Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Интересни концерти


Светлата

Recommended Posts

Факт е че при подобно появяване на сцената много малко хора могат да останат безразлични. Повечето или ще го харесат, или ще го намразят. Това е често срещан маркетингов трик. И Азис, и Лейди Га Га и много други са го използвали. Важното е (за мениджърите) никой да не остане безразличен, да се добие известност, дори и с цената на скандализираща масовия зрител визия. Шокът е добре дошъл, а музиката остава на заден план. Хората вече гласуват не заради песента, а заради  идеята която се внушава. Един хомосексуалист примерно, е почти сигурно, че ще гласува за това изпълнение, дори и някое друго изпълнение да му хареса повече. Ще го направи просто от съпричастност. Така се генерират гласове не заради музиката, а заради някаква съвсем странична идея, която се представя. Също така ще подкрепят идеята и хора, които не са хомосексуалисти, но обичат да са шокиращи (или някой друг да е шокиращ), обичат различните, та дори и проявяващите съчувствие към отхвърлените. Някои ще гласуват "за" само и само да покажат колко са толерантни...

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Факт е че при подобно появяване на сцената много малко хора могат да останат безразлични. Повечето или ще го харесат, или ще го намразят. Това е често срещан маркетингов трик. И Азис, и Лейди Га Га и много други са го използвали. Важното е (за мениджърите) никой да не остане безразличен, да се добие известност, дори и с цената на скандализираща масовия зрител визия. Шокът е добре дошъл, а музиката остава на заден план. Хората вече гласуват не заради песента, а заради  идеята която се внушава. Един хомосексуалист примерно, е почти сигурно, че ще гласува за това изпълнение, дори и някое друго изпълнение да му хареса повече. Ще го направи просто от съпричастност. Така се генерират гласове не заради музиката, а заради някаква съвсем странична идея, която се представя. Също така ще подкрепят идеята и хора, които не са хомосексуалисти, но обичат да са шокиращи (или някой друг да е шокиращ), обичат различните, та дори и проявяващите съчувствие към отхвърлените. Някои ще гласуват "за" само и само да покажат колко са толерантни...

 

Станимире, изобщо вярваш ли в прозрачността на гласуването на зрителите :) Кои хора гласуват? Колко са те? Как се измерват? Някой ти казва бройка, някой ти казва цифра и ти вярваш. Това също е трик и не си затваряй очите пред него, защото ти  много добре известен, както на всички ни. Изобщо, тези които съдят, наливат вода в тази воденица.

Днес в бука много ми хареса едно мнение и съм съгласна на 100% с него. Ето го:

 

"Аз пък си направих труда, преди да го съдя, че е с брада (което на мен също не ми е лицеприятно) да проверя кой е и какво и защо. Изгледах едно две интервюта и в момента бих му/и стиснала ръката! Защото всъщност този човек е приел идеята, че за да се свикне с наличието на "различните" трябва да се приемат за "нормални", А това може да стане САМО като се говори за това, А може да се говори за това САМО посредством провокация! Той казва, че хората е крайно време да разберат, че има момчета от едната страна, момичета от другата страна, НО има и нещо по средата - и това е той. Твърдо убедена съм, че нито неговата сексуалност, нито неговата визия са престъпление! Така както никой не съди хетеросексуалните, че обичат да правят секс грубо (примерно) или хората с различни очи, че са се родили такива. Безумни са коментари, които сравняват различността с извратенията. Животът не е крайности... има толкова много по средата, че ми е по-скоро жал за всички тези, които не го виждат. Всъщност запознайте се Кончита Вурст преди да "пусне брада" - щеше ли да постгне същия отзвук така? И кое според вас е по-важно за нея?"

http://www.youtube.com/watch?v=aEK5jNKcMRQ

 

Аз не разбирам цялото това отрицание. 

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

И кое според вас е по-важно за нея?

Какво ме интересува, кое е важно за нея?! Ами каква певица е тогава, ако поставя музиката на втори план, след посланието си? И аз какво, трябва да съм доволен, че в един конкурс за песен, песента бива изместена от нещо съвсем странично. Това ли е представата ни за изкуство?! За мен това е подигравка с изкуството, не заради самото послание, а защото то измества същественото в един подобен конкурс.

 

И понеже по-рано в темата се спомена Чайковски, ето тук може да се види голямата разлика. Чайковски казва всичко, което има да каже с музиката си. Той няма нужда да провокира публиката с неща нямащи нищо общо с изкуството. Той е композитор и казва това, което има да каже чрез произведенията си. Чрез тях внушава идеите, които иска да внуши. А какво прави тази австрийска певица. Как внушава идеите си? С песните си ли? Ако не, каква певица е? Ами да стане фотомодел.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Най-после да видя нещо красиво и нещо, което да влиза в моята представа отвъд тумбака на баницата, отвъд пълчищата дебели човеци идващи насреща  (по Камю, ала и по мен).

 

Нещо, което исках като дете - хората да са нещо красиво и ако може, да нямат кореми, някак си слушането на пиано не върви с голям корем ... И увиснала уста ...

Та така и тук, отвъд образа, който някой някак гротескно припознава, се върнах в моя свят на детството, когато и където хората нямаха различия, просто бяха себе си.

И аз бяха щастлива. Естеството  за усещане за липса на  рефлексия е водещо - няма значение пола, има значение, душата, а ако и нея я има, значи, задачата е изпълнена, и тебе те има, и целият свят.

Цялата суматоха около този образ за мен е зловещо глупава, защото не променя на никого мястото в живота, а само изменя гледната точка на хоризонта му - стъпил върху различните, сам компенсираш нещастието си. А реално, стъпил върху личните си развалини ...

Но все пак Планината има име.

И тя се нарича Отсъствие.

Линк към коментар
Share on other sites

Хайде бе, няма ли кой да защити дебелите хора от омразата на Лиула насочена към тях!? Няма ли малко състрадание към дебелите хора? Хайде... нямат значение килата, има значение душата!

Линк към коментар
Share on other sites

извинете, но не мога да се стърпя да не пусна тази картинка и тук

ако модераторите решат, че е много извън темата, да я изтрият

 

bvDtE9PRUAE.jpg

 

 

надявам се разбирате посланието - или ще гласувате на референдума

или като бъдещи членове на ЕС ще ви натресат моралните ценности да харесвате и да се превъзнасяте по такива като "синята брада" - Кончита в случая

Редактирано от mvm
Линк към коментар
Share on other sites

Голям праз.

Този образ ме върна към красиви неща, а как някой друг как възприема различността, е без значение.

 

Бих искала със същия хъс да се  работи, но уви, не се.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Хм, Верка Сердючка поне не се взема насериозно. Ха-ха!

Кончита е продукт на специален проект за развращаване и промиване на мозъци. Клипът към изпълнението е пьлен със сатанински послания. На когото му харесва, значи е открил подходяща манджа за душата си. Мен ме е гнус.

Нито искам ненормалностите да се обявяват за норма и с тях да "възпитават" децата. Болните да ходят да се лекуват. Съчувствам им, бих помогнала.

Има два пола в човешката популация, обусловени генетично. Отклоненията са си отклонения.

Що се отнася до чувствителните естетически възприятия, убедена съм, че моето пухкаво коремче ще бъде категорично предпочетено пред брадата на Кончита.

Много хора обичат да оригиналничат и дори си вярват колко са готини, но докато подкрепят някоя щуротия, същевременно изповядват омраза и отхвърляне. Вярвайте си, но аз повече вярвам в здравомислието на българина.

Само си прелставете какво би казал по този повод самият Беинса Дуно? Би ли одобрил? Не.

Какво би казал Исус Христос? Би изгонил дяволите на Кончита.

Ей, много хора станахме с психични разстройства. И понеже искаме да вярваме, че сме здрави и готини, защо пък да не обявим отклоненията за норма и толкова.

По-страшното е, че всъщност не става въпрос за Кончита, нито за хората с различна идентичност и сексуална ориентация - живи и здрави да са, нека да обичат и да бъдат обичани, нека да бъдат в хармония със себе си, нека бъдат себе си пред света, нека да са щастливи и успешни! Става въпрос за една глобална развращаваща и рушаща политика, мъничка част от която е въпросният концерт. Кончита пее добре, но не най-добре, според мен. Сатанинската политика е следната, само сляп не би забелязал: рушене на ценности, отнемане на деца от родители, джендърство, кръвосмешение, педофилия... да не говорим за масовите убийства при политически режисираните "протести"...

Няма как да се изчерпи темата. Човек трябва да наблюдава и да мисли за последствията. Трябва да има и по-духовен поглед, тук не е просто жълта клюкарница. Защо ли се сетих за Албена Вулева?!

Нека да победи Доброто, Чистото, Разумното!

Редактирано от Латина
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...