Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Молитвата. Защо и как да се молим?


Иво

Recommended Posts

Молитвата е душевно общение с Бога, което съдържа абсолютно винаги вибрацията на БЛАГОДАРНОСТТА + другото е по подразбиране.
:thumbsup2:

И вече за каквото ни е нужно това общение в момента, такова се получава.

На мен, имаше момент - помогна да просмисля и намеря истинското себе си, да намеря свободата и да осъзная каква е разликата между човешката и Божествената Любов.

Сега ми е повече без думи - или с много малко, но ключови.

Исках да спомена и че думата молитва може би дава неадекватни асоциации с моля се в български само. Молба и молитва са много много различни понятия.

Молбата е свързана с обръщение към някого с цел да предизвикаме действие, желано от нас.

Моливата е състояние на връзка с вътрешното Аз - Бог в нас и с цялото, от което се усещаме част. (Поне аз така го разбирам). Или така, както го е казала Благост по-горе.

Така, че това, за което говори Диди няма нищо общо с моята представа за молитва. Но все пак съм съгласна, че ако молитвата е това, за което говори диди, по-добре да не се молим изобщо.

Линк към коментар
Share on other sites

да се молим

абсолютно чистата МОТИВАЦИЯ + неумолимо претегля БЕЗКОРИСТИЕТО

Молитвата е душевно общение с Бога, което съдържа абсолютно винаги вибрацията на БЛАГОДАРНОСТТА Любов + Светлина + Мир + Радост

icon12.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Аз имам предложение нека на 22 .05. 07 в 12.00 да се помолим всички които желаят за дъж и да не забравим да си вземем чадъри.

:) До 22 май вече всяка педя земя от нашата страна ще е напоена от дъждовете, които вече се леят всеки ден, така ще е и в следващите дни. :thumbsup: Явно някой се е помолил мощно предишните дни.

Линк към коментар
Share on other sites

:rolleyes: оле оле оле + за съборните дни на Мадара + да вали + да не вали + сме там :thumbsup: сещам се за един много добър материал за молитвата от Калистос Уеър "Силата на Името.Иисусовата молитва".

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Признавам, че не прегледах предишните мнения, което по принцип не е добре.

Тук описвам само моят опит:

Що е молитва?

Според мен молитвата е общуване с Бога. Това е моето участие в разговора. Изразявам с думи мнението си, отношението си към нещо, желанието си, благодарностите и др., Мисля, че думата "молитва" не изразява съвсем точно това, което имам предвид, защото тя предполага само молене и молби за нещо, с някаква цел, за някакъв резултат. Но така или иначе, това е думата, която ползваме

Защо да се молим?

Ако имаме нужда да споделим нещо с невидимия свят или да поискаме, можем да задоволим тази нужда с молитва. Вярвам, че най-голямата цел и смисъл на молитвата е, да съобщим какво ЖЕЛАЕМ да направим, да се случи, да поискаме, да кажем. Да уведомим света, че ние искаме тази посока, че имаме това намерение, че имаме този точно проект сега искаме да го представим за одобрение. Най-голямата ни сила е свободната ни воля (защото изглежда - но може да бъркам - само ние имаме такова нещо) и чрез молитвата съобщаваме каква точно е нашата воля. И на базата на тази воля някой стартира нещо, включва ни в потоците, реките, каналите, разпределителите и се случват още сумати неща, за които си нямам почти никаква представа.

На кого да се молим?

Т.е. с Кого да разговаряме, или на Кого да говорим? В съзнанието си представям Бог. Така както аз го възприемам. Това включва много неща.

Как да се молим?

- в какво положение на тялото

- в какво положение на ума и сърцето

- в каква посока

- с какви думи

- с какви движения

- самостоятелно или колективно

- бавно или бързо

- със специално или нормално дишане

Вярвам, че изброените неща нямат значение. Има обаче молитви, които са написани от други хора и според мен са много вдъхновени и издържали времето. Изговарянето им изразява много добре дадени мои състояния и тогава ги използвам.

Кога да се молим?

- по кое време на денонощието

- колко често

Моля се когато искам и мога

Колко да се молим?

Моля се колкото искам

За какво да се молим?

Мисля, че мога да се моля за всичко. Не мисля, че има някакво ограничение и сигурно никой няма да ми се разсърди, ако се моля и за доста дребни неща. Но на практика си мисля, че в молитвата включвам съществени неща. Напоследък наистина имам да благодаря за много събития и благословения в живота ми.

и накрая един от най-важните въпроси: Как да разбереме дали молитвата ни е чута?

Молитвата е чута със сигурност. Друг е въпросът дали ще донесе някакъв плод, резултат. Ако има резултат, който очаквам, и той е в съответствие с общата хармония или Божията воля, молитвата е стартирала и подкрепила процеса и той ще се реализира. Ако не е в съответствие, няма да се случи, а аз вероятно ще разбера навреме това.

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да ви кажа ,че по цялото черноморие всички се молят да не вали ,заради сезона.Ако си мислим , че можем с молитвите си за дъжд да докараме дъжд ,много се заблуждаваме.Разгледайте ритуалите които са се правили за дъжд ,навремето подготовката ,колективното мислене на една общност и т.н.това е цяла духовна наука.Това се опитвам да обясня,молитвата не е това което ние възприемаме,като такава.Нека се приземим ,да се поогледаме и да разберем причините за случващото се.А общуването с Бога в неговата най- чиста форма ,не е молитва.Спрете и помислете ама с цялото си сърце и искренност ,защо започвате молитвата,кога идва импулса?Молим се когато мисълта ни не е чиста,молим се за да получим ,като казвам "получим"имам предвид различния смисъл на тази дума(не само материален).

Всъщност мисля че няма значение.Всеки прави нещата както ги чувства.Бъдете здрави.И вярвайте в себе си ,а не очаквайте чудеса от молитвите.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

...общуването с Бога в неговата най- чиста форма ,не е молитва.Спрете и помислете ама с цялото си сърце и искренност ,защо започвате молитвата,кога идва импулса?Молим се когато мисълта ни не е чиста,молим се за да получим ,като казвам "получим"имам предвид различния смисъл на тази дума(не само материален)

щом те притеснява мисълта за егоизма на молитвата, защо не се молиш за другите?

молитвата е общуване с Бога

icon12.gif

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

"Нека не искаме помощ за някой друг от чужда сила и после да си мислим че ние сме му помогнали с молбите си -нескромно е някак си,а и ненужно,нека той сам се справи с задачата си."

Написах го по горе.

Линк към коментар
Share on other sites

"Нека не искаме помощ за някой друг от чужда сила и после да си мислим че ние сме му помогнали с молбите си -нескромно е някак си,а и ненужно,нека той сам се справи с задачата си."

Написах го по горе.

молим се точно да се справи със "свои" сили

всяка сила е функция от Божията

какъв е проблема?

Линк към коментар
Share on other sites

Спрете и помислете ама с цялото си сърце и искренност ,защо започвате молитвата,кога идва импулса?Молим се когато мисълта ни не е чиста,молим се за да получим ,като казвам "получим"имам предвид различния смисъл на тази дума(не само материален).

Съвсем искрено, аз се моля всяка вечер преди да заспя, като благодаря от цялото си сърце за всичко. Странно ми звучи това "когато мисълта ни не е чиста" и "молим се, за да получим".

Освен това съм била свидетелка на най-различни "чудеса", в резултат на молитви, включително и на мои молитви. А ми беше показан и обяснен пример точно с разпръсване на облаче, така че защо не бива да вярвам, не разбирам?

Линк към коментар
Share on other sites

Съвсем искрено, аз се моля всяка вечер преди да заспя, като благодаря от цялото си сърце за всичко.

...съм била свидетелка на най-различни "чудеса", в резултат на молитви, включително и на мои молитви. А ми беше показан и обяснен пример точно с разпръсване на облаче, така че защо не бива да вярвам, не разбирам?

icon12.gif

Линк към коментар
Share on other sites

А общуването с Бога в неговата най- чиста форма ,не е молитва.

Всъщност мисля че няма значение.

Това, което споделяш като прозрение, има огромно значение.:thumbsup:

Диди, всичко, което пишеш в горните си постове, има пълната ми подкрепа.

Най-вече отношението ни към хляба.

Линк към коментар
Share on other sites

Съвсем искрено, аз се моля всяка вечер преди да заспя, като благодаря от цялото си сърце за всичко.

:thumbsup2: Диана! и аз. И сутрин рано, когато умът ми е още по детски чист и не съм се раздвижила. И когато отивам да посрещам изгрева в горичката до нас - там ми идва сама...

Според мен молитвата е общуване с Бога. Мисля, че думата "молитва" не изразява съвсем точно това, което имам предвид, защото тя предполага само молене и молби за нещо, с някаква цел, за някакъв резултат. Но така или иначе, това е думата, която ползваме

На кого да се молим?

Т.е. с Кого да разговаряме, или на Кого да говорим? В съзнанието си представям Бог. Така както аз го възприемам. Това включва много неща.

Има обаче молитви, които са написани от други хора и според мен са много вдъхновени и издържали времето. Изговарянето им изразява много добре дадени мои състояния и тогава ги използвам.

Моля се когато искам и мога

Моля се колкото искам

Мисля, че мога да се моля за всичко. Не мисля, че има някакво ограничение и сигурно никой няма да ми се разсърди, ако се моля и за доста дребни неща. Но на практика си мисля, че в молитвата включвам съществени неща. Напоследък наистина имам да благодаря за много събития и благословения в живота ми.

:thumbsup2::thumbsup2: Добре дошъл Веско! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Какво мислите за връзката между молитвата и медитацията? Според мене чистата, неегоистична молитва е и медитация, както и дълбоката медитация включва в себе си и молитва.

Линк към коментар
Share on other sites

ГОСПОДИ, СПАСИ ДУШАТА МИ!

НЕКА ДУШАТА МИ ДА СПАСИ И ДУШАТА ДО НЕЯ.

НЕКА ДА ПОМОГНА НА СТРАДАЩИЯ И НА БОЛНИЯ.

НЕКА ВСИЧКО ЖИВО ДА РАЗБЕРЕ И ДА УСЕТИ, ЧЕ ГО ОБИЧАМ

И СТРАДАЩАТА ПРИРОДА, ТЛЕННА И СМЪРТНА, УЗНАЕ ЗА СТРАДАНИЕТО МИ - КАК ДА НАПРАВЯ ТОЗИ СВЯТ ПО-ЛЮБИМО МЯСТО ЗА ЖИВЕЕНЕ.

ЗАЩОТО НИЕ СИ ОТИВАМЕ

НО НЕКА ДА НАПРАВИМ ПОНЕ ТРИ ДОБРИ НЕЩА

Линк към коментар
Share on other sites

ГОСПОДИ, СПАСИ ДУШАТА МИ!

НЕКА ДУШАТА МИ ДА СПАСИ И ДУШАТА ДО НЕЯ.

НЕКА ДА ПОМОГНА НА СТРАДАЩИЯ И НА БОЛНИЯ.

НЕКА ВСИЧКО ЖИВО ДА РАЗБЕРЕ И ДА УСЕТИ, ЧЕ ГО ОБИЧАМ

И СТРАДАЩАТА ПРИРОДА, ТЛЕННА И СМЪРТНА, УЗНАЕ ЗА СТРАДАНИЕТО МИ - КАК ДА НАПРАВЯ ТОЗИ СВЯТ ПО-ЛЮБИМО МЯСТО ЗА ЖИВЕЕНЕ.

ЗАЩОТО НИЕ СИ ОТИВАМЕ

НО НЕКА ДА НАПРАВИМ ПОНЕ ТРИ ДОБРИ НЕЩА

Много е хубаво!

Линк към коментар
Share on other sites

Какво мислите за връзката между молитвата и медитацията? Според мене чистата, неегоистична молитва е и медитация, както и дълбоката медитация включва в себе си и молитва.

:hmmmmm: хубава мисъл.Като изключим елементите на молитвата и ги заменим със съзерцание.Медитацията е едно друго общуване.

Линк към коментар
Share on other sites

Добре де, горкият господ няма ли си друга работа, ами ще седне да ни прощава и дундурка на коленете си! Не е ли по-добре да вземем живота в ръцете си и да носим отговорност за постъпките си, така че този, който може да прости или не, да сме самите ние, чрез нашите действия и следствията им! И всичко това, разбира се, под ръководството и със следването на Бог, на Висшето ни Аз, на Учителя! Нека порастнем, приятели

много грубо казано,молитвата са опрощение е молитва пречистваща душата,да се премахнат негативите ни да се помирим със себе си,да озъзнаем,че въпреки своите слабости и недостатъци Бог ни обича и ние можем да му се отдадем със цалото си сърце,че ни приема като достойни,въпреки погрешките.Това е и момент на тяхното осъзнаване

Какво мислите за жертвата в молитвата?

Дали зависи силата и проникването на молитвата от способността ни да се жертваме?

Когато жертваме някое наше желание или навик, в нас се отваря празно пространство, освобождава се енергия! Тази енергия е свободна за нови приложения в менталната и физическа реалност. Но, в същото време праксисът на стария навик, на желанието, което жертваме, дърпа назад. Мисля, че именно в този процес се включва действието на вътрешната сублимация, а същността и е молитвата и медитацията!

Споделете опитности!

Да,докато се молим за опрощение,за просветление и за любов,не бива после да смятаме че това е,имаме ги.По скоро имаме подкрепа и сила да ги намерим и изпитваме,но това изисква жертви и активност от наша страна в ежедневните действия и постъпки и най вече да държим в ума си мисълта''Как бих постъпил според волята божия в тази и тази ситуация''В смисъл,че понякога можем да помогнем,но не го правим...грешно е да си казваме''Бог си знае работата''Защото ако в сърцата на всички хора имаше не само теоретична а и реализирана любов към ближния нямаше да има глад и болка.

За детето си се моля така приблизително''Господи,който всякога си всеблаг на теб оставям детето си да го учиш и напътсваш,защото аз не съм толлкова силна,добра и безпогрешна.Като учиш нея,учи и мен!Защото аз и тя равни сме пред теб!"Това са си мои думи,така чувсвам нещата,което не значи разбира се че няма да възпитавам детето си към любов към природата,към хората и към всичко на този свят.Но и знам,че най-добър учител и единствено всесилен и всеблаг е един!!!Който призовавам да я учи.

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: Цвета! Възхищавам се на зрелостта ти!

'Господи,който всякога си всеблаг на теб оставям детето си да го учиш и напътсваш,защото аз не съм толлкова силна,добра и безпогрешна.Като учиш нея,учи и мен!Защото аз и тя равни сме пред теб!"

Това е най-красивата майчина молитва, която съм чувала! :thumbsup2: Благодаря ти!

Линк към коментар
Share on other sites

В дотук изброените различни примерни молитви аз виждам потвърждение на моите думи smile.gif.Молитвата се отправя с цел получаване.И ще уточня ,защото тази дума явно не се разглежда в пълния смисъл.

Да получа любов

Да получа спокойствие

Да получа отговор

Да получа мир със себе си.

Да получа напътствие

Да получа благоволение.

Да получа прозрение.

Да получа сила,за да бъда добър(смирен,благодарен и т.н)

Не разбирайте ,че имам нещо против молитвата.Нямам ,тя е много необходима ,за периода грешка -поправка.

Но има различни начини за общуване с висшите сили ,а молитвата ни е дадена като вид общуване-зов.

Благодарствената молитва е резултат от молитвата -зов.

Развитието на цялото това общуване чрез молитвата е: 1.смирение-2.зов-3.благодарност.Като трите са неизменно свързани и носят вибрацията -помощ не мога сам.

Но общуването чрез молитвата не е общуването ,което води до сливане.Всъщност ,за някои хора може би се усеща като точно такова.Със следващия цитат се надявам да потвърдя думите си ,но тъй като всички учения са многопластови и се тълкуват от различните хора различно,незнам дали ще се разбере като правилен пример.

"Какво означава тайната молитва? Тя означава затваряне жиците на телефона, свързан със света. Когато се моли тайно, в себе си, човек трябва да вземе свободно положение, да прекъсне вcякаква връзка със света, да стане глух за всякакъв шум, за всички звукове вън и вътре в него. Молиш ли се тайно, затвори всички ключове, всички съобщения със света, за да не те смущава. И при това положение, остани сам, в размишление. Медитация и тайна молитва не е едно и също нещо. Tе ce различават. Обаче, вие сами трябва да намерите тази разлика. Тайната молитва подразбира повдигане на ума на човека към Бога. С други думи: тайната молитва подразбира отправяне погледа на човека към Слънцето - източникът на живота. Най-красивата молитва се заключава в това, човек да помисли за Бога, като източник на живота." (“Двата пътя”, “Сила на волята” стр. 39.)

"Искате вие философски да постъпвате. Най-първо ще работите над себе си. Аз ако ида в града, ще наблюдавам кой как се мърда. Човекът от новото учение е който се интересува от всички неща. Мене ме интересуват всичките неща. Да допуснем сега вие искате да се молите. Някой казва: Аз не искам да се моля. Аз ще препоръчам, има една лекция "Общение с Бога" върху молитвата. Трябва да я прочетете. Да знае човек как да се моли. Ако в молитвата не можеш да направиш едно хубаво движение; не само да се молиш, но като се молиш ти трябва да забравиш всичко; като се молиш, да се облечеш с най-хубавите дрехи. Аз ако съм на вашето място, като ида да се моля, ще си измия краката, ще си измия ръцете, ако има да ме сърби някъде ще се измия, ще туря хубави чорапи, риза хубава, ще се облека добре и тогава ще ида пред Господа, ще ида да се помоля на Него... Аз виждам, колко са смешни идеите за Бога. Не е лошо това, толкова разбира човек. Един ден като има повече знание... Не е лесна работа да си представиш Бога в друга форма. Запример, идеята, че Бог е навсякъде как ще си я представите? Ще Го представиш като Дух. Като е навсякъде, аз зная, че нещата може да станат, понеже Бог е навсякъде. Онова, което аз желая, може да стане, понеже Бог е навсякъде. И понеже е всеблаг и ако аз съм разумен, всичко е в Неговите ръце. Казвам, Той е навсякъде, Той е всемъдър, всезнаещ, всесилен. Ако аз съм поискал, както е Неговата воля - ще бъде. Като не стане казвам: Не съм го поискал както трябва. Трябва да има нещо причина. Намеря погрешка в себе си, пак се помоля, пак не става. Намеря друга погрешка, трета, четвърта. Десет пъти изправям и като изправя последната погрешка, изведнъж става тъй, както съм поискал, всичко става. Каквото поискаш, трябва да бъде напълно съгласно с волята Божия. Ако не е съгласно, ще дойде, ще ти причини някое голямо страдание. Да ви приведа един пример. В моите изследвания, в един град беше, разправя ми една сестра от света. Казва: Роди ми се едно дете, на което главата растеше, разболя се, на умиране. Аз казвам, Господи, не искам да ми вземеш това дете, искам да го оставиш, ако не ми го оставиш, няма да вярвам, остави ми го, Господи! Но туй дете Господ искаше да ми го вземе. - Не е направено на свет. - Ще ти прати друго, нека да го вземе! Да бях оставила да го вземе. Сега искам да умре, пък не умира. Не само тя, много хора има. Вие имате едно желание, което е с такава една голяма глава. Искате някое ваше желание да се реализира. Оставете го. Някои желания трябва да си заминат за другия свят, да не станат. Има неща, които не трябва да станат. Ако станат ще ви причинят големи неприятности. Всичките пакости произтичат, че ние правим криви изводи.Вие искате да се запознаете, да обичате някой, който е учен, който е богат, който е здрав. Туряте любовта в зависимост от тия външните работи. Любовта е създала тия неща. Това са резултати. Вие обичате една душа, обичайте душата, не търсете външните работи. Любовта като дойде, ще донесе много повече, отколкото очаквате. Ще ви донесе най-хубавото. Като се запознаете, този, който ви обича, няма да ви мърмори. Няма какво да ви утешава онзи, който ви обича. Той като идва, преди да е намислил още да дойде на гости, вие се усещате весел, нещо има да стане, няма какво да ви казва, че ви обича. Вие се усещате радостен в неговото присъствие. Може да е наблизо или далече. Ти казваш, че вярваш в Бога, а вътре си неспокоен в себе си. Питам, каква е тази вяра? Ако не си в общение с Бога, ти си в общение с друг. Ти в своето съзнание си повикал същества, които не са божества. Повикал си ги в своето съзнание, те идват, ти си нещастен. То е идолопоклонство, че ти страдаш, то е идолопоклонство. Ще идеш да се молиш, докато това идолопоклонство излезе навън. Тогава ще кажеш, бях сляп, сега виждам. Казваш, аз обичам Господа, не мога да работя. Господ като дойде ще работиш. " (8. Утринно слово; 22.ХII.1940 г. Неделя 5 ч. с.; София - Изгрев)

Линк към коментар
Share on other sites

Още не разбирам къде точно е противоречието за теб. Има допълване, а не взаимоизключване - или поне не според моето виждане.

Цитирам от примерния пост, към който ти бях дал преди време линк:

молитва - благодарност - „Да благодариш на Бога – това е алфата и омегата на всичко.”; да се благодари и за малките работи – за доброто което Бог е дал, за вятъра, за Слънцето, за Небето, за Земята, за въздуха, за светлината, за водата, за хляба, за подслона, за условията;
Линк към коментар
Share on other sites

Смисъла и резултата от различните видове общувания са различни.

Линк към коментар
Share on other sites

В дотук изброените различни примерни молитви аз виждам потвърждение на моите думи smile.gif.Молитвата се отправя с цел получаване.И ще уточня ,защото тази дума явно не се разглежда в пълния смисъл.

Да получа любов

Да получа спокойствие

Да получа отговор

Да получа мир със себе си.

Да получа напътствие

Да получа благоволение.

Да получа прозрение.

Да получа сила,за да бъда добър(смирен,благодарен и т.н)

Не разбирайте ,че имам нещо против молитвата.Нямам ,тя е много необходима ,за периода грешка -поправка.

Но има различни начини за общуване с висшите сили ,а молитвата ни е дадена като вид общуване-зов.

Благодарствената молитва е резултат от молитвата -зов.

Развитието на цялото това общуване чрез молитвата е: 1.смирение-2.зов-3.благодарност.Като трите са неизменно свързани и носят вибрацията -помощ не мога сам.

Но общуването чрез молитвата не е общуването ,което води до сливане.Всъщност ,за някои хора може би се усеща като точно такова.Със следващия цитат се надявам да потвърдя думите си ,но тъй като всички учения са многопластови и се тълкуват от различните хора различно,незнам дали ще се разбере като правилен пример.

искаш или не, ти съществуваш.

Или ..?

Молитва: осъзнаване връзката на душата с нейния източник.

"Какво означава тайната молитва? Тя означава затваряне жиците на телефона, свързан със света. Когато се моли тайно, в себе си, човек трябва да вземе свободно положение, да прекъсне вcякаква връзка със света, да стане глух за всякакъв шум, за всички звукове вън и вътре в него. Молиш ли се тайно, затвори всички ключове, всички съобщения със света, за да не те смущава. И при това положение, остани сам, в размишление. Медитация и тайна молитва не е едно и също нещо. Tе ce различават. Обаче, вие сами трябва да намерите тази разлика. Тайната молитва подразбира повдигане на ума на човека към Бога. С други думи: тайната молитва подразбира отправяне погледа на човека към Слънцето - източникът на живота. Най-красивата молитва се заключава в това, човек да помисли за Бога, като източник на живота." (“Двата пътя”, “Сила на волята” стр. 39.)

Тоест осъзнаване на духовна истина е вид молитва.

" Да допуснем сега вие искате да се молите. ... Да знае човек как да се моли. ...като се молиш ти трябва да забравиш всичко; като се молиш, да се облечеш с най-хубавите дрехи. Аз ако съм на вашето място, като ида да се моля, ще си измия краката, ще си измия ръцете, ако има да ме сърби някъде ще се измия, ще туря хубави чорапи, риза хубава, ще се облека добре и тогава ще ида пред Господа, ще ида да се помоля на Него... .. аз зная, че нещата може да станат, понеже Бог е навсякъде. ...Той е навсякъде, Той е всемъдър, всезнаещ, всесилен. Ако аз съм поискал, както е Неговата воля - ще бъде. Като не стане казвам: Не съм го поискал както трябва. ... и като изправя последната погрешка, изведнъж става тъй, както съм поискал, всичко става. Каквото поискаш, трябва да бъде напълно съгласно с волята Божия.

...

Туряте любовта в зависимост от тия външните работи. Любовта е създала тия неща. Това са резултати. Вие обичате една душа, обичайте душата, не търсете външните работи. Любовта като дойде, ще донесе много повече...Вие се усещате радостен в неговото присъствие. ... вярваш в Бога, а вътре си неспокоен в себе си. Питам, каква е тази вяра? Ако не си в общение с Бога, ти си в общение с друг.

Единствения период от живота си в който съм се молила беше този в който сътворявах най- големите си грехове.Съзнателно,последователно,с пълното съзнание какво върша,аз трупах грехове,знаейки какво правя ,съзнавайки ,че не мога да спра и доверявайки се на Бог ,че ще ме спре.Аз се молех за "наказание",но не за самото него ,защото знаех че то ще дойде ,а за по- бързото му осъществяване,защото не издържах

Ако не си в общение с Бога, ти си в общение с друг.

icon13.gif

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_146: Валентин ти ме вкара направо в "Сделка с Дявола".

Не съм в общение с друг ,защото:

"...аз зная, че нещата може да станат, понеже Бог е навсякъде. Онова, което аз желая, може да стане, понеже Бог е навсякъде. И понеже е всеблаг и ако аз съм разумен, всичко е в Неговите ръце. Казвам, Той е навсякъде, Той е всемъдър, всезнаещ, всесилен. "

И защото знам че:

"Той като идва, преди да е намислил още да дойде на гости, вие се усещате весел, нещо има да стане, няма какво да ви казва, че ви обича. Вие се усещате радостен в неговото присъствие. Може да е наблизо или далече. "

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...