Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 3


baby777

Recommended Posts

На въпрос Какво се случва със ... в момента, изтеглих Колелото на съдбата с допълнителни Обесеният и Вселена - Магът - 4 Жезли с допълнителни 8 пентакли и Любовниците.

Моля за помощ - картите проективни ли са?

Често ти се повтаря Обесеният. Защо?

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 583
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Един съвет към всички начинаещи: не бързайте, не гледайте с по 100 карти. Колкото по-просто е едно гледане, толкова е по-достоверно. Тук изрично говорим за начинаещи, което значи поне 3 години, за някои и повече. Споделяйте опит с картите, вашият личен опит, не просто комбинации. Говорете и за себе си самите.

И най-важното е да научите картите като значения - сами по себе си и после в комбинации. Разберете защо чашите са вода, а жезлите - огън и т.н. Това е една базова информация, която впоследствие, ще ви даде много стабилна основа. Сравнявайте различни тълкувания, проучвайте, търсете.

И още нещо: въпросите за любов - всеки тръгва с тях, но иронията е, че те са за среднонапреднали.

Да ви кажа, въпроси за здраве, са много ясни, но далеч по-отговорни, в това е проблема. Има своята логика. Същото е и с въпросите за любов - на пръв поглед - хайде, лесно, но на втори - тънем в илюзии и проекции. Всичко идва от непознаването значенията на картите.

Затова, трябва яка основа - учене, учене и пак учене. И тълкуване, дори и да звучи нелепо, все в един момент, ще се избистри или поне на 50%. А това в Таро изобщо не е малко!

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Моя приятелка е бременна и бебето се чака всеки момент. От два дни се опитвам да се свържа с нея по телефона, но не отговаря. Попитах картите Х. родила ли е /вчера/? Отговорът е Обесеният - Кралица Пентакли - Кралица на мечовете.

После попитах защо не си вдига телефона. Отговорът: Рицар Пентакли - 4 мечове - Обесеният.

Аз не, че разбирам, обаче тези карти малко ме притесниха. Изглежда ми като да се е случило нещо неочаквано и свързано с операция. А невдигането на телефона - като на невъзможност поради пребиваване в реанимация, например.

Моля, поне този път, дайте някакво мнение! Обещавам, че няма да публикувам повече мои въпроси!

Би било притеснително, ако до 4 меча беше Дяволът или Страшният съд.

Нещо интересно, в първата комбинация имаш припокриване с твоя собствен образ и с образа на твоята приятелка, не зная какви отношения сте имали, но на някакъв етап са били усложнени, така да се каже. Дори бих казала, че изпитваш нещо като чувство на вина (или ревност дори, изобщо сложна гама от емоции), но това е една друга тема. Това по Обесеният и Кралица пентакли. В тази комбинация имаме поне 3 пласта за тълкуване, които дават богата информация.

С други думи - тя е добре, да не се притеснявам за нея?

Имаше, а може би и все още има един момент, в който се почувствах предадена от нея, а и не знам дали и сега съвсем и вярвам. Но това всъщност е отражение на моята собствена несигурност, няма отношение към нея. Тя е само моето огледало.

Защо се повтаря Обесеният? Може би иска да ми каже, че погледът ми към света е твърде необективен и съответно неверен.

Линк към коментар
Share on other sites

Но това всъщност е отражение на моята собствена несигурност, няма отношение към нея. Тя е само моето огледало

Няма отношение, но е отразено. Първо правило в Таро за начинаещи: нашата логика и разсъждения нямат нищо общо с логиката на Таро. То решава как да отговори и върху какво да наблегне в отговора си.

Защо се повтаря Обесеният? Може би иска да ми каже, че погледът ми към света е твърде необективен и съответно неверен.

Обесеният не говори за необективност, а за траен застой и въртене на празен ход и търсене на изход от ситуация, но тази ситуация не е само една, това са набор от ситуации. Имаш лош период. Но поне можеш сама да го промениш, ако се вземеш в ръце. Радвай се, че не ти се повтаря Дяволът.

П.С. Твоята приятелка не я мисли, на този етап не й е до никого.

Линк към коментар
Share on other sites

Имах предвид, че как реагираме и какво чувстваме в различните ситуации е въпрос на нашия избор и отражение на нашите собствени комплекси, страхове, стари рани, изобщо "тъмна" страна. В този смисъл - проблемът не е в моята приятелка, а в мен. Това е една от причините да избера да се срещна с нея. За да отрази моята демонстрация на нужда да вярвам на някого, а всъщност истинския проблем е, че не вярвам в себе си. Поради което един вид делегирам вярата на някой друг и очаквам от него да ми демонстрира, че заслужавам да "бъде вярвано" в мен. А всъщност всеки от нас живее собствените си борби, рани и невери и не му "остава време" да "наранява" някой друг.

Имам лош период и не знам как да го променя. Вече опитах всичко, за което се сетих. И не ме напуска мисълта, че пропускам главното. Че е пред очите ми, а не го виждам. Защо изобщо имам нужда от този лош период? Какво трябва да разбера, изживея? Кое в себе си се опитвам да се накарам да разбера? И не разбирам. Не знам как да се взема в ръце. Не знам какво трябва да променя. Не виждам знаците. Сигурна съм, че ги има. Но не ги виждам. Може би това е Обесеният.

Линк към коментар
Share on other sites

Имам лош период и не знам как да го променя. Вече опитах всичко, за което се сетих. И не ме напуска мисълта, че пропускам главното. Че е пред очите ми, а не го виждам. Защо изобщо имам нужда от този лош период? Какво трябва да разбера, изживея? Кое в себе си се опитвам да се накарам да разбера? И не разбирам. Не знам как да се взема в ръце. Не знам какво трябва да променя. Не виждам знаците. Сигурна съм, че ги има. Но не ги виждам. Може би това е Обесеният.

Хайде, хайде, не си първата, не си последна, трябва да си силна. Всеки има лоши периоди, а някои и още по-лоши, това са неизбежни неща, а неизбежното не можем да променим, само че единственото неизбежно са две неща, не е едно, както казват - смъртта. Две са - смъртта и това да искаш да те обича някой, който не те обича, да те заобича :)

Затова сега ще направим едно важно упражнение в Таро: има тема във форума Асоциативен тест с картите Таро.

Там се говори за онези карти, които да кажем, ни плашат, от които бягаме, изпитваме негативни емоции и т.н.

Разгледай си добре картите и направи точно обратното: виж коя е онази карта, която ти доставя душевен комфорт, приятни мисли и най-вече вяра в себе си.

Сподели я с нас и кажи защо точно тя ти носи радост и упование. После ще ти кажа защо и какво да правиш, освен ако, междувременно, не си разбрала защо :)

Линк към коментар
Share on other sites

Разгледай си добре картите и направи точно обратното: виж коя е онази карта, която ти доставя душевен комфорт, приятни мисли и най-вече вяра в себе си.

Сподели я с нас и кажи защо точно тя ти носи радост и упование. После ще ти кажа защо и какво да правиш, освен ако, междувременно, не си разбрала защо :)

Стигнах до "шорт лист" от три карти: Слънцето, 9 камъни, 2 чаши

Най-лесно, може би, би отпаднала 9 камъни. Но не съвсем. Тази карта ми носи усещането за вечност. За това, че няма начало и няма край. И каквото и да се случва, то има своя смисъл, дори и да не го разбираме.

Слънцето - топлина, светлина, вяра. То ще изгрее и утре. Дори и да не го виждаме - там е и носи живота в себе си. Винаги ще има утре. Слънцето в нас винаги ще грее. То е грижата за нас. Дарът на Бог за да не забравяме за вечната любов, дух, смелост и сила. И ние го носим в себе си. И когато сме себе си, сме щедри, топли и смели слънца.

2 чаши - топлина, уют, споделеност. Дарът на всеки от нас за другия. Да отвориш душата си и да приемеш някой друг в нея. Да се довериш и да имаш доверие. Да създадеш съкровище в себе си и после да отвориш душата си и да го подариш на другия. Другият, който в няколко кратки мига е твоето всичко. Съкровените мигове на единение, доверие и абсолютна щедрост. Връщане към съкровената си същност. За малък миг от вечността - малко безусловна любов.

Линк към коментар
Share on other sites

Стигнах до "шорт лист" от три карти: Слънцето, 9 камъни, 2 чаши

Най-лесно, може би, би отпаднала 9 камъни. Но не съвсем. Тази карта ми носи усещането за вечност. За това, че няма начало и няма край. И каквото и да се случва, то има своя смисъл, дори и да не го разбираме.

Слънцето - топлина, светлина, вяра. То ще изгрее и утре. Дори и да не го виждаме - там е и носи живота в себе си. Винаги ще има утре. Слънцето в нас винаги ще грее. То е грижата за нас. Дарът на Бог за да не забравяме за вечната любов, дух, смелост и сила. И ние го носим в себе си. И когато сме себе си, сме щедри, топли и смели слънца.

2 чаши - топлина, уют, споделеност. Дарът на всеки от нас за другия. Да отвориш душата си и да приемеш някой друг в нея. Да се довериш и да имаш доверие. Да създадеш съкровище в себе си и после да отвориш душата си и да го подариш на другия. Другият, който в няколко кратки мига е твоето всичко. Съкровените мигове на единение, доверие и абсолютна щедрост. Връщане към съкровената си същност. За малък миг от вечността - малко безусловна любов.

Да приемем, че това е твоята комбинация от карти, но ти отново правиш препратки с любовта, а това е грешка. Това отново е отклонение.

Намери своята карта, на своята личност, за своя живот. Не търси отговори в други души, в любов, в нищо.

Отговори си на въпроса коя си ти, това става перфектно с картите Таро. В своите карти не търси никого, защото твоята съдба е само твоя, както и твоя "късмет". Твоят живот ще бъде изживян от теб, от никой друг.

Избери само една карта и това ще е твоят избор.

Линк към коментар
Share on other sites

Откровено казано, все повече се мисля, че смисълът не е в намирането на една карта за един живот. Така си мислех и аз доскоро. И вярвах в това.

По аналогия с астрологията - твоето проявление в този живот е твоята натална карта. Силните страни /планетите управители и екзалтации/ са инструментите за решаване на проблемите /планетите в падение и заточение/. Най-характерното за теб самия е доминантата. В моя случай Луна на асцендента и Слънце на МС.

Картите, между другото, които избрах абсолютно съответстват на наталната ми карта. Сега излязох да се поразходя и си дадох сметка за това.

Обаче вече нещо не е точно така. Има още една стъпка напред.

Когато разбера каква е тя, ще разбера какъв е проблема всъщност. Ще си намеря отговора. Но засега не съм го намерила.

Мисля, че е свързано с изживяването на всичко и нищо едновременно. В размиването на всички граници и всички определители.

Но това все още е на мисловно ниво, а изживяването ми се губи. Появява се за секунди като светулка в мрака и после пак изчезва. Все още има нещо, което създава мрак и мъгла. Все още не обичам себе си достатъчно за да се приема такава каквато съм. Т.е. всичко и нищо. Без определения, без граници, без омраза.

А ако трябва да се върна на избора на една карта все пак - тя е Слънцето. Но то вече не е достатъчно. А беше. До преди 6 месеца беше моята сила, вяра, смелост. И с него можех да стигна до ада на Луната и да изплувам отново в светлината. И съм го правила. Този период не е първия в моя живот, в който изчезвам, после намирам себе си и се раждам отново. Вече бях при смъртта. Но това сега е по-тъмно от нея. Може би, защото тогава умря човек, когото обичах, а сега трябва да си позволя да умра аз. Просто сега Слънцето вече не е достатъчно. Има още нещо... Има още нещо, заради което не съм цяла. И докато не разбера ще вися на кука като мъртво месо.

П.С. Моля, ако прецениш, просто премахни целия този разговор. Вероятно не свързан с Таро, а съответно и не е интересен за останалите.

И още нещо - последно. В любовта, според мен, не става дума за другия. Става дума за това да обичаш себе си толкова, че да си позволиш да поемеш риска да се отвориш за някой друг. Да сложиш себе си в ръцете му. И да познаеш себе си в него и него в себе си.

Редактирано от scorpion_4e
Линк към коментар
Share on other sites

Моя приятелка е бременна и бебето се чака всеки момент. От два дни се опитвам да се свържа с нея по телефона, но не отговаря. Попитах картите Х. родила ли е /вчера/? Отговорът е Обесеният - Кралица Пентакли - Кралица на мечовете.

После попитах защо не си вдига телефона. Отговорът: Рицар Пентакли - 4 мечове - Обесеният.

Само за информация. Бебето се е родило на следващия ден. Наистина със секцио, но не е имало проблеми или поне приятелката ми не каза.

Не си е вдигала телефона, защото не е била до него и после "се отнасяла" и забравяла да ми звънне. Или поне такова беше обяснението.

Както и да е. Важното е, че тя и бебето са добре.

Благодаря за коментарите!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Въпросът е: има ли реална перспектива да започна работа в ...?

3 пентакли - Жрецът - 10 меча

Има шанс и някакви начални разговори и сондирания /3 пентакли/, но за да стане трябва да бъдат положени усилия /10 меча/.

Това, което ми е странно е, че всъщност реално нищо не зависи от мен. Аз нищо не мога да направя в момента за да повлияя някак на ситуацията. Следователно се чудя защо се появяват 10 меча, ако те са символ на личните усилия? От друга страна Жрецът на средна позиция би трябвало да означава някаква подкрепа. Защо, обаче, се появява Жрецът, а не Императорът, например, или някой крал, който би символизирал помощ от конкретен човек?

Може ли, моля, да получа някаква помощ!

Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът е: има ли реална перспектива да започна работа в ...?

3 пентакли - Жрецът - 10 меча

На мен ми звучи като да има морална перспектива, но не и реална...Дори и да е правилно, ситуацията ще бъде изпортена...

Линк към коментар
Share on other sites

Не че разбрах нещо за горната комбинация, но нейсе.

Сега нещо друго: 5 меча - Дяволът - Отшелникът на въпрос какво ще се случи на конкурса.

Първо, имам чувството, че тези карти въобще не ми говорят за конкурс, а за нещо друго. И ако пак е това, което подозирам - направо е крайно време да взема по-крути мерки по отношения на ужасно безполезната си глава.

Ако все пак говорят за конкурс - желание за промяна и ужасни страхове, които водят Отшелника. Ако Отшелникът би трябвало да показва резултата от конкурса и той да е негативен за мен, защо тогава да се появява точно Отшелникът, а не например Колелото на съдбата, Кулата, Императорът /той май на трета позиция показва, че няма да ти бъде позволено това, което искаш/. Ако пък идва да покаже положително развитие - защо да не е Глупакът или Светът. Защо изобщо се появяват Големи аркани на такъв въпрос? Може би Отшелникът показва, че изходът от самият конкурс ще е благоприятен за мен, т.е. ще получа работата, но тя ще бъде процес на пренастройка и търсене на нов път. Това е и така, всъщност, защото на практика представлява почти нова професия за мен. Е, свързана е и със старата, но все пак... Значи спасението от срамните ми диви страсти ще премине през поредното в моя живот бродене по трудни и самотни пътеки в опити да осветя душата си.

Отшелникът дали е част от "верига" /като Справедливостта - Умереността - Звездата/? А Жрецът?

Линк към коментар
Share on other sites

скорпионче, според картите мисля че твоята нагласа е била отрицателна към събитието изобщо.макар че искаш да се покажеш,докажеш или там какво го изисква резултата. продължаваш да си под тези негативи, но наистина както и сама си писала сама ще намериш решение,изход.Не вярваш на това , в смисъл имаш съмнения в честността на отсъждането....това от мен...успех

Линк към коментар
Share on other sites

искам да си изасня дали е редно да задаваш въпрос,и КАК е правилно да бъде поставен. Когато питащия го занимават мислите от рода на ''защо ме търси,защо ми се обажда,какво очаква от мен" - а тегленето е с три карти.

Ето едно момиче имаше преди време свалки с момче.Нищо не се получи.Но сега момичето излиза с друго момче,и този първия започва да е търси.

Тя изтегли картите като зададе въпрос '' какво му се иска да постигне(покаже) на нея с тези обаждания сега.

още на няколко думи усещам че на мен пък ми се иска да пусна скоби,защо търся пояснение към думата?!колко трудно е понякога да направиш най-простичкото-две думи...

ето и картите на момичето:

3 чаши - кралица жезли - колесница

занимава го въпроса с ''триъгълника''-заради първа карта-3 чаши,които попиват у кралицата(кралицата тук е виждам че е той)-търси връзката,не казвам любовта,но ако преди е гледал на възможност за контакт(2ч),сега вече с жезъла и трите чаши да значи че иска надграждане(може и ревност,алчност да бъде мотив),за да достигне по-стабилно отношение сега. друг е въпроса който си мисля дали е морално и честно спрямо тримата участника? .

колесницата-намерение да направи нещо,решен е да води някакъв път(постно казано).с подкрепа на жезъла , смятам че и вътрешното му усещане е с такава нагласа.

3 чаши казват е бързо отминаваща,но пък колесницата на трета позиция-какво казва?

- исках да попитам,да споделя нещо което ме замисли за проективността, тя не е онова излизане на желани карти, а онова наше напасване на тълкуване според желаното като отговор...смятам че картите появилис е в тегленето са си на място,но дали са удачно тълкувани,или изкривено,нагласено,разстълкувани че да ни хареса отговора им ...проективността е нашето отношение към проблема и решаването му,който ''виждаме'' в картите.Дори и да не успях да се изразя съвсем точно,разбрано, мисля че разбирам какво е проекция вече...

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

Жената(съпругата) КК , тегли карти за да си изясни непрекъснатите търсения от една друга жена ГГ към съпругът и', отбелязвам че не става дума за любовен триъгълник,а за услуги.

картите които изтегли с въпрос ГГ - какво търси(на какво се надява с тези търсения :

5 жезли-3чаши-9чаши

това което той галантно показва като отговор на нейните очаквания

умереност-10меча-4меча

онова което обаче прави според егото си

3пентакли-8жезли-9жезли

странични хора които имат намеса (зад гърба на ГГ,дамата смята че има натиск от трето лице,съветник)

паж меч-паж пентакли-10 жезли ..............изпадат рицар меч-8пентакли

след галантния отговор , тези карти трябва да показват крайното решение,последната дума от мъжът към ГГ

жрец-асо пентакли-крал меч

според първата комбинация вдига врява за да е забелязана,и да получи място според 3ч , 9ч-дали не значи самодоволство от своите действия ,като намеса в отношенията на съпрузите.

втората комбинация , така според идеята на въпроса , как действа той в случая на думи.с умереността според мен има напасване,на очакванията и с неговите думи,тук връзката между тях изисква до някаква степен баланс,който обаче не би трябвало да обвързва(а нейното желание е 3ч все пак и то доста шумно 5ж се натъртва).- мечовете след това сякаш казват- край искам почивка от всичко това,прекаляваш...

според егото си -което прави го прави за себе си,бързо чисти,и е с особено внимание вече,сякаш очаква следващото настъпателство.

предполагаема трета страна-според мен има такава,която е силно вкопчена във всичкото това което става, и се старе ,и да не се откзазва(рм,8п). Има намеса и с съвети и с послания,някак не мога да определя комбинацията от двата пажа,-10 жезли отново с голям заряд се действа,макар да имаме пажове....

вероятно защото крал меч се явява в последната комбинация от карти за него,за съпругът,като негова последна дума -срещу пажовете-публично казва че решението е негово,и май доста рязко ще се каже или действа(крал меч).

Линк към коментар
Share on other sites

10 чаши-3 жезъла-влюбени

Ситуацията е такъв , че питащия в момента преживява нервен срив.всичко става за много кратко време -часове.

За влюбените- ми е интересно да разбера, като: ''лечение'' което би трябвало да се проведе какво казват;като съвет към питащия?

След голяма радост,и в последствие други неща,се явяват вече като проблем,този проблем обръща всичката онази емоция на радостни преживявания и споделяне, на 180 градуса, настроение и здраве у питащия.

У самата десетка отпред не се загатва за такова състояние нали,виждаме едни доволни хора.

Но пък тройка жезли в сегашен момент в сегашен момент- в коя комбинация казва нередност ,някой страда вече,нещо не е както трябва у питащия,той е притеснен.

Ясно че влюбените са намек за това че нещо го раздиря от вътре,има колебания,но като погледнеш картите ,няма на лице болна,негативна карта.

Коя карта е питащия в момента?как да постъпи, май влюбените настояват да получи ,''лечение за страданието'',и тук май това е избистряне,и без колебливост,отстраняване на ненужните мисли...

ммм мисля си къде би застанала една карта като 10ж и 10м... и коя би била сянката на картите от подредбата?

Линк към коментар
Share on other sites

10 чаши-3 жезъла-влюбени

Ситуацията е такъв , че питащия в момента преживява нервен срив.всичко става за много кратко време -часове.

Питащият нещо е "истерясал", затова е ядосан и гневен дори. Но нищо повече като драматичност няма в тая ситуация. Просто трябва да вземе решение и да не отлага повече. Възможно е и като време да е притиснат от обстоятелствата, а като цяло хич да не иска да го пресират.

Наличието на чаши и жезли винаги говори за истеричност, гняв, но излишен - изобщо преекспониране на някакво състояние. 10 чаши и 3 жезли в случая е една карта.

Като сянка може да се търси Кралица чаши, но обърната.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

И? Падали са ми се Императрица с Рицар Пентакли на същия въпрос. Бременност нямаше. Присъствала е много пъти на такъв въпрос и пак е нямало бременност. Императрицата не е достатъчна.

Линк към коментар
Share on other sites

кула-асо меч-дявол

в един колектив е настъпил хаус,става дума за млад мъж,който е скатавка на работното място. но картите касаят една жена(която има намеса чрез момчето),към нея е насочено моето теглене, как въздейства тя в ставащото сега...

нереално,неадекватно поведение,не на място,кулата е виждам и като градене на свои планове,които довеждат до остри взаимоотношение-асо меч,може и двуличие,и заради двете страни на меча,както казват може и да помилва но и да съсича,трудно би се изградило стабилно отношение вече,кулата е паднала,стана скандал.асо и дявол,старание,не ,но желание за нов акула,но асото може би трябва заедно с дявола да доведе до размисли,дълбоки,и не материални,да се потърси грешката за този провал, но дявола , иска той да е на видно място,той да дърпа синджира,което май няма да доведе до осъзнаването а до едно забавяне...

дявола -дали като е в края остава отворена врата на интригата...

Линк към коментар
Share on other sites

Една Кула, Асо Меча и Дявола. Намръщих се като видях това Асо заклещено от Дявола. Честно, хвана си ме яд. За мен това са несериозни хора. Деца, злобни и глупави. Проблемите ще продължат защото никой няма адекватно решение и защото всеки си мери краставицата с другия. Дори и да искаш яснота на тоя етап няма как да стане. Ще има нападки, обиди, но казани по начин все едно нямат за цел да обидят.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...