Jump to content
Порталът към съзнателен живот

С партньор или без партньор по пътя на развитие?


Янина

Recommended Posts

Нека на всички които посещават този форум им се дава хармонично и благотворно партньорство, което носи радост и взаимно допълване!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Отговори 314
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравейте,

преди години аз много се стремях към такава връзка - работих за да я имам. Минах през доста страдания - и то много силни.

Сега имам пълноценна, хубава връзка.

Всичко е въпрос на избор в един момент.

Така е- аурите се преплитат, кармата също.

Така може да се помогне...но тука само свободата може да реши...

Поздрави,

Ради

Здравейте!Извинявайте много, че питам, обаче от доста време ме интеренсува вьпроса какво точно значи това да работиш за да имаш или за да придобиеш врьзка.Какво точно трябва да правиш за да срещнеш човека? Чувала сьм, че човекьт с който би могьл да бьдеш идва когато си готов за него, когато вземеш решение вьтре в себе си, че си готов за нова врьзка. Но аз не мога да оставя старите си негативни убеждения. Та вьпросьт ми е: в какво точно се сьстои тази " работа" и ако се упражнявам дали бих могла да срещна сродната си душа? Много ви моля да ме извините, ако вьпросьт ми е глупав и неправилен! :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Хубав въпрос! Ти като жена трябва да работиш върху чара си! Външните похвати на дрехите и грима, на голият пъп и грациозното тяло колкото и да са тривиални, са важни - защото който и д е мъж се прехласва пред красотата на тялото! Ако жената има някой излишен килограм, струва си да го премахне - със спорт, с диета! Но само с чара на тялото можеш да привлечеш мъже които искат само тялото... ! Истинският чар е вътрешният - при жената той изцяло зависи от контрола над чувствата, настроенията, нагласата към ситуациите! Когато от теб струи една невидима завладяваща сърцата на мъжете сила, нищо и никой няма да може да ти устои! Познавам такива жени - повярвай ми - каквото и да правят, готов съм на всичко за такава жена! Как да развиеш такъв чар? Както се казва - Любов към Бога - какво значи това? Значи да повярваш в себе си, да знаеш че си ценна, да насочиш посоката на живота си към вътрешното си развитие! Да потърсиш щастието първо в самата себе си, да не зависиш от който и да е за да го имаш - мъж, жена, майка , баща, деца - от никой! Това се нарича непривързаност ! Когато намериш това щастие и сила вътре в себе си - когато си самодостатъчна и центърът ти е силен - тогава ще станеш силен магнит, който ще привлича хората - много повече мъжете разбира се - защото си жена! Хората не търсят отчаяни, унили, нещастни хора - а и не могат да ти дадат истинско щастие, защото източникът му е другаде - вътре в теб - някоки казват Бог - тоест вътрешните ти структури - безкрайният потенциал на силата и Любовта в теб, които можеш да достигнеш ! Едва когато си в допир с този вътрешен източник, тогава хората около теб ще те търсят и ще им е приятно в компанията ти! Говоря по принцип, нали разбираш! Такава работа си струва усилията...! :1eye:

Линк към коментар
Share on other sites

;) Хубав отговор, но нещо не ми е достатьчен. Ако имам всичко това, за което ми пишеш и пак нещо не ми е наред или ми липсва, какво да правя? Мисля, че физически нямам проблеми :thumbsup: ,обаче как да работя вьтрешно,освен това за което ми пишеш. :blink: Освен това ако си мисля и то доста уверено, че вече сьм срещнала вечния си партньор, но е трябвало да се разделим, какво да правя с живота си от тук на татька. Не, че имам някакво желание да сьм с някой, които не е вечния ми партньор :( Ох, абе и аз не знам :whistling: Маи на всеки си му е отредено! :)
Линк към коментар
Share on other sites

Как да работиш вътрешно? Излъчвай светлина, радост, сила, бодрост! Повтаряй си тези думи - стреми се към смисъла им, мисли върху тях! Чети книгите на Великите Мъдреци - те много по-добре от нас тук ще ти кажат как! :):thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

В миналото в човечеството е имало период когато водеща роля е играела жената - матриархат - мъжът е бил в подчинено положение. После положението се е променило - мъжът е взел командването на всички нива на живота и е започнал да прави същото което жената е правила преди това с него - да я унижава и подтиска. Сега тенденцията е отново жената да се възкачи на трна на господството в различните сфери на обществено-социалния живот. По този начин везните се накланят ту на едната, ту на другата страна без никога да постигат равновесие. Може ли една птица да лети ако само едното и крило е свободно, а другото подтиснато? Така и мъжът и жената представляват два принципа в човешкия организъм. Ако са в баланс - планетата ни ще разцъфти! Но първо те трябва да са в баланс вътре във всеки един от нас. Ето какво гласят постановките на Йога - лявата страна на човешкият организъм е женската(каналът Ида), дясната е мъжката(каналът пингала). Ако лявата е в превес, човек става прекалено емоционален, пасивен, рецептивен. Ако дясната е в превес - става прекалено сухо разумен, деен, груб, рязък, насилнически. Когато двата канала с в хармония, силите им се сливат в третия канал - Сушумна. На външно ниво това представлява създаването на дете, а на медитативно ниво създаването на вътрешно дете в самия практикуващ - тоест събуждането за живот на духа в него.

Така че според мен не е въпросът кой да се наложи в едно семейство, а да се установи хармония - както между двете части на едно цяло.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :) ,

Който е чел книгите за Анастасия на Владимир Мегре, знае, че тя отдава изключително голямо значение на семейството. В Русия например анастасийските движения организират събори, където се събират желаещи да си намерят половинка, с която да създадат пространство на любов в родово имение. В българското анастасийско движение също има идея такъв събор да се организира и в България.

Пиша ви това, защото прочетох че някои имат желание да срещнат човек, духовно търсещ, близък по идеи, интереси и начин на живот, а им е трудно в условията на съвременното ежедневие.

:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Чак пък такива събори....представяте ли си - нагласени, начервени /не само външно.../, един,та втори, та трети, все духовни, ама трябва на кастинг да минат, иначе току си се разминал с истинския. Досмеша ме, извинете ме за ироничния тон. Струва ми се малко преекспонирано и пресилено. Все едно си тръгнал на пазар за едър рогат добитък. За чифтосване. Ако му е писано, човек си среща половинката, някъде в пространството, по някакъв начин, само да не се вманиачава да търси и да чака, защото предизвиква да не се случи щастливата среща. Освен това не съм чула някой да проповядва, че до духовно израстване се стига, само ако създадеш семейство и деца. Точно обратното - казват, че това отвлича от Пътя, препятсва пълното отдаване и служба, черпи от енергията, която иначе би вложил за благото на всички.

Всеки си има мнение и решение. Само не унивайте и не се предавайте на отчаянието-то не отваря порти, зад които цъфтят рози, а спуска кепенците, за да не влиза светлина...

Линк към коментар
Share on other sites

Чак пък такива събори....представяте ли си - нагласени, начервени /не само външно.../, един,та втори, та трети, все духовни, ама трябва на кастинг да минат, иначе току си се разминал с истинския. Досмеша ме, извинете ме за ироничния тон. Струва ми се малко преекспонирано и пресилено. Все едно си тръгнал на пазар за едър рогат добитък. За чифтосване. Ако му е писано, човек си среща половинката, някъде в пространството, по някакъв начин, само да не се вманиачава да търси и да чака, защото предизвиква да не се случи щастливата среща. Освен това не съм чула някой да проповядва, че до духовно израстване се стига, само ако създадеш семейство и деца. Точно обратното - казват, че това отвлича от Пътя, препятсва пълното отдаване и служба, черпи от енергията, която иначе би вложил за благото на всички.

Всеки си има мнение и решение. Само не унивайте и не се предавайте на отчаянието-то не отваря порти, зад които цъфтят рози, а спуска кепенците, за да не влиза светлина...

Вашата критика, негативизиране и окарикатуряване са такива, че е трудно да не униваме и да не се отчаем след прочитането й. Наистина намирам вашето изказване агресивно и подигравчийско. Как е възможно да създавате такива негативни образи? Силно се надвам да не се материализират...

Вие си го представяте така, а друг може да си го представи в много по-благоприятна светлина - като място, където шансът да намери сродна душа е най-голям, а в най-лошия случай където може да направи интересни и обогатяващи запознанства.

Надявам се все пак с тази информация да съм била полезна на някого.

Линк към коментар
Share on other sites

Теодора, изказах своето мнение и съжалявам, че то Ви е наранило. Отново повтарям, че всеки решава как и къде да търси и дали изобщо да търси. Често страдаме от това, че не ни е даден шанс за запознанство, че не сме се срещнали с душа, с която да вървим заедно напред. И ако се движим сред близки по настройка, мисъл и стемежи хора, има по-голяма възможност да се открием. При мен така стана, без да съм го искала или мислила, че може да се случи. Връзката ми е следствие от общуване с хора, които намирам за отлични събеседници и чудесни приятели, с които говорим на един език..., връзката ми не е преднамерено търсена и чакана. Но всеки има различен път. Аз не бих отишла на такъв събор. Въпрос на позиция и избор.

А за унинието - не беше отправено до Вас, а е във връзка с по-горни постове.

Пожелавам всекиму щастието да познае своята половинка в живота, който живеем тук и сега.

Линк към коментар
Share on other sites

:) Има си един личен жизнен радиус , в който никаква ама абсолютно никаква не само половинка, а милиардинка не бива да бъде допууускана. Партньорът е само видима или невидима част от битието ни :1eye:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Теодора, изказах своето мнение и съжалявам, че то Ви е наранило. Отново повтарям, че всеки решава как и къде да търси и дали изобщо да търси. Често страдаме от това, че не ни е даден шанс за запознанство, че не сме се срещнали с душа, с която да вървим заедно напред. И ако се движим сред близки по настройка, мисъл и стемежи хора, има по-голяма възможност да се открием. При мен така стана, без да съм го искала или мислила, че може да се случи. Връзката ми е следствие от общуване с хора, които намирам за отлични събеседници и чудесни приятели, с които говорим на един език..., връзката ми не е преднамерено търсена и чакана. Но всеки има различен път. Аз не бих отишла на такъв събор. Въпрос на позиция и избор.

А за унинието - не беше отправено до Вас, а е във връзка с по-горни постове.

Пожелавам всекиму щастието да познае своята половинка в живота, който живеем тук и сега.

И все пак прочетете отново, на хладно, какво сте написали и го съпоставете с представата която имате за себе си като търсеща, знаеща и чувствитлна личност. Какво конструктвно, какво позитивно намирате в в посланието си, каква нова идея, кого зарадвахте с него, какво доказахте? Ами че такива гротескни сцени, които описахте в постинга си, ги виждам всеки ден, на улицата, на работното място, в магазина, в ресторанта - жалко, нали?

Интересно ми е също така да узная от името на кого още говорите, като употребявате "ние" вместо "аз"?

Може би греша, но смятам че бихме могли по-добре да използуваме тези форуми, за да общуваме, да разменяме опит, мнения, идеи и информация, без да съдим и критикуваме, да се повдигаме взаимно. Мисля, че всички търсещи хора имат нужда от това в грубия материален свят, в който живеем.

Но не, идва нов човек във форума, я да му покажа кой е по-силен и кой най-много знае тука, и шлап!

(Жалко, между впрочем искам да отбележа първото ми впечатление за вас, намирам ви истински талант за тълкуване на сънища, даже се канех да ви пиша в съответната тема).

Линк към коментар
Share on other sites

:) Има си един  личен жизнен радиус , в който никаква ама абсолютно никаква  не само половинка, а милиардинка не бива да бъде допууускана. Партньорът е само видима или невидима  част от битието ни :1eye:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост  :feel happy:

Прочетох с голям интерес от край до край темата, в която намерих много отговори и обяснения на въпроси и съмнения, които имах относно моя личен жизнен път. Всъщност на тема "с партньор или без..." единствено тук в този форум намерих толкова много коментари и споделен опит, които ми бяха от изключителна помощ. Много ми се искаше да споделя и мои преживявания и намерени отговори, но след сблъскването на входа с Милкана засега ще се въздържа.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако тези сбирки, за които споменава Теодора, не са само за запознанства с цел брак и за хора с тесен и определен вид духовни търсения, смятам, че са добро нещо. Не бих ходила там като на сгледа /може пък да си имам някого/, а да се запозная и да общувам с духовно търсещи и развиващи се хора. Човек пак може да си сбърка, но е по-малко вероятно. А иначе права е Милкана - всичко е в Божиите ръце. Освен това подозирам, че й е писнало да я запознават разни доброжелатели, затова реагира така на идеята. В подобна ситуация е по-добре да се опитаме да разберем човека отсреща, а не да приемаме всичко лично. Аз самата съм изпадала в положение да прозвуча грубо, подигравателно, непочтително и натоварващо, но какво да се прави - човек със своите слабости съм, не винаги мога да се изкажа добре, не винаги ме разбират правилно, не винаги мога да помагам, понякога и аз греша /какво понякога - доста често/. Това е част от общуването, от ученето. Казвам отново - според мене свят, в който всичко е приятно, правилно, красиво, полезно и т.н. е илюзорен, поне го няма тук на Земята! Нека се приемем едни други със слабостите, да си ги простим, да се обичаме въпреки всичко! Истинската Любов и Мъдрост не се накърняват от дребни неща. Желая на всички всеприемаща и всеопрощаваща Любов, Радост да не помръква в сърцата ни, Светлина да струи от душите ни, Мирът да е в нас и между нас!

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:) Здравей , Теодора! Важното е , че сме заедно!

Имаш ли импулс да споделяш , споделяй!

Правилото май е , че кой каквото и да коментира е винаги добронамерено и никога лично - за това си има ЛС !

Що гърчиш сега нежната Милканина душа - дали не я караш да чувства неудържима вина :D:lol:

:) Давай когато решиш , моля те с твоите намерени отговори , че тук сме светли търсачи на добрите варианти. Ти как си с ЛЖРадиуса , с половинките и милярдинките :dancing yes: Благодаря предварително!

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Има си един личен жизнен радиус , в който никаква ама абсолютно никаква не само половинка, а милиардинка не бива да бъде допууускана. Партньорът е само видима или невидима част от битието ни
Аз пък пожелавам на всички търсещи Любов и отвън да намерят половинката която заслужено ще направят част от същия този радиус! Нека и нека и дано! А другите да се замислят дали търсят или що и половинки ли или що?!
Линк към коментар
Share on other sites

:v: Нека и нека и дано и дай Боже всеки да срещне своята половинка :feel happy: пък който реши той своя ЛЖР с нея ще сподели :)

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Казвам отново - според мене свят, в който всичко е приятно, правилно, красиво, полезно и т.н. е илюзорен, поне го няма тук на Земята!

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Такава фаталистка позиция предварително анулира всякакъв стремеж и опит към усъвършенствуване - на себе си и на света. А иначе като дефиниция на еин бъдещ реален свят много е добре. Мечтайте, фантазирайте, стремете се, кройте планове, намирайте решения - тия умения Господ ги е дал само на човека, понеже го е направил по свое подобие.

Когато намериш това щастие и сила вътре в себе си - когато си самодостатъчна и  центърът ти е силен - тогава ще станеш силен магнит, който ще привлича хората -... ... Едва когато си в допир с този вътрешен източник, тогава хората около теб ще те търсят и ще им е приятно в компанията ти! усилията...!  :1eye:

...силен магнит за енергийни вампири, или за такива хора, които още не могат да "отпушат" източника в себе си и търсят да си зареждат батерии...и тогава бягам бързо да се усамотявам и регенерирам :)

:) Здравей , Теодора! Важното е , че сме заедно!

Имаш ли импулс да споделяш , споделяй!

Правилото май е , че кой  каквото  и да коментира е винаги добронамерено и  никога лично - за това си има ЛС !

Що гърчиш сега нежната Милканина душа - дали не я караш да чувства неудържима вина :D  :lol:

:) Давай когато решиш , моля те с твоите намерени отговори , че тук сме светли търсачи на добрите варианти. Ти как си с ЛЖРадиуса , с половинките и милярдинките  :dancing yes: Благодаря предварително!

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост  :feel happy:

Именно, изказах се с най-добри намерения.

Шалом, селям, намасте и мир по света :) Ами от това което прочетох дотук, и вие сте намерили отговора - правило и задължение няма, всичко е въпрос на индивидуално вътрешно равновесие и настройка. Този който си няма "половинка" или още не е готов за съвместен живот, или чисто и просто не му трябва и си е много добре и сам. Аз лично не обичам да бъда третирана като "половинка", защото се чувствувам съвсем цялостна единица. Половинка ми говори за нещо половинчато, незавършено. Виж, партньор в живота, спътник, така по може, но без да се настъпваме много по аурата, ако е възможно, моля :P

Линк към коментар
Share on other sites

...силен магнит за енергийни вампири, или за такива хора, които още не могат да "отпушат" източника в себе си и търсят да си зареждат батерии...и тогава бягам бързо да се усамотявам и регенерирам  :)

<{POST_SNAPBACK}>

Човек привлича това, което е в мислите му.

Ако в теб има старх от нещо, то ще ти се случи.

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм фаталистка, а реалистична оптимистка. Противоположната позиция за идеален свят на земята, в който всичко е О.К. е утопия, поне в настоящето и в обозримото за мене бъдеще, а всъщност те имат значение. Мечтите са хубаво нещо, но действителността е по-важна. Осъзнаването на реалността не изключва стремежа към промяната й, което от своя страна предполага предварителното създаване на картини за нейния нов облик, които някои биха нарекли именно мечти. Някои мечти са осъществими, други - не. Ако има идеален свят, съществуването му не може да бъде изцяло по моя или нечия друга човешка заслуга.

Убедена съм, че този идеален свят вече съществува - в духовен план. "Божието царство е близо". Врата към Божието царство има във всеки един от нас, но откриването й и влизането през нея е трудно. Човек може да намери това царство и пак да го изгуби.

От Господнята молитва:

Отче наш, Който си на небесата! Да се свети Твоето име; да дойде Твоето царство; да бъде Твоята воля, както на небето, тъй и на земята!

... защото Твое е царството, и силата, и славата вовеки!

От Добрата Молитва:

Ръководи ни във всичко, което мислим и вършим за Твоето Име, да е за успеха на Царството Ти на Земята.

...Като ни даваш всичките Твои благословения, приложи и Любовта Си да ни е вечен закон. Защото на Тебе принадлежи Царството, Силата и Славата завинаги.

:angel:

:feel happy: Недоразбрана мечтателка и търсачка на Божието царство, която се бори за идването му на земята :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

...силен магнит за енергийни вампири, или за такива хора, които още не могат да "отпушат" източника в себе си и търсят да си зареждат батерии...и тогава бягам бързо да се усамотявам и регенерирам  :)

Осъзнатият човек сам решава кога да сподели енергията си и кога не. Говоря за силен магнит и излъчвател от типа на напредналите души - ученици, адепти и прочие - ние поне можем да се стремим към тях - един ден и ние ще стигнем до тяхното положение. А тоа че човек трябва да е единица, а не половинка, е много точно казано - без настъпване по аурата - :), но съвместен труд и растеж към Висшите Светове! Амин

Много точно говори по темата Михаил Иванов - в truden.com книгата "Любов и Сексуалност" вече е публикувана. Скоро ще бъде публикувана и в spiralata.net , а може би и в този сайт - ако Иво реши :) ! Книгата е изключително дълбок и ясен поглед на междуполовите взаимоотношения от гледна точка на Езотеричната Наука!

Бъдете здрави, Обичам ви! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно ми стана:

Половинка ми говори за нещо половинчато, незавършено.
Точно де, незавършен може да се чувстваш докато не намериш другата част от себе си. На мен партньор ми звучи като нещо половинчато и абсолютно незавършено, че дори и ненужно. Като няма да стане съставна част от мен и да ме допълни, за що да ми е?! Е, като се чувстваш абсолютно завършен няма какво да обсъждаш подобни теми, а и Христос вече си намерил в себе си... Бог всекиму ще даде, ама Той си знае дните и годините...
Линк към коментар
Share on other sites

http://www.welcomehome.org/rainbow/music/a...ing_to_love.mp3

В тази песен на групата Sundogs ~ "Кучета от/на слънцето" се казва:

Уча се да обичам.

Търсих семейна връзка, казах на Бог че това искам

но разбрах, че искам да се науча да обичам

ако дойде семейна връзка ще е добре дошла

но иначе пак ще съм щастлив

Линк към коментар
Share on other sites

Човек привлича това, което е в мислите му.

Ако в теб има старх от нещо, то ще ти се случи.

Не изпитвам страх, научих се много добре да ги избягвам. Благодаря за милото пожелание все пак. :hypocrite: да добавя ли "подобно"? :D

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...