Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Осмеляването


lemur

Recommended Posts

Здравейте. Ново същество съм тук, в този форум. Исках да отворя една тема за "осмеляването". Осмеляването да бъдем щастливи. Има неща, ситуации, обекти, явления, които желаем силно, които знаем, че ще ни направят щастливи/ да отворя скоба, тук имам предвид неща, които няма да навредят нито на нас, нито на околните/, но нямаме смелостта да дръзнем дори да протегнем ръка към тях. Господ ни е дал живот, тук на Земята, правото да сме тук е и хиляди възможности за нас, както и възжмоността да бъдем щастливи. Осмеляването - да отидем и да кажем на човека, когото обичаме - здравей, усмихнато дете. Обичам те, е малка стъпчица по пътечката на щастието и любовта. Но осмеляването, както и любовта зависят от нещо друго. От вярата. Вярата е катализаторът, проводникът към всичко останало в живота ни. А любовта е мотивацията да извършим нещо. И когато не ни достигат сили за "осмеляването" - това е недостатъчно сила любов, или недостатъчно силна вяра? Или достатъчно силен страх, който успешно да засенчи вярата ни и любовта ни? Вярата в бога, вярата в себе си, вярата в хората, вярата в живота, вярата в природата; любовта към бога, любовта към себе си, любовта към хората, любовта към живота, любовта към природата. А някои хора казват: това, че някой не ти показва любовта си така, както на теб ти се иска, не значи, че не те обича/тук говоря специално за любовта между двама партньора/. Аз пък мисля и вярвам, че когато срещнеш половинката си, няма начин проявлението на любовта един към друг да не е точно тази, която и двамата очакват, защото различията са хубаво нещо, но по фундаменталните параграфи хората би следвало да имат общи виждания и мироглед. Така, че искам да кажа на всички вас/аз съм прост човек обикновен/ - обичайте всичко и всички, и ако любовта ви разочарова, изправете се и продължете смело напред, защото вярата ви е силна, а любовта, както и щастието отиват при силните - силните личности, силните души/под сила нямам предвид нито власт, нито пари и прочие, това го пиша за пояснение/. Силата на вярата и любовта е силата, за която говоря.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей и добре дошъл!

Казаното от тебе е красиво, вярно, точно. Дано да стигне до сърцата и душите на повече хора. :3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...