Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 3


baby777

Recommended Posts

Жалко, че в този форум човек не може да си редактира мненията след определен период от време. Искаше ми се да допълня горния пост, но явно няма да стане.

Тази сутрин зададох още един въпрос във връзка с горния. Въпросът беше как е добре да постъпя конкретно в настоящата ситуация:

Звездата - 9 Пентакли - 8 Чаши

Може би картите искат да ми кажат, че тези отношения са предназначени да причиняват болка за да ни накарат двамата да "пораснем". Не е лесно да се раждаш отново...

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 583
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Мисля, че ако картите могат да бият, щяха досега да са ме наритали сериозно.

Мога ли да продължавам да разчитам на него за ...?

Жрецът - 9 Пентакли - Асо Чаши

Моля, някой да ми подскаже какво се опитват да ми кажат картите, защото аз съвсем се обърках, а явно е важно!

Линк към коментар
Share on other sites

ооо , имаш три въпроса

- три 9ПЕНТАКЛИ и в трите на втора позиция

-първите са карти извън възможността да контролираш ставащото,те са карти на времената и усвоеното(според мен),асо п-звезда-жрец...да не кажа но малко са карти в случая като на наблюдател,може и поради възпитанието си да е ''задоволен'' наблюдател...черпила си нужното самочувствие,увереност през усещанията си и нуждите си,но само като мечти...същото усещане ще имаш и ако оставиш нещата така,ако не променяш себе си и всичко, оставаш така с него. ако кажа изчерпана връзка , ще сгреша, но някак е постно , уморено,тягостно ,оскърбено...и мисля че ще имаш ново предложение. завършваш цикал ,и почваш друг , ти вземаш решението дали ще е така , затова страдаш ... асо пентакли -асо чаши ...

има нещо дълбоко и символно в картите ти, усещам,но нямам ''силата ''да ги разтълкувам...

дано се включат и момичетата с дълбоките анализи, за да видим за какво става дума в твоите карти, интересно мие ....

би било добре едно учебно проследяване на карти,комбинации - да покажат... :)

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

Здравеите момичета :)

Напоследък бях поизоставила картите, но днес зададох въпрос как ще се развият едни отношения и картите бяха:

асо чаши, императрицата, крал меча

според мен развитие с този крал накрая има, а императрицата дава една стабилна основа той да се изяви. Когато ми се появявал крал меча а последна позиция, развитие винаги е имало..

Ще се радвам ако споделите мненията си :3d_064:

Линк към коментар
Share on other sites

ооо , имаш три въпроса

....

Благодаря, Меги! Ще видим какво ще се случи и ще си направим изводи! :3d_097:

Напоследък бях поизоставила картите, но днес зададох въпрос как ще се развият едни отношения и картите бяха:

асо чаши, императрицата, крал меча

според мен развитие с този крал накрая има, а императрицата дава една стабилна основа той да се изяви. Когато ми се появявал крал меча а последна позиция, развитие винаги е имало..

Съгласна съм. Пожелавам ти хубави мигове!

Аз също изтеглих подобни карти на въпрос той ще направи ли нещо за ...

Картите бяха Асо Мечове - Светът - Крал на Мечовете

Та се надявам и заради двете ни, комбинациите да се тълкуват така :3d_154:

Редактирано от scorpion_4e
Линк към коментар
Share on other sites

Много са интересни комбинациите ти, Скорпионче.

Жалко, че Ивета реши да не участва във форума... да се надяваме, че е временно.

Смятам, че добре се ориентираш в значенията им.

Попитах как е добре да постъпя с отношенията с някого.

Асо Пентакли - 9 Пентакли - 9 Меча

А ти страхуваш ли се наистина от тези отношения? Или за тях? Искаш ли да продължат? На мен ми прилича на отчаяние, на смърт, край за онова, което е било.

Въпросът беше как е добре да постъпя конкретно в настоящата ситуация:

Звездата - 9 Пентакли - 8 Чаши

Освободи се от очакванията си, което е било, е било. Постигнатото е време да бъде загърбено?

А ти как постъпи тогава? И какви бяха последствията?

Мога ли да продължавам да разчитам на него за ...?

Жрецът - 9 Пентакли - Асо Чаши

ха, де! Можеш ли? Тази емоция по Асото положителна ли е или напротив?

Тази комбинация ми говори за стабилност, увереност, морал дори, но чашите не са боя, на която може да се разчита...най-малкото е нетрайна. Така че може и досега всичко да е било наред, ноооо не знам за в бъдеще...

Наистина е много интересно, какво точно ти казва 9 Пентакъла, надявам се и други да се включат.

Редактирано от Sha Angreal
Линк към коментар
Share on other sites

Здрасти!

Жалко наистина за Ивета, защото нейното присъствие имаше смисъл. Нямаше да се стигне дотук, ако само беше успяла да погледне отстрани и леко да поошамари двете девойки, който на практика прецакаха форума. Но ... да си модератор в частност /и шеф в по-широк смисъл/ е отговорност. Отговорността да вземеш решение и да предприемеш действия, тогава когато са необходими, за да дадеш шанс на нещото, което управляваш да се развие.

Но каквото - такова....

За комбинациите - не знам. Ще видим по - нататък.

За първата си мислех, че всъщност аз се страхувам, че нещо което вече ми се е случвало ще се повтори и аз няма да имам сили да мина през него отново. Но може би е неизбежно.

За втората, че нещото се случва, защото има доста по-дълбок смисъл от ежедневното проявление. Лекуват се пластове, натрупвани с години и животи и не става дума само за мен. Мисля, че картите ми казват, че не бива да правя нищо, защото ситуацията не е битова, а е необходимо да се излекуват душите и това ще стане, но пътят е дълъг.

За третата - не знам дали мога да разчитам. Там ситуацията по същество отново е битова, но отново има пластове, които са отвъд. Тази комбинация ми е най-неясно какво ми казва. Може би, че отговорът зависи от това как върви лечението. Че въпросът отново не е битов и затова изливането на емоции е неадекватно.

Но, разбира се, въобще не знам къде съм ...

Линк към коментар
Share on other sites

...Момичета,здравейте...отсъствах малко,но картите не оставях...Полека започнаха да се избистрят някои странички в отношенията ни,но още е рано за нещо голямо.Току-що прочетох за отсъствието на Ивета...,за което съжалявам,макар да не зная повода,но щом това е решението и,да го уважим.Та,аз да питам поне останалите тук,които са с повече опит от мен.Сутринта изтеглих карти с въпрос :Как ще повлияе един човек на мен?...1.рицар меч/залепнал с 2пент/ 2.6 меч 3.рицар чаши. Но на вторият въпрос : А аз на него? се паднаха 1.маг 2.страшният съд 3.обесения...Възможно ли е да действам пагубно на някого с поведението си или просто човекът се е омотал здраво сам?...И защо картите свързват това му положение с мен след като сме на "здравей-здрасти"?!?...

Линк към коментар
Share on other sites

Надявам се , Ивета си поотпочине , и внесе нови идеи в темите , сигурна съм че така ще бъде.

CECA - Как ще повлияе един човек на мен?...1.рицар меч/залепнал с 2пент/ 2.6 меч 3.рицар чаши. --- на теб ти предстои пътуване , ще се промениш,и ще се променяш,и то ще е видимо...

А аз на него? се паднаха 1.маг 2.страшният съд 3.обесения.----затруднен човек,именно заради свои действия,решения ще страда... може би сам ще се подведе и вкара в капана,дет викат човек който слага капан друг,сам пада в него... нещо такова, сам ще си е виновен за положението в което ще попадне,защото ще си замесена и ти...и смятам че много точно си разсъждаваш

..Възможно ли е да действам пагубно на някого с поведението си или просто човекът се е омотал здраво сам?...И защо картите свързват това му положение с мен след като сме на "здравей-здрасти"?!?...

този човек няма за интерес да те наранява,нито пък него,но съзнава че при негова стъпка именно така ще стане...интереснооооо ...

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

...Момичета,здравейте...отсъствах малко,но картите не оставях...Полека започнаха да се избистрят някои странички в отношенията ни,но още е рано за нещо голямо.Току-що прочетох за отсъствието на Ивета...,за което съжалявам,макар да не зная повода,но щом това е решението и,да го уважим.Та,аз да питам поне останалите тук,които са с повече опит от мен.Сутринта изтеглих карти с въпрос :Как ще повлияе един човек на мен?...1.рицар меч/залепнал с 2пент/ 2.6 меч 3.рицар чаши. Но на вторият въпрос : А аз на него? се паднаха 1.маг 2.страшният съд 3.обесения...Възможно ли е да действам пагубно на някого с поведението си или просто човекът се е омотал здраво сам?...И защо картите свързват това му положение с мен след като сме на "здравей-здрасти"?!?...

Ще изкажа и аз моето виждане - ти според мен ще окажеш много по-голямо и съществено влияние на този човек, отколкото той на теб; ще го накараш да се замисли, да погледне навътре в себе си и да се обнови, да се промени като човек. А той на теб ...? Ти имаш като че ли някакви тревоги свързани с него (може би ти се струва много войнствен, настъпателен, настойчив или припрян или пък студен, дистанциран), но те ще се окажат неоснователни. Той колега ли е? Ако да, може би на по-високо ниво от теб? Дори и да не е, при всички случаи ще ти повлияе благотворно, ще се получи положителен за теб краен резултат.

Линк към коментар
Share on other sites

...Благодаря и на двете дами,които изказаха мнение... :3d_047: ...И аз натам клонях,но днес,решавайки да наредя жрица за мен,се получи следният резултат:...

1.сила

2.2ж

3.обесен

4.кралица ж

5.5ж

6.жрец.

7.5 п

8.4 меч

9.страшния съд

Е,някакси нямаше как да не я свържа с онази "розова" комбинация...При мен също се мъдрят обесения със страшния съд,макар и в обратен порядък за комбинацията,за която питах,което поне има надежда за отрязване на въжето...И си помислих дали и втората комбинация не се отнася за мен?!?...Дали не са мои страхове...и ако е така егати и загубенячката съм!!! :3d_104: Дали трябва да съм по-умерена в страховете си,което ме съветва този жрец?!...Да,Диана струва ми се студен и дистанциран от досегашното показано от него.Познаваме се от скоро и нямаме професионални допирни точки...Утре ще пътувам наистина,Мег...канена съм на кафе... :)...и ще пиша дали и в каква посока ще има развитие на нещата...Усмивки и хубав ден и на двете!...

5.

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

...Такааааа...понеже обещах да докладвам,дами :3d_127: ...Нещата се припокриха 1:1 с прогнозите...Определено подредбата си е била за него...не знам какво ме заблуди и ме накара да се съмнявам?!.Човека имаше желание да се покаже като маг,но видях само един уморен,обесен крал чаши и ми стана жал за него...нямам идея защо ме накара да се почувствам така?!...Живеещ в свое си време,който кара 20-год кола,но пък четейки книги за голф и как се управлява самолет... не защото ще направи нещо по въпроса да го има,а ей така-да е подготвен,ако някой реши да му го подари :) .Иначе е добър човек,с големи планове,но безучастен...Не знам защо в последно време често ми се случва някой капитан да ме покани на кръгче със своя "Титаник"?... :) ...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей! Благодаря за обратната връзка - това е най-важното при напредването ни с Таро.

Казваш "Титаник" ... :) Възможно е. Но на втория въпрос картите сочеха, че тъкмо ти си способна да възродиш и преобърнеш този човек. Ако искаш. Щом е добър човек с големи планове, какво ли ще се получи, ако зад него застане една силна жена? Решението обаче и изборът са си твои.

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

...Съгласна съм с теб,но просто ми омръзна да влача ремаркета след себе си...това взе да ме уморява...Уважавам хора,които полагат усилия,за да се случат нещата...Нищо не ми е дадено даром и знам какъв е истинският смисъл на думата усилие...Всички около мен са учудени от силата ми с която се справям с нещата от живота ,без да си задават въпроса обаче какво ми коства всичко това?!...Да не говорим,че има определена възраст,през която човек може да направи нещо по въпроса,но когато се касае за 50 годишен човек...малко съм скептична...Усмивки и хубав ден! :dancing yes:

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

...Благодаря и на двете дами,които изказаха мнение... :3d_047: ...И аз натам клонях,но днес,решавайки да наредя жрица за мен,се получи следният резултат:...

1.сила

2.2ж

3.обесен

4.кралица ж

5.5ж

6.жрец.

7.5 п

8.4 меч

9.страшния съд

Е,някакси нямаше как да не я свържа с онази "розова" комбинация...При мен също се мъдрят обесения със страшния съд,макар и в обратен порядък за комбинацията,за която питах,което поне има надежда за отрязване на въжето...И си помислих дали и втората комбинация не се отнася за мен?!?...Дали не са мои страхове...и ако е така егати и загубенячката съм!!! :3d_104: Дали трябва да съм по-умерена в страховете си,което ме съветва този жрец?!...Да,Диана струва ми се студен и дистанциран от досегашното показано от него.Познаваме се от скоро и нямаме професионални допирни точки...Утре ще пътувам наистина,Мег...канена съм на кафе... :)...и ще пиша дали и в каква посока ще има развитие на нещата...Усмивки и хубав ден и на двете!...

5.

Знаеш ли, имам усещането, че проблемът в тази жрица не е в страховете ти, а по-скоро в някаква хронична неяснота на нещата. Тя води до напрежение, което те кара трескаво да търсиш някакъв изход. Мисля, че е време нещата да се назоват с истинските им имена.

Кралят чаши сигурно наистина е хлъзгав и с лесно менящи се настроения, но на мен като цяло не ми харесва неглижирането на чашите. Мисля, че чувствителността, интуитивността, мекотата имат своето място в нашия свят на търсене на реализация, постижения и материалност. Ние неслучайно срещаме определени хора в животите си. Фактът, че такъв човек е пресякъл твоя път може би има смисъл за теб самата. Може би ти имаш в себе си подобна мекота и мечтателност и този човек сега ти служи като огледало. А може би имаш нужда от такава в живота си и той ти я носи.

Всъщност сега се върнах на първите ти комбинации.

Как той ще ти повлияе: Рицар на мечовете - 6 мечове - Рицар чаши.

Струва ми се, че май е точно това. Ще внесе вибрациите на мекота, топлина, чувствителност.

Ти май ще го караш да действа, да направи план за живота си и да действа, но съдейки от следващите карти, той няма да се справи и това задълго ще го заведе в един тъжен и самотен свят без изход. Всъщност надявам се в този случай картите да са по-скоро предупреждение - ако той не си създаде план за действие, ще последва останалото. Все се надявам на хората да им се случват хубави неща...

Дано при вас да се случи така!

Линк към коментар
Share on other sites

Защо той не иска да е с мен?

1. Защото не го привличам като жена? 8 жезли - 10 меча - Императрицата

2. Защото има друга причина? Страшния съд - Асо жезли - Обесеният

Подозирам, че не зададох въпроса съвсем добре, но ми се искаше да видя две алтернативи.

Моля, нека не коментирам аз първа, защото честно казано много ми се иска все пак, ако може, причината да не е, че не го привличам като жена :wacko:

Но вие не ми казвайте каквото искам да чуя :v::whistling:

Линк към коментар
Share on other sites

...Аз съм си виновна,че не казах още в началото,че нямаме никакви отношения с този човек.Бях поканена на кафе и понеже така съм се влюбила в тарото,че задавам колкото се може повече въпроси преди някаква случка,за да мога да вникна в нещата и да ги пречупя през призмата на станалото...Та затова зададох и въпросите,които писах и понеже отговорите нещо ми се видяха странни и неразбираеми ги написах...,но пък сега вече всичко се потвърди...skorpion_4e,щеше ми се да се обърна по име към теб...,но щом това е името ти тук,така да е :rolleyes: ...Та,в едно си права за прочита на жрицата ми...имам нужда от някой да ми поднесе чаша с изворна вода,а не бутилирана...Липсата на каквато и да е чаша озадачи и мене...по принцип винаги се явяват някои...де 8-ци,де 5-ци...много често 3-ки...,а рицар чаши си ми е голям фен... :)...Но,аз съм доволна от липсата им тук...Може да е емоционален хладилник...,но по едно време така се бях очашчила,че си бях пред удавяне...Затова ,минавайки през кралица меч...,която здраво ме преследва...се радвам на кралица жезли,която все по-често ми се явява :dancing yes: ...А тук в комбинация с обесения за мен поне означава сама жена,без връзка...,което не е толкова лошо :P .Но пък в комбинация с жреца,доволна от посоката на развитие...нищо,че е в принудителен застой...,защото страшният съд няма как да не си свърши работата и аз съм готова за това...!...Само да не се отложи,че не знам как да разбирам комбинацията му с обесения и 4 меч?!...А човека,за който писах го харесах в смисъла в който харесвам добрите хора...както харесвам и вас... :3d_047: ...Няма никакво продължение в друга посока...Сигурна съм,че ще ни се случат хубави неща...,но поотделно... :3d_060: Аз съм си обичлива и оптимизма си ми е диагноза...Понякога ми пречи...,но мисля повече ми е помагал...Харесвам се такава и май няма как да се променя и така...до следващите 5 чаши или 10-ка мечове... :rolleyes:

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

Ами, честно казано, аз наистина останах с впечатлението, че комбинациите, които си публикувала са свързани. Явно нещо не съм разбрала. А и въпрос от вида - как еди кой си ще ми повлияе - аз лично бих задала за човек, който има сериозно значение в живота ми. Така или иначе, беше удоволствие за мен да потренирам!

Казвам се Ана и с удоволствие бих сменила ник.-а, защото този, който използвам вече отдавна не е нещото, което ме изразява. Но не знам как да го сменя и затова си карам така :D Ако някой може да помогне със съвет как се сменя ник, много бих му се зарадвала!

Линк към коментар
Share on other sites

8ж 10м императрица

съд Аж обесен

Ами така и така съм се разписала тук да кажа какво мисля по твоите тройки,skorpion_4e... :)...Като гледам какво ти се е паднало бих попитала;"Къде са ти чашите,колежке?!" :)...Сега сериозно...не мисля,че човека ти го е заявил директно!По-скоро това си е твоя интерпретация...При мен на последно място тази императрица означава нещо надуто,което виждаш в нещата...Притесненията ти /10 м/ сама си ги раздуваш...и то се е случило бързичко...неочаквано за теб и е било като удар под кръста.Мисля,че е неоснователен страх като причина.Имало е някакво ново начало след скарване и някой е бил много ентусиазиран,но за мен вкопчването в нещата и желанието да се има все повече и повече е довело до изчерпване на въздуха и до обесения...Ако смея да дам съвет,то той ще бъде:"Мини малко на диета..."... :)...Предварително извиних ли се,че съм нова и може нищо да не е така...?!... :)...

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

8ж 10м императрица

съд Аж обесен

Ами така и така съм се разписала тук да кажа какво мисля по твоите тройки,skorpion_4e... :)...Като гледам какво ти се е паднало бих попитала;"Къде са ти чашите,колежке?!" :)...Сега сериозно...не мисля,че човека ти го е заявил директно! По-скоро това си е твоя интерпретация...При мен на последно място тази императрица означава нещо надуто,което виждаш в нещата...Притесненията ти /10 м/ сама си ги раздуваш...и то се е случило бързичко...неочаквано за теб и е било като удар под кръста.Мисля,че е неоснователен страх като причина. Имало е някакво ново начало след скарване и някой е бил много ентусиазиран,но за мен вкопчването в нещата и желанието да се има все повече и повече е довело до изчерпване на въздуха и до обесения...Ако смея да дам съвет,то той ще бъде:"Мини малко на диета..."... :)...Предварително извиних ли се,че съм нова и може нищо да не е така...?!... :)...

Викаш, то на човекът изобщо не му дреме за мен, а аз съм тръгнала да питам защо не ме иска...

Мисля, че си съвсем права! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Ако трябва да бъда съвсем откровена, аз заподозрях нещо друго в тези карти: Страшния съд - Асо жезли - Обесеният.

В миналото нещо се е случило. В резултат всеки порив е "обесен". Т.е. както Обесеният виси, така и има нещо друго, което има същия проблем, ако разбирате какво имам предвид. С други думи, подозирам, че човекът се опасява, че нещо няма да се получи и това е проблемът.

Но може и да си измислям, разбира се. Все пак това е доста буквално тълкуване.

Добре, че я няма Ивета. Иначе предполагам щеше да е ужасно ядосана от такова опростенческо отношение към Таро.

Линк към коментар
Share on other sites

...Още една странна подредба,с неразгадан правилно от мен резултат.По-горе писах,че задавам въпроси за близки случки,за да мога да видя резултатите бързо и да мога да ги свързвам с изтеглените карти....Та,въпросът беше:"Изпълнила ли ми е поръчката?"...и се паднаха: 1.ЗВЕЗДА 2.3ч 3.ГОСПОДАРКА...Само да добавя,че бях дала парите предварително...:)...

Линк към коментар
Share on other sites

...Още една странна подредба,с неразгадан правилно от мен резултат.По-горе писах,че задавам въпроси за близки случки,за да мога да видя резултатите бързо и да мога да ги свързвам с изтеглените карти....Та,въпросът беше:"Изпълнила ли ми е поръчката?"...и се паднаха: 1.ЗВЕЗДА 2.3ч 3.ГОСПОДАРКА...Само да добавя,че бях дала парите предварително... :)...

Мисля, че да. Всъщност Господарка, Императрица ли значи?

Освен това имам чувството, че тук има някаква история в това питане. Все едно и преди се е случвало ти да си очаквала нещо от тази жена и може би тогава това, което си очаквала не се е случило. Като че ли тази история е начин да ѝ дадеш още един шанс. Имам чувството, че по-скоро става дума за запазване на приятелство или за възраждане на такова.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...