Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 1


Guest Ивета

Recommended Posts

Много благодаря на всички за помоща :)

Вятър аз също подозирах намесена жена ... и определено за сега преценявам ситуацията и обмислям . Меря на везните плюсовете и минусите и въобще заслужава ли си да дам втори шанс на връзката .Така ,че имаш някои точни тълкувания и изводи .

[/quote Деяна , такъв въпрос изникна в мен като прочетох , че подозираш , че има друга жена ,защо не питаш направо картите , има ли намесана жена? Може пък да излязат интересни карти , и да проверим.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 359
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Поста ми изчезна някъде , е пак ще го напиша Деяна , изникна такъв въпрос в мен , като прочетох за съмненията ти за друга на жена , защо не попиташ картите направо , има ли намесена жена ? Предполагам ще е интресно какво ще покажат картите.

Линк към коментар
Share on other sites

аз първо ще се доизкажапо с доста закъснени по картите на

Dujdovna- мисля, че твоите грешки не са били по- малко имало е и друг мъж или поводи да нараняваш парньора и сега това, което се разкрива пред теб е възможност за отворена връзка, която няма да те устройва или поне ти не искаш такава: моето тъккуване с 2-те дами е че ти си дама пентакли,а другат а жена е дама жезли- нещат анкак са се обърнали преди е било като чели на обратното и ти си била важната,а сега трябва да проявиш твъдост и търпение, но другата жена вече се е задействала;имате вързка помежду си с нея по особен начин ти ще кажеш какъв?

страннотот е, че между вас двете не се вижда мъж? това също много ме учуди

:) вярно м/у нас двете има някаква връзка, въпреки, че не сме се виждали очи в очи. Сънувала съм я няколко пъти и най- странното е, че въпреки съперничеството ни след такива сънища съм се чувствала добре и дори положително заредена. Сигуно никога няма да разбера защо е така или поне не в този живот. Вятър, чувствам те като летен бриз и ми става добре от това :)

Мона, послушах съвета ти и ти благодаря за урока.

Линк към коментар
Share on other sites

Новичка ... аз вече дадох шанс на отношенията ни .. пък да видим ! Съмненията относно друга жена изчезнаха защото категорично реших ,че аз съм с този човек и ще  бъда с него до край ,а и виждам същото отношение от негова страна към мен.Просто отказвам да се съмнявам и страхувам ... приемам да обичам.  :3d_050:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте всички в този зимен ден :)

Паднаха ми се интересни съчетания от карти и искам да ги споделя с вас.

Първата комбинация е следната:

Слънцето, 5 мечове, 6 пентакли

Втората:

5 пентакли, Кулата, 2 мечове

И двата въпроса касаят близки сюжети - като първата триада се отнася до развитие по принцип, а втората е свързана с въпрос за конкретно действие. Понеже са тематично свързани, едното предхожда другото; уточнявам, че става дума за период от седмица. Аз поне търся връзка между Кулата + 2 мечове и 6 пентакли - как да се тълкува този преход - покрусата и примирението (Кулата и 2 мечове като конкретно действие) да преминат в добротатата и щастливото развитие или стечение от обстоятелства (6 пентакли), въпреки предхождащата я 5 мечове.

Какво мислите вие?

П.С Поздравления за интересните сюжети, мнения и съчетания от карти, които коментирате :)

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Нещо ще рухне изведнъж ,за да стигнеш помирението и от там да постигнеш 6 пентакли ! Другото което ми хрумна до като умувах е че истината все пак се ражда по време на спор т.е. за да се стигне до помирението и онова ,което ти искаш като краен резултат е нужно първо да си отиде нещо ,да рухне всичко старо ,за да се гради на ново или нещо такова ми идва като идея!От там правя и връзката между Слънцето и 5 пентакли - просто пътя до Слънцето е 5 пентакли и е труден - трудноста ще дойде заради Кулата или тя ще е последствие ,но е необходима! 

Това мисля аз Мона :unsure:  

Линк към коментар
Share on other sites

Нещо ще рухне изведнъж ,за да стигнеш помирението и от там да постигнеш 6 пентакли ! Другото което ми хрумна до като умувах е че истината все пак се ражда по време на спор т.е. за да се стигне до помирението и онова ,което ти искаш като краен резултат е нужно първо да си отиде нещо ,да рухне всичко старо ,за да се гради на ново или нещо такова ми идва като идея!От там правя и връзката между Слънцето и 5 пентакли - просто пътя до Слънцето е 5 пентакли и е труден - трудноста ще дойде заради Кулата или тя ще е последствие ,но е необходима! 

Това мисля аз Мона :unsure:  

Благодаря за отговора ти, Деяна, но според мен, нещата съвсем не стоят така.

Освен това, тези карти не се отнасят до мен изцяло. Аз съм наясно със себе си и при мен няма какво да рухва нито изведнъж, нито постепенно ...

Сложният преход от Кулата - 2 пентакли към 6 пентакли остава все така сложен ...

Може би това да се примириш със себе си е най-голямата победа, която ще доведе и до радостта, че си намерил себе си, а и някой друг; да се усмихнеш на живота и да си кажеш, че пътищата към щастието понякога са странни и чудни :)

Линк към коментар
Share on other sites

Въпрос "Каква е причината ?" отговора на Таро - Асо Чаши,4 Мечове, пАж Чаши .Трудно ми е да тълкувам Паж Чаши ,защото се двоумя дали значението му е лъжа или просто неясни емоции и нищо постоянно ! Асото също не го схващам защо е там .Единственото ,което ми идва на ум е че човека просто не е наясно какво точно изпитва и иска от мен и му трябва време ,за да реши .Но пък уж иска да е с мен .... :blink:  

На скоро за същия човек ми се падна една много (поне за мен) интересна комбинация от карти - Крал Чаши обърнат,6 мечове обърната и Крал Мечове обърнат.Виждате ли разделението между чувствата и емоциите , неспособноста да се предвижи напред нито пък да вземе адекватно решение?Усмихнах се когато видях тези карти... Тука 1ва и 3та карта дава резултат в 2ра карта ! Имате ли вие същото мнение и ако не какво е вашето?

П.П. Съжалявам Мона ,че не успях да ти бъда полезна ! 

Линк към коментар
Share on other sites

Мона, вероятно ще прозвуча малко странно, но тези карти носят доза ежедневност, нещо, което е "участник" в действие: пари, здраве..заради слънцето са набъркани лични отношения ( и кулата и 6 пентакли са доста лични)

слънцето показва утвърителен отговор на "негативен върпрос"-питащият има някои опасения, които се надява ( или има очкаването) да не се случат (или да се), а 6 пентакли е карта, която с епоявява при може би "свръх естетственот" усещане, че нещо ще бъде или е така, както ние го усещаме, независимо то това дали бихм емогли да го проверим имаме тази убеденост .6 пентакли тук според мен е символът на кулата и предхождаща я 5 пентакли поради промнената визия Ситуацията н 2 мечове е резултат от егоцентрзма на 5 мечове, но е "здравословна".

според мен слънцето е 2 мечове, а 5ентакли и кулата са 6 пентакли , като правя уговорката, че не те са нея, а 6 пентакли е тях - тя не дава това, което се иска, а да ва това което ще получим ( няма намеса на наша воля)

Линк към коментар
Share on other sites

Деяна,

мисля, че от нуждата от отговор и питането картите са се "очашили" и ще си позволя да не ги коментирам (те по- скоро показват твоя свят),

но ще коментирам 6 мечове (от 1 вата по време комбинация), които тук са като 4 мечове, които пък тук са равни за обърнат паж жезли- изясни си позицията пред човека, защото е имало следната поредица:- кофти емоции, лоша комуниакця, задълбаване на проблема

което е довело до настоящото положение ( не мисля, че ще ти е лесно да говориш, но това е което има смисъл- мое мнение)

п.п. от тези 2 краля си мисля (питам се), че има намеса на мъж от негова страна, който да дава акъл?

Редактирано от Вятър*
Линк към коментар
Share on other sites

Бих искала да ви попитам за мнението ви за една карта. Намирам различна и противоречаща си информация. Става въпрос за девятка пентакли, а изречението което събуди интереса ми и ме кара да пусна този пост е следното:

"Девятка пентакли е кармична карта, но тук вече отивам в таро за напреднали и не е мястото да разяснявам тази й роля".

На мен се падна след Колелото. Колелото си го разтълкувах като нов етап в живота, шанс който се дава и е добър. А девятката като успешен финал и сигурност на това ново начало, като преход, мост от един период в друг. Изобщо като цяло ми се видяха добри двете карти.

Ще споделите ли вашия опит за Девятка пентакли? Особено в контекста на цитираното изречение.

Линк към коментар
Share on other sites

Под "очашили" имаш предвид Асото и Пажа ли ? Възможно е ... дааам ... като се замисля не е изключено! :whistling:

Не знам какво да си мисля ... Тия крале ,че и обърнати ... Аз като ги гледах първото което ми изникна в съзнанието беше разделение ,а да не говорим колко голяма е разликата между двата краля.Не изключвам и твоето предположение.

То че ще се говори пак ... ще се !Няма тън мън  :3d_139: ,че да не вадя меча на Краля  :3d_157:

Мерси Вятър и лека нощ от мен!  :3d_015:

Линк към коментар
Share on other sites

Ах 9 Пентакли .. имам много специално отношение към нея ,но все още неясно за мен самата защо я усещам така.Вече 2ри месец ми се пада на 1ва позиция доста често в подредба от три карти,а и не само от три.

Ако въпроса ми е свързан с лични отношения с някои и се падне 9 пентакли на първа позиция знам ,че има нещо задържано дълго време ,един вид като несвършена работа в отношенията ми с този човек-примерно не съм си научила кармичния урок с него.

Обикновенно когато се падне тя ми светва лампичката ,че нещо пропускам.Веднъж ми се падна до Звездата .Бях споделила тази комбинация и мисля ,че заедно с Мона я обсъждахме тук.Та тогава периода на 9ката и Звездата беше доста труден ,но лековит определено.

Не мога да ти кажа точно какво значи и за какво "говори" тя .На мен самата ми е трудно да я тълкувам,голям въпросителен ми е !  :huh:

Линк към коментар
Share on other sites

Мона, вероятно ще прозвуча малко странно, но тези карти носят доза ежедневност, нещо, което е "участник" в действие: пари, здраве..заради слънцето са набъркани лични отношения ( и кулата и 6 пентакли са доста лични)

слънцето показва утвърителен отговор на "негативен върпрос"-питащият има някои опасения, които се надява ( или има очкаването) да не се случат (или да се), а 6 пентакли е карта, която с епоявява при може би "свръх естетственот" усещане, че нещо ще бъде или е така, както ние го усещаме, независимо то това дали бихм емогли да го проверим имаме тази убеденост .6 пентакли тук според мен е символът на кулата и предхождаща я 5 пентакли поради промнената визия Ситуацията н 2 мечове е резултат от егоцентрзма на 5 мечове, но е "здравословна".

според мен слънцето е 2 мечове, а 5ентакли и кулата са 6 пентакли , като правя уговорката, че не те са нея, а 6 пентакли е тях - тя не дава това, което се иска, а да ва това което ще получим ( няма намеса на наша воля)

Off-topic

Вятър*, следя и доста внимателно чета постовете ти във форум Таро. Какво ми прави впечатление обаче: наистина звучиш странно - не само, когато интерпретираш карти и комбинации, но и самата стилистика на писането ти. Честно казано, на мен ми се губи логиката ти - ти не свеждаш тълкуването на картите до причинно-следствени връзки, а по-скоро компилираш значения и инвенции - получава се една своеобразна манджа, която остава разбираема за теб, неразбираема за другите. Да говоря за себе си - аз не те разбирам, не разбирам твоите интерпетации. За мен това не е тълкуване на картите Таро, а отиване отвъд смисъла. Няма да коментирам и анализа ти на моите карти, намирам го за неверен и безпредметен.

Освен това ти ми напомняш за участник от форума, писал и преди, но с друг ник - може и да греша.

Можех да ти пиша всичко това и на ЛС, но предпочетох нещата да се изяснят тук, не задкулисно, още повече, че Таро е сериозна наука (за мен) и "грешките в превода" е добре навреме да бъдат улавяни и локализирани.

Всеки от нас е свободен да пише както според него е правилно, но аз като модератор на този форум, съм длъжна да отчитам всички онези детайли, които ме притесняват. Нищо лично.

Линк към коментар
Share on other sites

ролята ти на модератор е спазването на правилата, които не смятам,че съм нарушила с поведението си, нито пък съм имала намерение да осквернявам сериозните науки със "странните" си разбирания; определено имам видимо разчлие в "разбирането"

аз съм начинаеща и не съм имала претенции за нещо повече

нямам намерение да продължавам да "обърквам" другите с неправомерните си тъкувания

успех на форума

Линк към коментар
Share on other sites

Първата комбинация е следната:

Слънцето, 5 мечове, 6 пентакли

Втората:

5 пентакли, Кулата, 2 мечове

И двата въпроса касаят близки сюжети - като първата триада се отнася до развитие по принцип, а втората е свързана с въпрос за конкретно действие. Понеже са тематично свързани, едното предхожда другото; уточнявам, че става дума за период от седмица.

Мисля ,че се касае за ситуация с голяма продължителност или поне емоционалното усещане за продължителност(5 пентакли) и Кулата се явява като неизбежен преход - тотално преосмисляне на приоритети и какво ли още не -тук вече зависи от конкретни обстоятелства.2 мечове на това място при мен винаги е значело забавяне, така че ако 2рата комбинация е въпрос за съвет, той е да се изчака този срок който се поставя във въпроса.Аз лично обичам кулата особено ,когато има 5 пентакли предходно :) мисля и ,че тя носи 6 пентакли след себе си -винаги.Под една или друга форма.

А за първата мисля,че едната страна е с пределно ясни идеи и позиции за нещата ,5 мечове може да показва степента на усилията и цената ,която някой плаща за прехода към 6 пентакли.Понякога 5 мечове ми е показвала състояние на пълен дистрес ,неспособност дори да реагираш от изтощение след големи усилия да постигнеш нещо,състояние ,в което не можеш дори да се зарадваш на дългоочаквана и изстрадана победа.

Видях ,че обсъждате и 9 пентакли.При мен тази карта винаги означава промяна ,не рязка като Кулата ,но напълно неизбежна.В последните месеци имах честта да ме преследва упорито и сега вече изчезна от подрежданията ми ,но всичко около мен вече е ново и различно...за съжаление не в посока ,която ми е приятно ,но...

А относно 9 пентакли и Звездата ,тя ме съпътстваше когато зпочвах да се занимавам с Таро и тук във форума ,Мона ми помогна със смисъла на комбинацията...наистина за по-малко от година живота ми е тотално променен ,случиха ми се неща напълно неочаквани ,които ме тласнаха в посоки ,за които не съм си и помисляла,не съм се и опитвала да се случват.С други думи ,нищо оттогава не е същото със сега,но посоката ,в която се промениха нещата е прекрасна и най-прекрасен беше начина , случайностите които ме съпътстваха през цялото време,сякаш нищо не зависеше от мен.:)

Линк към коментар
Share on other sites

Леле , колко се изписало във форума , браво ! Нямам време да разгледам всичко, Деяна персонално браво на теб , за решението ти да дадеш шанс на “ момъка “ , е това със съмненията хубаво , че си го отхвърлила , но сподели имаше ли жена , за да видим от гледна точка на картите , , винаги ми е било трудно да определя кога става въпрос за конкретни хора или за някакви действия, чувства , в тълкуването на картите. Ще се радвам да споделите вашия опит , Четох , че се определя главно с интуиция , но ми се иска да има и някакъв друг начин по сигурен така да кажа.

Мона ще се опитам макар и късно , да споделя и моето мнение за твоите карти .

Мисля , че за първата комбинация развитието на въпроса е благоприятно определено , като трябва да се премине през един такъв период на вглъбяване в себе си , на примирение , и на недоволство, но пък шестица пентакли е убедителна в крайния резултат.

Това чувство на самота което от предходната комбинация виждам и във 5 мечове , се повтаря като 5 пентакли в другия въпрос . за конкретното деиствие причината се крие точно в тази самота и емоционална нестабилност, края на която ще дойде , може да се избегне опасността , и да се излезе благополучно от сложната ситуация. Незнам за мен в тези карти има много лично страдание , но в крайна сметка смятам , че изхода ще е добър.По точно това конкретно действие вероятно ще доведе до ново колебание , може би за да се довърши картината и развитието на въпроса като цяло , няма да приключи само с това деиствие, , но смятам , че е била неохидима намесата и на кулата и на 2 мечове за да се достигне до 6 пентакли.Така мисля аз .

Весела и успешна сдмица от мен !

Линк към коментар
Share on other sites

Новичка преди няколко дена ... още преди да дам шанс на човека попитах Таро дали има друга жена .Излезнаха Обесения обърнат,Светът обърнат и 7 чаши.

При тази комбинация мога да пиша много .За мен тези карти говорят ,че няма друга жена заради 7 чаши .Ако я нямаше 7ца чаши може би нямаше да съм на това мнение.7 цата са илюзиите ,а в случая я тълкувам ,като напразно съмнение за друга жена.Това е в главата ми и няма нищо общо с реалността (съмненията имам предвид) .

Обърнатия Обесен - много обичам тази карта ,когато е обърната ,защото я тълкувам като време в което висенето и зяпането е свършило и идва време за действие.Когато Обесения е в права позиция за мен той се намира на границата на два периода и до като дойде време да направи следващата крачка към новия период просто си виси и зяпа ,а обърнат говори за друго.

Светът обърнат е обърнат заради 7 чаши ,заради съмненията и те водят до пропускане на възможност и постигане на целта ,която е да бъдем заедно!

Когато отказах да се съмнявам и реших да не се страхувам повече ...Светът се изправи ! 

Ух много пиша ... спирам ! Ако имате да допълните нещо ... давайте ,дори и да не сте съгласни с мнението ми! 

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря на всички за споделеното мнение. Наблюдавам интересни хрумки и дълбоки прозрения. Вие сте много ценни за този форум :)

Линк към коментар
Share on other sites

На въпрос "Скоро да очаквам ли среща с ..." картите ми отговориха: Висшата Жрица - Жрецът - 8 Жезли.

Предполагам, че 8 Жезли изразява силното ми желание и нетърпение да видя въпросния човек, а Жрицата определена дистанцираност...но не мога да свържа картите помежду им.

Вие как тълкувате комбинацията?

Линк към коментар
Share on other sites

На въпрос "Скоро да очаквам ли среща с ..." картите ми отговориха: Висшата Жрица - Жрецът - 8 Жезли.

Предполагам, че 8 Жезли изразява силното ми желание и нетърпение да видя въпросния човек, а Жрицата определена дистанцираност...но не мога да свържа картите помежду им.

Вие как тълкувате комбинацията?

По-добри условия за среща няма, заради Папата. Но 8 жезли е карта, която изгаря бързо във времето. Интуицията натам води - Висшата жрица. Картите се връзват идеално. Особено заради Висшата жрица и Висшият жрец - това е рядка комбинация - това е най-съкровеният копнеж на душата да се осъществи.

Макар, че тук нещата отиват отвъд среща, те са дори друг тип среща. Ако на мен ми се паднат подобни карти - ще си кажа - ще се срещна със себе си, ще порастна, ще се осъществя, ще приема причастие, ще мина през инициация ...

Великолепни карти, странни, дълбоки.

Ето затова обичам Таро - то разказва легенди и ни сочи пътят да ги изминем :)

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря и на двете ви за отговора!

Странното е, че ми се "пада" за втори път. Първия път попитах дали ще се срещна скоро с въпросния човек. След два дни попитах дали срещата ще е заради един конкретен повод, за да зннам какво да очаквам. Картите ми отговориха със същата комбинация, въпреки че ги разбърках, даже преди това ги бях питала нещо, свързано с майка ми. Но чак сега разбирам, че това е толкова рядка комбинация...

С всеки ден Таро ми става все по - интересно и имам чувството, че колкото повече научавам, толкова повече тайнствени, неясни неща и въпроси изплуват... :)

Линк към коментар
Share on other sites

Попитах Таро "Какво е посланието на съня" при разбъркване ми изпадна Звездата .Направих подреждането за тълкуване на сънищата и като последна карта ,която обединява всички останали отново беше Звезда ,което не ме изненадва .Смятам ,че тази карта е посланието , но за какво говори ,какво подсказва тя ?Някои може ли да помогне ? 

Знам ,че Звездата е възстановяване ,възвръщане ,надеждата ,вярата ... лекуване , но резултат ще има далеч в бъдещето ,не сега ! Помня срещата на Глупака със Звездата ,тогава когато се беше отчаял и Звездата му даде надежда ,че ще настъпят добри времена за него !  :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Звездата може да означава ако има разочарование или отчаяние от нещо , да вярваме в своята звезда , да не се отчайваме , че има светлина в тунела .Символна надеждата за по добро.Означава и заслужен и очакван късмет , подарък за пренесени страдания , за извършено добро дело.Успех в това което се планирала , очаквала независимо дали е за любов или кариера.

Ето ти и руско значение малко- ). По Этелле это карта, в целом означающая заблуждение, ослепление, мрак; впрочем, человеку, интересующемуся продолжительностью собственной жизни, она предсказывает долгий век.

И още : звездата предсказва период на голям късмет, реализация и възможно пътуване. Ще се появят много добри възможности за индивидуален напредък, през нейната призма близкото бъдеще ще изглежда по-розово, сигурно и щастливо, особено в сравнение с отминаващия период. Постарайте се да разширите светогледа си и да погледнете на живота и на това, което той може да ви предостави, от една по-висша гледна точка и действувайте с повече замах, отколкото е типично за вас. Даден ви е отрязък от нов живот и достатъчно енергия, за да осъществите всичките си желания.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...