Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Дуел


Guest Еси

Recommended Posts

Ако Господ ти отнеме родител преди да можеш да направиш това, да "се разбереш" с него, сигурно е много тежко. Но аз не говорех за това.

Въпреки, че темата е "Дуел" смятам да споделя, защото не съм подръжник на идеята, че в спора се ражда истината. Сега след като баща ми е вече в невидимия свят, аз имам други опитности с неговата душа т.е. общувам с него на други нива и се обменям по един прекрасен и дълбок начин с душата му. Усещам пълен мир и спокойствие, за което съм дълбоко благодарна на Учителя и на Неговото Универсално учение. За това ми помогна един мъничък син молитвеник и наряда за заминали в него.

Отново най-дълбокия е леснодостъпен метод какъвто едва ли бих срещнала на друго място. Но за да достигне човек до прозрението, че това Учение е Универсално и синтезира в себе си Абсолютно всичко (предавайки го (отново се повтарям) по начин който може да достигне до всички нива на съзнание във всички времена и епохи), първо трябва да има една доста солидна основа зад гърба си. Поне за мен това е така. Независимо дали това е религията която го е докоснала и към която е бил призован първоначално или някаква наука (защото аз вярвам т.е. абсолютно убедена съм в единството на всички неща). Имайки тази солидна основа на която е стъпил здраво, човек би трябвало да отсее най- ценното и да има вътрешната потребност и стремеж да продължи напред, за да не остава в застоя. Да има желанието да проникне отвъд завесета както се казва. И когато Бог види искреността в сърцето му и чистите му намерения (сега се сещам, че толтеките го казват по друг начин, но е същото :)), тогава Той започва да му разкрива по вътрешен път дълбоките неща т.е. дава му се дълбоко духовно разбиране за нещата. Това е което исках да споделя. Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Колко ли знае този, който не намира смисъл в живота?

Аз не държа да го оборвам, нито държа да съм знаеща или по-знаеща от него.

Петър се е отрекъл от Исус сред слугите, докато се е греел на един огън с тях :whistling:

Не ми е много ясна връзката между моето изказване и това, което си написала. Когато човек цитира, добре е поне да напише нещо отдолу, от което да става ясно какво иска да каже и по какъв начин то се отнася към написаното. Добре е да прави това, ако търси разговор, а не иска да звучи заядливо.

За мен лично господари и слуги няма (нито някъде съм ги споменавала), така че ми е интересен акцентът на написаното от теб. Пък и сред слугите да е било тоест, това какво значение има за теб? И пак, каква е връзката с мен?

Искрен интерес.

П.П. Иначе писанията на Венцислав и моят отговор към тях си имат просто обяснение - след като беше игнориран в личната ми поща, прехвърли натрапчивите си писания тук. Доста детинско. Изказването, че животът няма смисъл е многократно и негово и позоваването ми на него целеше да онагледи защо ми е трудно да го възприемам като авторитет - което си е пак мое и лично мое мнение, на което, доколкото става дума за личното ми пространство, имам пълно право. Всеки друг, който се чувства обогатен от изказванията на Венцислав, е напълно свободен да мисли така, както мисли.

Изключително досадно е, че този форум непрекъснато се превръща в поле за лични заяждания. В крайна сметка затова и на много наистина знаещи хора (не ми се назовават имена) отдавна им писна да пишат тук.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

:lol:

Аз пък мислех, че темата е за пасажи от Писанията, а не за теб.

Пък именно, ако обсъждаме тълкувания, то слугите ще да имат голямо значение...

Следва искрен интерес... :rolleyes:

ПП: какво ли ще означава да не намираш смисъл в живота... (какво да му намираш, след като вече те е боднал на кръста си) Явно просто за различен смисъл и за различен живот се говори.

Линк към коментар
Share on other sites

П.П. Иначе писанията на Венцислав и моят отговор към тях си имат просто обяснение - след като беше игнориран в личната ми поща, прехвърли натрапчивите си писания тук. Доста детинско. Изказването, че животът няма смисъл е многократно и негово и позоваването ми на него целеше да онагледи защо ми е трудно да го възприемам като авторитет - което си е пак мое и лично мое мнение, на което, доколкото става дума за личното ми пространство, имам пълно право. Всеки друг, който се чувства обогатен от изказванията на Венцислав, е напълно свободен да мисли така, както мисли.

Изключително досадно е, че този форум непрекъснато се превръща в поле за лични заяждания. В крайна сметка затова и на много наистина знаещи хора (не ми се назовават имена) отдавна им писна да пишат тук.

Уау... Нямам думи...

Трябва да те пипна, че все не вярвам, че може да съществуват такива същества, толкова...

Ти говориш за някакви нападки и ... вярно... твоето не е нападка, то е някакво безумие, което успя здраво да ме ококори. Още не съм успял да повярвам, че съм попаднал на него.

Може би беше добре да ме уведомиш, че ме игнорваш, за да знам. И да се чудя какво да ти напиша, за да се възползвам от съответната постановка.

Много е грозно да го кажа, но наистина съжалявам, че опитах да ти предоставя малко информция за да ти помогна (напомням - не по моя инциатива). От там насетне - вече нищо не разбирам, освен, че така или иначе не бих могъл да имам желание да ти пиша каквото и да е. Сега специално още не мога да зацепя и да повярвам, че съществуваш...

Ето, представи си, че и тук си включила такава опция. Изнасям се. И аз не бих искал каквото пиша да се отнася за теб, много сме хармонични тук.

Леле, леле...

Започвам да изгубвам смисъла на някои животи, наистина...

Линк към коментар
Share on other sites

Истинското щастие иде, когато егото се смали и отдръпне. Тогава на човек може само да му е интересно и забавно от изпълненията на другите, пък били насочени те и срещу него. При това да запазва Любовта и вътрешния си мир. Ако е така и устиска докрай без да се настрои отрицателно, ще придобие още приятели, когато и на тях им мине, разбира се.

Весело ми е като ви наблюдавам отстрани, защото зная, че ще бъдете големи приятели.

Още сме деца в общуването.

И аз не правя изключение.

Богът в мене търси Бога във вас.

Това ни е общото.

Линк към коментар
Share on other sites

О, това ми е омрзънало,

но просто ще отбележа:

Уклонът, който придаде на моите думи е точно този, срещу когото те бяха насочени.

Изчисти си храма, украси го, лепни му и една реклама. Няма днес да бъде срутван. И няма Онзи, с правата мисъл, да изгради на негово място за три дни Нов храм.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

О, това ми е омрзънало,

но просто ще отбележа:

Уклонът, който придаде на моите думи е точно този, срещу когото те бяха насочени.

Изчисти си храма, украси го, лепни му и една реклама. Няма днес да бъде срутван. И няма Онзи, с правата мисъл, да изгради на негово място за три дни Нов храм.

Благодаря ти Венцислав_ за съветите ...

Точно си мислех, че със самообявената "карантина" на азбуки ще се чувствам изоставен, сам, ...без грижи и надзор,... направо на "произвола на съдбата" както се казва,...НО ето, че Бог промисли и ми изпрати теб !

Благодаря и на двама Ви!

Поздрави и приятна вечер ти желая!

п.п. (съжалявам,че пропуснах самоотлъчилата се, която вярвам,че ще се завърне! )...Благодаря и на трима Ви, че ви има ТУК - азбуки, теб и Бог !

Редактирано от НиколаДамянов
Линк към коментар
Share on other sites

:3d_146:

Мислих, че ще си доволен, че ще си запазиш храма.

Аз съм съвсем недоволен, че не мога да го срутя.

Но съм доволен, че в думите ми виждаш съвети. :3d_101:

Ще те оставя малко да си отдъхнеш, преди да се върне титулярът - Азбуки.

Свободата - нашето разбиране и размисли за нея...

:3d_150:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest НиколаДамянов

Днес разбрах, че след 20 дни гладуване и сериозна работа над себе си, "нещото" се е махнало и няма да има операция. От години се опитвах да го преборя сама, без да се стига до кълцане. За първи път успях.

Аз съм бил свидетел и на по бързо оправяне ...

Доказана миома по-голяма от мъжки юмрук (снимки, лекарска диагноза,...всичко!) се премахва мистериозно за 2-ва дни.

Изобщо човек трябва да престане да прави глупости, да си взема редовно горчивите "хапчета", да разбере от къде го "изпомпват" енергийно години наред и ...нещата се подреждат благополучно! :)

Изобщо твоя случай е лек... и като се има предвид,че си откарала цели 20 дни в пост и работа, даже се учудвам...От друга страна пък е разбираемо, когато е имало налице многогодишна "борба"...То с борба не става, но това е друга тема!

Може би, праволинейността, твърдостта и ината (родителски подпечатани) ти пречат, но всичко е добре когато завършва добре ! Следващата "работа" май трябва да е в тази насока ,...за да няма "рецидиви", но... всеки сам си избира Пътя. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Продължавай, Никола, все така твърдо :D

П.П. Прав си, отдавна се убедих, че определени хора на този форум вампирстват. Ругаят, провокират, играят "Господ" и прокламират глупостта си като умност - колкото по-голяма глупост, толкова по-гръмогласно. Целият свят ще оправят. Какво да правиш, безкрайна е енергията на човешката глупост.

Както пише във Ведите: Където жабите са оратори, уместно е да се мълчи. Затова отсега нататък шшшшт!, млъквам :)

П.П.П. Ще проявя великодушие въпреки твоята липса на такова и ще те подсетя за следното нещо (може да ти е от полза...). Когато един ученик има лек изпит и се подготвя за него въпреки всичко много сериозно, за някои хора може би излишно сериозно, този ученик просто проявява прилежание. "Излишните" неща, които е научил, ще му останат като знание и опитност за цял живот. Само могат да го обогатят. Това са ученицит, които не учат, за да се кичат с титли, а за да знаят и разбират наистина. А този, който се тупа по гърдите, че може за пет минути да се подготви за изпита и че е елементарен, той просто накрая ще се окичи с издържания изпит (в най-добрият случай). Нищо повече няма да му остане за живота. Само гордостта му. И колкото повече тази гордост расте, толкова повече тя допринася за невнимание, мързел и в крайна сметка глупост и неразумно поведение. В един момент той ще започне да се проваля на изпити. От гордост и високомерие. И невнимание.

Не ни е работа да определяме кое е леко и кое е трудно, а да си вършим работата. Това е основен урок на Сатурн.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Продължавай, Никола, все така твърдо :D

П.П. Прав си, отдавна се убедих, че определени хора на този форум вампирстват. Ругаят, провокират, играят "Господ" и прокламират глупостта си като умност - колкото по-голяма глупост, толкова по-гръмогласно. Целият свят ще оправят. Какво да правиш, безкрайна е енергията на човешката глупост.

Хич не ми се занимава обаче с тия ти настроения. Само от жалост към теб ти пиша, ако щеш вярвай. :D

Както пише във Ведите: Където жабите са оратори, уместно е да се мълчи. Затова отсега нататък шшшшт!, млъквам :)

Това за "вампирясването" и хора от форума е плод на болни фантазии, които възникват често в следствие от много прочетени глупости! (нищо лично, само споделям!) :)

За да те "източва" вампира трябва да си имала поне няколко пъти контакт с него и най-малкото след това да поддържаш с него и лична вербална връзка,...съчетана отново със срещи от време на време.

Има ли виртуални вампири? - може би ДА !

Как да се спасим от тях ? - Еми просто си загаси компютъра или не влизай там където предполагат,че са те ... :)

Лошото май при виртуалният "вампиризъм" е , че е заразен, ...но тук в сайта този проблем е решен... Модераторите са в голяма степен добре духовно подковани, очичките им бдителни, а мечовете им доста острички... :) (друг е въпроса,че кастрят понякога всичко на ред,... но това е допустимо, при набези на много вампирясали!)

А относно твоето "мълчание" - бъди сигурна, че то ти е помогнало най-много... Нито пост, нито духовна "работа",... нито никакво друго авто-промиване на мозъка е изиграло толкова голямо значение относно излекуването ти. Повярвай ми! (с голяма убеденост го казвам, но няма да правя опити да ти го докажа, макар че мога да го направя много убедително!) :)

Линк към коментар
Share on other sites

Повтарям последното, което казах в един свой друг пост:

"Не ни е работа да определяме кое е леко и кое е трудно, а да си вършим работата. Това е основен урок на Сатурн."

Сатурновият урок е нещо, за което говорих вчера с една приятелка. Пропуснеш ли да го научиш, то е като да строиш сграда и да забравиш да вградиш в нея важен носещ блок. В един момент, каквито и кули да строиш, те или ще рухнат от само себе си, или ако се усетиш преди това, ще ти се наложи сам да си ги събориш до онова място, където си забравил да вградиш ключовия блок, да се върнеш тоест назад, да си свършиш работата, която си пренебрегнал, и после всичко да строиш наново. Поради тази причина, когато човек отказва да научи един Сатурнов урок, постепенно в него се изгражда едно напрежение, една компенсаторна постройка (въпросната кула), с която той подсъзнателно се опитва да прикрие липсата на пренебрегнатия урок, усещането за неудовлетворение и празнота, което това му създава. Колкото повече си гради и не осъзнава, че нещо съществено е пропуснал, толкова по-болезнена е разрухата на "кулите", когато Сатурн (господарят на съдбата и времето) реши, че времето е изтекло, и дойде сам да срути постройката - със или без участието на човека (последното не е препоръчително). Не може да се избегне сатурновият урок. Само можем да си направим научаването му по-трудно. Да си затормозим движението напред, тъй като в един момент ще ни се наложи да влачим много неща на гърба си, забравени стари и належащи нови, които да ни се налага да преработваме едновременно. Колкото повече високомерие и самодоволство проявява човек вместо да седне да си свърши работата навреме (ключова думичка при Сатурн), толкова повече мъка и зор ще има след това. Затова и учениците, които след някой и друг успешно преминат изпит се поддават на високомерие и гордост, в един момент може в унеса си да проспят един урок на Сатурн и след това години на циклят на едно и също място или да демонстрират мнимо развитие като посоченото по-горе. По-добре е човек да си налегне парцалите и да си свърши работата, която е на дневен ред, отколкото да се тупа по гърдите за това кое било лесно, кое било трудно, кое ставало бързо и кое бавно. Сравненията с другите са загуба на време.

Всички постове на Никола през последните месеци ме навеждат на тези мисли. Мисли за самозабравилия се и самовлюбил се ученик. Погледнах и звездите да видя там какво става - ами аспектът на Сатурн, за който говорих в един друг свой пост, пак и за последен път е апликиращ. Последен шанс за схващане на урока.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Жалко, че модераторите не взеха предвид молбата ми да пишем там където си разговаряхме с azbuki,...но приемам тяхното действия и размествания.

Аз ще спра до тук с коментарите си, макар че планувах да пиша мнение (отговор) за някой принципни неща и положения относно астрологията, чието "знаме" azbuki размахва доста често в мненията си... Явно, че не му е време! :)

За какво ни е астрологията? До къде са възможностите И ? Окултен смисъл ? Кой може да предсказва с астрология? Да се научиш да чертаеш и да зазубриш аспекти и зависимости, достатъчно ли е,за да се наречеш астролог? ...Критерии за истинност ? - Много въпроси, които ги предлагам като лични теми за размисъл и за сега няма да коментирам.

Пример в тази насока за мен е Николай Дойнов - ученик на Учителя,... писах някъде в други мнения за него, но това сега няма значение.

За настоящата тема... "Дуел" ? - Мисля, че тя принципно не отговаря на моите убеждения, в които трудно се вписват подобни тематики.

Дуела, е своего рода битка (дори и словесна!), а битките винаги ги свързвам с насилие и най-малкото наранени хора.

Тук е и мястото да кажа за малкото мои лични "спорове" във форумите, че НЯМАТ за цел някакви персонални мотиви относно дадения човек (ответната страна!). Стремя се да коментирам показателни неща от дадени мнения или поведение като в никакъв случай не бих искал да засягам някой лично и целенасочено. Винаги влагам личен опит. Жалко, че "засягане" често се получава, но ... такъв е живота! "Горчивите хапове" ще си горчат, но никой не е задължен да ги приема като такива. Свободен избор на възприятие има. Лесно е!

Мислете градивно и позитивно, …и нещата ще се оправят, а пък аз съм готов да си нося отговорността за „дозата”.

"Дуел" ?!? - Какъв е смисъла? Да убиеш? Да нараниш ? Да унищожиш ? Да докажеш,че си най-, че си по- ...Всичко това е твърде далеч от моите разбирания и убеждения !

Накрая (има връзка с темата) - съществува един хубав спорт "Айкидо", който препоръчвам на всеки искащ да тренира бойни изкуства... Там са изграждат едни от най-силните (физически и психически) хора... Там няма дуели, битки, състезания ... Не случайно на Морихей Уешиба духовният учител е Онисабуро Дегучи, а всички знаем какво е казал той за Учителя Петър Дънов ... Наред с Паневритмията, това е другото задължително нещо, с което е необходимо да се занимава подрастващото поколение в училищата, …НО това е друга тема както се казва!

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

Всяко нещо, което ни е дал Господ, е добро, ако знаем как да го ползваме. Така и звездите са там горе, за да ни помагат да разчитаме ситуациите в живота си. Дано не пропуснеш да приемеш влиянието на Сатурновия транзит (2008/2009) преди да дойде транзитът на Плутон към Марс (задава се след години). Тогава на тази агресивна природа и фанатични убеждения (Юпитер в съвпад с Марс) няма да се дава повече толеранс. Ще гръмне нещо тук и там, за да те подсети и то категорично, че с твърдия курс е дотук. Освен ако не си се отказал от него по-рано - тогава ще ти е по-леко.

Както казва един мой приятел, Сатурн минава и раздава присъдите (точно според това, което човекът със съвестен труд си е заслужил). Плутон после минава и ги изпълнява (нали познаваш онзи архетип с косата в ръце?). С Плутон съвсем не бих си правила майтап. Не познавам нещо по-неумолимо от него. И да не щеш да учиш, накрая излизаш целия син и пак си научил. Или ритваш топа. Това е краен вариант, който не препоръчвам.

Впрочем в съвпада Юпитер-Марс Юпитер е силен (тоест силно желание за духовно израстване), но Марс е слаб (енергията е неовладяна, което понякога се изразява чрез агресивност, понякога насочена навън, понякога навътре - при Рака нещата обикновено са на приливи и отливи, менят си настроенията и посоката, а Марс иска напред и напред и хич не се чувства добре в този слаб и нестабилен знак). Поколението с Плутон в Рак беше поколението на национализма, на Втората Световна Война - това е негативната изява на знака Рак. Един човек с Марс в Рак в съвпад с Юпитер е консервативен и фанатичен, налага агресивно убежденията си на другите ("духовна война" - Юпитер, Марс), не е изключено да има такова кармично минало - освен ако не е овладял енергията на Марс. Когато Плутон застане в опозиция на това разположение, то той ще предизвика трансформация на така кристализиралата енергия. Твърдите убеждения стават на пух и прах. Тъй като е замесен Марс, може да има заплаха за здравето и живота, всякакви внезапни и разтърсващи събития. На Плутон не му пука как ще ти предаде урока. За него е важно като си тръгне от теб нищо да не е останало от предишната ти природа. В случая от фанатичните ти убеждения. И ако не се поддаваш на въздействие, методите ще бъдат болезнени и разрушителни. Колкото по-високи кули от високомерие и претенции към другите си е създал човекът, с толкова повече трясък те трябва да се сгромолясат.

И ако преди това Сатурн му е дал шанс да се понаучи на смирение и прилежание, за да се подготви, но шансът не е използван, не бих искала да съм на мястото на този човек като дойде Плутон. Но всичко сами си го правим. Някои хора, по-податливи на промяна, минават през такива транзити леко, други си свиркат надменно до последния момент, после им идва всичко като гръм от ясно небе. Въпрос на избор. Впрочем Сатурн ти е дал още един шанс, докато е преминавал през Лъва. Но ми се чини, че и това си пропуснал. Ще ти дам една идея: Проблемът, на който Сатурн ти обръща внимание е свързан с майката и жената-майка като архетип. Вероятно липса на достатъчно любов от майката (това в конкретен план, но може да е всичко друго). Някаква "лютост" студенина по отношение на жените, вероятно дълбоко кармична. Там имаш много да изправяш. Като те гледам... как си тръгнал с тоягата... мда, ами приятно учене. Аз бях дотук, че и време нямам повече.

П.П. За Плутон имаш още около десетина години преди да стане точен транзитът. Първо ще е опозицията към Юпитер, после към Марс. Това е добре. Първо ще бъдат предизвикани убежденията ти към промяна, после ще бъде натрита сол на побойника Марс. И все пак, ако в реултат на първия транзит човекът се е променил и Марс не е толкова нагъл в изявите си, може аспектът към Марс да премине с по-малко "сол". Преди да се сключи този аспект ще имаш и още един период на активация на сатурновата тематика, спомената по-горе. Тоест още един шанс. Плутон накрая ще ти връчи сметката (без право на обжалване). Аз лично бих си уплътнила добре времето и бих поработила здраво преди това да стане.

Не знам защо ти го пиша това. Но вероятно има за какво.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

А може и да са излишни,

защото той само своето знае,

да слуша му е непривично,

трябва той да е начало и край.

:P

ПП: Я, тази тема е скрита,

не излиза в активните теми.

Тогава ще те разнебитя

в дуел на устите големи. :lol:

Редактирано от Венцислав_
Линк към коментар
Share on other sites

И шпаги ще кръстосаме, но в рими?

Къде си музо моя, помогни ми... :D

че тук един разбойник ме заплаши,

а без гласа ти бързо ще отпраша,

ще кажат после - колко е несмела -

избяга на прибежки от дуела :D

Линк към коментар
Share on other sites

Вземи, щом искаш, мойта муза също,

че аз съм в думи силен като десет.

Пък знаеш, че оръжията са присъщи

на професията ми. Пък битките - и те са.

И не бягай, тук стой, че ще те затворя

във килия влажна, тъмна - абе, арест.

И с мъчения ще те накарам да говориш,

ако трябва даже може да повтаряш.

Линк към коментар
Share on other sites

Дали да дуелирам със закона

се пита в настоящата задача

и с палка някой иска да ме гони

да ме заключва... но ще се оплача

на светлите небесни пеперуди

които имат пръчица вълшебна

и в миг превръщат ареста във чудо

а белезниците - в цветя неземни

и после да отсъдим - кой е бил

в дуела и играта победен

където сякаш полицая мил

безоръжейно прелетя край мен :D

или бе само преддуелен вопъл?

и ще пролееш ти

кръвта ми топла...

Линк към коментар
Share on other sites

Тоз дуел е явно с неочакван край...

Не ще пролея кръв. Ще те прегърна.

Ще пристъпя тихо в твоя рай

и заедно към светлината ще се върнем.

Линк към коментар
Share on other sites

Достоен край, за рицарите смели -

пред нежността да наведат глава,

/с оръжие да победиш е лесно,

и трудно - да отстъпиш пред това

което с красотата си те плаши/.

Мосю, за днес победата е ваша :P

Редактирано от infinity1305
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...