Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 3


baby777

Recommended Posts

Една комбинация от преди 2 дни.Подобна на тази на hana_ от началото на страницата,където Жур токова добре е обяснила ситацията.

Някой ще направи ли нещо днес ( т.е. -онзи ден)?

Звезда+Дявол+Крал Пентакли.

Понеже ситуацията е вече факт, няма да пиша ( за сега) каво ми е хрумнало ,нито реалният резултат. Побликувам я най-вече защото картите са почти еднакви с тези на hana_.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 583
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравейте на всички участници ,

отскоро изучавам Таро и тълкуванията ми са доста повърхностни . Престраших се да пиша ,тъй като имам сериозен проблем в отношенията си с голямата ми дъщеря, която е на 15 г. и имам нужда от насоки.

На въпрос "как да постъпя спрямо нея" :

6-ца мечове ; паж жезли ; паж пентакли

Линк към коментар
Share on other sites

Някой ще направи ли нещо днес ( т.е. -онзи ден)?

Звезда+Дявол+Крал Пентакли.

Дълго го е мислил и премислял този някой, обаче има оплитане, омотаване също, надежда за осъществяване на нещо и то от дълго време.

Има конкретен човек, който прави това. План има. Мисля, че е мъж.

Нещото може и да го е направил, но то е по-дълго във времето, трябва да се обмисли вероятно от друг човек.

Мисля, че въпросът е свързан с пари или с любов.

Линк към коментар
Share on other sites

Някой ще направи ли нещо днес ( т.е. -онзи ден)?

Звезда+Дявол+Крал Пентакли.

Дълго го е мислил и премислял този някой, обаче има оплитане, омотаване също, надежда за осъществяване на нещо и то от дълго време.

Има конкретен човек, който прави това. План има. Мисля, че е мъж.

Нещото може и да го е направил, но то е по-дълго във времето, трябва да се обмисли вероятно от друг човек.

Мисля, че въпросът е свързан с пари или с любов.

Благодаря ти,Жур. Копирам какво съм писала по комбинацията;

" не ,няма с този крал п на края. Омотал се е в негови си неща и хич не му е до обещания."

Права си - за мъж става въпрос ,за любов е.Така и не го направи,не само онзи ден ,но и до днес. .Така беше -планувано беше от отдаван,но...

Мерси :)

Линк към коментар
Share on other sites

На въпрос "как да постъпя спрямо нея" :

6-ца мечове ; паж жезли ; паж пентакли

Здравей и добре дошла във форума.

По комбинацията ти, никой от вас не се държи като възрастен, голям човек. Всичко е на някакво детско ниво.

Картите според мен те съветват да говориш с нея, ще имаш тази възможност. Споделяйте, дръж се с нея по по-различен начин , промени отношението си към нея.

Виждам някакви сковани, студени отношения, без топлина, без разбиране, една стена, която обаче не е непреодолима. Ще си изясните каквото имате да изяснявате.

Имаш възможност да измислиш нещо ново и приятно, което да правите заедно примерно. Това е от мен. Успех.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за отговора,

и за препоръките, наистина трябва да измисля някакъв нов подход , защото досега отношенията ни само се влошават

и все едно говоря на стена.Ситуацията е "Къде сбъркахме",но има и външни фактори ,които влияят. Разчитам на помощта на Таро ,и на вас. Всичко добро!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,чета форума от известно време,а от няколко месеца имам и картите таро.Все още ми е трудно тълкуването.Въпросът ми е дали Ф. ще се раздели с жената,която е в момента,за да бъде с мен. А картите,които се паднаха са рицар мечове, 3 пентакли, звездата и отдолу 3 мечове. Според мен има шанс,гледайки първите три карти,но не разбирам 3 мечове,която сякаш се противопоставя на останалите карти.

Благодаря ви предварително:)

Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът ми е дали Ф. ще се раздели с жената,която е в момента,за да бъде с мен. А картите,които се паднаха са рицар мечове, 3 пентакли, звездата и отдолу 3 мечове.

Здравей, и добре дошла при нас.

Този мъж ти е говорил за другата жена и за евентуална раздяла с нея. Има ревност, но кой към кого, ти ще кажеш.

Големи надежди възлагаш ти на тази раздяла, само че тя няма да се осъществи между тях. Ако имаше други карти и то големи аркани, може би. Не тълкувам 3 мечове, защото не разбирам "отдолу".

Мисля, че ти си имала и преди нещо с този мъж, не мисля че е връзка, но познанство, да. Искаш сега всичко да започне отначало и по нов начин.

Вашето познанство е някъде навън, случайна среща, това ми хрумна, дали е така ти ще кажеш :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът ми е дали Ф. ще се раздели с жената,която е в момента,за да бъде с мен. А картите,които се паднаха са рицар мечове, 3 пентакли, звездата и отдолу 3 мечове.

Здравей, и добре дошла при нас.

Този мъж ти е говорил за другата жена и за евентуална раздяла с нея. Има ревност, но кой към кого, ти ще кажеш.

Големи надежди възлагаш ти на тази раздяла, само че тя няма да се осъществи между тях. Ако имаше други карти и то големи аркани, може би. Не тълкувам 3 мечове, защото не разбирам "отдолу".

Мисля, че ти си имала и преди нещо с този мъж, не мисля че е връзка, но познанство, да. Искаш сега всичко да започне отначало и по нов начин.

Вашето познанство е някъде навън, случайна среща, това ми хрумна, дали е така ти ще кажеш :) .

Благодаря ти за отговора Жур !!! Чета форума и се опитвам да разбера таро,но наистина са ми много объркани и най-вече комбинациите. Не ми стана напълно ясно как ги разтълкува така картите,но си права в тълкуването си.Говорил ми е за евентуална раздяла с нея,ревнуваме се взаимно и така да се каже раздялата между тях е невъзможна. Незнам дали картите в случая показват нещата в момента или са и категорични и за в бъдеще,защото за мен този човек ми е мечтата и немога да спра да се надявам. При всички случаи продължавам да чета форума и се надявам след време и сама да се справям в тълкуването .

Линк към коментар
Share on other sites

Maleio, не знам от колко време се занимаваш с Таро, но този форум ще ти бъде полезен, ако си решила да изучаваш Таро.

Можеш да зададеш и други въпроси за тази ситуация. Разгледай форума, задавали сме много въпроси, виж кои биха ти били полезни да видиш по-добре как ще се развие ситуацията между вас.

Успех от мен. И пиши, тълкувай картите само така ще навлезеш в Таро :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Maleio, не знам от колко време се занимаваш с Таро, но този форум ще ти бъде полезен, ако си решила да изучаваш Таро.

Можеш да зададеш и други въпроси за тази ситуация. Разгледай форума, задавали сме много въпроси, виж кои биха ти били полезни да видиш по-добре как ще се развие ситуацията между вас.

Успех от мен. И пиши, тълкувай картите само така ще навлезеш в Таро :) .

Жур, бих искала да те попитам как тълкуваш обърнатите карти ??? Благодаря ти

Линк към коментар
Share on other sites

Един съвет, недей да скачаш на обърнатите, без да са ти ясни правите карти, че ще се объркаш съвсем.

Има цяла тема във форума за обърнатите карти, ако не си видяла ти пускам линк :

http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=6138&pid=148828&start=100&#entry148828

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, чета непрекъснато форума като гост , но сега реших да се престраша и ви моля да ми помогнете в тълкуването на две комбинаций.

На първия въпрос - Защо Х постъпва така с мен ми се паднаха -Асо Пентакли, 3меча, Асо жезли

На втория, има ли чувства към мен -3 жезли, Кралица чаши, Паж мечове

Моля за съдеиствие. Благодаря

Линк към коментар
Share on other sites

На първия въпрос - Защо Х постъпва така с мен ми се паднаха -Асо Пентакли, 3меча, Асо жезли

На втория, има ли чувства към мен -3 жезли, Кралица чаши, Паж мечове

Здравей.

При първата комбинация има нараняване на един от двамата.Силна болка. Причината си я знаеш най-добре ти. И самата идея защо това е точно така.

Тук има силно желание към мечта и болката към това желание да се осъществи. Според мен тези отношения няма да стават по-добри, а ще се усложняват все повече.

По втората - не мисля, че този човек има чувства към теб. Той има проблем. Другото, което ми хрумва е, че ти много си се размечтала за този човек, но има все още нещо, което не ти е известно. Внимавай с него.

Редактирано от Лора Витанова
Линк към коментар
Share on other sites

Лора благодаря ти за бързия одговор, проблема е че не знам причината за това поведение, при този човек думите не одговарят на действията и обратното, за това често се обръщам към таро но май и много се обърквам, може би не задавам правилно въпросите си за да получа повече яснота . Благодаря ти още веднъж.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, чета непрекъснато форума като гост , но сега реших да се престраша и ви моля да ми помогнете в тълкуването на две комбинаций.

На първия въпрос - Защо Х постъпва така с мен ми се паднаха -Асо Пентакли, 3меча, Асо жезли

На втория, има ли чувства към мен -3 жезли, Кралица чаши, Паж мечове

Моля за съдеиствие. Благодаря

Много силни карти, болезнени чувства показват - определено.

И аз мисля, че си много наранена - всъщност първата комбинация за мен показва твоите чувства, а не неговите.Много емоционалност и надежди си внесла в тези отношения, но напразно.

По втората е желателно да разбереш какво се крие зад това поведение. Има нещо, което е скрито от теб, нещо нелицеприятно.

Линк към коментар
Share on other sites

Меги, знаеш ли кое е лошото, че точно споровете привлякоха хората да пишат в този форум за Таро.

Което е жалко и в същото време тъжно.

Редактирано от Лора Витанова
Линк към коментар
Share on other sites

Лора, понеже много настояваш да се включа в тълкуването на някоя комбинация, ще го направя в тази тема, макар че никак не ми се иска. (Не мога да разбера - защо е важно според теб?)

...

дявол-2 жезъла -6 пентакли

ще се случили това занятие?(до две седмици)

MЕGGI, това "занятие" е силно желано и някак примамливо, същевременно има опасения, че е труднореализуемо или че няма да се случи, но в действителност шансовете са точно обратни - да се случи; ще се наложи обаче да се положи труд и усилия за това. А и още нещо - случването на занятието като цяло би довело до положително за човека развитие, но като че ли не точно това, което той е очаквал.

Линк към коментар
Share on other sites

Меги, 6 пентакали е доста противоречива карта за мен.... Не винаги при така поставен въпрос ( в смисъл той сигурно си е поставен наред ,но за мен не е достатъчен като информация) мога да определя ,питащият в позицията на чакащият ли е или в позиията на даващият. Поради начието на 2 жезли мисля ,че питащият е в изчаквателната позиция.Нахъсал се е доста и от одавана очаква да стане ,но мисля ,че след време ще установи ,че резултатите са били незначителни. Ако зависи нещото да се случи от друг човек, то занятието ще бъде свършено ,колкото за да се отбие номера и най-вече за да подобри собствения си имидж пред някого. За питащият въпросът е много важен ,но за другият , който е замесен в това е просто незначителен жест.

П.С -да форумът се оживи наистина, слава Богу. Иначе се беше превърнал в монолог и то скучен.

Линк към коментар
Share on other sites

Меги, 6 пентакали е доста противоречива карта за мен.... Не винаги при така поставен въпрос ( в смисъл той сигурно си е поставен наред ,но за мен не е достатъчен като информация) мога да определя ,питащият в позицията на чакащият ли е или в позиията на даващият. Поради начието на 2 жезли мисля ,че питащият е в изчаквателната позиция.Нахъсал се е доста и от одавана очаква да стане ,но мисля ,че след време ще установи ,че резултатите са били незначителни. Ако зависи нещото да се случи от друг човек, то занятието ще бъде свършено ,колкото за да се отбие номера и най-вече за да подобри собствения си имидж пред някого. За питащият въпросът е много важен ,но за другият , който е замесен в това е просто незначителен жест.

П.С -да форумът се оживи наистина, слава Богу. Иначе се беше превърнал в монолог и то скучен.

Frost, не ми се влиза в ролята на ментор, но звученето на 6 пентакли е именно подарък, жест, който получаваш, при това заслужен. Освен това Таро никога не отговаря с Да и Не. То разказва истории, показва цялата ситуация. Може би от там идва и затруднението ни понякога. Твърде вторачени сме в крайния резултат без да се замисляме за цялостната картина

Редактирано от adina
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Адина,

Не ми звучиш като ментор или поне не съм го усетила така. Въпрос на възприятие и себе -такова....

За 6 пентакли съм съгласна ,че това е едно от значенията й,но има и друго .Както казваш- показва цялата история и ситуация. При мен "историята" и "ситуацията " й( визирам 6 пентакли на послдна позиция ) е точно такава- получаваш нещо което го заслужаваш и си го изстрадал, но след време и след честна равносметка ролята на "даващият'' изкристализира доста ярко ( не е задължително да е болезнено)...Оказва се ,че жеста "му'' е бил много навременен , добре премерен и целенасочен.На правилното място, пред правилните хора. А "получващият" де факто се е задоволил само с трохите от трапезата на даващия...Поне в скромния ми опит тази карта това показва (за сега).Сиигурна съм ,че може още доста послания да се извлечат от нея ( и не само). Но всичко с времето си. Аз и за това не съм дала отговор с "да" или "не' на Меги...Съгласна съм с тебе ,че доста често картите рисуват целия сюжет ,както ми се стори в този случай.

На първа и средна позиция обаче същата карта , винаги ми показва мойто огормно желание и копнеж за нещо,което обикновенно не се случва (все пак зависи и от последващите карти,но в повечето случаи е така).

Донал Тайсън например твърди, че 6 Пентакли указва и наличието на трети в питанката, което също го има като вариант. Доста комплицирана ми е тази карта. Зависи от тематиката на въпроса, зависи и от самия въпрос.

Линк към коментар
Share on other sites

...

дявол-2 жезъла -6 пентакли

ще се случили това занятие?(до две седмици)

Тази комбинация е интересна и се надявам да дадете обратна връзка...

Но понеже по-горе се спряхме на 6 пентакли и я разгледахме отделно, мился че тук трябва да се гледа в общия контекст и ни най-малко не играе ролята на подарък. Като цяло комбинацията показва състояние на страх от развоя на събитията, малки шансове за реализация и влагане на много надежди. Липса на сериозен избор, двоумене ( по 2ж). Като цяло очакване, но реален отговор няма.

Дано не греша :hmmmmm:

Редактирано от adina
Линк към коментар
Share on other sites

Мисля че 2 жезли е една отворена възможност въпросното начинание да се случи, и то с нечия чужда подкрепа - 6 пентакли

А Дявола е или голямото ни желание или страха ни въпреки желанието

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля че 2 жезли е една отворена възможност въпросното начинание да се случи, и то с нечия чужда подкрепа - 6 пентакли

А Дявола е или голямото ни желание или страха ни въпреки желанието

Добро тълкуване правиш. Само едно уточнение - 6 пентакли почти винаги е с нечия чужда подкрепа или помощ - независимо дали от човек, дали от условно казано, съдбата.

Дяволът може и страх да е и желание едновременно - може обаче и да е ситуация, за която не знаем, да е онова X във формулата. Дяволът и 6 пентакли не е добра комбинация, като цяло, защото 6 пентакли остава някак да виси във въздуха.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички!

Отскоро съм запленена от Таро, чета интензивно и с малко нетърпение бързам да навляза по-навътре :3d_016: .

Интересното е , че с мен картите общуват на ниво първокласник,тоест както се обяснява на едно дете с кратки и ясни изречения ( не винаги за съжаление), :unsure: Таро умее да общува и с първокласници и с професори.

Преди два дни ,четейки темите из форума ,се натъкнах на подредба "Сънища" и реших да я изпробвам ,тъй като сънувах сън ,в който моя бивша съученичка ми възлага поръчка за изработка.

Попитах какво означава за мен този сън,тъй като в момента съм безработна :(ама и се ослушвам)

позиция 1+2- Разновидност на съня-психологичен,пророчески,духовен:

Смърт + 7 чаши

позиция-3+4- Същноста на съня и посланието му:

2 мечове +Висша жрица

позиция 5+6 -Как да използвам това послание:

Император+ 9 чаши

Тук подредбата не е толкова важна ,колкото посланието ,което получих така по двойки ми беше много по -лесно да

изтълкувам картите:

Смърт+7 чаши - сложи край на бленуването ,престани да се самозаблуждаваш

2 меча + Жрицата - не съм достатъчно отворена за новото , заглушавам интуицията си, а също и страх от неизвестното

Император + 9 чаши - стоенето със скръстени ръце няма да помогне, а също и ограничи малко яденето , защото диетата ти отиде по дяволите! :3d_017: или просто "вземи се в ръце"!

Знам ,че тълкуването ми е елементарно,но поемам въздух ,затварям очи и скачам в дълбокото!

Успех на всички!

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...