Jump to content
Порталът към съзнателен живот

С партньор или без партньор по пътя на развитие?


Янина

Recommended Posts

  • Отговори 314
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравей, Ради :)

Именно сродните души съставят ядрото на различните учения и движения. Това са хора с близък начин на мислене, със сходни ценностни системи, за които общуването носи удовлетворение и потвърждение на собствените виждания за света. Разбира се, ако привържениците на определено учение наистина се стремят към усъвършенстване във всички области, този близък начин на мислене много помага за взаимното повдигане до по-високо равнище и за развитието на идеята. Но идва момент, когато единомишлениците започват все по-трудно да приемат разсъждения неидентични с тези, с които вече са свикнали. Изискванията за "сродност" стават високи до степен на отхвърляне. Например изказването ми в една друга тема беше възприето като конфронтация, каквато всъщност няма. Получава се, че начинът на изказване маскира самото изказване, понеже не са изпълнени условията за единомислие и начин на изразяване. Темите, които повдигате в този форум са изключително важни (включително и за мен), но тъй като аз съм избрал път на изследване на света в който живеем без да се идентифицирам с конкретно учение, не се изразявам по начин характерен за "тезауруса" на Учението. Това не означава, че не го поддържам, но означава, че едва ли ще намеря сродна душа. Освен в онези нива, където идеите се срещат и възприемат от търсещите- там не съм толкова сам, но това не е директно общуване. И, за да не бъда разбран по начин, който не съм имал пред вид казвам, че целта ми с този пост е да потърся съвет.

Линк към коментар
Share on other sites

Привет,

Да, разбирам те какво искаш да кажеш. Но мога да те уверя, че не начина на изразяване или външната принадлежност определят вътрешната връзка.

А именно тя е реалната.

Аз тук употребих "сродни души" в един по тесен смисъл. Много хора споделят, че човек име само една сродна душа, с която е създаден. В поляризирания материален свят те се явяват като мъж и жена, и основната цел е да се намерят и да възстановят единството.

Учителя има много интересна беседа по този повод :

http://debian.fmi.uni-sofia.bg/~ogi/beinsa...1922-01-01.html

Поздрави,

Линк към коментар
Share on other sites

Именно сродните души съставят ядрото на различните учения и движения. Това са хора с близък начин на мислене, със сходни ценностни системи, за които общуването носи удовлетворение и потвърждение на собствените виждания за света...

Здравейте,

Съгласен съм с твърдението на Петър 1. Но то се отнася до земния живот.

Когато си устремен нагоре, близкият или далечен начин на мислене не е толкова съществен.

За мен общественият живот е толкова необходим, колкото и вътрешният - чрез съзерцание и медитация. Познавайки законите на собственото си развитие, ние се учим да разбираме и ближните си. Мислите ли, че ако се срещнете със самия себе си от преди 20 години, двамата ще мислите сходно?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

За всеки мисля е различно. Но все пак малко са хората, които трябва да извървят живота си и да завършат задачата си без някой до себе си. И такива хора не са непременно най-развити духовно... :thumbsup: Но ако човек трябва да развие определено качество в себе си, което изисква някаква степен на самота, то ще бъде сам...поне по-голямата част от живота си.

Поздрави! Елина

Линк към коментар
Share on other sites

Но ако човек трябва да развие определено качество в себе си, което изисква някаква степен на самота, то ще бъде сам...поне по-голямата част от живота си.

Възможно е и обратното. Човек да се нуждае да развие определени качества, за което е необходимо дълготраен партньор. Пример: не-егоизъм, постоянство в любовта и чувствата, преоктриване на доброто в другия всеки ден, толерантност и т.н.. Въобще, да живееш с постоянен партньор е голямо училище за развиване на добродетели. Но всеки според задачата си в карайна сметка. :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Като говорим за качества - някой има ли представа от Закона за космическото двуединство. Много интересна дума " дву-единство ".

Ама висшия смисъл на междуполовата връзка не е свързан с развитие на определени качества, а с достигане до съвършенството. А те, мъжът и жената, по такъв начин и са устроени ( на ниво нисш Аз ) - да допълнят един на друг липсващите им активности. Ако правите за себе си разликата в полярността на фините тела на половете - би трябвало вече да сте го видели. И въпреки всичко това си е моето мнение. Мир и Любов!!!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Без страх и без тъмнина, с Обич и Виделина! Напред в Любовта безгранична!

Сам или със сродната душа по пътя на развитие ? - Всичките я търсим....сродната душа от вечността и за вечността! Аз даже си измислих молитвичка - Господи, Отче, Учителю - помогни ми да срещна и разпозная сродната си душа още в този живот! Твоята Воля - моя воля, Твоят Дух - мой дух!Амин

Като друг вариант вместо "сродната душа" казвам ДДП - духовен и делови партньор! - просто защото като че ли ми се струва, че за среща със сродната душа шансът е по - маааалък! Не че Вяра не ми достига ! Блажени да са вярващите....но нали трябва да се развиваме по пътя....значи с партньор - когато сме хармонични - развитието, растежът и реализацията са несравними!

- обаче времето за работа се разделя на две...

Докато - ако си сам и си направил избора си съзнателно - имаш цели 1440 минутки в денонощието в твоя власт! ...но очакването, желанието за среща и разпознаване трябва да остане...будни да сме винаги!

Що е то Партньор и видове и форми на партньорство? - мнооого варианти за мнения. Аз избирам да разсъждавам така:

1.В обичайните партньорства '"партньори " са хора между които в определен момент и за неопределен интервал от време има взаимнополезни взаимоотношения - лични, интимни,семейни, делови, професионални и т.н.( може и да не са взаимно - приятни, но са си винаги взаимно - полезни/поучителни за израстването ни!)Може да имаме

2.Окултно партньорство , както и

3.Кармическо партньорство.

И когато сме наясно със конкретната ситуация - тогава знаем и отговора на въпроса: С или Без партньoр по пътя на духовното развитие!

Аз съм в подкрепа на "Сама птичка пролет не прави " и не случайно тука на Земята сме жени и мъже!

Така , че приятели : Будни бъдете и Партньора си още в тоз живот срещнете + оценете + запазете! - важи и за мен, обаче се получи с рима !

Бъден/ будна бъди и ДДП в тоз живот срещни! Аз ужким се опитвам да будувам! Пожелавам го на всички! Амин

Любов + Светлина + Мир+ Радост

Линк към коментар
Share on other sites

Когато е казано:"Мъж и жена ги сътвори..." се е имало в предвид, че духът е създаден двуполов или по-точно безполов и едва след спускането му в материята, т.е. втвърдяването или загрубяването му, което е наложило и превъплъщаването(не прераждането, защото не става дума за създаването на нещо ново), е станало и разделянето на две половини-мъжка и женска. Това е причината за постоянната неудовлетвореност и усещане за непълнота на всяка търсеща(своята половинка) личност в грубо-материалния земен свят. Или както също е казано:"Когато са двама, топло им е. Но един как ще се сгрее?" В края на еволюционния цикъл двете половиники на духа трябва отново да се съберат и да постигнат пълното блаженство. Може да се счита, че постигналият равновесие е намерил в духа си своята половинка още на земята.

Линк към коментар
Share on other sites

Нервната система е разделена на тези две начала - от двете страни на гръбначния стълб са мъжкия и женския канал които при определени условия се съединяват...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравй, Венци! Кои са все пак тези условия за съединение - давай да обсъдим теорията , ако не сме преживели практиката, нали трябва да работим за разширяване на съзнанието си !

Любов + Светлина + Мир + Радост

Линк към коментар
Share on other sites

„Да се научиш да бъдеш сам и необвързан и това да не ти пречи е ценност. Опитай се да я развиеш и поддържаш. Едва когато започнеш да се чувстваш щастлив сам, ще си готов за продължителна връзка с някой друг. Не мисли, че сам означава самотен. Ако станеш най-добрата компания за себе си, никога няма да бъдеш самотен.

Научи се да се обичаш. За да накараш някого да те обича така както ти искаш трябва и ти да се обичаш. Започни да работиш върху себе си. Разбери истинските си чувства и се опитай да се влюбиш в това, което си. Превърни се в най-ценното нещо в живота си” :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Темата е много интересна и мисля, че вълнува много хора. Съгласна съм с мнението, че сме създадени различни за да се допълваме и подкрепяме по общия ни път на развитие. И е прекрасно, ако срещнем сродната си душа в този живот, но как да я намерим? Аз лично мисля, че Бог ми е помогнал да я срещна и съм много щастлива от това, но имам приятелка, която е постигнала доста по пътя на духовното си развитие и е стигнала до извода, че е готова за съвместен живот, че определено иска да продължи живота си с подходящия партньор, но как да го открие - знаете колко рядко се срещат хора като вас - които пишете и четете този сайт - в една обикновена среда. Как да открие човек, тръгнал по пътя на духовното развитие и в същото време подходящ за нея в една затворена среда? Ще се радвам, ако ми отговорите, защото аз много обичам приятелката си и бих искала тя да бъде щастлива.

Линк към коментар
Share on other sites

Маги,защо си мислиш,че партньорът трябва да бъде на същото ниво на духовно развитие?Всъщност,кой може да определи нивото на духовно развитие на когото и да било?

По мои наблюдения във всяка семейна двойка единият е по-заземен ,а другият-по-емоционален .Това е съгласувано дълго преди раждането и на двамата,съгласувано е и това ,по какъв начин ще се разпознаят,за да са сигурни,че това са те,но вече във физически тела.

Трябваше да минат 20 г. след свадбата,за да ми бъде разрешена тази информация.Когато ми разкриха знаците,според които сме се познали и когато се върнахме в спомените си с моята съпруга и двамата потвърдихме,че наистина,точно същите знаци са ни накарали да си помислим:"той е".И какви мислиш,бяха тези знаци?Аз съм я погалил с опакото на ръката по бузата и на нея за секунда й се подгънали краката.

Но другото,с което се надявам да те успокоя напълно,за да не се притесняваш за твоята приятелка е,че се договарят и резервни варианти,в случай,че все пак се разминат двете души в идеалния случай.Моите резервни варианти например са цели три и точно знам за кои става дума.И мога да те уверя,че всички варианти са много близки :rolleyes:

И последно/засега/.След като вече знаеш за наличието на варианти за всеки роден на земята,трябва ли да се обременяваш с чужди проблеми?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Криси!Чудесно си го написала!

Да се научиш да бъдеш сам и необвързан и това да не ти пречи е ценност. Опитай се да я развиеш и поддържаш. Едва когато започнеш да се чувстваш щастлив сам, ще си готов за продължителна връзка с някой друг. Не мисли, че сам означава самотен. Ако станеш най-добрата компания за себе си, никога няма да бъдеш самотен.

Научи се да се обичаш. За да накараш някого да те обича така както ти искаш трябва и ти да се обичаш.

Защото действително един от критериите за ДУХОВНА ЗРЯЛОСТ е способността ни да умеем да бъдем/ да сме били /да разбираме правилно САМОТАТА!!!

Любов + Светлина + Мир + Радост!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз си мисля,4е със или без партньор-това не е толкова важно.По-важното е,4овек ДА НЕ СПИРА да иска да се развива.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей ! Хареса ми ....важното е човек ДА НЕ СПИРА да иска да се развива.......ама ако само си остане с безспирното искане да се развива........повярвай ми ...доброто намерение ( искане ...) е недостатъчно....

Природата/Вселената/ Бог изобщо Не се интересува от нашето щастие - нещастие/развитие - неразвитие!!!! Космически закон!!!! Ние сме щастливи/развиваме се възходящо когато вършим Влоята Божия ( съдействаме на/за "интересите" на Природата....) иначе сме бедни, болни, недоволни = не вършим Волята Божия= не живеем в хармония със законите на вселената/природата! искането си е искане...Но добре си го казал/казала.... що е то mozata ? Благодаря ти за предизвиканата гимнастика!

Любов + Сетлина + Мир + Радост!

Линк към коментар
Share on other sites

Моля,моля...за гимнастиката :) По повод на бог и природата.Да,по принцип си прав.Но..........Аз имах предвид комбинацията между вси4ко ТОВА :1eye:

А mozata си е mozata.Както и предполагам,4е Благост си е Благост :1eye:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, приятели !

Някой да знае някакви методи - упражнения - техники - медитации по тази тема ?

Любов + Светлина + Мир + Радост !

Линк към коментар
Share on other sites

Защо пак техники? Те не дават... Съзнанието се променя с желание за доближаване до Съвършения... А то не е и в области, принципно е - променя живота, а не негови направления.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Това е тема която според мен е от ключово значение в пътят на духовният ученик, както и на всеки човек въобще! Аз дълги години изследвам практически въпроса и влиянието му върху вътрешният живот. Ето например какво: Вътрешна Даоистка Сексуална Алхимия, Тантра, Целомъдрие пълно или целомъдрие разбирано като секс без семеотделяне, за чистите всичко е чисто, над секса, Секс - Любов: каква е връзката - трябва ли да ги разделяме или не? Сладострастие, Похот - Любов, Устрем - връзка между тях. Борба срещу низшата природа или трансформиране - как? Методи, правилно отношение към въпроса! поред мен неразбиране п въпроса води до провал в пътя на Ученика, както и в пътя на който и да е човек! Също така интересни въпроси са мъжката и женската сексуалност - разлика във възприемането и последиците от секса във връзка с пола; вътрешният принцип в човека (душата, будичното тяло) като източник на стремежа и влечението ни към противоположният пол!

Бих се радвал да чуя мнението ви по тези теми и да споделя личният си опит по тях, с което надявам се да ви бъда полезен... Светли дни желая!!!

Радвам се че има открито разискване по въпроса. Скоро в България ще излезе първата книга "Любов и сексуалност" от Михаил Иванов - Ученик на Учителя Беинса, разпространил учението във Франция, Канада, Щатите, Швейцария, та дори и Африка и Хаити... По-добра и по центрирана книга по въпроса за сексуалността и любовта, за и против семеен живот не съм срещал досега. Изключително практична и приложима, книгата задълбочава и осветлява в подробности теми, за които Учителя Дънов по някаква неизвестна за мен причина само споменава бегло и индиректно(така че човек може да разбира както си иска...) . Не критикувам, сигурно като неизмеримо висш Дух си е имал причини за това! Поздрави на всички :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Това е тема която според мен е от ключово значение в пътят на духовният ученик, както и на всеки човек въобще! Аз дълги години изследвам практически въпроса и влиянието му върху вътрешният живот. Ето например какво: Вътрешна Даоистка Сексуална Алхимия, Тантра, Целомъдрие пълно или целомъдрие разбирано като секс без семеотделяне, за чистите всичко е чисто, над секса, Секс - Любов: каква е връзката - трябва ли да ги разделяме или не? Сладострастие, Похот - Любов, Устрем - връзка между тях. Борба срещу низшата природа или трансформиране - как? Методи, правилно отношение към въпроса! поред мен неразбиране п въпроса води до провал в пътя на Ученика, както и в пътя на който и да е човек! Също така интересни въпроси са мъжката и женската сексуалност - разлика във възприемането и последиците от секса във връзка с пола; вътрешният принцип в човека (душата, будичното тяло) като източник на стремежа и влечението ни към противоположният пол!

Бих се радвал да чуя мнението ви по тези теми и да споделя личният си опит по тях, с което надявам се да ви бъда полезен... Светли дни желая!!!

   

Радвам се че има открито разискване по въпроса. Скоро в България ще излезе първата книга "Любов и сексуалност" от Михаил Иванов - Ученик на Учителя Беинса, разпространил учението във Франция, Канада, Щатите, Швейцария, та дори и Африка и Хаити... По-добра и по центрирана книга по въпроса за сексуалността и любовта, за и против семеен живот не съм срещал досега. Изключително практична и приложима, книгата задълбочава и осветлява в подробности теми, за които Учителя Дънов по някаква неизвестна за мен причина само споменава бегло и индиректно(така че човек може да разбира както си иска...) . Не критикувам, сигурно като неизмеримо висш Дух си е имал причини за това!          Поздрави на всички :sorcerer:

Общо взето има конкретни причини да съм ТВЪРДЕ резервиран за това което се нарича даоска сексуална алхимия (поне във вида който се дава от Мантак Чия и негови последователи)

имам наблюдения че хора, които са се занимавали с това вместо да трансформират тежи енергии, са ги усилили и това оказва влияние и на начина на мислене и на аурата. един от основните моменти там е енергията да се изкачва нагоре.

това че тя е донякъде свързана със органите за размножение, не е случайно. но не бива да се разглежда като основен и единствен източник за духовно развитие. всесто да се тръгва отдоло-нагоре, може да има и алтернативни пътища - отгоре надолу, през сърцето, др.

смята се че ума, праната и възпроизводителната енергия имат обща природа (или поне че са свързани)

оттук дихателните упражнения от Учителя (и специално дишането през едната и другата ноздра, могат да бъдат ценни. след това дихателни упражнения зп задържане на въздуха по време(може придружено с формула))

(също така работа с медитация и концентрация, и с мозъчни центрове)

Учителя е давал конкретни неща във връзка със сексуалната енергия, но това не е приоритет в Учението . Любовта има 35 милиона форми а Божествената Любов може да преобразува някои енергии от по-ниска степен на вибрации.

По въпроса със Михаил Иванов - имам конкретни наблюдения за неща написани в книги, съдържащи негови изказвания, които не съответстват на това което е давал Учителя по същия въпрос - пример - работата с Цветните лъчи и Пентаграма(разменени правда и истина). има и други неща. Всичко това опредлено не ме предразполага към това да имам доверие на това което той е говорил.

а това което е дал Учителя не е малко:)

"Като изучавате местата на човешките чувства и способности в мозъка, ще видите, че в задната част на мозъка се намират няколко чувства: чувството на приятелство, на общителност, на любов към семейството, към децата и любов към жената и към мъжа, така наречената “любов на младите”. Любовта на младите е особена, тя се намира в малкия мозък на човека. Опасността от тази любов се заключава в това, че като нахлува повече кръв към този център, тя пречи на кръвообращението да става правилно. Като не дишат правилно, те постоянно се карат. За да избегнат споровете и недоразуменията помежду си, младите трябва да дишат дълбоко. Ако човек не диша правилно и любовта в него не се проявява правилно."
“Божествен и човешки свят”, "Закони на Дишането"

"Има една прана, която се усвоява през лявата ноздра, и друга, която се усвоява през дясната. През лявата се приема магнетичното течение, което има връзка сьс слънчевия възел и се нарича слънчево течение. А през дясната ноздра се приема електричното течение, което има връзка с главния мозък и се нарича лунно течение. Първото има връзка със сърцето, а второто - с ума. Когато искаме да развием повече сърцето, то приемаме през лявата ноздра и изпущаме през дясната. А когато искаме да развием повече ума, приемаме въздух през дясната и изпущаме през лявата. Това правим, за да установим равновесие между ум и сърце, а също и между електричество и магнетизъм. И когато сменяме дишането - ту през лявата, ту през дясната ноздра, уравновесяваме двете течения."

“Акордиране на човешката душа”, том 2, изд. Бяло Бр., Соф. 2000 г., стр. 195

"Когато искате да поемете дълбоко въздух, затворете дясната ноздра на носа си и поемете въздуха през лявата ноздра. След това затворете и лявата ноздра, като задържате въздуха известно време в дробовете си. После отворете дясната ноздра и бавно изпущайте въздуха навън. По този начин ще се образуват две противоположни течения в дробовете ви, които отговарят на двете течения в живота. Когато сте неразполо-жени или смутени вътрешно, правете тези упражнения за дишане, като се свързвате с Божественото съзнание."

“Форми в Природата”, ООК, Соф. 1938 г., стр. 28-29

"Я станете всинца прави. Ще затворите дясната ноздра с левия пръст, ще поемете въздух и ще броите до четири. Ще задържите въздуха и ще броите до 16, ще издишате навън през дясната ноздра и ще броите до 8. Четири приемане, 16 задържане, 8 издишане, приемане с дясната ноздра, издишане с лявата. Туй упражнение ще го правите, понеже аз участвам. Направете го всички, не се обленявайте. Никога няма да имате по-добри условия да го правите. Ще го правите два пъти на ден - сутрин и вечер. Ще пристъпите към някои малки работи. Потребни са известни упражнения."

”Вътрешният господар”, ООК год 19, том 2, изд. Алфадар, стр. 237-238

"Когато дишаш, мисли за Любовта. Когато издишваш, мисли за Божията Любов. Три канала има гръбначният стълб. Два канала са отворени, през които хората дишат - горе в големия мозък и в симпатичната нервна система. Третият - каналът на Истината, в съвременните хора е затворен - всичкото зло е там. Ако този канал, който е по средата, се отвори, въздухът свободно ще влиза в мозъка, оттам ще минават и другите две течения, ще минават през предната част на челото и в горната част на главата, тогава човек ще придобие космическото съзнание, ще придобие съвсем друг изглед, съвсем друга сила. Понеже сега само двата канала са отворени, а най-важният е запушен, човек, макар и велик в много отношения, е жалък и безпомощен. Единият канал у жените е по-развит, а другият - у мъжете. Третият канал децата ще развият, новото, което се ражда, това са нашите деца. Всички възвишени мисли, които идат у нас, това са нашите деца."

“Книга за Здравето”, изд. Астрала, Соф. 1993 г., стр. 290-291

"“Ще бъдат научени от Господа” - Тоя е основния принцип на живота. - Кога ще бъдат научени? - Когато служат на Господа. Милосърдието има отношение към закона на служенето. Решете се и вие да служите на Бога. Това е новото учение, което всеки може да приложи. Преди да пристъпите към служенето, трябва да примирите мъжа и жената в себе си. Ще им кажете: Или ще се примирите и заедно ще служите или ще напуснете моя дом. Както жената дава ултиматум на мъжа си, или да се откаже да ходи с чужди жени, или ще го напусне, така всеки човек да даде ултиматум на мъжа и жената в себе си да се примирят. Когато мъжът в жената, и жената в мъжа кажат, че ще служат, ще се примирят, тогава и ти ще приемеш новото учение и ще служиш на Бога с Любов. Жената в мъжа трябва да се подчинява на мъжа, но и мъжът в жената трябва да се подчинява на жената. Това е Божественото учение. Лявата страна на човека е женска, а дясната е мъжка. Лявата е по-малка от дясната, т.е от мъжката. Тия два принципа се виждат и в ръцете, и в очите на човека."

“Да възлюбиш Господа”, НБ, Соф. 1946 г., стр. 57-58

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Пришелец,

За Мантак Чия си и прав, и не - това са неща които да речем в тибетският будизъм се дават на ухо след дълги години чистене и самоконтрол, целомъдрие и практики под ръководството на Учител. Дават се като един по-висш етап за напреднали ученици. Докато Мантак Чия ги дава на всички и както казваш - това са опасни неща. Така е, но аз предпочитам да сгреша, но да си науча урока, отколкото да бягам от нещо! Както и да е - аз сам благодарен на Мантак Чия, защото по-лошо от невежеството няма, и по-добре е да се опари човек от огъня, отколкото да го гледа отдалеч! Мое мнение само - субективно. :)

А за Михаил Иванов - Михаил Иванов е бил изключително напреднал ученик на Учителя, живял цял живот в целомъдрие, ясновиждащ мъдрец - бил е изпратен лично от Учителя вав Франция (имам копие от личното му писмо към Михаил Иванов), за да разпространява Учението вав вид и форма, удобна за западният ум и възприятие - а разлика във възприятието има голяма !!! И този прекрасен Мадрец си е свършил работата много добре - не се наемам да кажа кой на какво ниво е - не е моя работа това - само съм му дълбоко благодарен, че и в USA, и Канада, и вав Франция, И в Швейцария, и в Италия, И в Англия, И в Руссия, и в Мароко, И в Хаити, И в Африка, и в Латинска Америка словото на Учителя се разпространява, песните му се пеят, Паневритмията се играе, България се смята за свещена страна, Рила за свещена планина, с вибрации като в Хималаите, образът на Учителят Беинса и малкото преведени негови думи (защото сме много заети балгарите...) са настолни за многото незнайни за нас последователи на Учението!!! Всичко благодарение на Михаил - и ако трябва да кажем нещо за него - дори и да не е бил идеален - мисля че си заслужава да е само добро!!!

Хари Ом : Мир и Любов, пращам сърдечна светлина !

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, приятели!Става много интересно!

Орлине, благодаря за ведрината която внесе!в лятната горещина.

Великите Учители трябва да имат и велики ученици ! Михаил Иванов е отличен ученик на Учителя. Видно е по делата. А кой каквото не вижда и не разбира/не приема си е негов проблем.

Много са вече зрящите и различаващите и будните братя и сестри, не ги мисли дисхармоничните отношения.Човешки свят сме все пак.незавършени картини.

И понеже темата е за партньорството на всички нива , има моменти когато е добре да си сам има моменти, когато е по добре да си с хармонично същество.Но в патрньорството без разумни компромиси... никак не се получава. действително важното е да наблягаме на нещата, които ни свързват и обединяват, а не преобладаващо на различията и противоречията. И светлата цел да е винаги пред нас!

Любов+Светлина+Мир+Радост

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте!

Здравейте, приятели !

Някой да знае някакви методи - упражнения - техники - медитации по тази тема ?

Любов + Светлина + Мир + Радост !

А вие можете ли да споделите нещо? :dancing yes: Благодаря.

:hypocrite: Любов+Светлина+Мир+Радост

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...