Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Аз казах, ти каза...


Донка

Recommended Posts

А бре, момче, лудо-младо,

ний сме овци цяло стадо.

Кумчо Вълчо ни обича,

стадото ни го привлича.

Пак надяна овча кожа

и рогите овчи сложи.

Кучето ни го подуши,

нема нерви да го слуша.

Редактирано от kuki
Линк към коментар
Share on other sites

За някои нападението е форма на отбрана, а да ги пита човек какво толкова пазят!?:rolleyes:

Редактирано от Aliya
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Mомче кара с мотор със 210 км/ч и с момиче седящо отзад!

Момичето:"По-бавно!Намали!Това е страшно!"

Момчето:"Не,това е весело!"

Момичето:;Напротив,намали,моля те!

Момчето:;Добре,кажи че ме обичаш!"

Момичето:Хубаво!Обичам те!Сега намали!

Момчето:Сега ме прегърни силно!

*Момичето прегръща момчето*

Момчето:Сега може да вземеш шлема от главата ми и да си го сложиш на себе си.

*Момичето взе шлема...*

На другия ден във вестника пише.Мотор катастрофира,блъскайки се в каменна стена!В настоящия момент на мотора се намираха двама души и само един оцеля!Всъщност момчето на половиния път разбра че спирачките не работят но не каза на мoмичето,а го помоли да му каже че го обича и да го прегърне за последен път,също и да вземе шлема за да остане жива,без значение,че това значеше за момчето смърт!Ако и Вие обичате някого толкова силно сложете това във вашето описание!

Находка на дъщеря ми

Линк към коментар
Share on other sites

Сега този, който е писал последната глава – тридесет и първа глава, всеки един търси все добрата жена. Добрата жена е у самия човек. Човек е създаден от мъж и жена, и двамата образуват човека. Една жена е половин човек и един мъж е половин човек. Когато някой търси жена, той е половин човек, иска да стане цял човек. И сега хората искат да се женят, но за колко време? След 10–15–20 години тя си замине, и мъжът е пак половинка. Или след 20 години мъжът замине, и жената е пак половинка, няма го мъжът. Неразрешен е този въпрос. Жената ще се оплаква от мъжа си, че не е такъв, какъвто трябва. Не си намерила своята половинка, оплакваш се от мъжа си, понеже си взела чужда половина.

Аз да ви дам един съвет на вас, един съвет само на онези, които не са се влюбвали. Онези, които са се влюбвали, те са опитали. Една жена трябва да намери един мъж, който никога не е поглеждал друга жена. Сега дали може, то е друг въпрос. И мъжът трябва да намери една жена, която никога не е поглеждала един мъж. В нейния ум да съществува идеята, че в света има само един мъж. И в ума на мъжа да съществува идеята, че в света има само една жена, няма много жени. Щом тя мисли, че има много мъже и той мисли, че има много жени, работата е като сегашната. Сега това не е противоречие. Аз не го изнасям като противоречие, но констатирам фактите. От несъгласие на гледището произтича това противоречие, което съществува сега. Вие може да морализирате един мъж. Никакъв морал не може да турите на ума на един мъж или на жената. Един мъж, ако мисли, че може да тури един канон на една жена, той се лъже, тя ще го лъже. Жената е всякога такава, каквато е родена. И ако жената мисли, че може да тури някакъв канон, тя се лъже. Мъжът е всякога такъв, какъвто е роден. Ако мислите да го направите светия в този свят, светията се ражда. Добрата жена се ражда и добрият мъж се ражда. Не е ли роден, работата е свършена. Който не е роден, ние оставяме този въпрос – природата да се справи. Защо е така, не засягаме този въпрос. Аз защо ви казвам: не говорете лошо, за да не стане по-лошо и не говорете добро, за да не стане по-добро. Защо? За да ви олекне. Вие ще кажете: „Защо Господ така направил?“ Не засягайте Господа за този въпрос, защото той ще ви тури на голямо изпитание. Мислите ли, че когато Господ е създал един красив мъж, той го е създал за жената. Мислите ли, че когато Господ създал жената красива, я създал за мъжа. Мислите ли, че една хубаво написана книга е написана само за един човек, че той трябва да вземе тази книга да я чете. Мислите ли вие, че слънцето, което е създадено, е създадено само за един човек, за едни очи. Не, то е достояние на всичките. Мислите ли вие, че звездите, които са създадени, са създадени само за едни очи. За всички хора. Каква философия има в туй разбиране? Вие може да мислите така. Тогава може да турите закона. Щом вие турите друг закон, аз считам, че вие сте в един замък и гледате през прозореца и считате, че друг не може да гледа. Да, през тази малка дупка в този замък да гледате е ваше право, но вън да гледате слънцето, е право на всички. Поне не си правете илюзии. Има илюзии. Не мислете, че вие сте разрешили въпросите, че сте дошли до едно разрешение.

Добродетелната жена

Линк към коментар
Share on other sites

С въпроса си исках да намекна друго. Чистият по душа човек и в тиня да гази, пак си остава чист.

И множество връзки една след друга да има, ако вътрешното му отношение е било чисто, няма грях.

За мене на първо място е Бог. Вярна съм не заради някой човек, а заради Бог. Отговорна съм не заради някой човек, а заради Бог. Прощавам не заради някой човек, а заради Бог. Обичам не заради някой човек, а заради Бог...

Какво е Бог за мене? Бог е Любов, Бог е Това, в Което сме Едно. Бог е Това , в Което съм себе си, в Което съвестта ми не ме осъжда. Бог е това, в Което имам и Радост, и Смисъл, и Мир, и всичко най-добро...

Чиста съм, защото Бог ме очиства.

Що се отнася до връзките между хората, по-специално за семействата.

Има семейство, с деца. Някой от двамата родители решава, че е намерил по-добър и желан партньор, може дори да се оправдае, че това е сродната му душа. Правилно ли е според вас да си остави семейството, обявявайки, че е сбъркал? Не!

Дори да има такова нещо като сродна душа, не е задължително с него да бъдеш интимен, ако той или ти имате семейство.

Преди време бях много приятно изненадана от думите на един християнин, ръководещ малка група в протестантска църква. Той се държеше с жена си по такъв начин, с който показваше, че е много силно влюбен в нея. Това след около двадесет години брак. Личеше си не само от думите, но от погледите, от жестовете на внимание, от докосванията... Мислех си, те вярват, че Бог ги е събрал. А той каза: "С кого ще изживееш живота си на този свят е преди всичко въпрос на личен избор." И на отговорност, бих добавила аз. На зрелост, на устойчивост на трудностите, на прощаване, на Любов. Да, събрал си се с някого и особено ако имате деца, трябва да направите всичко възможно Любовта да цари в семейството, докато е възможно.

Не отричам при това правото на следващ шанс за щастие, ако Любовта не може да съществува в едно гнездо. А всъщност, би могла, ако хората й направят място. Въпрос на избор.

Линк към коментар
Share on other sites

Има семейство, с деца. Някой от двамата родители решава, че е намерил по-добър и желан партньор, може дори да се оправдае, че това е сродната му душа. Правилно ли е според вас да си остави семейството, обявявайки, че е сбъркал? Не!

Ето защо дядо Платон в „Държавата“ проповядва, че жените и децата на трябва да са общи. :3d_146:Хитро, а?

А той каза: "С кого ще изживееш живота си на този свят е преди всичко въпрос на личен избор."

Нима? Добре, ти ще си избереш някой, а той дали ще те избере? Колко е вероятността тук да се харесате взаимно, 1:1 000 000 000?

Линк към коментар
Share on other sites

Умнико, то е близо до ума, че е въпрос на личен избор и на двамата. :3d_049:

Има хора, които умело насочват човека да избере каквото те искат и се държат умно, за да го отклонят от нежеланите избори.

Значи въпросът не е само в избора, а и в поведението след това.

В какъв смисъл "общи жени и деца"?!

:blink:

/да се престоря на малоумна.../

Линк към коментар
Share on other sites

И какво излиза,всички сме на хорото - аз си падам по някой,ама той си пада по друга.То и Учителя май някъде в беседите си беше споменал,че това е веригата на любовта - аз обичам него,той обича нея и какъв е смисъла да се питаме тогава:ти ли си подходящия за мене?

Линк към коментар
Share on other sites

По тази причина човек не трябва да е егоист, а да постъпва отговорно, особено ако има и малки деца. Ако трябва, ще прощава, ще се въздържа, ще подкрепя, ще забравя, ще е мил, ще отстъпва, ще премълчава... много неща. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

В какъв смисъл "общи жени и деца"?!

:blink:

/да се престоря на малоумна.../

Не се шашкай, става въпрос само за съсловието на стражите на идеалната държава. Общи в смисъл, че децата не трябва да познават родителите си, а да се отглеждат от държавата.

Стражите трябва да имат малки къщи и да ядат обикновена храна; те трябва да живеят като в лагер, обядвайки в общи столови; не трябва да имат частна собственост освен най-необходимото. Златото и среброто трябва да бъдат забранени. Макар да не са богати, нищо не им пречи да бъдат щастливи; цел на града е щастието на целия град, а не щастието на една класа. И богатството, и бедността са вредни, така че в града на Платон няма да има нито едното, нито другото. Подобно приравняване се прилага и към към семейството. На приятелите всичко трябва да им е общо, включително жените и децата. Второ, девойките трябва да получават същото възпитание като юношите, изучавайки музика, гимнастика и военно изкуство заедно с тях. Жените трябва да са във всяко едно отношение напълно равноправни с мъжете. Еднаквото възпитание, което прави мъжете добри стражи, ще направи и жените добри стражи. Несъмнено между мъжете и жените има разлики, но те нямат никакво отношение към политиката. Някои жени са склонни към философия и са годни за стражи, някои от жените са войнствени и биха могли да бъдат войни.

Децата, родени от връзки, които не са санкционирани от държавата, трябва да се смятат за незаконни. Майките трябва да са на възраст от двадесет до четиридесет години, бащите – от двадесет и пет до петдесет и пет. Извън тази възраст общуването между половете трябва да бъде свободно, но абортът или детеубийството са принудителни.

Тъй като детето не знае кои са родителите му, трябва да нарича „баща“ всеки мъж, който би могъл да му е такъв по възраст; това се отнася също за „майка“, „брат“ и „сестра“. Не може да има женитба между „баща“ и „дъщеря“ или „майка“ и „син“. Не трябва да се допускат женитби между „брат“ и „сестра“.

„Всички жени трябва да бъдат общи за всички мъже, нито една не трябва да живее само с един“.

Източник

Линк към коментар
Share on other sites

И това преди лягане ли?! Знаеш ли какви образни сънища сънувам? После половин час не мога да дойда в този свят.

:3d_079:

И-и, какво станало с гениалната идея? Елементи от осъществяването й съм видяла по време на комунизма, където, както знаете, всичко е общо, няма бедни и богати. Отврат, но в някои и други комуни е имало такива отношения.

И няма начин да се знае кой на кого е брат, сестра, баща... тъй че са се изродили, значи.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен Любовта и Обичта не се изразяват в това да си "легнеш" с приятеля си. Това е преди всичко взаимопощ, и в семейство и без и на всякъде. Защо са тия "връзки" (съединявания), не разбирате ли че човек е създаден да обича, не да бъде машина за страсти...Сега навсякъде се подстрекават хората да си "полегнат" с някого. Абсолютно съм против. .....За мъжете това е убийствено(разбират го чак след някой инфаркт или инсулт)......Защо да не обичаш някой който ти е симпатичен?....Какво ти пречи твоята жена или мъж....Но, не искай да го задигнеш, какво ще правиш с тази "плячка", човек не е овца....Всеки си има личен живот, който според мен е НЕПРИКОСНОВЕН......Дори и за сродните души....Обичайте...бъдете свободни...бъдете ангелочовеци....не е зле нали?

Линк към коментар
Share on other sites

В какъв смисъл "общи жени и деца"?!

:blink:

/да се престоря на малоумна.../

Не се шашкай, става въпрос само за съсловието на стражите на идеалната държава. Общи в смисъл, че децата не трябва да познават родителите си, а да се отглеждат от държавата.

Стражите трябва да имат малки къщи и да ядат обикновена храна; те трябва да живеят като в лагер, обядвайки в общи столови; не трябва да имат частна собственост освен най-необходимото. Златото и среброто трябва да бъдат забранени. Макар да не са богати, нищо не им пречи да бъдат щастливи; цел на града е щастието на целия град, а не щастието на една класа. И богатството, и бедността са вредни, така че в града на Платон няма да има нито едното, нито другото. Подобно приравняване се прилага и към към семейството. На приятелите всичко трябва да им е общо, включително жените и децата. Второ, девойките трябва да получават същото възпитание като юношите, изучавайки музика, гимнастика и военно изкуство заедно с тях. Жените трябва да са във всяко едно отношение напълно равноправни с мъжете. Еднаквото възпитание, което прави мъжете добри стражи, ще направи и жените добри стражи. Несъмнено между мъжете и жените има разлики, но те нямат никакво отношение към политиката. Някои жени са склонни към философия и са годни за стражи, някои от жените са войнствени и биха могли да бъдат войни.

Децата, родени от връзки, които не са санкционирани от държавата, трябва да се смятат за незаконни. Майките трябва да са на възраст от двадесет до четиридесет години, бащите – от двадесет и пет до петдесет и пет. Извън тази възраст общуването между половете трябва да бъде свободно, но абортът или детеубийството са принудителни.

Тъй като детето не знае кои са родителите му, трябва да нарича „баща“ всеки мъж, който би могъл да му е такъв по възраст; това се отнася също за „майка“, „брат“ и „сестра“. Не може да има женитба между „баща“ и „дъщеря“ или „майка“ и „син“. Не трябва да се допускат женитби между „брат“ и „сестра“.

„Всички жени трябва да бъдат общи за всички мъже, нито една не трябва да живее само с един“.

Източник

Това е направо страшно, Добре че не е станало. Ще бъдем Пилета бройлери(или нещо подобно) и няма да знаем защо съществуваме..... Новият Човек ще живее в ангелско съзнание.....Приготвяйте се Моля!.....Успех!3d_146.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Хората влагат различен смисъл в думата "братство". Явно е опорочена от предишни неуспешни опити в различен строй...

Братство/сестринство, значи да разбираш другия, да му помогнеш да осъзнае себе си, да му позволиш да прави грешки и да си ги поправя... Да търси хармонията и щастието, както ти самия... Да върши това, за което е дошъл в този свят...

Да си свободен, значи да си разумен и да проявиш себе си, доброто в себе си... Да отдаваш и получаваш, разумно. Но това е за високосъзнателни хора, които не шикалкавят и не злоупотребяват...:dancing yes:

И, както каза Светлина и Хармония, можем да обичаме и без да вкопчваме едни в други, да изискваме и да сме егоисти...;)

А, че има хора, които предпочитат анархията, за да си правят, каквото искат, това е друго-слободия му се казва. :whistling:

Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

И това преди лягане ли?! Знаеш ли какви образни сънища сънувам? После половин час не мога да дойда в този свят.

:3d_079:

Нищо, тъкмо ще разкажеш нещо цветно. :harhar:

И няма начин да се знае кой на кого е брат, сестра, баща... тъй че са се изродили, значи.

В грешка си, държавата съчетава стражите, така че знае кой на кого е баща и майка. И когато някой иска да създава поколение ДС му преглежда досието да види дали няма роднинска връзка с партньора си. :3d_125:

А бе става дума за евгеника, ако досега не си разбрала.

Жалко, че не можах да намеря произведението онлайн, там е описано добре.

Линк към коментар
Share on other sites

Сещам се и за някои значения на думата любов, които най-често срещаме днес.

Любов-притежание /развито собственическо чувство в някой от двойката, което поражда ревност, на която причината е собствената неувереност;)/ Или любов-сделка, ти за мен това, аз на теб това... компромисна търпимост, взаимона изгода...:whistling: Любов-жертва, която в повечето случаи не е доброволна, а е за да обвърже другия и да му вмени вина...:dancing yes:

А любовта може да е и взаимна подкрапа между две души, любов не защото или ако... А просто любов, която ме прави щастлив, отдаваща, разбираща...:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

А любовта може да е и взаимна подкрапа между две души, любов не защото или ако... А просто любов, която ме прави щастлив, отдаваща, разбираща...:yinyang:

Абсолютно съгласен!rolleyes.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Прочетох почти всички мнения по темата до тук и ми прави впечатление че са добре написани , с много цитати и препратки .Остават и доста не казани и най-вече не направени неща - например като следващи стъпки след говоренето.

Линк към коментар
Share on other sites

А според мен темата доби махленски вид. Стана просто една говорилня между няколко човека.

Линк към коментар
Share on other sites

По тази причина човек не трябва да е егоист, а да постъпва отговорно, особено ако има и малки деца. Ако трябва, ще прощава, ще се въздържа, ще подкрепя, ще забравя, ще е мил, ще отстъпва, ще премълчава... много неща. :thumbsup:

До кога и до къде?Къде е границата?Има ли смисъл?3d_060.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен,тъй като човек живее в общество,живота му е свързан и пряко и коственно с хората около него ,а и въобще,трябва да прави компромиси.Но когато нещата опрат до компромис с достойнството,тогава цялата ми същност се противопоставя и не ми позволява да стигна до този момент.Няколко случая съм имала в моя живот в които са ме докарвали до такъв избор и естествено не мога да го направя,его ли е,какво е ,незнам,но такъв компромис ми е непосилен.Наблюденията ми,обаче показват,че всичко е много индивидуално и границите за всеки са различни.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...