Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Цветовете


Recommended Posts

Съжелявам .но мисля ,че при регистрацията съм дала грешен е-мейл.Как мога да го коригирам?

Знам че не е тук мястото на този въпрос,но не знаех как и кого да информирам за грешката.

Благодаря.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest Кристиян

Внимателното изследване на цветовете и съотношението им към музикалните тонове от нотната стълбица следва да установи 7 основни цвята, и пет допълнителни, тъй както основните тонове са 7, а полутоневете са 5, сборът прави 12, и освен това, по този начин се постига октавата на Земята, преходът в другата октава, изисква изсвирването на горно ДО, а то, като цвят съвсем не е същото като долното ДО, от което започваме. Става въпрос за паралел между вибрациите на едни и същи енергии, но на ниво светлина и цвят, и на ниво звук, и в двата случаи вибрации на честоти, и дължини на вълни....така че, практиката с енергиите на цветовете (звука) довеждат до едни и същи резултати, но темата 12+ 1, както каза един много приятен събеседник в icq, може да се обособи в отделна тема, и там, в нея, да се опита намирането на еквивалентите и значенията на тези числа и този сбор, защото е твърде явно, че има нещо загадъчно, сакрално, и в същото време действащо като стимулираща колика на онзи измислен орган у човека, който си позволих да нарека "любопитка".... :):thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Добро здраве + добро настроение+добри постижения!

Благодаря ти! По друго време ще допродължа.

Сега само да вметна за спецификата на ЗЕЛЕНИЯ цвят, който единствено съществува самостоятелно , ЧИСТ е и не може да е допълнителен на никой друг от основните цветове - чисти и смесени.

Още нещо - точно той и само той - ЗЕЛЕНИЯТ лъч е допирателен спрямо всяка точка от земната повърхност за само един миг ( 55 секунди) - при изгрев и залез!!! когато Земята сменя поляризацията си.

Любов+Светлина+Мир+Радост

Линк към коментар
Share on other sites

Айде да поговорим за зеленoто - кой какво мисли, усеща и какви опитности има?

За какво ни помага и какво символизира?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Имам молба към който може да обясни една загадка за мен. Имам някаква почти физическа непоносимост към черното. Не съм слагала по себе си нищо в този цвят откакто на 10 ми позволиха сама да си избирам дрехите. Не мога точно да го определя, но сякаш този цвят поглъща цялата ми жизнена енергия и ме прави раздразнителна, агресивна. Дори окото ми дразни. Някой може ли да обясни това явление научно?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей! Опитвала ли си се да си го обясниш сама.Черното поглъща отвъншната среда.бялото отразява.Може да е спомен от предишни животи от разни траурни ритуали. :unsure:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, едно_момиче_!

Дали не си свръхсензитивна и дали при тебе каналите на енергиите не са по-отворени, отколкото при повечето хора /в посока приемане и отдаване/? Черното наистина поглъща "каквото му попадне". Този процес не е без твое участие /съзнателно или не/ и ти можеш да го направляваш, ако желаеш. Аз бях ужасно депресирана по времето, когато косата ми беше черна. А отношението ми към различните цветове се променя с времето, зависи от вътрешното ми душевно състояние. Надявам се други форумци да са ти по-полезни от мене, понеже не зная много, просто си задавам някои въпроси.

Латина

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм типична, почти чернокоса брюнетка и от малка ми беше втълпявано, че синият /св.синият/ не ми отива. Това май беше единственият цвят-табу. Преди няколко години св. синият цвят започна силно да ме привлича. Бях озадачена, защо погледът ми се спира на дрехи в този цвят. И въпреки неодобрението /на майка ми/ започнах да се обличам в синьо. След време разбрах защо ме е привлякъл. Между другото, Венерина щерка съм. Инстинктивно съм осъзнала, че ми липсва, че трябва да съм обгърната от него, че се чувствам добре. И продължава да ми харесва. И знаете ли - отива ми !Открих още едно основание за синия цвят, който ми действа магнетично. Заради името ми. Инстинктивно дрехите ми в син цвят са все блузи /нямам пола !/ - а се оказа, че е благотворно да нося този цвят близо до главата си.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Айде да поговорим за зеленoто - кой какво мисли, усеща и какви опитности има?

За какво ни помага и какво символизира?

зеленото помага за решаване на материални въпроси, умиротворяване и почивка.

допълнителен ефект - регулиране на електричните и магнетичните енергии, което може да е ценно, когато някой се опитва да атакува енергийно.

но излишъка може да приведе към по-материалистични прояви.

общо взето трябва да се работи за това всички чветова от дъгата да присъстват в аурата, излишъка ини недоимъка на някакъв цвят може да доведе до дисбаланс или болест.

един подходящ способ е работата с Цветните лъчи, но със тях трябва да се работи всеки ден.

и е хубаво да се прави обливането само със чисти и ясни оттенъци на цветовете(така както са в разложената от призма светлина) (е ако няма призма и компакт диск става:)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

защо всички казват или се смята че червеното е стресов цвят. наистина в природата червеният цвят е естествената "аларма" на всичко......... но въпреки това червеното е много хубав цвят.мечтая за дом само с червени мебели и червени стени .. според вас това травмиращо ли ще е ? B)

Линк към коментар
Share on other sites

Айде да поговорим за зеленoто - кой какво мисли, усеща и какви опитности има?

За какво ни помага и какво символизира?

винаги свързвам зеленото с трева , търво (с разлистена корона ) и много птички и мир... зеленото за мен е цвета на природата .

и незнам защо , но все си мисля (нали знаете твърденята че хората виждат картини от живота си като умрат) :angel: .. по същата логига аз си мисля за две вероятни картини който ще видя - едната поляната с райграс на село и едно разлистило се дърво с огромна зелена корона което виждам през прозореца от чина си по бо биология :rolleyes: (и двете са свързани със зеления цвят.

Линк към коментар
Share on other sites

За червения цвят и Лилия_пз,

червеното изобщо не е лош цвят и щом много ти харесва, обграждай се с него -това значи, че ти имаш нужда от енергията на този цвят, той ти хармонира и допълва. Това е темпераментен, Марсов цвят, цвят-движение и много погрешно напр. е избран със значение СПРИ при светофарите. Но ако домът ти бъде преобладаващо червен и ти си подложена непрекъснато и отвсякъде под атаката на този цвят, това може да доведе до пренасищане с него в самата теб и да те извежда от равновесие, да речем. При това ти едва ли ще живееш сама в този дом, така че не е много разумно да подлагаш и другите на "червена агресия" :). А и май не е твърде естетично всичко да е в червено. Важна е хармонията в цветовете, подбора им и съчетаването. Но ако действително искаш, направи си твоята стая в червено и пробвай как ще се чувстваш ти в момента, и след 3 месеца, наблюдявяй и гостите. И тогва ще имаш своя отговор на своя въпрос. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Знаете ли, че има хора у които различните музикални тонове визуализират цветове... Нали всичко е вибрация... И честоти...

Примерен вариант :

до - червен

си - виолетов

ла - син

сол - светлосин

фа - зелен

ми - жълт

ре - оранж

:thumbsup2::thumb down::thumbsup1:

А на тебе случвало ли ти се е :smarty:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Благост,

И в тази стара тема....да, вярно е, че всеки тон си има съответен цвят, но тоновете в една октава са 12, толкова са и цветовете, като "До" според моя скромен опит не отговаря изцяло на червения цвят.- До диез, по-скоро той е интензивно червен, отстои на цял тон от "си", намиращ се в по-долната октава. От "Си" до "До" има половин тон, така че е невъзможно си да е виолетово, а до-червено. До е пурпурно, до е тонът на влизане в новата октава, "проучване" на новата "територия".- Моите наблюдения са такива. Освен това, тоновете от музикалната стълбица, имат различен цвят при мъжете и жените, среща се явлението "инверсия"- например инвертния цвят на червеното е зелено, на жълтото-виолетово, на оранжевото-синьо и т.н....

Често пъти,при жени там, където трябва да е до- или пурпурно (според мен), установявам златисто-жълтеникав, или по-скоро златист цвят, което според мен се дължи на това, че жената е свързана със земята много по-здраво от мъжа, тази връзка се осъществява чрез менструалния цикъл, при жени в репродуктивна възраст.

При мъжете често забелязвам червения цвят в областта на слънчевия сплит, защото втората и третата чакра при мъжете често изпълнява почти една и съща функция, или, функциите се припокриват....

Цветовете имат значение още и при мажорните и при минорните гами...

При мажорните гами, имаме полутон между 3 и 4-та степен, и между 7 и 8, а при минорните между 2 и 3, 6 и 7-степен...

Ако приемем, че мажорната гама е пътя за издигане, а минорната-пътя за слизане, установяваме едно отношение, от което следва, че интервал кварта, е мъжки по характер, а интервал квинта- женски по своята същност, като тук споменавам за интервалите в техния чист вид, без увеличаване или намаляване на някоя от степените, които ги образуват....

Ако сте чели, или чували, има такова нещо в музиката- квартов и квинтов кръг на интервалите, въвежда се в музикалната теория по времето на Бах, вероятно дори от самия него...

Това, което аз установих е, че не става въпрос за кръг, а за спирала, и ако направим два спираловидни модела- квартов и квинтов, ще получим едно изумително нещо- структура, идентична с тази, на ДНК....просто го съобщавам като интересно съвпадение....или може би думичката съвпадение не е уместна...

:):):)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

:v: Кристиан 1, както винаги, безкрайно много ти благодаря! Възхищавам ти се! Това е положението ! :v:

Имаш ли някакви наблюдения по отношение на цветовете и въздействието им върху органите ? :smarty:

Аз работя със Завета на Цветните Лъчи на Светлината , но с добродетелите :) и нямам наблюдения за връзката цветовете и органите , само съм си отбелязала, че :

зеленото въздействало на коремните органи,

жълтото - на далака , панкреаса и черния дроб

розовото - сърдечната област и периферната нервна система

оранжево - червеното - на пикочно - половата система и кожата.

За другите органи и системи нямам записки. Предварително ти благодаря!

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз имам едно питане.На мен любиия ми цвят ми е синият.В негово присаствие се чувствам страхотно,а когато го няма-страдамИ въпроса ми е:Защо се получава така?

Спрямо зеленото имам някаква странна непоносимост.

А когато не съм във форма се покривам цялата от горе до долу в черно,като във було :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Моза,

Това, към кои цветове изпитваме предпочитание и при кои усещаме дискомфорт, е проява на регулаторна функция на психиката ни, най-често несъзнавана и точно затова - истинска.

Като цяло, установено е че цветовете влияят по един и същи начин на всеки отделен човек, независимо какъв е той. Когато даден цвят ни харесва, това означава, че се нуждаем от ефекта му - имаме "недостиг" на качествата, с не "харесваме" някакъв които е свързан цвета. Обратно - когато цвят, чувстване "излишък" от него - от качествата, с които е свързан той. Иначе всички цветове са добри, предпочитанията са въпрос на баланс в определен момент :)

Конкретно:

Синият цвят се свързва с успокоение (медитация), полет на въопбражението...

Зеленият се свързва с богатството, материалният живот, растежа. Притежава вътрешна динамика и външна пасивност.

Та изглежда, че в момента организма ти усеща нужда от преход на фокуса от плоскостта на ежедневните грижи и занимания към областта на спокойствието и възвишените мисли и стремежи.

Това само като първо приближение. По-конкретно за значението на цветовете е добре да прочетеш от специализирана по темата книга. Всеки цвят съдържа цяла вселена в себе си :king:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Благост,

Работя с цветовете, но е дълго за обясняване. Прилагат се навсякъде, в зависимост от целта, която искаме да постигнем. Никога не се използва само един цвят, и по правило се започва с бял, и се завърлшва с бял....

Има цветове, които действат на клетъчно и субклетъчно ниво, има цветове, които действат най-добре на органно и системно ниво, има и такива, които се използват презимно за цялостно насищане. Има "спешни" цветове, например за лечение на болка и болезнение състояния, такъв цвят е индиговия, който лично аз съчетавам със "златен" или "сребърен" "прах"....

Трябва да кажа това, че цветовете, които органите излъчват, както казваш далак-жълто, панкреас-жълто и така нататък, не означава че тези органи се повлияват добре от този цвят. Органите поглъщат нужната светлина и цветонете от нея, а "излишното" го излъчват като цвят , в който "светят"...

Така например, твърде погрешно се прави интерпретация на чакрите и цветовете, и връзката им с органиоте на тялото...

Балансираната и хармонична чакра "свети" в бяло- всяка чакра съдържа всички цветове. Ако от някоя чакра се излъчва добре доловим цвят, или цветове, или други структури с цвят и форма, то това означава винаги едно и също- проблем.....

Само на нивото на аурата, чакрите имат особена структура, която наистина е цветна, но тя е динамична, т.е. отразява моментното емоционално състояние, статичните вихрови потоци (или листенца на лотоса), както и центъра на самата чакра, на всички нива трябва да е блестящо бял....това говори за баланс, хармония, и правилно усвояване на цветовете....

Има случаи, когато след възстнановяване от определена болест, например след остър панкреатит, чакрата дълго време остава ригидна, тъмна, буквално като напръскана с асфалт звезда...а черните участъци са онези поразени участъци на некроза- специално говоря за прекаран остър панкреатит....

Съседните органи на панкреаса- далак, черен дроб, жлъчен мехур, най-често се опитват да отнемеат енергията на "самосмилането" от панкреаса, и да я излъчат през себе си, затова в много случаи имаме прояви и на жълтеница (говоря специално за случая остър панкреатит)....

От гл- точка на медицината, повечет о болести на черния дроб, жлъчния мехур, и жл. пътища, се съпровожда с различни форми на иктер-жълтеница, което само потвърждава това, че органът излъчва ненужният цвят, този, който му е в повече и му причинява проблеми...

Освен това, често се налага да се подават двойка цветовена един и същи орган....или чакра, а много е важно и това, да се познават рефлексните дъги, защото често заболелият орган не трябва да се "осветява" с какъвто и да е цвят, а да му се въздайства по рефлексен път, чрез работа върху далечни зони на тялото- например стъпала, длани и пръсти, уши....

За "Завета на цватните лъчи" мога да кажа, че вибрационната енергия на събраните откъси от писанието нямат аналог в материята, т.е. Божествената Светлина действа разрушаващо върху материята, тъй като материята не принадлежи към Божествената Природа...т.е. стиховете там, нямат отношение към болестите на тялото. Заветът на цветните лъчи е подходящ за това, да се постигне хармонично умъртвяване на плътта, като добавка към това, което се излъчва от Христос към ученика. Процесът е известен като ендура, и завършва с Пасха и Тайна Вечеря, след което следва разпятие на кръста на материята, и смърт на материалното диалектическо тяло. Възкресението е процес, в който вече животът на Новороденият е вечен, независимо дали все още е човек от плът и кръв, което е разгледано от ап. Павел, в някои негови послания. Едва тогава Божественото излъчване на Гносиса е напълно съвместимо с новото тяло на човека....

Линк към коментар
Share on other sites

Еми,Васко-много ти благодаря :) .И като се замисля,може би наистина си прав :sleeping:

Линк към коментар
Share on other sites

Тогава и аз да ти се покажа прав...

Трябва да поработиш за хармоничен баланс, между материята и нематериалното. В твоя случай - изчисти се от натрупания негативизъм към хората. Уважавай всички, а не само достойните според очите ти - не някои, а всички хора са Вселени.

Намери и правилните приложения на рационалност и абстракност по отношение на мисълта.

Склонността пък към черното в моментите на изтощение са бовече от естествени - щото си посмукваш от околността. Малко подсъзнателна егоистичност, но вероятно наложителна...

Така мисля аз, а процента да греша е много голям от цветовете изхождам, но не ги приемам като съществено стабилен показател...

Линк към коментар
Share on other sites

.... :hypocrite:

Не знам защо , обаче на мене ми е много пролетно настроенето . Цветове, багри, краски, цяла палитра от цветове е в Душата ми . Нищо, че навън е Зима. По огледалния начин в мене е Пролет ...Лято.

Цветовеее.... цветовееее... , а бе, Пролет ви казвам . :sorcerer::sorcerer::sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

...  За "Завета на цватните лъчи" мога да кажа, че вибрационната енергия на събраните откъси от писанието нямат аналог в материята, т.е. Божествената Светлина действа разрушаващо върху материята, тъй като материята не принадлежи към Божествената Природа...т.е. стиховете там, нямат отношение към болестите на тялото.  Заветът на цветните лъчи е подходящ за това, да се постигне хармонично умъртвяване на плътта, като добавка към това, което се излъчва от Христос към ученика. ....

Кристиян, ще си позволя да не се съглася с твоето твърдение за "Завета на цветните лъчи на светлината".

Специално оранжевата краска има много силна връзка с физиологичното здраве. Това е дадено директно от Беинса Дуно, освен това е проверявано многократно практически.

По-общо, смятам, че съществува позитивна връзка м/у вибрациите в духовен пллан и тези на физичски план. Духът поддържа тялото ни живо и го обновява всеки ден.

Линк към коментар
Share on other sites

Зеленото също се отнася до материалния свят, но като цяло не съм съгласен с Кристиян за Завета.

Той действа мощно и директно на енергийното (етерното) тяло и оттам промяната и влиянието слизат на тримерен план.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...