Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Астрология - въпроси от начинаещи 2.


Recommended Posts

марсин, може да използваш този сайт www.astro.com

Клик на Free Horoscopes ---> после Extended Chart Selection ---> въвеждаш си данните в полето Birth data ---> в полето под него има Methods от първото падащо меню избираш от Prognostic methods ---> Natal chart & transits ---> след това отдолу Click here to show the chart

Ако не съм обяснила добре и те затруднява може да ми изпратиш данните си на ЛС и ще ти изпратя линк към нат. картата + транзитите :)

Благодаря за пореден път! Ще пробвам по-късно...:)

Линк към коментар
Share on other sites

Някой може ли да ми каже нещо повече от astro.com , интересувам се от това какво трябва да уча ,подходяща професия ...

15 March 1979 at 15:36 , Shumen, BULG , РИБИ с асцедент ЛЪВ , първи дом Сатурн ...

Благодаря предварително !

Линк към коментар
Share on other sites

Moже би нещо свързано с декорация, но по възможност в някаква по-материална сфера - примерно аранжиране на витрини на магазини, аранжиране на цветя, аранжиране на храна ...

Не мога да измисля точна професия, но най-общо попрището хем ще е свързано с оказване пряка помощ/грижа на/за хората, имам предвид на материално равнище, хем ще е свързано с естетиката и дори може да е в някаква малко елитарна сфера. Примерно може да е Агрономия със специалност Цветарство, може да е кулинария, специализирана примерно в студена кухня, може ... да работиш във фирма за организиране на партита (а, това последното дето ми хрумна, като че ли е най-подходящо:rolleyes: ).

Линк към коментар
Share on other sites

Moже би нещо свързано с декорация, но по възможност в някаква по-материална сфера - примерно аранжиране на витрини на магазини, аранжиране на цветя, аранжиране на храна ...

Не мога да измисля точна професия, но най-общо попрището хем ще е свързано с оказване пряка помощ/грижа на/за хората, имам предвид на материално равнище, хем ще е свързано с естетиката и дори може да е в някаква малко елитарна сфера. Примерно може да е Агрономия със специалност Цветарство, може да е кулинария, специализирана примерно в студена кухня, може ... да работиш във фирма за организиране на партита (а, това последното дето ми хрумна, като че ли е най-подходящо:rolleyes: ).

Мерси хубави препоръки :) И аз след дълго мислене не можах да измисля по добри идеи ,съдбата си е съдба ,хороскопа си е хороскоп :)

Линк към коментар
Share on other sites

Привет ! Дано не досаждам ,но ми изникват въпроси. Когато в наталната карта има много /4 /планети с обратно движение,това индикация ли е за връщане на стара работа/профес./,събиране с брачен партньор след развод и т.н...или по-скоро е проблем в тези отношения ?

Линк към коментар
Share on other sites

Не,не е индикация. По-скоро се гледат разположението им по дом и управление.Една ретроградна планета в 7 може да даде забавяне в брака, например.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Привличам зле настроени към мен хора ,че и зли по природа,май -от 5г вече сигурно / или аз ги настройвам така към себе си-не знам,но много ме притеснява това /...Може ли някой по тази графика да прецени дали ще спре тази тенденция в живота ми и професионално ще се стабилизирам ли /щото също от 5г приблизит се "клатя"-напускам-връщам се ...и така? Наталната ми карта е :http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang=e&go.x=18&rs=3&btyp=w2gw&go.y=7&nhor=1&go.x=13&go.y=8 / трябва да се копира и така.../

Линк към коментар
Share on other sites

Марсин, линкът не отваря никаква страница.

ами не знам що така се получава,току-що пробвах при мен е О.К като го копирам и го пейсна на адреса горе...здраве да е :))

Линк към коментар
Share on other sites

Марсин, линкът не отваря никаква страница.

ами не знам що така се получава,току-що пробвах при мен е О.К като го копирам и го пейсна на адреса горе...здраве да е :))

Така се получава, защото имате регистрация, а ние нямаме Вашата парола. Можете да си направите регистрация в www.photobucket.com и да качвате всякакви снимки и картинки там. След това се копира линка за img и се качва тук. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Привличам зле настроени към мен хора ,че и зли по природа,май -от 5г вече сигурно / или аз ги настройвам така към себе си-не знам,но много ме притеснява това /...Може ли някой по тази графика да прецени дали ще спре тази тенденция в живота ми и професионално ще се стабилизирам ли /щото също от 5г приблизит се "клатя"-напускам-връщам се ...и така? Наталната ми карта е http://www.astro.com...&go.x=13&go.y=8 трябва да се копира и така.../

Линк към коментар
Share on other sites

Мила Марсин, защо просто не си дадеш данните, а ние ще си построим картата ти. И без друго, ако успееш да постнеш своята карта, там неизбежно ще се виждат рожденните ти данни.

Линк към коментар
Share on other sites

:sleeping: ами то,май е най-добре така ... - 06.04.1970 -15.30ч

А проблемът ми е : Привличам зле настроени към мен хора ,че и зли по природа,май -от 5г вече сигурно / или аз ги настройвам така към себе си-не знам,но много ме притеснява това /... дали ще спре тази тенденция в живота ми и професионално ще се стабилизирам ли /щото също от 5г приблизит се "клатя"-напускам-връщам се ...и така? И в момента съм в сатурнова криза- кой дом засяга?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Привет на всички участници във форума!:)

Имам въпрос, свързан с транзитите през наталната ми карта и ще съм мн.благодарна, ако някой успее да ми даде някакви ключови насоки. Родена съм на 12.06.89. в 09:15, гр. Варна. Какво мога да очаквам от опозициите на тр. Юпитер и Уран/тъкмо влизащи в 9ти дом/ с наталната ми Луна/3ти дом/, която тъкмо се "отървава" от съвпада си с тр. Сатурн. Още-повече, предстои ми квадратура на тр. Уран с натален Уран /5ти дом/, както и квадратура на тр. Сатурн/3 ти дом/с натална Венера/12ти/ и Уран/5ти/. Изхождайки от общите си познания и наблюдения на натални карти с такива напрегнати аспекти не ми се вижда мн. оптимистична ситуацията... А и още нещо, за да съм сигурна: за аспект на транзитираща планета с натална се смята отклонение до 2/3 градуса, а не както в натала, когато за аспект се счита отклонение до 8 градуса. Или бъркам?:unsure:

Линк към коментар
Share on other sites

Добър Ден! :)

Вчера разглеждах и си изчислявах ''черна луна - лилит'' и много ме изплаши.... ако може да ми обясните какво означава точно и как ще ми действа според положението и- излезна ми че е в 1-ви дом и е като асцендента ми- близнаци! Това към добро или към лошо е, че ми се живее... :Х

Поздрави :)

Линк към коментар
Share on other sites

Lаme immortelle, напрегнатите аспекти не означават непременно лоши работи. Например тази квадратура тр. Уран с нат. Уран със сигурност ще донесе промени (предимно в тази сфера от живота, където попада нат. Уран), но тези промени, дори и да доведат до известно стресиране, обикновено са положителни, т.е за добро (това от наблюдения и от собств. опит).

Иначе градусите - по-добре вземай още по-малък орбис, особено на по-бавните планети, защото иначе ще "стоиш" по 5-6 години и повече все в някоя квадратура или опозиция. Аз приемам +/-1 градус. Като за разл. планети си има особености.

Например, така и така заговорихме за Уран - та при него нещата започват някак по-отрано да се заформят, примерно година преди да се случи точния аспект и след него вече дори са се поуталожили. Докато при Сатурн е точно обратно.

Bruse, не зная защо така си се стреснал.

Лилит наистина не е особено добре проучена като въздействие в хороскопа. И също съм срещала много плашещи описания за нея от разни неизвестни автори, които според мен в голямата си част са кьорфишеци. Да си призная, аз почти не я ползвам, освен в синастриите, където ми е много от полза.

Между другото, ако Лилит ти е в Близнаци, склонен ли си да се поддаваш на внушения, хипноза?

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Скъпа Диана, благодаря за отговора, и особено за корекцията на градусите :)

За Лилит не мога да кажа нищо, не съм се занимавала с нея досега при разглеждането на хороскопи, но ми стана интересно каква информация дава в синастрична карта?

Линк към коментар
Share on other sites

Между другото, ако Лилит ти е в Близнаци, склонен ли си да се поддаваш на внушения, хипноза?

Не. :) Но това описание което дават по сайтовете е главозамайващо и направо плащещо.... ако си бил лилит в близнаци, имало вероятност да умреш от катастрофа .... ;(

Линк към коментар
Share on other sites

Установила съм, че ако има съвпад или тригон, секстил между Лилит на единия партньор с някоя от личните планети на другия, евентуално и Юпитер, както и при другия също, то между тези хора определено има потенциал за силно личностно и дори сексуално привличане.

Ако нямат обаче и други характерни за по-трайни, семейни отношения аспекти, то тази двойка е по-подходяща само за любовници.

Ако имат само аспекти, характерни за брачни отношения, а липсват тези на Лилит, то нещо в интимен план евентуално ще куца, може би не непременно секса (макар че най-често е това), а въобще, близостта им в личен план.

Не. :) Но това описание което дават по сайтовете е главозамайващо и направо плащещо.... ако си бил лилит в близнаци, имало вероятност да умреш от катастрофа .... ;(

Да, бе, да, и то сигурно самолетна катастрофа, щото са въздушен знак :harhar:

Стига, остави тези неща, особено пък с Лилит в 1 дом, намери нещо за нея как се отразява на личността, а не комантари за смъртта.

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Тази тъпотия за катастрофата за първи път я чувам, но лилит в първи може да даде депресивни състояния или да попаднеш в ситуация, в която не си виновен, пък да излезеш че си-)))

Линк към коментар
Share on other sites

Дано са тъпотии....

Черна Луна в БлизнациЧерна Луна в Близнаци дава на човека напрегнати отношения с брата, сестри, съседи и той често попада в неприятни двусмислени ситуации. Срещу него може да пишат жалби, да го крадат, да витаят слухове около личността му. Такъв човек борави с фалшива информация и неточни сведения. Документите му не са в ред и така се случва, че преживява загуби от това.

От гледна точка на космическото възмездие това говори за това, че в минала инкарнация той също е бил крадец и е използвал най –лошите способи за постигане на целите си, възможно е да е донасял и мошеничествал.

Лилит в Близнаци показва болести на белите дробове, бронхити, нервни заболявания, заекване и други дефекти на речта, провали в паметта и различни алергии.

Черната Луна в Близнаци показва опасност от смърт на пътя или по време на авиокатастрофа, отравяне с газ, падане от голяма височина, задушаване.

Преработването на Лилит в Близнаци отначало предполага попадане на самия човек в неприятни ситуации със съседи и познати, неговото име често се явява тема на обсъждане. Хора с които смята, че има обща кауза го използват и целия свят му се струва хитър, користен и враждебен. С течение на времето и преработването на Лилит, човек започва да разбира, че това е неговата собствена агресия и недоброжелателство, което предизвиква аналогични реакции. Конфликтите и скандалите започват да се уталожват от само себе си, когато неговото отношение към хората стане внимателно и търпеливо. На високо ниво на преработване всеки контакт с хората започва да се възприема като събитие в духовния живот и като възможност да се развърже поредния кармичен възел. Обкръжаващите го хора изпитват желание да му разкрият своята душа и да изповядат греховете си.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...