Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как прилагате Учението на Учителя Петър Дънов?


Иво

Recommended Posts

Съжалявам за закъснението :) Но наистина ми беше нужно обмисляне :)

 

Лицемерието е свойствено на всички хора от всякакви вери и без вери. То е измерение от друго ниво. Аз предпочитам, както ни съветва Учителя, да се свързвам с добрите качества на хората и да си представям хората такива, каквато е любовта в душите им. Зад всяко лицемерие се крие страх, а зад всеки страх се крие слабост. Зад всяка слабост се крие малко любов. То е като зимата... Вместо да я съдим, ползваме и слънцето и и добавяме топлина и светлина. 

 

Неудобство бих изпитвала, ако имах претенциите някак да представям и отговарям за това, което се случва и е свързано с Учението. Обаче аз съм твърде незначителна да се съизмервам с това. Все едно да изпитвам неудобство защо има мъгла или градушка.... Съобразявам се с тях... 

 

 

Господ знай, че никога не обича да се спори, нито препира с кого да е, нито пък желае с сила да принуждава свойте да испълнят волята му. Той желае всички ДОБРОВОЛНО и от ДОБРO СЪРДЦЕ  да се съобрязяват с вечните му действия и начала.

 

Не говори на хората това, което ти не разбираш и не пиши това, което ти сам не би чел, ако другий го бе писал.

 

Много харесвам тези думи, повтарям си ги често и се опитвам колкото ми стигат силите и разбирането да ги спазвам. 

 

Имам следния въпрос: какво има предвид Петър Дънов, казвайки, следното?

 

Търсете моето царство и неговата правда и всичко друго ще ви приложа стократно сега и в бъдеще. Аз ви чакам и ще ви приема в моята блага кошарина, ще ви заведа пр изворите на живота, ще ви напоя и нахраня с изобилието на моя вечен Дух. Аз съм близко всякога, кога ме търсите, готов винаги да ви помагам. Вашите скърби, вашите нужди Аз ги чувствам. Вашите радости, вашите сполуки. Аз ги споделям. Вие сте ми близки на сръдцето. Станете, елате по-близко до моя Дух, прикоснете се до мене и ще изцелеете духом.

 

НБКМ-БИА, Ф 868, а.е. 114, л 94-гръб

 

Това е от писмо до Пеньо Киров и е от 1899 г.

Ако се прочете цялото писмо, се разбира добре. Но и без него написаното има предвид точно това, което казва. Учителя няма предвид себе си. Малко по-долу казва:

Имам много други неща още дадени, но те са толкова дълбоко проникнати с духовна съдържа­телност, щото ще стане и нужда да ви ги съобщя по-после. Ако е рекъл Господ, както чакаме Него­вото обещание да се видим, има много неща да ви съобщя и разясня.

Сегиз-тогиз ми минава една мисъл — да тръгна да посетя България и да разглася живото Слово и великото спасение на всички, тъй щото да чуят и мали, и големи що е Неговата блага Воля. Но чакам още да приема Обещанието. И не ми е известно още дали сам ще ме прати Бог да върша тази работа, или другиго някого може да прати с мене наедно за подкрепа. 

 

Вълнуващо е човек да чете как друг човек се подготвя да приеме една мисия свещена, но и която ще го направи различен и сам от хората, които живеят своите човешки животи и радости.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 years later...
В 22.02.2015 г. at 7:54, Донка каза:

Сегиз-тогиз ми минава една мисъл — да тръгна да посетя България и да разглася живото Слово и великото спасение на всички, тъй щото да чуят и мали, и големи що е Неговата блага Воля.

Живото слово. На български език.

Линк към коментар
Share on other sites

Учителят предрече, че за всяка страничка от  Живото Слово ще се водят войни кой да я притежава. Това време наближава. Още не е късно да посеем Живото Слово в себе си за да израсте , да цъфне, да върже и да даде плод. Четете Живото Слово в оригинал, докато можете, защото кой знае къде ще ви отправи съдбата в следващото ви прераждане.

"В селата имат обичай да заравят вечер огъня в огнището си с пепел, та като станат сутрин, гледат дали има останали няколко живи въгленчета. Туй е хубавото и в живота! Като станем сутрин, да разровим сърцето си и да видим дали са останали в него някои живи въгленчета, от които да запалим този свещен Божествен огън на Любовта!"

Редактирано от royalrife
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...