "Тестостероновия импулс" е отнзи, който е в основата на "мъжките подвизи"- като започнем от агресията, войната, и всички останали деструктивни прояви на "марсианската същност", преминем през вси(ки форми на творчески импулс и вдъхновение, и стигнем до темата за "лудия учен", който може и девствен да си отиде от този свят, но за сметка на това, ще "оплоди" науката нееднократно...

Сексът е жизнено необходимо явление, и любонта няма нищо общо със секса. Любовта е неполярна ен ергия, и е с милиарди пъти по-ниско енергийно насищане, в сравнение със сексуалната енергия, поради което Любовта засега е непознато явление за над 97% от човечеството. Сексуалния импулс и сексуалтната енергия се проявяват още преди раждането, и са пряко обвързани със съзнанието и менталността...

Всъщност, половата принадлежност на плода зависи от менталността. Раждането на женски по пол деца е обичайно и заложено от природата явление, докато раждането на мъжки по пол деца се счита за "изненада", която пряко зависи от съзнанието на зачеващите го...Несъзнаваното като носещо полярната енергия влияе върху съзнанието по все още не напълно известни механизми, поради което все още почти нищоне знаем за т.нар. "сексуални аномалии", всъщвост понятието "аномалия" е условно, защото няма никакъв критерий, според който мъжът като мъж трябва да е сексуално ориентиран към жената като срещуположоен пол. Всяка подобна теория е съшита с бели конци и дупките в нея прозират от километри, като започнем от религиозните догми, преминем през Фройд и всички останали фенове на колумбийските прахообразни анестетици от същия период, та до всякаквни сексо-психо-тео- лози...

Между впрочем, съзнателното възприемане на сексуалността от индивида е морфологично изразена, т.е. има морфологични различия между мъж с мъжко ориентирано съзнание, и мъжът със съзнание за принадлежност към женския пол- напичаме такива хора травестити (същото се отнася и за жени със съзнание за мъжка полова принадлежност), което между впрочем все още се класифицира в психиатрията като патология, въпреки че има съвсем ясни морфологични белези на човекът-травестит, докато за хомосексуално ориентираното съзнание няма подобни морфологични разлики, което всъщвост означава, че травеститът си е обречен да бъде такъв по съзнание, докато хомоскексуализмът е въпрос на избор, независимо кой го е направил- самият хомоссексуалист, или средата, в която се е развивал...но, за това имашеи друга тема все пак, така че, спирам до тук.

Въпреки че всъщност е точно обратното- мъжката същнокст отдава любов, за да получи секс, а женската същност отдава секс, за да получи любов (тантрически принцип)...

Линк към коментар
Share on other sites

... поради което Любовта засега е непознато явление за над 97% от човечеството.

Кристиян, мисля че си направил много правилен извод,

и че натиска който си създаваме е нереалистичен. Уви, само посоката е такава.

Проумях това (по мой си начин), и ми стана малко криво но и ми олекна... :sleeping:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Привет Любо :) ,

Нали за да се поправим...трябва да ни стане криво..т.е. да забележим кривините в нас и да вземем решение- да изправим нещата, или да оставим да ни е криво (отвън или отвътре...то е като ези и тура...)

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Емоциите са не осъзнати желания- следваме ги сляпо, а съзнанието подобно на вратар или "спасява" или му вкарват голове, така че реагира полярно- с удоволствие, или с вина...:)

Линк към коментар
Share on other sites

А някой чувал ли е повече за спермогенезата - някъде бях чул, че организмът правел един пълен цикъл спермогенеза за повече от месец... Интересно ще ми е да науча!?!?!

Линк към коментар
Share on other sites

А някой чувал ли е повече за спермогенезата - някъде бях чул, че организмът правел един пълен цикъл спермогенеза за повече от месец... Интересно ще ми е да науча!?!?!

http://old.zachatie.org/modules.php?name=N...icle&sid=51

учи :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Честно въобще не съм наясно - пише, че се образувала 75 дни... А как тогава може да се отделя далеч далеч по-често? Мале колко съм невеж! :3d_104:

Линк към коментар
Share on other sites

За тангото трябват двама !

Разбрах , че това е един от девизите на зодията ми току- що . И ми хареса и аз мисля така .

Освен това се досетих чисто асоциативно и за филма "Усещане за жена ".

Какво танго е секса и колко много секс има в едно танго !

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

Обикновено една жена иска всичко от един мъж, а един мъж иска всичко, но от много жени. Като цяло и двете са чиста утопия.

За да да бъде сексуалното общуване на ниво, много е важно партньорите да бъдат и на едно и също интелектуално ниво.

Е, разбира се, че и други неща (дадености), са важни, но без мисълта не става нищо... Без въображението. Дори и да си пожелаем само някого, ние вече правим секс с него и наяве в известен смисъл...

Линк към коментар
Share on other sites

Честно, не знам дали ще остане нещо от секса, както и да го преживяваме - с Любов или с обикновена страст - ако не забравим именно интелекта по време на акта! Мисленето по време на секса убива секса.

АКо става дума за емоционална интелигентност, финост на преживяването, сублимация, чисто осъзнаване на променени състояния на съзнанието, на енергийните потоци - ДА! Но ако има интелектуалничене по време на това... по-добре да си говорим на чаша червено вино около масата! Интелектуалното ниво и за мен е много важно - но преди и след секса! Не и по време на самия секс! Имал съм секс с жени доста посредствени интелектуално, но страхотен секс - и обратното!

Фройд го обяснява така: мъжът вижда в равната нему по интелект жена авторитетната фигура от детството си - майка си-силна фигура. Подсъзнателно му е трудно да се отпусне изцяло с такава жена. Освен ако не е осъзнат, разбира се! Обаче с не дотам умните, но страстни женички мъжът си умира да прави секс и то напълно разкрепостен и отдаден!

Всъщност, Мона - може би си права от женска гледна точка. Жената търси в секса силата - на тяло, дух, ум. Мъжът обаче търси красотата, чара, мекостта и слабостта в жената - и една твърде силна интелектуално жена е твърде вероятно да го блокира! Само изказвам мнение, че колкото и умни да сме или да не сме по принцип - като го правим е добре да забравим конвенционалния логически интелект! Така може дори актът да ни катапултира до онзи по-висшия, неконвенционален, свръхразум!

Линк към коментар
Share on other sites

Че кой ти говори за "интелектуалничене" по време на секс!?

Била съм и с интелектуални и с ограничени мъже. Предпочитам първите, защото въображението им е по-голямо...

Умната жена, която е и хубава, винаги ще си остава предизвикателство, страст и сексуален стимул за всеки мъж. Съответно и умния и хубав мъж - за всяка жена. Уточнявам, че говоря за зрели хора, надмогнали инфантилността.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Жената дава всичко на един мъж, защото дава секс, за да получи любов. Мъжът дава любов на всички жени, за да получи секс. Изхождам от принципите на ин и ян доколкото съм успял да проследя проявите им като закони в природата- сексът при мъжа е функция, чиито кординати са сърце (вертикала) и тестиси (хоризонтала), а при жената сексът е функция, чиито коориднатни оси са ЦНС (вертикала) и сърце (хоризонтала), и по този начин, черз просто двуизмерно представяне никога няма да е възможно да се "засече" в една координатна ос "пресечна точка" между мъжа и жената- това по отношение на двуизмерността, ако отнесем функцията в трите измерения, ще намерим няколко "пресечни точки", които ще оформят само една двуизмерна равнина- в крайна сметка, сексът е трапеза..и каквото сготвиш, това и ще консумираш, но ако създадем координата в четири измерения, резултатите са много интересни- сексът между мъжът и жената конкретно*, пресъздават време-пространствения модел на междумолекулна връзка- който е учил химия, може да отвори учебниците, и да разгледа механизмите на тази връзка, да прочете за т.нар. адитивни молекули и т.н. Вярно е, че ако е нужно да го докажа, ще бъде трудно и трудоемко (ТТ), но "сглобя" ли го веднъж, ще си опрадвае "оръжейната" абревиатура...но няма да го доказвам, защото е също толкова трудно да се обори без доста голям % КПД (Категорично Потвърдени Доказателства)...:о)

------------

*- а за другите сексуални отношения, които са впрочем твърде разнообразни...като освен мъж-мъж, жена-жена, човек-животно...има и примери от типа човек- бяла техника например...при това квалифицирани лица са ги описали на латински, с диагностично приложение...:о)

Линк към коментар
Share on other sites

Те тези които са надмогнали инфантилността със свещ да ги търсиш... Ако бяхме я надмогнали, щяхме да ЗНАЕМ, да живеем вечно и да сме Космически Жители, а не затворници на белтъчни носители с ограничена програма на функциониране! :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_044: .За жалост , за жалост . Така е Орлине!

По отношение на интелектуалното развитие на двамата партньори съм единодушна с Мона .

Когато има пропасти интелектуални, между мъжът и жената , не става магията .

Някакси 2 различни свята . Далечни , различни , невъзможни.

Дори когато липсва някакъв уж малък елемент във взаимоотношенията , пак се разцепват пропасти , а камо ли различия в интелектуалното ниво.

Понякога дори разговор се оказва труден между хора различни като ум , какво остава за секс.

Открих , че мозъка ми работи предимно с дясното си полукълбо .И съм по - интелигентна от 86 човека от средно 100.

Най -ме бива в геометричните фигури и и пространственото им движение ,според дългия тест , които реших вчера на американски -английски.

Така ,че съвсем се отказах от мисли за партньори , секс и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

Това, което липсва на много, много хора се нарича интелигентност на чувствата или както хубаво са го нарекли французите L'education sentimentale. Интелигентността на сърцето е и важно предисловие в избора на сексуален партньор. И изобщо на пратньор. Оттърсването от инфантилни фиксации е винаги крачка напред. И е най-страшно за онези, които изобщо не са живели в този смисъл. Които ще продължават да търсят безумната, голямата и вечната любов (която е само проекция на липсващото и обожествявано alter ego) и нищо повече. И за хората, за които сексът и любовта са едно и също нещо. Е, не са и нямат пряка връзка, само косвена. Отдавна мъжете и жените в цивилизования свят не са същите, каквито са били. Време е да се променим и ние.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

По отношение на интелектуалното развитие на двамата партньори съм единодушна с Мона .

Когато има пропасти интелектуални, между мъжът и жената , не става магията .

Някакси 2 различни свята . Далечни , различни , невъзможни.

Дори когато липсва някакъв уж малък елемент във взаимоотношенията , пак се разцепват пропасти , а камо ли различия в интелектуалното ниво.

Понякога дори разговор се оказва труден между хора различни като ум , какво остава за секс.

Аз не мисля така. При различна степен на интелектуално развитие разговор може и да не става, но секса какво общо има?Всичко зависи от това, как се хармонизират енергийно двамата партнъори в различните сфери на живота и във взаимоотношенията им.

Дори и да не разглеждаме партнъори, а отделен човек, може да се прогнозира на кой как преимуществено ще се стичат обстоятелствата - например при човек с хармонична Венера, но наранена Луна, романтичния период на връзката ще минава гладко и приятно, но като се стигне до секс, ще настъпват ред усложнения и затруднения. А когато е обратно - лесно ще си намира чудесен сексуален партнъор, но с чувствата и романтиката ще има проблеми, мъчителни моменти ...

По тази тема (както и по-останалите) всеки коментира от собствената си камбанария и направо може да се прогнозира кой каква хармонична или наранена планета (Луна, Венера и Марс) има в хороскопа си - т.е към какво е предразположен в случая в сферата на сексуалните отношения, какво мисли и какъв опит е натрупал по въпроса.

И за хората, за които сексът и любовта са едно и също нещо. Е, не са и нямат пряка връзка, само косвена. Отдавна мъжете и жените в цивилизования свят не са същите, каквито са били. Време е да се променим и ние.

С първите две изречения съм съгласна. Обаче какво имаш предвид с третото - по-точно какви са били мъжете и жените и кога е това "отдавна"?

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

По-добре отпреди са започнали да разбират и да осъзнават сексуалните си потребности. И когато пожелават някого, му казват - искам те, а не се прикриват и не свеждат свенливо глава. И много други признаци също.

Линк към коментар
Share on other sites

По-добре отпреди са започнали да разбират и да осъзнават сексуалните си потребности. И когато пожелават някого, му казват - искам те, а не се прикриват и не свеждат свенливо глава. И много други признаци също.

Да, но все пак всичко опира до индивидуалност, някои двойки си говорят само с очи, разбират се и без думи, други са директни, трети просто използват виртуалното изкуство. Но това не значи, че сексът им не е на ниво, както хората са строго индивидуални, така и потребностите им от секс и самият секс е различен.

Линк към коментар
Share on other sites

По-добре отпреди са започнали да разбират и да осъзнават сексуалните си потребности. И когато пожелават някого, му казват - искам те, а не се прикриват и не свеждат свенливо глава. И много други признаци също.

Мона,съществува страх за отговора на това -искам те.Ти го казваш,но ако другия не те иска...Ще се почустваш много неприятно.

Линк към коментар
Share on other sites

По-добре отпреди са започнали да разбират и да осъзнават сексуалните си потребности. И когато пожелават някого, му казват - искам те, а не се прикриват и не свеждат свенливо глава. И много други признаци също.

Мона,съществува страх за отговора на това -искам те.Ти го казваш,но ако другия не те иска...Ще се почустваш много неприятно.

Това, че другия не те иска не означава, че ти си по-малко стойностен човек и че той не цени качествата ти - това означава, че просто няма привличане. Ти се страхуваш/ срамуваш да не би да бъде наранено егото ти, но дори и някой да не те харесва в това няма нищо лошо. Това не значи че си по малко красива или по малко привлекателна или по ниско интелигентна и т.н. Просто хората имат различни вкусове и се разминават във възприятията си. Всеки от наса малко или много страда от егото си, но това не трябва да става причина да се страхуваме да правим разни постъпки за да не бъдем наранени. Ако е така нищо няма да ни се случва, защото постоянно ще се пазим.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...