Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 1


Guest Ивета

Recommended Posts

Извинявай Вятър* , неразбрах какво точно ме питаш , дали съм имала сън или знак за гадаене за да предпирема решителни действия така ли?

Ами да ти кажа , не не съм имала такъм знак или поне не съм обърнала внимание.Всичко е в главата ми както казва Мона ,искам много да се обадя на един човек , но ме е страх от отговора му,и по точно от евентуално отхвърляне.Затова много се колебая питам картите , съобразявам се със звездите и какви ли не още неща , а по принцип съм решителен човек , но в този случай съм много несигурна , макар картите да ми казват , че човека има добро отношение към мен, но като не ми го показва съм много объркана.

Все пак Вятър*, какво имаше впредвид ?

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 359
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Все пак Вятър*, какво имаше впредвид ?

видях тук имепратора, като крал пентакли... както и да е -много често когато се появи императора има " налагща" намеса - знак, убеденост, сън, несъзнавана "воля", тласък, усещане за вярване в справедливо и унисонно протичане на реалните желания с невидимия свят ( най- общо казано преплитане на 2 та свята)

Линк към коментар
Share on other sites

здравей, Вятър* незнам дали това е важно и се отнася до темата , но снощи сънувах , че с този чонек говорим и си изясняваме нещата и то той поиска това .Дали това не е било този знак или е късно за него.

Линк към коментар
Share on other sites

Снощи сънувах картите си отново.Сънувах ги различни ... големи и с бял фон.Подредбата беше от три карти ,но аз помня само една от тях -Смъртта ! Естествено ... далеч съм от мисълта за фатализъм и буквални тълкувания на този сън.Особеното беше силата която излъчваше картата ... Нещо много силно изпитах тогава.Сякаш се движеше поток от енергия от картата към лицето ми.Потънах в нея.

Имам един въпрос.Добре ли е да слагаме цветя в саксия на масата където гадаем с Таро или до кутийката където ги държим?Може ли това да повлияе на Таро?Всъщност какво е добре да имаме на масата където гадаем ?Какво ще кажете за кехлибара например ?

kehlibar.jpg

 

Линк към коментар
Share on other sites

Хайде момичета ,сега пак съм затруднена,пак с моите 10ки :D

Имам комбинацията 8пентакли ,Колелото на съдбата , 10 пентакли на въпрос дали "в следващите 5 дена ще имам реална възможност да направя нещо?" Не виждам нищо лошо в тези карти както са се подредили ,говорят ми как от много време внимателно "изработвам стратегия",изпипвам нещата и сега имам нужда от малко съдбата да е на моя страна :) 10 пентакли също май не е зле ,но както няма нищо лошо има нещо в картите ,което ме притеснява.Нещо не ми харесва и не ми вдъхва доверие :rolleyes:

Незнам дали не съм прекалено критична ,защото става въпрос за мен..като гледате тези 3 карти какво мислите?

Редактирано от Минотавър
Линк към коментар
Share on other sites

Хайде момичета ,сега пак съм затруднена,пак с моите 10ки :D

Имам комбинацията 8пентакли ,Колелото на съдбата , 10 пентакли на въпрос дали "в следващите 5 дена ще имам реална възможност да направя нещо?" Не виждам нищо лошо в тези карти както са се подредили ,говорят ми как от много време внимателно "изработвам стратегия",изпипвам нещата и сега имам нужда от малко съдбата да е на моя страна :) 10 пентакли също май не е зле ,но както няма нищо лошо има нещо в картите ,което ме притеснява.Нещо не ми харесва и не ми вдъхва доверие :rolleyes:

Незнам дали не съм прекалено критична ,защото става въпрос за мен..като гледате тези 3 карти какво мислите?

Много е просто :-)

Имаш всички възможности да направиш, каквото искаш. Но не без помощта на публиката, на обществото, на определени хора. Не и сама.

Ще използвам алегория:

Видимо за теб - невидимо за другите, но все така на сцената ...

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти за отговора! :)

И аз по подобен начин го видях ,това за "публиката " ми е нов момент ,но сега като каза ми дойдоха конкретни идеи как да постъпя :):thumbsup: Ето колко е различно като гледаш на себе си!Или ти се виждат райски миражи ,едва ли не чудеса или винаги трябва да има нещо гнило ,което да ти убягва...Няма значение ,дано стане ,ако всичко се случи както искам ,ще имам реалният шанс да дойда и на срещата на форума към 20-21 март .

Линк към коментар
Share on other sites

Бърза проверка на хората

1. Какво чувства човекът

2. Какво мисли

3. Как възприема ситуацията

4. Какво смята да направи

1. 2 Чаши

2. Асо Мечове

3. 3 Пентакли

4. Паж на Чашите

Струват ми се противоречиви и съвсем се обърках. Мона, ти какво мислиш?

Линк към коментар
Share on other sites

Бърза проверка на хората

1. Какво чувства човекът

2. Какво мисли

3. Как възприема ситуацията

4. Какво смята да направи

1. 2 Чаши

2. Асо Мечове

3. 3 Пентакли

4. Паж на Чашите

Струват ми се противоречиви и съвсем се обърках. Мона, ти какво мислиш?

Какво чувства - 2 чаши: влюбен

Какво мисли - Асо мечове: търси решение и изход, но не знае как, просто има нужда от изход

Как възприема ситуацията - 3 пентакли: възприема я като ситуация, свързана с компромиси, но и от двете страни; има наличие и на други хора

Какво смята да прави - Паж чаши: той очаква ти да действаш, той просто ще прегърне всяка твоя идея, но не чакай действие - направи ти каквото трябва, а от него ще получиш каквото искаш; готов е; особено ако свържем 2 чаши с Паж чаши; от друга страна 3 пентакли говори и за това, че някакви отношения стават или ще станат публични и всичко свързано с това като последствия;

Картите като цяло не са силни, предполагам и защо - твърде често задаваш едни и същи въпроси, а Таро не "обича" такава експлоатация :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички. Аз съм абсолютно начинаеща както в този форум, така и в допира с картите Таро. Бих помолила за вашето тълкуване на три карти.

С партньора ми допуснахме жестока грешка и въпросът ми беше как да продължа с тази връка.

Докато разбърквах изпаднаха две карти- седмица пентакли и седмица мечове.

Трите карти които изтеглих са следните

1. Кралица на пентаклите

2. Девятка пентакли

3. Кралица на жезлите

И трите изтеглени карти бяха обърнати с главата надолу

В момента съм доста объркана и имам нужда от някаква насока, благодаря от сърце на всеки, който отговори.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Dujdovna, за мен изпадналите седмици ти казват , че трябва да действаш , трябва да говориш с приятеля си, ако искаш нещата да се оправят между вас но трябва да имаш и търпение. Трудно ми е да тълкувам тези карти, но исках да ти отговоря , защото очакваш отговор . За мен е твърде вероятно нещата между вас да се оправят , но трябва да положиш усилия а и може да се проточи по - дълго време докато се постигне желания резултат. Дано се включат и други за да изразят и своето мнение.

Линк към коментар
Share on other sites

Dujdovna- изпадналите 2 карти са показателни за мен и мисля, че ти много добре знаеш високата цена на решенито да останете заедно (мисля,че има замесен и друг човек във вашата връзка - жена?)

Линк към коментар
Share on other sites

Да, Вятър, има замесена жена. Има дълга история, събития, факти, чувства, решения които на този етап не мога да преценя правилни ли са. Знам, че с времето и без насилие ще намеря отговорите, но сега съм объркана. Това беше една от причините да се обърна към Таро. Усещам дълбочината й силата им и искам да тръгна по този път, независимо от проблема в момента.

Писах във форума и помолих за помощ защото в момента имам нужда от компетентно тълкуване, а не от моето обърканото и хаотичното. Не очаквам картите да ми поднесът на готово решение, но поне насока.

Благодаря ви от сърце за разбирането. Едно по- подробно тълкуване ще ми е много от полза.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички. Аз съм абсолютно начинаеща както в този форум, така и в допира с картите Таро. Бих помолила за вашето тълкуване на три карти.

С партньора ми допуснахме жестока грешка и въпросът ми беше как да продължа с тази връка.

Докато разбърквах изпаднаха две карти- седмица пентакли и седмица мечове.

Трите карти които изтеглих са следните

1. Кралица на пентаклите

2. Девятка пентакли

3. Кралица на жезлите

И трите изтеглени карти бяха обърнати с главата надолу

В момента съм доста объркана и имам нужда от някаква насока, благодаря от сърце на всеки, който отговори.

Търси посредничеството/ ходатайството на жена (мисля, че и преди ти е помагала), заради Кралица жезли.

Изпадналите карти - 7 пентакли и 7 мечове потвърждават същото - посредничество и умело жонглиране. Някой трябва да ти помогне в тази ситуация. Явно сама не можеш да се справиш, което е жалко - в любовните отношения няма място за посредници. Другият вариант е ти да придобиеш енергията и силата за действие на Кралица жезли и да доведеш нещата докрай. Само действието ще ви спаси, нищо друго.

Линк към коментар
Share on other sites

Май имам проблем с форума , чак сега видях, че има мнения които не се бяха появили преди моите ,а сега ги има .Странна работа.например на Dujdovna, сега виждам , че Мона е отговорила , а аз мислех , че никой не е взел отношение .Както и вчера в темата за любовта , сега виждам , че Вятър ми е отговорила .Вие имали ли сте такъв проблем? Извинявам се че коментара няма отношение по темата .

Dujdovna да допълня мнението си нещо съм разсеяна , сега видях, че са били обърнати картите ти и в такъв случай и при двете кралици става въпрос вече за подозрение , тревожност от твоя страна, дори може да се говори и за изневяра. Изгубила си доверието , и съвета според мен е на изпадналата седмица мечове е да вложиш всички сили в разрешаването на въпроса.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Още веднъж благодаря на всички за разбирането и отговорите.

Искам да напиша няколко думи за форума и участниците в него. Разгледах доста сайтове и форуми в нета и впечатленията ми са, че това е правилният форум за тези, които истински разбират, чувстват и обичат. Тук намирам дълбочина, не повърхност, едно толкова човешко отношение и ...обич както към Таро така и към хората. Повечето участници са задълбочено запознати с материята. От това в България се правят пари, вие го правите от сърцето си.

Радвам се, че ви открих и предварително се извинявам за купищата въпроси с които ще ви засипя.

Мона, изумена съм от дълбочината на знанията и интуитивността ти, за което дълбок поклон.

Линк към коментар
Share on other sites

Въпрос към Мона:

Когато се паднат: 7 Мечове - 2 Пентакли - Паж на Жезлите това означава, че преминаваме от една ситуация в друга.

7 мечове означава подготвяне на някакъв план ; Паж Жезли показва пълноценното общуване, което ни носи радост. (доколкото съм запомнила)

Проблемът е , че не мога да направя връзката между двете. Още съм съвсем начинаеща... :)

Линк към коментар
Share on other sites

Въпрос към Мона:

Когато се паднат: 7 Мечове - 2 Пентакли - Паж на Жезлите това означава, че преминаваме от една ситуация в друга.

7 мечове означава подготвяне на някакъв план ; Паж Жезли показва пълноценното общуване, което ни носи радост. (доколкото съм запомнила)

Проблемът е , че не мога да направя връзката между двете. Още съм съвсем начинаеща... :)

Съвсем си права - много добре си разтълкувала картите. 2 пентакли винаги са преход - в случая между 7 мечове и Паж жезли. Сега за пълноценното общуване - не бих казала, просто общуване, а дали то ще донесе радост - не се знае. Паж жезли говори, че нещо е осъществено и е факт :) В случая е общуване, може и да е писмо, може и да е среща.

Линк към коментар
Share on other sites

Не бях ползвала картите си близо седмица ,но днес се обърнах към тях тъй като нещата пак се объркаха ! За първи път Таро не ме остави дори да ги подредя ,а направо си изпадаха по 7ем,8ем карти и ми отговаряха на въпроса.На друг въпрос пък се обръщаха с лицето към мен до като ги бърках ...за мен това пак си е отговор обаче имам малко нужда от помощ при изпадналите седем карти.Въпросът е "Как да постъпя с Д.?" Помолих преди това Таро за съвет защото просто не знам какво да правя и съм объркана.Много ми бяха интересни картите ,които изпаднаха - Справедливост,Паж Жезли обърнат ,Маг,Кралица Жезли обърната ,4 Жезли обърната ,Рицар Пентакли,3 Чаши обърната и 6 чаши ! 

Интересна ми стана първата карта .Имах чувството ,че Таро ми казва "Гледай безпристрастно на нещата" и другите карти след Справедливоста са сякаш факти ,които могат да ми отворят очите ,за да предприема следващата стъпка.

Много силно ме вълнува вашето лично мнение .Не се влияйте от моето .Ще се радвам да прочета мненията ви!

Има една провалена среща между нас (4 жезли) до нея обаче има Рицар Пентакли и си мисля ,че има конкретен човек замесен и пречещ по някакъв начин,но не съм сигурна! 

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Деяна,

Мисля, че спешно трябва да вземеш някакво решение , малко ловкост , дипломатичност, изпипай действията си , колебаш се , чувсваш се неуверена. От теб зависи да въвведеш ред в обърканите отношения така да се изразя , съвета е да запазиш спокоиствие , да премислиш нещата и да действаш и да доведеш нещата до край.Завърши ги .Това виждам аз като съвет на въпроса как да постъпя.И мисля ,че като се решиш на постъпка , ще постигнеш и 6 чаши./щастие като награда за нещо, извършено в миналото. / това е цитат на тълкувануето на картата."Щастлив период, макар и обвеян от едно чувство на deja vu (вече видяно)."

Линк към коментар
Share on other sites

аз първо ще се доизкажапо с доста закъснени по картите на

Dujdovna- мисля, че твоите грешки не са били по- малко имало е и друг мъж или поводи да нараняваш парньора и сега това, което се разкрива пред теб е възможност за отворена връзка, която няма да те устройва или поне ти не искаш такава: моето тъккуване с 2-те дами е че ти си дама пентакли,а другат а жена е дама жезли- нещат анкак са се обърнали преди е било като чели на обратното и ти си била важната,а сега трябва да проявиш твъдост и търпение, но другата жена вече се е задействала;имате вързка помежду си с нея по особен начин ти ще кажеш какъв?

страннотот е, че между вас двете не се вижда мъж? това също много ме учуди

Линк към коментар
Share on other sites

Деяна,

мисля, че една цяла история ти се е паднла с тези карти и затова ще си пзоволя да интерпретирам основното първта- падналото се след нея е историята:)

тук справедливостат е подобна на страшния съд и колелото, но е по- добре поради ролята й да я проявиш като умереността (това е моето мнение) понеже тя е нивелираща карта: тук тя показва обида, осъзнаване на минали грешки и решението да се отървеш от ненужни това в бъдеще; всъщост картата символизира теб :минало, настояще и бъдеще- тук е въпроса дали ти си тази, която тряябва да отсъди или да налага наказания и поощрения? тази карта е съзерцателна и понякога съзидателна, но е интимна и се налага вурху другия предимно с отношение не с действие...

за момента мисля, че има друга жена набъркана, нереализирани очаквания и желания е имало досега, пообъркани представи за човек приеман за приятел... смятала си, че сте заедно в "това" и, че нещата отиват към творческо единение..

мисля, че сега няма да действаш макар да ти се иска - действието не е подходящо (обърни вимание, ако обърнеш картите кои стават прави имат интересн ритъм)заложи на рицаря пентакли- (моето мнение )-съди с умереността не бързо, за да не станат 3 чаши (3 меча):3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

Много благодаря на всички за помоща :) 

Вятър аз също подозирах намесена жена ... и определено за сега преценявам ситуацията и обмислям . Меря на везните плюсовете и минусите и въобще заслужава ли си да дам втори шанс на връзката .Така ,че имаш някои точни тълкувания и изводи .

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...