Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 1


Guest Ивета

Recommended Posts

Та...въпроса не е чек такъв, че да се падат такива карти, но това е ....Въпроса е какви са енергийните завихряния, около даден човек, относно мене...

Какво значи това?

Ами въпроса ми е свързан с това, как се чувства човека, какво всъщност чувства към мен след дадена моя постъпка

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 359
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Вярвам в картите таро. Ето каква карта ми се падна днес.

Карта Таро на деня - 29.05.2008 ИМПЕРАТОРЪТ

Днес имате възможност да положите стабилни основи на някаква дейност или отношения, да наложите волята или просто думата си, които тежат на мястото си. Светът може да ви изглежда стабилен и подреден, но и твърде скован и догматичен. Може да проявите или да се сблъскате с праволинейност, но и със закостенялост, с диктаторско отношение както от своя страна, така и от страна на околните.

Линк към коментар
Share on other sites

А сега към напредналите в Таро...

Обръщам се за помощ към напредналите в Таро...

Какво иска да каже и покаже Таро, когато задавам въпрос като например какво мисли за мен даден човек и ми се пада следната комбинация от карти...

10 мечове+2 жезли- обърната + Смъртта, подкрепени от Крал Чаши....

Сега, въпросът ми е, защо от два три дни като задам въпрос свързан с това лице ми се пада винаги Смъртта, тя винаги е една от картите, какво показва това

Линк към коментар
Share on other sites

А сега към напредналите в Таро...

Обръщам се за помощ към напредналите в Таро...

Какво иска да каже и покаже Таро, когато задавам въпрос като например какво мисли за мен даден човек и ми се пада следната комбинация от карти...

10 мечове+2 жезли- обърната + Смъртта, подкрепени от Крал Чаши....

Сега, въпросът ми е, защо от два три дни като задам въпрос свързан с това лице ми се пада винаги Смъртта, тя винаги е една от картите, какво показва това

И като допълнение към всичко това искам да кажа, че по същият начин преди около седмица, постоянно ми се падаше Страшният съд....сега той е заместен от Смъртта...

Някой може ли да ми разтълкува всичко това....

Линк към коментар
Share on other sites

10 мечове+2 жезли- обърната + Смъртта, подкрепени от Крал Чаши....

Сега, въпросът ми е, защо от два три дни като задам въпрос свързан с това лице ми се пада винаги Смъртта, тя винаги е една от картите, какво показва това

За мен твоите карти означават чудо (събитие, което възприемаш като чудо), което няма да се състои и причина за това са мисловни процеси (10 меча). Падал се е Страшният съд, защото това събитие е трябвало да се случи, сега се пада Смъртта, защото явно няма да се случи в този момент. Но Кралят на чашите все пак дава надежда, че любовта може да победи мислите, съмненията и страховете :)

Линк към коментар
Share on other sites

10 мечове+2 жезли- обърната + Смъртта, подкрепени от Крал Чаши....

Мая вече е отговорила на тази комбинация, но аз ще допълня още нещо.

Това е една много интересна и сложна комбинация. Първо, заради 10 мечове - преминало изпитание, което е коствало един милион нерви на питащия, после идва (не на място) 2 жезли обърната - чудото е с обратен знак - случило се е най-лошото - най-очакваният лош вариант (на нещо) и идва Смъртта - време е да се преосмисли ситуацията, която вече е много променена - ситуацията от днес не е същата, както е била преди месец, дори и да не се вижда с просто око.

Всичко е различно вече, казват тези карти, много е наболял процеса и се очаква появата на Крал Мечове, каквото и да значи това. И не само като карта ще се появи Кралят мечове, но и в реалния живот; Смъртта е предвестник на нов смисъл на събитията и на конкретната ситуация.

Линк към коментар
Share on other sites

10 мечове+2 жезли- обърната + Смъртта, подкрепени от Крал Чаши....

Мая вече е отговорила на тази комбинация, но аз ще допълня още нещо.

Това е една много интересна и сложна комбинация. Първо, заради 10 мечове - преминало изпитание, което е коствало един милион нерви на питащия, после идва (не на място) 2 жезли обърната - чудото е с обратен знак - случило се е най-лошото - най-очакваният лош вариант (на нещо) и идва Смъртта - време е да се преосмисли ситуацията, която вече е много променена - ситуацията от днес не е същата, както е била преди месец, дори и да не се вижда с просто око.

Всичко е различно вече, казват тези карти, много е наболял процеса и се очаква появата на Крал Мечове, каквото и да значи това. И не само като карта ще се появи Кралят мечове, но и в реалния живот; Смъртта е предвестник на нов смисъл на събитията и на конкретната ситуация.

Да наистина, преминало изпитание, което наистина костваше един милион нерви, - наистина е така...

Искам обаче да попитам, тъй като не ми стана много ясно, самите карти показват ли тази промяна дали е за добро или за лошо, тоест как ще се отрази на мене тази промяна, в моя полза ли е или не...

Линк към коментар
Share on other sites

Да наистина, преминало изпитание, което наистина костваше един милион нерви, - наистина е така...

Искам обаче да попитам, тъй като не ми стана много ясно, самите карти показват ли тази промяна дали е за добро или за лошо, тоест как ще се отрази на мене тази промяна, в моя полза ли е или не...

Цвете, любовта за добро или за лошо ли е?

Отговори си сама.

Аз мисля, че вече знаеш отговора.

Линк към коментар
Share on other sites

Видях из форума един потребител, не помня точно кой, който беше написал "моята карта е..." някоя си. всеки човек ли си има карта и ако е така как мога да разбера коя е моята карта? И какво прави тази карта за мен?

Линк към коментар
Share on other sites

Видях из форума един потребител, не помня точно кой, който беше написал "моята карта е..." някоя си. всеки човек ли си има карта и ако е така как мога да разбера коя е моята карта? И какво прави тази карта за мен?

Никой няма карта, къде видя това.

За сигнификатор ли говориш?

Линк към коментар
Share on other sites

Видях в едно мнение, някой беше написал "моята карта е", но сега не мога да го намеря, ако успея ще едитна.

а сигнификатор представа нямам какво е,но може и за това да говоря, знае ли човек :)

ето го

post_snapback.gifДа вземем пример с картата Обесеният. Запознатите с картите знаят, че главата на Обесеният е долу, а краката - горе. Буквалният превод е висящият, провесеният, но метафорично той е обесен, Небето и Земята са разменили местата си и онова, което очите виждат, нозете не могат да докоснат...

Обесеният е моята карта. Тълкуването й не ме затруднява, защото тя винаги ми казва да се спра, когато имам импулс да тръгна напред и обратно.. поне при мен има ясно и конкретно значение и ме посещава в моменти, в които трябва да взема важни решения.

Истински ме затруднява обаче Справедливост и Колелото на съдбата, а при мен те много често се падат и в комбинация.

Ще ти бъда благодарна, Мона, ако споделиш своя опит в тези две карти.

може да съм я разбрала погрешно всъщност :)

Редактирано от Nex
Линк към коментар
Share on other sites

"Моята" карта, вероятно човекът, който го е написал визира, че често или напоследък му се пада тази карта и някакво чувство или дори цял период се идентифицират с нея. Моя и твоя карта няма:-)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Мога ли да попитам тук знаещите, какво означава "да изтеглиш Колесницата от тестето карти Таро"

Добре дошла в Таро, mvm.

Бих те попитала, в какъв контекст си изтеглила тази карта, имало ли е въпрос конкретен, който си задала или не.

Като цяло, мога да кажа - подем и концентриране на интелектуални сили и воля за победа. НО... всичко това е много условно, тъй като нямам представа от твоята ситуация.

Линк към коментар
Share on other sites

Явно и този, който ми каза това изречение няма понятие от Таро, както и аз :D

Нямаше въпрос, просто аз му казах, че не го свалям в писмата си, а той отговори, че щом не го свалям, тогава да не бърза да изтегля колесницата от картите Таро...и аз реших, че тази колесница означава нещо, ама както не знам какво...не можах да разбера какво ми казва.......умишлено не го попитах какво има предвид с тази колесница, първо исках да видя вие какво ще кажете :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Явно и този, който ми каза това изречение няма понятие от Таро, както и аз :D

Нямаше въпрос, просто аз му казах, че не го свалям в писмата си, а той отговори, че щом не го свалям, тогава да не бърза да изтегля колесницата от картите Таро...и аз реших, че тази колесница означава нещо, ама както не знам какво...не можах да разбера какво ми казва.......умишлено не го попитах какво има предвид с тази колесница, първо исках да видя вие какво ще кажете :rolleyes:

Наистина се получи забавно:-)

Ами, според мен, той очаква да му дадеш аванс и знак, пък той едва тогава ще се задейства - Колесницата е символ и на това.

Линк към коментар
Share on other sites

Един съвет, не гледайте никога на Таро, ако на пръстите ви има пръстени.

Винаги сваляйте всички бижута.

Така ли, аз моите никога не съм ги махала.

Защо трябва да се махат.

Предполагам сигурно предават някаква енергия и затова!

Линк към коментар
Share on other sites

А какво бихте казали за тази комбинация от карти...Как бихте я тълкували?

Влюбен ли е той в мен?

Смъртта+Кралица пентакли+Страшният съд, подкрепени от Жрецът

Линк към коментар
Share on other sites

Влюбен ли е той в мен?

Смъртта+Кралица пентакли+Страшният съд, подкрепени от Жрецът

Според мен картите не отговарят на този въпрос - кой в кого е влюбен.

Наскоро за започнали съществени промени, особено в мирогледа на другия човек - Смъртта. Кралица пентакли говори за човек (независимо мъж или жена, който предприема реални действия, конкретни неща), за да стигне до Страшния Съд - нов смисъл и на битието, и на отношенията, на всичко. Смъртта е вътрешната промяна, а Страшният съд - и онази, за която всички разбират, т.е. видима е.

Нови отношения, това виждам аз.

Линк към коментар
Share on other sites

Влюбен ли е той в мен?

Смъртта+Кралица пентакли+Страшният съд, подкрепени от Жрецът

Ще използвам примера на Cvete ,за да попитам :Какво щеше да е по-различно ,ако вместо кралица пентакли на 2ра позиция беше крал пентакли?Какъв нюанс щеше да има тълкуването тогава?

Линк към коментар
Share on other sites

Ще използвам примера на Cvete ,за да попитам :Какво щеше да е по-различно ,ако вместо кралица пентакли на 2ра позиция беше крал пентакли?Какъв нюанс щеше да има тълкуването тогава?

По-различното е относително: ако беше крал, щеше да става дума за мъж, ако е кралица - за жена, но е условно, защото е важна конкретната история на всеки.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще използвам примера на Cvete ,за да попитам :Какво щеше да е по-различно ,ако вместо кралица пентакли на 2ра позиция беше крал пентакли?Какъв нюанс щеше да има тълкуването тогава?

По-различното е относително: ако беше крал, щеше да става дума за мъж, ако е кралица - за жена, но е условно, защото е важна конкретната история на всеки.

Просто ми е трудно все още да ги оправям тези дворцови карти.Пажовете и рицарите горе-долу съм си приела една система и спорд нея какво ми значат,но м-у крал и кралица освен пола не ми хрумва нищо.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...