Прехвърляне към съдържание

Снимка
* * * * * 1 Гласове

Болница Токуда в София

• Please log in to reply
62 мнения в тази тема

#21 Аделаида

Аделаида

Приятел на Портала

• Модератори
  • ПипПипПипПипПип
  • 1656 Мнения:

Публикувано: 25 ноември 2007 - 17:46

Една малка част от парите, които се влагат в болници като Токуда могат - отговорно го твърдя - да бъдат стотици пъти по-полезни за здравето на хората, ако се вложат, но мъдро, в здравно образование, профилактика и природолечение. Ако не се вложат мъдро, дори и тези области да станат приоритетни, резултатите пак ще са незначителни. Не може да се остава на нивото на жълтите вестници, а да искаме достоверна здравна информация...

Да така е, но все още не всички са готови за подобни неща, а докато се пробудим нека има такива болници като Токуда....
Иначе замислете се колко пари са хвърлени за "Островът на изкушението" да речем и колко деца биха били по -добре ако парите се дадат на тях....
  • 0
С радост към живота:)

#22 bulgaro

bulgaro

Новодошъл

• Участници
  • Пип
  • 196 Мнения:

Публикувано: 25 ноември 2007 - 20:19

Една малка част от парите, които се влагат в болници като Токуда могат - отговорно го твърдя - да бъдат стотици пъти по-полезни за здравето на хората, ако се вложат, но мъдро, в здравно образование, профилактика и природолечение. Ако не се вложат мъдро, дори и тези области да станат приоритетни, резултатите пак ще са незначителни. Не може да се остава на нивото на жълтите вестници, а да искаме достоверна здравна информация...

:thumbsup2: :thumbsup2: :thumbsup2: :thumbsup2: :thumbsup2:
И аз твърдя същото... Отговорно...
Дано има сериозна промяна в това отношение през следващите 10-ина години...

Иначе замислете се колко пари са хвърлени за "Островът на изкушението" да речем и колко деца биха били по -добре ако парите се дадат на тях....

...защото за по-голямата част от света са важни парите, не хората и живота... Така е и със здравето и всичко човешко...

Поздрави

Мнението беше редактирано от bulgaro: 25 ноември 2007 - 20:21

• 0

#23 shema

shema
  • Участници
  • 3 Мнения:

Публикувано: 25 ноември 2007 - 23:00

Който е доволен от "Токуда" да се лекува там. Аз ,след като направиха некадърно секциото на дъщеря ми,не бих стъпила там.Корупцията е жестока.На 10-ия ден след операцията,която описах подробно предишните влизания,при контролния преглед лекарката,която я оперира каза,че е много добре,а нея я лекува лекар от "Пирогов" за възпаление на раната,вследствие непочистен хематом при операцията.За това има и снимка от ехограф.Наглостта на лекарката при контролния преглед беше неописуема.Нямало нищо на раната.Отидохме и на преглед в "Майчин дом". И там потвърдиха мнението на пироговския лекар.Там даже взеха конец от раната и останаха изумени от долнопробното качество на конците с, които са я шили.Раждането струваше 1300 лева.Щом нямат качествени конци да ни бяха казали да си купим.Сега месеци наред ще ходи да махат конците,които започват да излизат.Отвратена съм от тази болница и по точно от родилното.Бих искала да направя съдебен иск за финансови и морални щети срещу тази лекарка.Ако някой знае какъв е начина,моля да ми даде съвет.
  • 0

#24 Гост_Кристиян_*

Гост_Кристиян_*
  • Гости

Публикувано: 26 ноември 2007 - 08:54

Аз така и до ден днешен не знам какво представлява "качество" относно конците- всичко е въпрос на поносимост...Най-добриште конци и до ден днешен си остават копринените- те са с най-голяма поносимост, но вече не се произвеждат по една или друга причина...

Като прочета някъде "некадърно" направена операция, или ако чуя "некадърно" направена операция, освен да ми стане смешно, друго не ми остава...

Когато правя операции, които принципно са асептични- т.е. това, което оперирам не е свързано с възпалително заболяване, не назначавам антибиотици, рядко дори назначавам следоперативно аналгетик- няма нужда от това, но не винаги е това, което ми се иска..

За да възникне възпалително усложнение след операция- да се възпали раната и т.н., в почти всички случаи, които съм разследвал- да, разследване е точната дума, защото се водят за вътреболнични инфекции, най-често стигам до неща като стерилност на бельото и инструментариума- има цял стерилизационен блок, всички барабани се стерилизират там с все бельо и т.н., пускат в барабаните едни тест-лентички, които "гарантират" стерилността уж, но не винаги това е така...

Освен това, сами по себе си бактериите или вирусите не могат да предизвикат възпаление- факт..който все още не се преподава в медицинските университети...защото фармацефтичната мафия няма изгода от това...

Не правя оперативния план аз, но съм отделил достатъчно време за да изследвам пациентите, които оперирам, в какъв ден се оперират, в какво положение е била луната и най-често знам, че оперативното лечение за някой ще е съпътствано с усложнения, защото просто днешните хирурзи правят операциите си на ръба на безумието от гладна точка на астрологията например, но засега няма нищо което да задължава някой хирург да се съобразява с лунните дни и т.н. Всъщност, зависи много и от това, дали хирургът и пациентът му са енергийно съвместими- въпрос на съвсем проста, достъпна и точна преценка, но подобна процедура също нито се изучава, нито някой задължава хирурзите да я познават. Операциите ми са спорезд план, който се прави от началниците, така че по подразбиране е това, на пациента да е насрочена планова операция в неподходящ ден, но когато съм се опитвал да променя товаа така, че да мога да оперирам някой в подходящо време- операциите минават успешно, дори и да са тежки с доста голям риск, просто се понасят от пациентите добре, изписвам ги след ден-два, до четири-пет дни след операцията...но, тези, които се водят "спешни" най-често са активирали една поредица от негативни "програми", така че и гениален хирург, изпълнил операцията безупречно, може да се сблъска с всякакви усложнения и смърт на пациента, който е оперирал по спешност....

А по отношение на секциото- това е операция, която в над 90% от случаите у нас, се прави излишно. Показанията за секцио са съвсем малко, и са в две групи- от страна на плода- 5 показания, и от страна на родилката- около 10-15, и всички от показанията представляват изключително тежки състояния, при които раждане per viam naturalis би било невъзможно...както и да е, както се казва- не ми влиза в работата секциото, както и раждането..но хирургията си има едни и същи принципи независимо от областта и специалността, в която се практикува.

А за това, колко струва хирургичния труд...има си разчети и таблици, които са направени според БДС, но тоава не са изчисленията на здравната каса- те нямат и до ден днешен формула по която да се изчисли посочената цена, но ако се калкулират цените без да се ползва "магията" на здравната каса, една съвсем рутинна операция, при това- и съвсем "дребна", като апикална остеотомия- да се оперира върха на корена на един зъб, като целта на операцията е да се отстрани върха на корена заедно с гранулома, за един зъб струва по разчетите на БДС около 200-220 лева в момента, а една най-обикновена инцизия+дренаж на гнойник в ожбластта на лицето чрез кожен достъп струва около 200лева- това е само цената на самата операция- тя се извършва следно за време от около 30 минути- може и по-малко време да отнеме, може и повече...но в ден днешен, тези цени са за здравно неосигурени хора, както и там, не се работи по договор със здравната каса....Там, където се работи със здравната каса, вече не познавам лекари, които да имат някаква законова мотивация да работят с желание и да оперират с желание, състрадание и с хуманитарни подбуди; пациентът е "пътник" по клинична пътека, и има "канон"- всичко което е описано в "канона" е представлява три диагностични процедури, и лечебни процедури- оперативни или неоперативни, които според цените с които са оценени, и най-вече като си получиш фиша за заплатата, освен да извършваш с толкова вдъхновение колкото се полага на поточна линия в консервен комбинат, всичко друго е доказано вредно за здравето на тези, които лекуват- освен ако някой не е изкукал напълно...

Така че, ако описания случай се беше случил да речем в "Пирогов", или в "Майчин дом", ако беше потърсена помощ на друго място, вкл. и в тази болница "Токуда", принципа, който се спазва е този- да хвърляш камъните в чуждата градина- така е навсякъде, и досега не ми е известно място, където този принцип да не съществува-"о...те там са некадърни, тук при нас това не се случва" или нещо подобно...

Засега и хирурзите, и пациентите ходят по тънък лед, който като се пропука, следва взаимна размяна на "некадърност" и това е...

Корените на хирургията като лечителски метод са със здрава основа от гледна точка на езотериката и природните закони, но в ден днешен не е така- т.нар. "съвременна медицина", която все още практикувам, се основана на закони на ръба на глупостта и невежеството...

Като пример, в древношумерското законодателство има писан закон, в който се упоменава, че хирург, извършил неуспешно операция на катаракта (перде) с медни инструменти, се наказва с ...отсичане на кутрето на "водещата" ръка- в хиромантията малкия пръст се нарича още меркуриев пръст, а Меркурий е свързан с много неща, включително и с лечителството...и при все това, съвсем малко са били онези хирурзи, които са загубили кутретата си, защото принципите на лечение и лечителство не са такива, каквито са в ден днешен- тогава както пациента е имал право да избира към кой лекар да се обърне, така и лекарят е имал правото да избира кой пациент да лекува- днес п ринципът е опорочен, така че лично за себе си съм направил избора, да не участвам в порочна система, дори и хирургията да ми харесва и да я практикувам все още с мотиви, които не са свързани със заплащане и т.н., но няма маловажни неща- по отношение на здравето (моето, и това на другите), няма маловажни неща- всичко има значение, и след като системата е устроена така, че да вреди умишлено и на тези, които се лекуват, и на тези които лекуват, всеки с малко разум и осъзнаване на лечителсдтвото като явление, с удоволствие би изхвърлил и дипломите си, и титлите си в коша за боклук- най-голямата диплома я издава Природата, и тя е винаги окачена на видно място- като погледнеш към такъв човек, той няма нужда да си показва "дипломите"- те просто се виждат от тези, които наистина са пожелали да бъдат здрави- за другите измеренията са други, и вижданията са други- цени, условия, и прочие...Здравето е безценно, и няма цена, която да е съизмерима с него.
  • 0

#25 Валентин Петров

Валентин Петров

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 3088 Мнения:

Публикувано: 26 ноември 2007 - 17:54

голямата диплома я издава Природата, и тя е винаги окачена на видно място
...
измеренията са други, и вижданията са други

:feel happy: Публикувано изображение
  • 0
Истината ще ви направи Свободни.
Господ Исус Христос

Люби.. ще ти бъде отворен пътят навсякъде.
Учителят

#26 Glyka

Glyka
  • Участници
  • 1 Мнения:

Публикувано: 30 ноември 2007 - 18:37

Здравейте,

Заинтригувана съм от Вашия отговор, най - сетне да чуя една логична мисъл от лекар, че последната една година не ми се бе случвало...

Е, да...все пак и Вие си оставате част от една руска рулетка на българското здравеопазване, точно толкова, колкото и ние пациентите.

Що се отнася до Токуда....аз също съм се оперирала там (за тези, които се интересуват от условията в болницата). Условията като леглова база и пр. са много добри. Но както и на тях им казах: "болница и на луната да построят те са си същите стари познайници от Пирогов и сие...но в японски престилки".

За да бъда докрай откровена, благодарна съм на д-р Кондов за професионализма и добре свършената работа. Ако някой реши да се подложи на операция при него в Неврохирургия, определено няма от какво да се безпокои...

И за да не ви отегчавам повече, искам да добавя, че всички ние трябва мнооого да се замислим, за този порочен кръг, който ни грози всеки път, когато опрем до здравните проблеми. Лекарите, първо, са свикнали да ги гледаме все едно са богове и хич да не задаваме въпроси; претупват ни като пържола на скара и после кой от където...Ние пък като обчо стадо се носим и нито четем и се интересуваме за здравето си, нито пък си и търсим правата....Аз дълго съм живяла извън България и сигурно за това ми прави такова впечатление тази практика. Много се ядосвам, защото установих, че тук, за да ти обърнат внимание и да не те "претупватШ трябва да викаш, да станеш половин лекар, за да не те прецакат с поредната грешна диагноза и калпави хапове...

Пожелавам на всички от здраве да не се отърват....че човек се поболява повече от ходене по лекари, отколко от самото заболяване!
  • 0

#27 Деси-Добрич

Деси-Добрич
  • Участници
  • 1 Мнения:

Публикувано: 14 декември 2007 - 15:20

В края на ноември месец др.Златков ме оперира.Имах проблеми в левия максиларен синус.Всичко мина супер успешно и невероятно безболезнено.Ако имате проблеми с ушите си,носа или гърлото,това е ДОКТОРА,към когото трябва да се обърнете.Гарантирам Ви,че ще останете много доволни от професионализма му и отличното му отношение към пациентите.

Мнението беше редактирано от Иви: 27 януари 2008 - 19:18

• 0

#28 Слънчева

Слънчева

Приятел на Портала

• Модератори
  • ПипПипПипПипПип
  • 5805 Мнения:

Публикувано: 14 декември 2007 - 15:39

Хубаво е, че има ДОКТОРИ и доктори все пак. :thumbsup1:
Аз също съм възхитена от УНГ-Д-р Тодоров, в "ИСУЛ" или "Царица Йоанна"
  • 0

#29 Eshavt

Eshavt

Участник

• Участници
  • ПипПипПип
  • 314 Мнения:

Публикувано: 14 декември 2007 - 15:51

Това реклама на д-р Златков ли е ? Няма лошо де нека се знае за свестните лекари но в този форум има тема за болницата и може там да споделиш :))
  • 0
"Където и да отиваш, независимо какво е времето, винаги си носи собствената слънчева светлина." Anthony J. D'Angelo

#30 kika72

kika72
  • Участници
  • 1 Мнения:

Публикувано: 14 декември 2007 - 19:36

Здравейте!След Нова година ми се налага да посетя болница Токуда за коронарна ангиография.Проблема е,че не знаем дали там приема проф.Финков!Интересува ме дали някой може да ни каже дали ще ни се направи това изследване и дали някой е правил такова в билница Токуда.Много се радвам,че все пак в нашата малка и изстрадала държавица има такова лечебно заведение! :thumbsup1:
  • 0

#31 aguita

aguita
  • Участници
  • 1 Мнения:

Публикувано: 19 декември 2007 - 09:28

Здравейте,
Моите впечатления са много пресни и бих казала, че треперя от яд дори в момента. Съпругът ми бе приет снощи по спешност във Военно медицинска академия и веднага му направиха операция за отстраняване на апендикса. Това се случи поради следните обстоятелства : от месец се оплакваше, че го боли корем, придружено с температура. След като личния лекар не успя да постави някаква адекватна диагноза, изчакахме да намери талон / бабичките отдавна са "изпукали" всички налични талони/ и решихме да отиде в прехвалената Токуда. От там се върна изключително недоволен от прегледа, разказа как д-р ЦОНЕВ го притупал набързо и без много много изследвания му поставил диагноза " съмнение за средиземноморска болест" и му назначил изследване "туморен маркер", предписал му " колхецин" или нещо подобно.Отрекъл да има данни за възпален апендицит. Седмица по късно, т.е вчера, съпругът ми започва отново да се присвива от болка и пак с температура . След дълги увещания личния лекар склони и го изпрати във ВМА, където го оперираха на момента. Оказва се силно възпален апендицит и се изразяват , че предписаното му от ЦОНЕВ лекарство е отрова , а диагнозата смешна. Аз , без да имам медицинско образование, знам , че след спукване на апендицита може да се стигне до сепсис и от там до фатален край. Затова реших, че е добре да ви споделя мнението си за ТОКУДА - :thumb down: :thumb down: :3d_156:
  • 0

#32 Буболече

Буболече

Новодошъл

• Участници
  • Пип
  • 237 Мнения:

Публикувано: 05 януари 2008 - 13:27

Монетата винаги има две страни. Нормално е в едно болнично заведение да има различни лекари и мисля, че не е редно да се прави цялостна оценка на болничното заведение от контакти с 1 лекар. Аз самата мога да споделя личното си мнение като пациент на Токуда - служителите с които съм имала допирателни точки са изключително любезни като отношение, обясняват всичко с най малки пдробности за да ти стане ясно от интервенциите. Смятам, че и хигиената в болница "Токуда" е на доста високо ниво в сравнение с останалите български болници. Вярно, че не работят изцяло със здравната каса, но пък всяко нещо си има цена.
  • 0

#33 krisi8

krisi8
  • Участници
  • 1 Мнения:

Публикувано: 17 януари 2008 - 19:13

Може би в сравнение с другите ни болници е невероятна,но определено славата й надвишава многократно възможностите й!

Мнението беше редактирано от krisi8: 17 януари 2008 - 19:46

• 0

#34 bony

bony
  • Участници
  • 1 Мнения:

Публикувано: 24 януари 2008 - 15:59

Здравейте,
Моля някои ако може да ми прати линк с цените на Болница Токуда? Спешно ми трябват!

Благодаря на всички и бъдете здрави!
  • 0

#35 Аделаида

Аделаида

Приятел на Портала

• Модератори
  • ПипПипПипПипПип
  • 1656 Мнения:

Публикувано: 24 януари 2008 - 16:23

Преди няколко дни моята майка беше на лечение там няколко дни. Аз лично от лекуващата лекарка в гастроентрологията съм доволна, както и от условията. В сравнение с другите болници в Сф и страната мисля, че държи ниво за сего. Относно цените зависи дали ползваш нещо от Здравната каса или не. майка ми е освободена от такси, но иначе се плаща 50,00 лв. първоначална такса още при постъпване.
  • 0
С радост към живота:)

#36 Mila Genova

Mila Genova
  • Участници
  • 2 Мнения:

Публикувано: 26 януари 2008 - 18:27

За Новата 2008 година съм с нова клапа!!!Не мога да Не споделя радостта си и голямата си благодарност
със всички,които четат за Болница Токуда!!!
Казвам се Мила Генова и преди 7 години бях оперирана от д-р Димитър Николов-кардиохирург в клиниката на проф.Чирков.През всичките тези седем години поне по един път в годината съм имала нужда от медицински съвет и съм звънила наличния телефон на д-р Николов.Никога този телефон не беше изключен,а отсреща се обаждаше топлия му глас и разговора неприключваше,докато проблема ми не беше решен.Тази година трябваше да бъда оперирана втори път. Потърсих д-р Николов,защото му имам безкрайно доверие и единствено на него бих поверила живота си, защото бях сигурна, че ще извърши операцията перфектно, както първия път. От него разбрах, че е в Токуда болница. Записах се и отидох. Преглед, коронарография и.... операция. Операция, която се оказа доста сложна, часове труд за спасяване на живота ми и възможност да продължа да живея без мъките, болките, задушаванията.

Мнението беше редактирано от Иви: 27 януари 2008 - 19:19

• 0

#37 Иви

Иви

Новодошъл

• Администратор
  • Пип
  • 217 Мнения:

Публикувано: 27 януари 2008 - 19:20

Темата е да се споделят мнения за лекарите работещи в тази болница, както и впечатления за самата болница. Благодарности изказвайте към лекарите си, тази тема няма подобно предназначение.
  • 0

#38 Силвия СД

Силвия СД

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 2916 Мнения:

Публикувано: 28 януари 2008 - 20:48

За Новата 2008 година съм с нова клапа!!!Не мога да Не споделя радостта си и голямата си благодарност
със всички,които четат за Болница Токуда!!!
Казвам се Мила Генова и преди 7 години бях оперирана от д-р Димитър Николов-кардиохирург в клиниката на проф.Чирков.През всичките тези седем години поне по един път в годината съм имала нужда от медицински съвет и съм звънила наличния телефон на д-р Николов.Никога този телефон не беше изключен,а отсреща се обаждаше топлия му глас и разговора неприключваше,докато проблема ми не беше решен.Тази година трябваше да бъда оперирана втори път. Потърсих д-р Николов,защото му имам безкрайно доверие и единствено на него бих поверила живота си, защото бях сигурна, че ще извърши операцията перфектно, както първия път. От него разбрах, че е в Токуда болница. Записах се и отидох. Преглед, коронарография и.... операция. Операция, която се оказа доста сложна, часове труд за спасяване на живота ми и възможност да продължа да живея без мъките, болките, задушаванията.

Браво! Много се радвам като чета подобни мнения. Много. И на Вас също!
  • 0

#39 selena1

selena1
  • Участници
  • 1 Мнения:

Публикувано: 22 март 2008 - 12:24

Здравейте приятели,
Аз съм нов член, и много съжалявам, че участието си във форума ще започна с неприятен отзив от обслужването в болница Токуда. На 12.03.2008 година се наложи с майка ми да посетим въпросната болница и останахме много разочаровани. Имахме запазени часове при д-р Асен Петров - началник отделение " Гастроентерелогия ". Какво беше нашето разочарование, когато при описание на нашите заболявания, той написа всичко на конпютъра , провери ни езика, дали е обложен и ни прегледа чрез опипване корема. Майка ми беше със силни болни в жлъчката, само я опипа жлъчката и нищо повече. Дори не и изписа и лекарства. Да не говорим, че при посещението в същия ден и кардиолога д-р Дамянова, бечучастието беше същото. Сестрата ни направи кардиограми, измери ни кръвното налягане, а докторката само ни преслуша и това беше.Каза ни, че пулс до 100 удара в минута е нещо нормално, и да продължаваме да си пием лекарствата за високото кръвно и ни изпрати по живо и по здраво. Ни е не сме от София, а сме от провинцията и може би решиха, че не си заслужава за такива обикновенни и провинциални хора да се отделя каквото и да е внимание, а може би и защото никой не ни протежираше. Останахме много разочаровани, защото всеки е отишъл при тях с надежда за помощ, никой не е отишъл там за да види прочутатат японска болница, и да се разходи за удоволствие. Пълно бездушие, пълно безразличие, пълно безхаберие. Защо така господа доктори... не си мислете, че като работите в тази болница вече сте хванали господ за шлифера и сте венчани за тези места. За мен прегледите в приемните отделения за като на конвейр, един да мине друг да дойде. Не говоря за лекарите, които работят в отделенията, за там нямам никакъв поглед, може би там е съвсем различно. къде е тази модерна апаратура, последен вик на техниката, след като човек с болки, не си направиха труда, поне да го погледнат на ехограф, какво става и за какво иде реч. Ни е отидойме там, защото където живеем е същото бездушие и апатия, и се надявахме на по-голямо внимание и най - вече КОМПЕТЕНТНОСТ И ПОМОЩ. Жалко, много жалко, явно в нашата България, ако ще и ОТ ЛУНАТА ДА ДОЙДАТ И ДА ПОСТРОЯТ БОЛНИЦА, АКО РАБОТЯТ ТАКИВА ЛЕКАРИ, ВСЕ ЕДНО Е НИЩО..................Не спестих имената на лекарите, защото и други хора нуждаещи се като нас , да имат в предвит като ходят във " ВЕЛИКАТА БОЛНИЦА ТОКУДА " за прегледи да знаят какво ги очаква и да изискват, защото никой НЕ ПОЛУЧАВА НИЩО БЕЗПЛАТНО И НИКОЙ НЕ ХОДИ ПО БОЛНИЦИ ЗА УДОВОЛСТВИЕ. :angry:
  • 0

#40 rusew

rusew
  • Участници
  • 1 Мнения:

Публикувано: 27 март 2008 - 21:47

Здравейте,
С интерес прочетох всички мнения за болница Токуда, а имам и по-стари впечатления от разказа на мой колега посетил болницата преди време. Неговото впечатление беше отлично и не скъпеше похвалите и суперлативите за отношението към пациентите.
Пиша това защото искам да получа някакви предварителни сведения за отделението по Урология. Мой близък има проблем с камъни в бъбреците и се интересуваме за някакви оценки от хора посещавали болницата с подобен проблем- доколко ефективно е разбиването, колко време се остава там и какво усеща пациента при тази процедура?
  • 0

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители