Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Предсказателство, прорицателство, пророчество


Guest Albus

Recommended Posts

Приятели, :smarty:

Създадох тази тема за практически окултни упражнения по интуитивно и ясновидско предсказване, споделяне и обсъждане на опит. Нямам намерение да коментираме необходимостта, смисъла и т.н. от предсказанията. Който има желание – да участва, който не – да чете и да се въздържа от писане на негативни мнения.

100% познаваемост не трябва да се търси – това са упражнения с окултна учебна цел, а не телевизионно шоу-състезание.

Напомням, да се прави разлика между използването на ясновидство и интуиция - като духовен метод за получаване на прозрение, и гадателството - като предметен тълкувателен метод за предположения, например с карти Таро.

Също така, да не забравяме, че всяко предсказание, като резултат трябва да има духовни плодове, а не да се превръща само в механично събиране на информация.

Станимир пръв схвана идеята ми, а Latina сподели случка и направи първото неангажиращо предсказание, за което ги поздравявам! :D:thumbsup:

Ваш - проф. Дъмбълдор

:thumbsup: Страхотна е темата :angel: но това много често се случва между редовете в другите теми, а така когато вниманието е насочено специално върху това смятам че трудно ще се получи, а може и да стане, незнам, така смятам.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами сега явно е ред на проф. Дъмбълдор и цялото училищно настоятелство да се включат в отговарянето. :P

Детронираният член на Училищното Настоятелство /тоест, Аз :D / смятам, че всеки може да използва каквото и да е индивидуално средство или метод за фокусиране на свръхсетивното познание на съзнанието /карти, руни, чаени листенца и т.н./.

Свръхсетивното познание също така, може да се наслагва и над други психични умения /интуиция, телепатия и т.н./.

Също така, Безобидната Блондинка /тоест, пак Аз :D / също смята, че нашите намерения са с мирни цели и няма опасност да предизвикаме с мисълта и заниманията си по Пророкуване нарушаване на Равновесието /в когото и където и да е/.

Според мен:

- xameleona, засега май пътуването ти се отлага....

- mecholari, не от алчност и егоизъм си мислиш такива работи, а просто телепатично ловиш мисли на дядо ти, които са му минавали. Обаче, не знам дали тези мисли са го подтикнали и към конкретни действия...

Толкова от мен на първо четене.

Ако не позная - мятайте ме в Азкабан... Свикнал съм :3d_139:

Линк към коментар
Share on other sites

Време е, аз, пророкът, също да се включа във вашата прорицателска гилдия! Нищо, че има скептици - ние ще ги удивим с нашите точни предсказания и пророчества!

Редактирано от Hierokles
Линк към коментар
Share on other sites

Hierokles, а какво именно те привлича в прорицателството, защо го правиш?

LUCIUS, Азкабан ще ти се размине, струва ми се :D

Линк към коментар
Share on other sites

Време е, аз, пророкът, също да се включа във вашата прорицателска гилдия! Нищо, че има скептици - ние ще ги удивим с нашите точни предсказания и пророчества!

Ще се приеме за предизвикателство а то не е ...

Няма да удивите никого, нито с точни, нито с неточни прогнози. Това са спекулации и са детска игра. Ако изпълняват друга роля ... Те не изпълняват същностната си - на предсказание :-)

Иторията е друга,

Друго предсказание :)

Един съвет, не яхвайте кобилата, преди да опознаете гените й ...

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Hierokles, а какво именно те привлича в прорицателството, защо го правиш?

Привлича ме съдбата на хората и моята включително. Виждам постоянно от предсказателната си практика, че бъдещето е предопределено. Сравнявам го с задействана компютърна програма от която се знае какво се очаква и то става. Друг е въпросът, какво става, ако се намеси Операторът, Програмистът - т.е. Бог. Но Той се намесва единствено когато се появят Вируси - Негативни Сили в Многомерните Светове. Във връзка с промяната на съдбата, за която говорят и се рекламират Маговете, съм си задавал въпрос, дали те действително променят нещо или просто имат ясновиждане в бъдещето, знаят какво ще стане, което представят пред непосветените като "магия"? Имам хипотеза, че свободна воля е възможна, но единствено при развито Свръхсъзнание, т.е. заемане на позиция на Полубог. А такава обикновените хора нямат.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък виждам съвсем друго в практиката си и съвсем не смятам, че сме пионки на съдбата.

Не можем да оправдаваме собствената си пасивност или безотговорност с липсата на свободен избор.

Hierokles, явно опита и наблюденията ни са различни, както и разбиранията ни. :harhar:

Линк към коментар
Share on other sites

Hierokles, а какво именно те привлича в прорицателството, защо го правиш?

Привлича ме съдбата на хората и моята включително. Виждам постоянно от предсказателната си практика, че бъдещето е предопределено. Сравнявам го с задействана компютърна програма от която се знае какво се очаква и то става. Друг е въпросът, какво става, ако се намеси Операторът, Програмистът - т.е. Бог. Но Той се намесва единствено когато се появят Вируси - Негативни Сили в Многомерните Светове. Във връзка с промяната на съдбата, за която говорят и се рекламират Маговете, съм си задавал въпрос, дали те действително променят нещо или просто имат ясновиждане в бъдещето, знаят какво ще стане, което представят пред непосветените като "магия"? Имам хипотеза, че свободна воля е възможна, но единствено при развито Свръхсъзнание, т.е. заемане на позиция на Полубог. А такава обикновените хора нямат.

Бъдещето НЕ Е строго определено. За да изживееш нещо е необходимо да направиш своят избор. Обикновено изборите са няколко. Така, че ВИНАГИ сам определяш съдбата си, изживяванията си, чрез изборите, които правиш. Операторът си ти самият. Иначе приказките, изговорени по горе звучат така - аз не нося отговорност върху своите си постъпки и чакам да дойде някой от вън, някой програмист или Бог да определи моята съдба. Това е изживяване вън от себе си. Това е поставяне на граница между Чвек и Бог. Това поява на дисхармония. Ако Бог каже - тортата е солена не я яж, а обаче на тебе много ти се яде, но много. И какво става - не ядеш от нея, чувстваш разочарование, гняв, яд ... и изниква състояние, което не е приятно. И какво чакаме си Оператора да ни каже своето си мнение за да можем ние да сме сити. Е така си оставаме гладни. Истинскят Оператор, или Бог, или ясновидец , или човек или както искаш го наречи никога не би ти казал какво ТИ да направиш. Защото казвали ти той така, той те контролира и упражнява властта си над теб.

Ясновидците виждат какво си преживял, какви избори си направил. Виждат и някоя от възможностите , някои от изборите в бъдеще. Но тези виждания не бива да се казват, защото се получава сугестиране и омагьосване. Истинският ясновидец никога не би казал така - утре или вдругиден или в бъдеще ще стане ТОЧНО така и така и ТИ ЩЕ ИЗЖИВЕЕШ точно това, което АЗ ТИ КАЗВАМ. Това е набъркване в свободната воля на "другият" човек. Това е да определиш съдбата на "другият" човек.

Човек определя ли си САМ изборите, които желае да изживее, то той е радостен и щастлив.

Чака ли на някой друг да му каже какво да прави, то този човек има нужда от осъзнаване, просветление, за да може САМ да определя своите си изживявания.

Редактирано от dimitar
Линк към коментар
Share on other sites

Никой не обвинява Бога, а кармата - лична и родова. Въпреки, че има и християни, които вярват, че още при раждането Бог предопределя кой ще бъде спасен и кой - не.

Колкото за съветите от предсказатели и сугестирането - никой не кара хората да ходят при такива, а те сами искат и отиват, за да чуят бъдещето си.

Линк към коментар
Share on other sites

Моля те Hierokles, не изпадай в крайности и суеверия ! :D Никой не твърди, че сме тук на волна програма.

Вярно е, че ни е дадена някаква рамка /някои му викат преднаучно карма, а аз пък му викам генетика/, но от нас самите зависи каква картина ще нарисуваме в нея.

Простичко казано - животът е като пътуване с влак. Не можем да променим посоката /която сами сме избрали преди да се родим/ или програмата си, но имаме право да изберем в кое "купе" ще пътуваме, какво ще консумираме по време на пътя, с кого ще се сприятелим или споделим пътя си така, че да го направим по-лек и приятен... и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво означава Карма? Закон за причината и следствието е това. А това значи - каквото си надробиш, това ще сърбаш. На каквато рогозка си постелеш, на такава ще легнеш. Карма - значи да ти влияе вчера, миналото.

А защо искат сами хората да ходят при някой друг да им каже за тяхното бъдеще и да им каже какво те да направят? Отговорил съм на този въпрос по горе.

Линк към коментар
Share on other sites

Много от хората обичат да си въобразяват, че сами управляват съдбата си, защото не искат да си признаят, че са пионки на своите слабости, общественото мнение, официалната религия, телевизионните програми...

Линк към коментар
Share on other sites

Много от хората обичат да си въобразяват, че сами управляват съдбата си, защото не искат да си признаят, че са пионки на своите слабости, общественото мнение, официалната религия, телевизионните програми...

Това е вярно. Но, според мен, много повече са хората, които все търсят някой друг да им е виновен - я Бог, а кармата, я магията, я политиците и медиите, я комшията и др., за да не си мръднат пръста и да променят живота си в посока, която да ги удовлетвори.

Липсата на избор - също е избор.

Човек винаги получава това, в което вярва. Вярваш ли в карма и прочее спирачки - това предизвикваш и това получаваш.

Линк към коментар
Share on other sites

Hierokles, а какво именно те привлича в прорицателството, защо го правиш?

Привлича ме съдбата на хората и моята включително. Виждам постоянно от предсказателната си практика, че бъдещето е предопределено. Сравнявам го с задействана компютърна програма от която се знае какво се очаква и то става. Друг е въпросът, какво става, ако се намеси Операторът, Програмистът - т.е. Бог. Но Той се намесва единствено когато се появят Вируси - Негативни Сили в Многомерните Светове. Във връзка с промяната на съдбата, за която говорят и се рекламират Маговете, съм си задавал въпрос, дали те действително променят нещо или просто имат ясновиждане в бъдещето, знаят какво ще стане, което представят пред непосветените като "магия"? Имам хипотеза, че свободна воля е възможна, но единствено при развито Свръхсъзнание, т.е. заемане на позиция на Полубог. А такава обикновените хора нямат.

В какъв смисъл привлича те съдбата? Привлича те разкриването на съдбата, твоята и на другите хора, привлича те разкриването на бъдещето, което е твърдо и предопределено спред теб - така ли да разбирам?

Нека приемем твоите възгледи и хипотеза. Сега, не зная каква практика имаш предвид, но за да си изградиш такива възгледи, може би имаш нещо като статистика: примерно доколко бъдещето се е случило такова, каквото ти си разкрил преди това - 100% ли, по-малко ли, колко? Също така има ли някаква зависимост между близко/средно/далчено бъдеще с процента сбъдване/познаваемост?

Иначе не зная какво наричаш Полубог, но по принцип съм съгласна - колкото един човек е по-напреднал, толкова по-силно може да влияе на събитията.

А за някои от т.нар. магове си прав - сигурно им е много лесно и готино, като видят, че нещата и без друго клонят натам, накъдето са го помолили да действа и ... той изиграва едно театро, че действа, като не забравя да прибере и прилична сума за това :D

...

Човек определя ли си САМ изборите, които желае да изживее, то той е радостен и щастлив.

...

Хм, не бих казала. Май повечето хора си докарват доста по-различни неща от собствените си избори.

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Hierokles е ентусиаст, обаче без познания по научна парапсихология, психология, богословие, философия и история неприятелите на екстрасензориката или езотеризма ще го изтощят в безкрайни спорове. Ето на, аз ще попитам, каква е етимологията на думата "пророк" и при извличането на пси-информация за настоящето или бъдещето прави ли разлика между телеестезия ("ясновидство") и телепатия, съответно телепатична телеестезия, телеестезична телепатия и мислообразни формообразувания ("мисъл-форми")? :D Пък за магията и маговете ще си пишем в друга тема. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Но, според мен, много повече са хората, които все търсят някой друг да им е виновен - я Бог, а кармата, я магията, я политиците и медиите, я комшията и др., за да не си мръднат пръста и да променят живота си в посока, която да ги удовлетвори.

Липсата на избор - също е избор.

Човек винаги получава това, в което вярва. Вярваш ли в карма и прочее спирачки - това предизвикваш и това получаваш.

Имам същите наблюдения. Бих ги нарекъл "давещи се в помията на негативизма, кривосери". :D

Е сега в момента хвърлят някакви пророчества за бъдещето на Рила, вместо осъзнато (?) да си ги напишат направо тука, в тази тема "изтерзана".

.

Линк към коментар
Share on other sites

...

Е сега в момента хвърлят някакви пророчества за бъдещето на Рила, вместо осъзнато (?) да си ги напишат направо тука, в тази тема "изтерзана".

Хм, накара ме да се замисля. Защото тези, които пишат в темата за Рила, ще кажат, че това са просто техни опасения или чути/прочетени новини за евентуални планове за хотели и т.н.

Обаче ... дали с всяко наше изказване ние не "хвърляме" някакво пророчество в пространството, в което си знаем, че и без друго нищо не се губи :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Много от хората обичат да си въобразяват, че сами управляват съдбата си, защото не искат да си признаят, че са пионки на своите слабости, общественото мнение, официалната религия, телевизионните програми...

Пионки са на своите слабости – да, и на нищо друго от изброените. Хората сами управляват съдбата си, дори и когато правят това обвити в невежество. Нищо освен самият човек не може да повлияе на индивидуалната му съдба, но има и колективна съдба...

Линк към коментар
Share on other sites

Hierokles е ентусиаст, обаче без познания по научна парапсихология, психология, богословие, философия и история неприятелите на екстрасензориката или езотеризма ще го изтощят в безкрайни спорове. Ето на, аз ще попитам, каква е етимологията на думата "пророк" и при извличането на пси-информация за настоящето или бъдещето прави ли разлика между телеестезия ("ясновидство") и телепатия, съответно телепатична телеестезия, телеестезична телепатия и мислообразни формообразувания ("мисъл-форми")? :D Пък за магията и маговете ще си пишем в друга тема. :thumbsup:

А-а, всички не можем да сме на твоето ниво, да знаем нещата, които знаеш ти.

Обичайно по-кадърните в тези форуми просто ги обогатяват, като дават повече инфо за останалите.

Ще ти бъдем благодарни, ако го направиш и отговориш сам на въпросите, които задаваш!

:D

Линк към коментар
Share on other sites

Хм, накара ме да се замисля. Защото тези, които пишат в темата за Рила, ще кажат, че това са просто техни опасения или чути/прочетени новини за евентуални планове за хотели и т.н.

Обаче ... дали с всяко наше изказване ние не "хвърляме" някакво пророчество в пространството, в което си знаем, че и без друго нищо не се губи :hmmmmm:

Понякога за себе си развивам една теория. Разглеждам Библията като описателно състояние на съзнанието. Целокупно вътре съществува всичко, "адът" и "раят", и различни мисловни нагласи, "чувстване" в преливащо процентно съдържание на едното и другото. "Критериите" за "апостол" (СВЕТИЯ), ако взема на апостол Павел са "Сега остават Вяра, Надежда и Любов". В темата за Рила тези хора изразяват безнадежност. Ако приемеме, че светията като последовател на Христос, реално е достигнал душевен Мир, в коя част вибрира съзнанието, на осакатените от към надежда? Ако цитирам тях самите, ще взема думичката "Ужас".

От моя гледна точка съзнанието е плевел. То се опитва да "заразява" останалите със своята "мисловно-емоционална чувствителност", защото намирайки нещо общо (същите вълни) в друго съзнание, влиза в естествен колективен резонанс на общото съзнание. Затова естествен процес на "жадните за разбиране" е да разпръскват "мисловно-емоционалното състояние" в което се намират.Но ако вземем чисто "библейските критерии", това не е Христос. Познавателно Библията е дала необходимите критерии за неговото "откриване-преоткриване". "Лечението" извършвано от "психо/незнам кои си", би следвало да е процес на осъзната настройка на съзнанието на тези вълни. Друг е въпросът ако "психо незнам кой си" не го е достигнал за да "зарази" и останалите.

Линк към коментар
Share on other sites

Да речем, че нямам такава научна подготовка и такива експериментални наблюдения за каквито питат Психотроник и Диана Илиева. Може би съм природен талант? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Научната подготовка и експерименталните наблюдения сами по себе си не могат направи никого истинен пророк.

Но помагат.

Редактирано от latina
Линк към коментар
Share on other sites

Да речем, че нямам такава научна подготовка и такива експериментални наблюдения за каквито питат Психотроник и Диана Илиева. Може би съм природен талант? :)

Ммм, не, не питах за научна подготовка. Ако думите статистика и процент те притесняват, ще попитам по-простичко: имаш ли наблюдения колко от твоите предсказания се сбъдват - абсолютно всичките, почти всичките, около половината ...?

И ако не се сбъдват абсолютно всичките, то има ли някава зависимост от времето - примерно по се сбъдват прогнозите за по-близкото или за по-далечното бъдеще? Има ли някаква зависимост от нещо друго - просто ако си забелязал.

Все пак иначе на какво основание твърдиш в един по-преден пост, че ще ни удивиш с точни предсказания, ако сам за себе си нямаш такива експериментални наблюдения?! Ами то тогава всеки може да каже ето, аз мога да предсказвам ... а може ли наистина?

Друг е въпросът нужно ли е и на кого?

Линк към коментар
Share on other sites

Наскоро си вървях по улицата и се запитах как ли се казва един човек. Васил? "- Не, не Васил, Пламен." Пламен? "- Да, Пламен." То си беше нещо като игра на мисли. Реших да проверя. Този човек изобщо не е от моя град, нито родом от мястото, където се срещнахме. Попитах го как се казва, без друго се озовахме на една маса. Пламен.

Ама изобщо не си правя извод, че веднъж като съм получила вярна информация, винаги е така. Знам си аз каква каша имам в главата. Не мога по своя воля да познавам имената на хората, които срещам.

От случката си направих извода, че имам потенциал за развиване. И че искам по-ясно да чувам и следвам Истинния Глас, Който ме води понякога. А може би винаги ме води, но аз съм си глухичка и своенравна.

И друго, което мисля по въпроса: човек трябва наистина да бъде истинен в мислите и говоренето, за да е хармоничен и Истината да може да резонира в него. Странно се изразих, ама нищо.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...