Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 1


Guest Ивета

Recommended Posts

Ще съм благодарна за малко помощ при разгадаването на три карти(подредба три карти) !

Имам предположение и ще го споделя ... бих искала да ги обсъдим ,ако имате желание и вие !

Въпроса ми беше "Какви са чувствата на Н. към мен?" ,подредбата е три карти и се подредиха така:2 Пентакли,Кралица Чаши и Жрец !

На пръв поглед нещата почти изглеждат от ясни по ясни (или аз бъркам) .2 пентакли показва,че тои е приемал отношенията ни като игра,било му е приятно в моята компания,изпитвал е радост от присъствието ми .Мисля,че сме говорили и преди ,че 2 пентакли е карта преход.Следователно от това чувство е преминал към по сериозно отношение,емоциите му са станали по силни,чувствата също.Вижда ме като добра съпруга,майка ,а може би и изпитва силна привързаност към мен! И след това идва Жреца ,което пък ми говори ,че тези негови чувства могат да станат още по-силни в бъдеще и да се стигне до брак или поне стабилност в отношенията , примерно да живеем на семейни начала или нещо подобно ! Интересен ми стана самия преход как от една игра нещата могат да станат сериозни ,НО ние с него имаме конфликти и сме скарани в момента .Той не прави никакви усилия да се подобрят нещата ... та се чудя да не би пък картите да са се повлияли от моето желание ?

Ще се радвам ако и вие споделите вашето виждане за падналите се карти !

Редактирано от Secret_Name
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Отговори 359
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Възникна конфликта ситуация с един мой преподавател: имам 2 варианта да сигнализирам за отношението му (което е лошо и ще се отрази на изпита) или не

въпросъ ми беше да се разправя ли с него?

1)крал жезли 2)страшния съд 3) звездата

Линк към коментар
Share on other sites

Възникна конфликта ситуация с един мой преподавател: имам 2 варианта да сигнализирам за отношението му (което е лошо и ще се отрази на изпита) или не

въпросъ ми беше да се разправя ли с него?

1)крал жезли 2)страшния съд 3) звездата

Глупаво ... ! Извинявай ... но Таро до колкото аз знам (може и да бъркам) не може да взима решения вместо теб,т.е. няма да ти отговори с "Да,разправяй се" или "Не,недей!" .Защо не фомулираш въпроса си с готово решение ? И защо да му се невиди всички питате въпроси на които може да се отговори с "Да" или "Не"?

Преди и аз правех тази грешка и все зяпах картите по не знам си колко време и нищо не разбирах.Формулирах си въпроса с готово решение и попитах за крайния резултат ако постъпя еди как си и получих възможно най-точния и есествено верен отговор!

Но ... мое мнение ... ти си знаеш най-добре!

Линк към коментар
Share on other sites

Преди и аз правех тази грешка и все зяпах картите по не знам си колко време и нищо не разбирах.Формулирах си въпроса с готово решение и попитах за крайния резултат ако постъпя еди как си и получих възможно най-точния и есествено верен отговор!

тогава недей да съдиш другите, ако минават по този път

Линк към коментар
Share on other sites

Напоследък се чудя до колко може да се експериментира с Таро ?Къде е границата ? Понякога ми се иска просто да хвана картите и да ги наредя в определена подредба без въпрос и без тази подредба да се отнася до мен или които и да е било и да разгледам картите ,да ги свържа или просто да се опитам да ги разбера по -добре ,но се чудя дали това не вреди на мен или на картите ,така че следващия път да не искат да ми отговорят ,т.е. да го приемат като игра!

Какво мислите за създаването на собствени подредби ?

Аз имах един особен случай ... може би преди 5ет месеца горе-долу ! Бях в кухнта с Таро и тъкмо се чудих коя подредба да избера ,след като я избрах ,зададох въпроса си и до като бърках ... баща ми влезе в стаята , говорихме си за нещо важно и след като излезе аз вече бях наредила картите в подредба ,която никога не съм използвала до сега,даже не съм я виждала .Подредбата се състои от 5ет карти ,тогава много се изненадах,но и до днес използвам тази подредба,защото излезе вярна!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.Аз съм съвсем начинаеща с картите и често срещам затруднения при тълкуването им.Бих искала да помоля за съдействие при тълкуването на следната комбинация от карти

1.Колелото на съдбата

2.Отшелникът

3.Висшата жрица

Това е подреждане с 3 карти без конкретен въпрос, а като описание на деня,общо състояние на нещата.Притеснява ме фактът, че почти всеки ден се падат тези карти, макар понякога да са в различна последователност.Как да го разбирам?

Линк към коментар
Share on other sites

7 Жезли,Глупак,Страшния съд,Крал мечове,8 Мечове,9 Пентакли,Звезда ;)  Забелязвате ли последователността на картите ... как едното води до другото и накрая какво става?Дълго го наблюдавах ... Тревожно ми е ! Навързах събитията,доста са последователни!Само не разбирам дали това за което ще реша да се боря ще има висока цена или просто аз ще оплескам много нещата или това просто са уроци (Страшен съд,Крал Мечове,8 Мечове) ,които ще ми помогнат да излекувам душата си ,да мина към следващото ниво  на духовното развитие или просто един кръг се затваря и започва нов цикъл придружен с големи промени!  (9 пентакли,Звезда)

Мона специално от твоето мнение силно се вълнувам ... ако желаеш разбира се !

Подредбата не изисква въпрос ,а показва събития до 4-ри месеца (аз поставих периода от време) .

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.Аз съм съвсем начинаеща с картите и често срещам затруднения при тълкуването им.Бих искала да помоля за съдействие при тълкуването на следната комбинация от карти

1.Колелото на съдбата

2.Отшелникът

3.Висшата жрица

Това е подреждане с 3 карти без конкретен въпрос, а като описание на деня,общо състояние на нещата.Притеснява ме фактът, че почти всеки ден се падат тези карти, макар понякога да са в различна последователност.Как да го разбирам?

Според мен щом често ти се падат ,значи искат да ти кажат нещо конкретно и не става въпрос за деня , нито за миналото ,нито за бъдещето ,а за теб самата.Разказват ти нещо за теб ,за твоята душа!

И преди си се интересувала от тези неща (имам предвид Таро или духовни науки) ,но така и не си продължила,смисъл не си задълбочила повече.По-скоро си стигнала до някъде и си спряла духовното си развитие.Отшелникът сякаш си ти , завръщаш се към себе си ,търсиш отговорите на въпросите които ти се въртят в главата !Прекарваш дълго време в размисъл ,опитваш се да си обясниш много неща ,усамотяваш се и се чувстваш добре от това ! Може би самотата не ти пречи .Пътя ще е дълъг .Ще научиш тайни ,те ще ти бъдат разкрити.

НО ... аз съм начинаеща също като теб ... това,което пиша е само предположение и моето усещане!Има голям процент вероятност да ти дъдря пълни глупости ... за това много те моля първо вярваи на собственото си усещане за картите.Не бих искала да те обърквам ! 

Линк към коментар
Share on other sites

Много ти благодаря за отговора, надявам се за в бъдеще пак да мога да се допитвам до вас. Досега през повечето време само чета от различни източници, а това като че ли не ми е твърде от полза...

Линк към коментар
Share on other sites

7 Жезли,Глупак,Страшния съд,Крал мечове,8 Мечове,9 Пентакли,Звезда ;)  Забелязвате ли последователността на картите ... как едното води до другото и накрая какво става?Дълго го наблюдавах ... Тревожно ми е ! Навързах събитията,доста са последователни!Само не разбирам дали това за което ще реша да се боря ще има висока цена или просто аз ще оплескам много нещата или това просто са уроци (Страшен съд,Крал Мечове,8 Мечове) ,които ще ми помогнат да излекувам душата си ,да мина към следващото ниво  на духовното развитие или просто един кръг се затваря и започва нов цикъл придружен с големи промени!  (9 пентакли,Звезда)

Мона специално от твоето мнение силно се вълнувам ... ако желаеш разбира се !

Подредбата не изисква въпрос ,а показва събития до 4-ри месеца (аз поставих периода от време) .

Сложна комбинация от карти, но ...

Съсредоточи се върху Крал мечове - това е средната карта, която предопределя и ще предопредели събитията при теб. Ти прекрасно знаеш какво трябва да правиш и това е думата на Таро. Но какво в действителност ще направиш - е твоят избор.

Ти можеш да се бориш и няма причина да не го направиш, ако го искаш. Страховете ни не са от Таро, те нямат нищо общо; твоите карти са просто прозрение и анализ на твоята житейска ситуация и много добре си цитирала точно тази криза - Страшния съд, Крал мечове, 8 мечове. Но решението е на Краля :)

Линк към коментар
Share on other sites

Така е ... знам какво трябва да направя и знам ,че пътя е дълъг до там!

И кризата ще мина ... Тя ми е необходима!И уроците ще си науча ... тях най-много обичам!

Очаквам Краля в най-скоро време ! Ще го посрещна подобаващо :) въпреки 8 мечове ... ще си спомня за 7 Жезли и ще продължа! Може и да се изморя ... за това ще полегна под някоя звезда ,а на сутринта ще съм като нова :) !

Мона ... благодаря ти ... винаги ме замисляш с постовете си по един много приятен начин! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен начинаещата съм и искм да попитам по опитните :

изтеглих три карти и ми се падна първа карта смърта , последвана от 9 чаши и накрая -10 пентакли.Въпроса беше ще правим ли отново секс с... Х . Много ме обърква смъртта като първа карта .Благодаря на тези които ще ми отговорят !

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен начинаещата съм и искм да попитам по опитните :

изтеглих три карти и ми се падна първа карта смърта , последвана от 9 чаши и накрая -10 пентакли.Въпроса беше ще правим ли отново секс с... Х . Много ме обърква смъртта като първа карта .Благодаря на тези които ще ми отговорят !

Самият факт, че питаш за това, означава, че имаш съмнения. От теб зависи дали ще правиш секс с Х, тоест дали ще се справиш със съмненията си. Хората се привличят сексуално от онези, които не се съмняват в себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

благодаря ти maggee за коментара.Да го кажем по друг начин ще се видим ли с ...А, за секса нямам много съмнения, но не такава темата з ад апиша за това.

Искам да те попитам според теб тези карти на каква мисъл те навеждат .По скоро ще се видим ли или "не". Девятка чаши е картата на споделеното удоволствие , както казва Мона, също в случая би могла д асе тълкува като задоволство .Но тази смърт като ново начало ли да я възприема или? Наистина ме интересува какво мислите вие?

Спокоен ден.

Редактирано от mile70
Линк към коментар
Share on other sites

Някъде прочетох, че за различните подредби е необходимо и различно размесване на картите, по-точно взависимост от характера на зададения въпрос.Бихте ли ми обяснили какво се има впредвид и какви са видовете размесвания, ако не ви затруднявам.Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

:) Здравейте!И аз бих искала да помоля за малко помощ при разтълкуването на картите!Зададох въпрос, дали ще възстановим отношенията си с Ж. в бъдеще? При подредбата от три карти се паднаха: 1. Кралица Мечове, 2. Двойка Пентакли и 3. Шестица Жезли, доколкото прочетох тук, значение имат и изпадащите карти - при разбъркването изпадна Рицар Жезли, а в колодата (пак при разбъркването) ми се обърна Четворка Мечове. Много моля за съдействие, защото за мен е много важно да разбера отговора на този въпрос! :3d_035: Благодаря предварително на всички!
Линк към коментар
Share on other sites

Djodjo, моето лично мнение относно падащите ти се карти от подредба 3 ри карти е че ще претърпиш преход в отношенията си с този човек за когото питаш.Може би сте имали някакви проблеми ,които са те наранили по някакъв начин и си се чувствала тъжна от това , но сега нещата ще се променят и след исвестно време ще възтановите отношенията си с Ж. Една дългоочаквана любовна среща между вас ;)

Шестица Жезли е една от най-хубавите карти в Таро,както Мона казва и когато тя се падне последна ,т.е. трета в подредба от три карти показва реализиране на всички планове ! 

Хубаво е да прочетеш обясненията й за всяка карта от малките аркани . Може би това ще ти е от помощ!  

Редактирано от Secret_Name
Линк към коментар
Share on other sites

Пропунах да напиша ,че Рицар Жезли според мен е изпаднала защото сега сте разделени и отчуждени един от друг . Ти си мислила за това до като си бъркала картите !

4 мечове обърната или не за мен винаги подсказва ,че си уморен от всичко ,което се случва и че имаш нужда от почивка .

Редактирано от Secret_Name
Линк към коментар
Share on other sites

Отново моля за помощ,нещо мъгливи са ми собствените тълкувания.Вашето мнение за тези 2 отговора какви са?

1. 3-жезли, 2. 3-пентакли, 3. 4-пентакли + 8-пентакли с въпрос има ли вероятност връзката да бъде подновена?

1.Висшата жрица, 2.Императрицата, 3. 3-жезли, а въпросът е Каква възможност вижда той за подновяване на връзката ни?

Линк към коментар
Share on other sites

Mikaela мисля ,че между вас липсва комуникация ! Тоест и двамата явно в момента се инатите и нито един от двамата не желае да направи първата крачка ! Всеки от страните е убеден в правотата си и не отстъпва,а нещата могат да се оправят и има вероятност ( 8 пентакли) , но при условие ,че поправите държанието си и някои от вас вземе инициативата !

За втория въпрос малко ми е трудно с Главните Аркани ... ще се въздържа от коментар !

Дано не ти говоря глупости ... Това е мнението ми за картите ,които са ти се паднали!

Редактирано от Secret_Name
Линк към коментар
Share on other sites

:3d_133: Много благодаря за бързия и изчерпателен отговор! :3d_097: Той ме прави много щастлива!

За първи път участвам във форума, но отдавна го чета. Мисля, че не за първи път си в тази ситуация и нещата при вас вече са хронични. Просто поредното "продължаване" на отношенията.

Искам да попетам защо тук така масово се отхвърлят обърнатите карти??? За мен те говорят повече от правите.

Линк към коментар
Share on other sites

Не ,напротив ... Аз не ги отхвърлям ,но за мен Таро си е Таро и дали е обърната или не, пак ми дава ясен и особено напоследък категоричен отговор !

 

Линк към коментар
Share on other sites

Не ,напротив ... Аз не ги отхвърлям ,но за мен Таро си е Таро и дали е обърната или не, пак ми дава ясен и особено напоследък категоричен отговор !

Но не очакваш правият и обърнатият Дявол да ти говорят едно и също нещо, нали? За мен Таро си е Таро, но правите карти са си прави, а обърнатите - нещо съвсем друго.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...