Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Астрология на професионалното ориентиране


fony

Recommended Posts

Тук се проследява оста 1-6-10 дом.Имаш Асц. в телец, а Венера е в близнаци във 2 дом.Това ти дава едно любопитство към живота, емоциите са предимно на духовно ниво.Професията ти може да е свързана с повече жени, но е добре да е по вкуса ти.Тригонът към Плутон ти дава интуиция.Върхът на 6 дом е в дева, но той съдържа в себе си интерсептирани везни с Плутон в тях.Тази му позиция те кара да проявяваш едно по-задълбочено мислене и да търсиш онова, което е "зад завесата".Позицията на Луната ти дава голяма доза грижовност и съчувствие, интуитивност и усет към изкуството, неспокойствие, колебливост.Квадратът и към Плутон в 6 те кара да търсиш уединение, възможно е да има и чувство на отхвърленост, породено от детството.Но емоциите при теб са твърде наситени.Секстилът на Плутон към Нептун затвърждава този творчески потенциал.Слънцето и Меркурий обаче са в 12 дом.Това по принцип е домът на ограниченията, но и на актьорите, още повече, че си добър аналитик, имаш способността да разбираш проблемите на другите и проявяваш интерес към окултизма.От казаното дотук, може да се заключи, че едната ти възможност е в сферата на изкуството.НО, върхът на 10 дом попада в консервативния и благоразумен козирог.При това Сатурн е в дева.Той ти придава практичност, усърдие, методичност - качества, неподходящи за един творец.Позицията му в 5 дом, както и тригонът към Луната затвърждават това.

Затова професиите, които според мен ти подхождат са психологията, философията, социалните дейности, маркетингът, и до някъде учителството.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 155
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Тук се проследява оста 1-6-10 дом.Имаш Асц. в телец, а Венера е в близнаци във 2 дом.Това ти дава едно любопитство към живота, емоциите са предимно на духовно ниво.Професията ти може да е свързана с повече жени, но е добре да е по вкуса ти.Тригонът към Плутон ти дава интуиция.Върхът на 6 дом е в дева, но той съдържа в себе си интерсептирани везни с Плутон в тях.Тази му позиция те кара да проявяваш едно по-задълбочено мислене и да търсиш онова, което е "зад завесата".Позицията на Луната ти дава голяма доза грижовност и съчувствие, интуитивност и усет към изкуството, неспокойствие, колебливост.Квадратът и към Плутон в 6 те кара да търсиш уединение, възможно е да има и чувство на отхвърленост, породено от детството.Но емоциите при теб са твърде наситени.Секстилът на Плутон към Нептун затвърждава този творчески потенциал.Слънцето и Меркурий обаче са в 12 дом.Това по принцип е домът на ограниченията, но и на актьорите, още повече, че си добър аналитик, имаш способността да разбираш проблемите на другите и проявяваш интерес към окултизма.От казаното дотук, може да се заключи, че едната ти възможност е в сферата на изкуството.НО, върхът на 10 дом попада в консервативния и благоразумен козирог.При това Сатурн е в дева.Той ти придава практичност, усърдие, методичност - качества, неподходящи за един творец.Позицията му в 5 дом, както и тригонът към Луната затвърждават това.

Затова професиите, които според мен ти подхождат са психологията, философията, социалните дейности, маркетингът, и до някъде учителството.

Оля, много ти благодаря!

Има го всичко това, което казваш! ;) Ами аз май повече умувам отколкото действам :lol:

Преди време рисувах, но музата от около 10 години я няма.

Линк към коментар
Share on other sites

Ето още една възможност, щом рисуваш - модата, дизайнерството.Да, действието и постоянството не са най-силните ти черти, но се опитай да ги култивираш, за да не пропиляваш даденостите си. :thumbsup:

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

Ето още една възможност, щом рисуваш - модата, дизайнерството.Да, действието и постоянството не са най-силните ти черти, но се опитай да ги култивираш, за да не пропиляваш даденостите си. :thumbsup:

Оля, много ти благодаря за отговорите , много ми помагат! :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Вече няколко млади хора полунашега (от моя страна) и полунасериозно (от тяхна) ме молят да видя каква професионална реализация им се очертава в рождената карта. Доста правих справки в български и американски сайтове, но ще бъда благодарна на всеки, който сподели своя личен опит - и като наблюдател на професионалната реализация на хора, чийто хороскопи познавате, и с примери от вашия личен живот.

Кое, според вас е най-важното съчетание от елементи, което може да ни даде ключ към тълкуването?

Интересно ще е да си направим нещо като учебна игра.

Ето начало:

жена родена на 30.05.1959 - 12:00 - Димитровград

Какво бихте казали за нейната професионална реализация?

Линк към коментар
Share on other sites

Моля, ако може да дадете на невежите и някакъв сайт, в който да си проверят хороскопа безплатно. Вероятно няма да насмогнете да отговорите на всички желаещи.

Аз съм много любопитна за жена, родена в 3.15 часа на 08.08.1970 година в гр. Шумен.

С какво бива да се занимава и с какво не бива да се занимава?

Редактирано от kuki
Линк към коментар
Share on other sites

Вече няколко млади хора полунашега (от моя страна) и полунасериозно (от тяхна) ме молят да видя каква професионална реализация им се очертава в рождената карта. Доста правих справки в български и американски сайтове, но ще бъда благодарна на всеки, който сподели своя личен опит - и като наблюдател на професионалната реализация на хора, чийто хороскопи познавате, и с примери от вашия личен живот.

Кое, според вас е най-важното съчетание от елементи, което може да ни даде ключ към тълкуването?

Интересно ще е да си направим нещо като учебна игра.

Ето начало:

жена родена на 30.05.1959 - 12:00 - Димитровград

Какво бихте казали за нейната професионална реализация?

Това е жена с усет към красивото, изящното. В същото време е една хармонична личност при това доста комуникативна и духовно извисена. Водолей на върха на 6 дом, тригонът на Венера и Луната сочат, че тя би се изявила прекрасно в областта на модата и изкуствата въобще. От друга страна обаче, Луната е в риби (най-състрадателният знак, раждащ добри лекари), а уран е в 12 дом - психикично здраве. Меркурий почти е кацнал на МС, при това е на трон. Така че според мен, това би трябвало да е психолог, при това е доста добър.

Куки, часът 3,15 ли е или 15,15? В случай, че е както си го написала -3,15, нужна е динамична професия и в никакъв случай застояване и еднообразие. При това трябва да е професия, от която се печели добре. Този Марс във втори дом, както и позицията на Слънцето дават добра основа за занимания с техника, финанси, икономика въобще. А че си любопитна, е повече от ясно:P - Меркурий е на трон по знак и дом . Така че наистина от теб би могъл да излезе добър търговец.

Линк към коментар
Share on other sites

Привет!

Нямам претенции за добри познания в астрологията, но ще напиша моят коментар за тази дата -30.06.1959г

Тази личност вероятно се е реализирала и постигнала стабилност след 30год. възраст. Притежава бърза и точна мисъл, силно независима. Оригиналност на идеи, изобретателност, непрекъснат стремеж към усъвършенстване, общуване, комуникации. Изявява се като личност, силно изявена самостоятелност и находчивост. Обича много да говори, винаги в добро и хармонично състояние. Много добри финансови способности, умее да работи с парите на другите, да ги управлява. Да се пази да не отива в крайности. Подходящи зони за изява в държавни институции. Обича да демонстрира знанията си, успешно работи в екип. В бизнес, любов и всичко свързано с децата да очаква внезапни и неочаквани събития. Спокойно може да заема отговорен пост. Издигане, преуспяване в служебен план. Силна интуитивност и проницателност.

Това е от мен. Преглеждайки някои от темите в този сайт ми прави впечатление, че всеки дава своето тълкование било за сън или хороскоп, но липсва обратната връзка. Кое точно тълкование е вярно за човек, споделил своя сън или своите рожденни данни. Как ние останалите да добием вярна представа кое е вярно в съответното тълкование, което можем да приложим утре при тълкуването на нашите сънища или хороскопи. Извинявам се, но мисля, че е редно човека направил своето запитване към аудиторията, после да сподели кой анализ е бил най-близо да истината, или най-малко кое точно го е накарало да осъзнае следствието от даден сън или хороскоп.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще отговоря с удоволствие. Наистина продавам много добре, но - има един страх, който ме спъва да се втурна в по-необработени области, с непознати хора. Преди време един човек ме изплаши, затова, може би.

Като един типичен лъв не обичам да търся някого и да му предлагам нещо, предпочитам хората да идват при мене и да им помогна с каквото мога. Имам добри идеи и възможности различни край мене, но ми е трудно да си пробивам път сама. През последните години продажбите са моя професия, но не ми се налага да търся клиентите аз, те идват при мене. В миналото ми се е налагало да правя активни продажби с непознати хора, в непозната среда и го правех много успешно - веднъж хванах колегите си тайно да подслушват какво говоря, защото продавах много повече от тях. Това обаче ми коства много психична енергия и го правя в краен случай. Ако преодолея страха си от хората, тогава зная, че много бързо и значително ще подобря финансовото си състояние. Това е урок, който трябва да премина, да се променя, иначе пари към мене няма да потекат толкова, колкото са ми нужни.

Наистина се чувствам зле на едно и също място, особено да работя на бюро - преди години за около месец направо се разболях от седяне. След това си смених работата, по цял ден бях на крак и въпреки умората вечерта се чувствах отлично.

Квартири, места, работа, колеги, приятели мога да сменям често и без особени сътресения - напротив, обикновено това ми доставя удоволствие. Обичам приключенията, новите неща.

Писанието ми е объркано, но нямам повече време.

Благодаря от сърце за насърчението! Помогнахте ми да се ориентирам къде да насоча енергията си и да се подсетя, че човек не трябва да бяга и да се поддава на слабостите си, а да ги преодолява.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви много, приятели! Ще дам обратната информация за човека, но ми се иска още малко да дам възможност да сев ключат и други хора.

Оля, силно впечатление ми направи, че ти обясняваш какво точно те води до твоите заключения.

Правилно ли съм разбрала, че професионалната реализация се преценя по:

- върха на 6 дом? А има ли значение кои планети са в този дом?

- Как според вас е най-добре да се интерпретира МЦ във връзка с професионалната реализация? Как да свържем знака, в който се намира с планетите в 10 дом?

За мен този Меркурий на трон на МЦ беше определящ, като се вземе предвид и слънчевия знак. Но как може да се интерпретират квадратите на Плутон със Слънцето и Меркурий? На всичко отгоре Плутон в дома на Кармата? Това какво отношение би имало към затрудненията в професионалната реализация според вас?

А има ли някакво определено отношение към темата оста ИЦ-МЦ и знаците, в които се намират те? Имам предвид - пътят на израстването от подсъзнание към свръхсъзнание може ли по някакъв начин да влияе на професионалния път? А осъзнаването му може ли да влияе благотворно на изборите, които прави човекът в този път?

Ох, извинете ме за лавината от въпроси - имам целите Алпи във въпроси, но ще спра дотук...

Благодаря и на Мирослава! Ще съм ти задължена ко обясниш кое точно те води към твоето тълкуване. Все пак то е учебно в този форум.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Ще се опитам да обясня, но някакси имам свои наблюдения върху човешката психика, по свой начин правя съответния анализ, като естествено на първо място слагам звездната карта на даден човек. Тук имаме Слънце съвпад с Меркурий - при този съвпад имаме "изгорял" Меркурий, т. е този човек няма да може да изрази всички качества на тази планета. Способността за общуване ще зависи и от др. качества, които той притежава. При такъв съвпад мисля, че този човек е много властен и не търпи противоречие. Това се потвърждава и от квадратурата на Слънце и Меркурий с Плутон. Управлението, перфекционизма /Плутон в Дева/ са силата на тази личност. Но трябва да се научи да отстъпва и зачита мнението на другите. Тази квадратура дава и способността за голяма манипулативност, макар, че когато дадена ситуация налага, може да бъде много дипломатична, с цел постигане на крайния резултат. Но често използва и насочва енергията си в грешна посока. Не обича заседналия начин на живот и рутината/ това идва от природата на Близнака и Девата/. Твърде често е саркастична към другите и нервно ентусиазирана. Авантюристична личност, да внимава при вземането на решения, касаещи закон и право, както и при боравенето и подписването на документи/ Меркурий опозиция с Юпитер/. Плутон в 12 дом дава, че този човек е вероятно да допусне големи грешки, да страда от много и тайни врагове.

Това е от мен, отново повтарям, че нямам кой знае какви познания в тази област, по-скоро съвкупност от много и различна информация, която може би ми е полезна в даден момент и известна доза интуитивност. Все пак ще ми е от полза да разбера доколко съм била права или не в дадения анализ.

Линк към коментар
Share on other sites

59.gifМного интересен анализ, Мирослава! Това за "изгорелия Меркурий" ме накара доста да помисля - аз не бях го видяла по този начин досега. Обаче тълкуването се доближава много до реалните качества и проявите им в този човек. Същото мога да кажа със сигурност и за коментара на квадратурата с Плутон! Моля, продължавай анализа по същия начин - за мен е много ценно да чуя как другите виждат картата. Мисля, че за начинаещи астролози е хубаво да имаме точно такъв анализ.
Линк към коментар
Share on other sites

Ще се радвам и аз да учавствам в този проект :).Обратната връзка мисля ,че наистина е много важна за уточняване на нещата да се опознаят в тяхната същност.Ето и датата 04.11.1978 Пловдив.Успех на всички ,които искат да се развиват в тази област и да опознаят тайнствените закономерности.

Линк към коментар
Share on other sites

Донче, 1-ви, 6ти и 10-ти дом дават информация каква би била подходящата професия за индивида. Разбира се, взимат се предвид и находящите се в тях планети, мястото, където се намират господарите на съответните домове и съвсем не на последно място Слънцето и Луната. Именно тази рибешка Луна ме насочи към медицината, но може би ти имаш предвид как би се реализирала тази жена професионално, какво ще е израстването й? Меркурий е изгорял да, но съединението става в близнаци. Значи от една страна имаме амбиция за професионално израстване, нерядко налагане на мнението със силата на волята, но именно на нея е подчинен и умът, а това дава големи интелектуални способности и възможност за духовно развитие. Този Уран в 12 дом е индикатор за интерес към окултизма и астрологията:thumbsup:, новаторско мислене. Затова каквато и да е професията на тази жена трябва да използва новъведенията в своята работа.

ris_78, пропуснала си часа.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

Ти си роден лидер - амбициозна, решена да успее, изискваща уважение, отличен организатор. Позицията на Сатурн ме навежда на мисълта за евентуални проблеми с единия родител, вероятно бащата, но това е друга тема. Проницателна и интуитивна си, Венера ти помага да упражняваш власт над другите, да ги убеждаваш. Волева, оптимист, екстроверт, ентусиаст, с бързи и точни възприятия, усет към бизнеса и парите, за теб също е нужна професия, свързана с движение. Опитай се да говориш малко по-бавно, да пообмисляш нещата - импулсивна си, иначе бих ти препоръчала работа в тайна организация (МВР,МО). Подходящи за теб биха били професии като брокер, застрахователен агент, юрист. И още нещо, което няма общо с темата, но ми направи впечатление - имаш или ще имаш преуспял баща или съпруг. Постиженията обаче ще са резултат от собствените ти усилия.

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_146: Да в общи линии всичко е вярно.Амбициозна,но много малко неща могат да ме накарат са се активизирам.Трудно се отказвам ако нещо си заслужава.Ако ми се даде възможност,наистина доста сполучливи попадения имам с организирането и с доста отворени към идей разбирания за нещата.Не се ограничавам ,че нещо се прави по точно определен начин.Да изискваща съм уважение,но до толкова,че съм човек със своето достойнство и чувства.По същия начин се държа и към околните,без значение кой стои срещу ми и какъв е.Да проблема с родителя съществува.:)Проницателна и интуитивна съм,понякога напърно неоснователно ,когато гледам някого направо знам неща ,които се потвърждават в последствие.Обикновено се опитвам логически да обоснова нещата и тогава настава тотално объркване.Волева-няма нещо, което да да ме спре ако реша ,че нещо трябва да се направи и съм убедена в това.Да понякога усещам тази сила да убеждавам другите в нещо,но умишлено подтискам всичко това.Понякога думите се превръщат в такава сила ,която трудно се контролира и понякога съвсем поменят смисъла си,Мога да правя нещо в продължение на часове без да спирам,без да ми натежи дори да е най-скучното,монотонно нещо,физически тежко или каквото и да е-воля.Оптимизма ми е неконтролируем хаха виждам винаги хубави неща.То и ентусиазма май е произтичащ от оптимизма.Да имам усет към бизнеса и парите,но това някак си при мен няма силата да ме задвижи,да ме накара да действам.Да работа свързана д вижение сигурно ще ми доставя огромно удоволствие и контакт с много, и различни хора,обичам хората.Това за МВР и МО ,ще се опитам да го пречупя по друг начин ,защото май нямам шанс да работя в такава организация.Наистина ако някой сподели нещо или ме предупреди да не го коментирам е почити невъзможно да излезе от устата ми.Понякога от това произтича и необходимоста от голям артистизъм,за да запазиш мълчание ,че знаеш нещо и когато виждаш как другите злоупотребяват с твоето незнание,за да те манипулират или дори несъзнателно.Но тайната за мен си е неприкосновена щом са ми я поверили.Никога не злоупотребявам с това, което зная.Понякога дори хората ги виждам как са безсилни да замълчат,а знаят ,че не трябва да казват това, което говорят.Разликата е много голяма наистина.Баща ми е бил директор 20г. на основно училище по доста бурни времена,когато сменяха доста директори на 4 год,ако се брои за преуспял.За мен е преуспял ,защото е запазил достойнството,справедливостта и самоуважението си чисто човесшки.Бившия ми съпруг не мога да кажа ,че е,а и вече е бивш :)Да това за собствените усилия също в голяма степен е доста вярно.Един от принципите ,с които се съобразявам доста,да не се възползвам от връзки,протекции,познанства,привилегии и т.н.Много точно и ако мога да обобщя ,да всички тези качества ги притежавам,макар да не съм полагала усилия да ги изграждам ,но имам много ясно мнение по въпросите, защо съм такава и защо постъпвам така.Това за бързото говорене и импулсивността също е много вярно.Особено когато съм превъзбудена не мога да съставя свързано изречение.Има още неща ,които могат да се кажат,но като се има в предвид ,че това е началото и се цели стегнатост на писанията ни е доста добре и много точно.Оля3 благодаря ,ако имаш въпроси за да уточниш нещо или нещо ти е интересно на твое разположение съм.
Линк към коментар
Share on other sites

Някой ще ми направи ли и на мен изчисления. 3.02.1989г. Обаче часът така или иначе не го разбрах със сигурност. Почти сигурно е, че съм роден между 4 и 6 сутринта.Поне така знам. Като е по - вероятно да е след 5. Майка ми не помни. Питал съм я не веднъж. <_<

---------------------------

П.п. : Задължително ли е да се ходи да се проверява за точния час или не е нужно часът, с който се изчислява да е абсолютно точен ? Може ли да се посочи някакъв часови пояс и пак изчисленията да са верни ?

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Оля! Благодаря! Точно от това имах нужд.

Ето обратна връзка:

- в моята карта:

1 дом - лъв, Уран. Марс - във Везни и в 3 дом.

6 дом - козирог, Меркурий - в дева, 2 дом

10 дом - овен, Сатурн в 5 дом (стрелец) - съвпад с Луната и тригон с Венера.

Слънце - 2 дом, дева, съвпад с Меркурий

професионална реализация - педагог с любов и успех, ясна още откак се помня, никога не съм имала други желания и представи за себе си. Професионалните ми качества и израстване определиха и духовното ми развитие - малко късно, но по-добре от никога.

Събирането на лъв-дева -козирог - овен - везни ли дава подходящите качества?

Винаги ме е учудвал този Уран в 1 дом в Лъв... Макар че се досещам какво дължа на него3d_146.gif

в картата на моята приятелка;

-1 дом - дева, Марс в рак - 11 дом

-6 дом - водолей, Меркурий в близнаци - на МЦ точно в съвпад със Слънцето

-10 дом - Близнаци, Слънце в Близнаци - квадратура с Плутон

- Луна - Риби, тригон с Венера

- много добра секретарка и много добре работи с пари, дисциплиниран човек, изисква също коректност и дисциплина, много добре общува, на нея може да разчита човек за всичко, което сам не може да свърши. В момента с проблем заради кризата.

Дева - Рак - Водолей - Близнаци - Риби - като че ли наистина заформят човек, който се грижи за другите, но и усет за ред, дисциплина, гъвкавост, може да дава съвети, но самият той не е склонен да лидерства...

един млад мъж:

- 1 дом Близнаци. Марс - Овен, 11 дом, тригон с Юпитер (може би означава, че професията силно ще зависи от личностните качества, което е точно така в действителност?)

- 6 дом - огромен, Везни, в него Сатурн - сложно аспектиран - с почти всички планети в различни аспекти, Юпитер в съвпад с Уран, също с аспекти, Меркурий в 10 дом също добре аспектиран

10 дом - Водолей, в него Меркурий

Слънце в Риби - 11 дом, Луна - Водолей - 9 дом, квадратура със Сатурн

Риби - Водолей - Везни и въобще тази конфигурация - как се свързва с добър и успешна кариера програмист, определил професионалната си реализация от невръстен?

Такъв е моят начин на разсъждение - аз сама се уча и съм в началото. Благодарна ще съм за корекции и съвети.

Линк към коментар
Share on other sites

Някой ще ми направи ли и на мен изчисления. 3.02.1989г. Обаче часът така или иначе не го разбрах със сигурност. Почти сигурно е, че съм роден между 4 и 6 сутринта.Поне така знам. Като е по - вероятно да е след 5. Майка ми не помни. Питал съм я не веднъж. <_<

---------------------------

П.п. : Задължително ли е да се ходи да се проверява за точния час или не е нужно часът, с който се изчислява да е абсолютно точен ? Може ли да се посочи някакъв часови пояс и пак изчисленията да са верни ?

Да, часът, при това точен е абсолютно задължителен. Както и месторождението:P.

Рис, благодаря за обратната връзка. Дадени са ти много качества, опитай се да ги използваш.

Донче, картата на мъжа не мога да я визуализирам, би ли дала данните?

Линк към коментар
Share on other sites

Към ris_78- само да допълня, че секстила между Слънце и Сатурн е показател за дълъг живот. Винаги поглеждам на рожденната дата и от страна на номерологията, според която до 33-34г ще бъдеш в цикъл 2, което искаш - не искаш, те кара да бъдеш по-съобразителна и дипломатична със заобикалящите те хора. От 34 - 63г -под влияние на -4- това ще е период на натрупване, реализиране и постигане на стабилност в професията, недвижима собственост, може да се сблъскаш със смъртта на любими хора, ще печелиш внимание и уважение.

След 63г си в цикъл -7 - ще бъдеш щастлива, ако се занимаваш с това, което ти доставя удоволствие и според мен ще започнеш да отдаваш по-голямо внимание на окултните науки, ще се заемеш с радост да ги изучаваш. Добре ще се справяш и със финансовите въпроси.

Линк към коментар
Share on other sites

Някой ще ми направи ли и на мен изчисления. 3.02.1989г. Обаче часът така или иначе не го разбрах със сигурност. Почти сигурно е, че съм роден между 4 и 6 сутринта.Поне така знам. Като е по - вероятно да е след 5. Майка ми не помни. Питал съм я не веднъж. <_<

---------------------------

П.п. : Задължително ли е да се ходи да се проверява за точния час или не е нужно часът, с който се изчислява да е абсолютно точен ? Може ли да се посочи някакъв часови пояс и пак изчисленията да са верни ?

Отговорила съм ти на лични, имаш изключително интересна карта.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...