Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 3


baby777

Recommended Posts

Благодаря,и на трите за включването!

Inatari,правилно си усетила.Те се срещат на работното място на приятелката ми,заобиколени са от много хора,но и човекът не предприема

нищо за да се видят извън тази среда.Просто флирта продължава безумно дълго.

Лилиум,

и мен ме впечатлиха комбинациите, затова си позволих да ги публикувам.Не знам , дали има кармична зависимост,всъщност кой да има тя или той,и от какво?

Ивета,

четох наскоро мнението,че ако за една любов се падат мечове ,то тя се случва

дано да е така и в този случай,7 меча да показва това.

разбирам,че тълкуването ми е погрешно,но комбинациите са интересни за мен

дори и на погрешно задени въпроси.

Успех на всички!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 583
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Моля ви, за да не се разводняват темите, ако имате въпроси за любов, то пишете в темата за Таро и любовта, не тук.

П.С. За да обобщя: за една любов е добре да се паднат мечове, но зависи и от другите карти - 7 меча като трета дава раздвижване и дори ходатайство, но сама по себе си, няма много с любовта. 2 чаши на първа позиция не указва нищо друго, освен че въпросът е свързан с любов и явно това е въпрос на самата жена, която очаква - засега нереални неща, но и тя го знае.

И още нещо, понеже по-горе се говори за карми - хайде, оставете тези карми по картите! Съсредоточете се върху живия живот и какво се случва в него :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ще задам няколко въпроса като за начинаещи - когато се изтеглят трите карти на въпрос , какво значат позициите.

Kaк и защо се степенуват по важност позициите, понякога виждам че първа е важна,понякога трета,друг път втора карта (четейки из темите тук).

Какво е всичките карти да са ниски,големи, кралски и голям аркан.

В какво е силата или слабостта на големия аркан в трета позиция,и другите две такива.

И десетка на първа позиция

Асо на втора

Ще съм благодарна на отговорни и сериозни отговори по зададените ми въпроси.

Давам си сметка че някъде греша...

Линк към коментар
Share on other sites

Ще задам няколко въпроса като за начинаещи - когато се изтеглят трите карти на въпрос , какво значат позициите.

Kaк и защо се степенуват по важност позициите, понякога виждам че първа е важна,понякога трета,друг път втора карта (четейки из темите тук).

Какво е всичките карти да са ниски,големи, кралски и голям аркан.

В какво е силата или слабостта на големия аркан в трета позиция,и другите две такива.

И десетка на първа позиция

Асо на втора

Ще съм благодарна на отговорни и сериозни отговори по зададените ми въпроси.

Давам си сметка че някъде греша...

Меги, ще се опитам да ти дам отговор на някои от въпросите, които задаваш.

Условно са приети, че позициите са три - минало, настояще и бъдеще. От тук натам е усет. Аз понякога се съобразявам с това, но зависи как усещаш картите, те ти показват коя какво е. Получава се един танц. Мен той ме води и го следвам.

Ниски карти са двойки, тройки, четворки понякога, асата също, без асо пентакли. Високи са 10-те, те са граници, поне за мен, гранични състояния.

За дворцовите, чашите и мечовете са състояния в повечето случаи, другите бои е възможно да указват и реални хора.

Големите аркани са като цяло сложни, и за мен са, признавам, но пак ти казвам усет, картите просто говорят, а ние трябва да ги чуем.

Чети форума, опитвай се да тълкуваш с по-дълги изречения и в един момент може и да се получи. Успех.

Надявам се да съм ти помогнала поне малко. Книгите също е важно да се четат, особено на Хайо Банцхав.

Линк към коментар
Share on other sites

Меги, благодаря за въпросите ти, но ти искаш в 10 отговора, примерно, да научиш Таро за 10 минути. Това е невъзможно.

Нo, един съвет, можеш да бъдеш добра в Таро, ако - изучиш из основи картите, имаш опит и когато някой има нужда от теб, да помогнеш. Но, като цяло в основата е перфектното познаване на картите - на Малките и на Големите Аркани. Сега за позициите, всичко е условно, но само опитът може да те научи да усещаш и да знаеш за какво иде реч - за минало, настояще или за бъдеще.

Да погледнеш на комбинациите от карти като на сюжети от чужд живот, като на филм, който реално се случва пред теб, като на картина от неизвестен майстор, а ти да си анализатора.

Без опит няма Таро, трябва много гледане на много и различни хора, само тогава можеш да изградиш своя собствена система, в която ти да бъдеш сигурна в това, което казваш - дали е добро или е лошо, значение няма. Истината не може да бъде нито добра, нито лоша, тя е просто ... истина :)

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Въпрос ; Защо някой избягва контакт, защо страни от другия, защо се отдръпва?

7меча 4меча 6меча

Някой който деиства сам и иска да е сам, ....Тълпата го уморява има нужда от почивка и възтановяване, ....Все пак ми се струва че има и нещо друго, но не мога да го уловя .:) Помагайте.

Линк към коментар
Share on other sites

Няма да коментирам,но ми е интересно за 7 меча. и то в любовно запитване...

също и ако е в позиция 3 , или келтски кръст в бъдеще(6 позиция).

Но все пак имам мислите че би се върнал,или има някаво изледване което прави в картите му .

Линк към коментар
Share on other sites

Въпрос ; Защо някой избягва контакт, защо страни от другия, защо се отдръпва?

7меча 4меча 6меча

Някой който деиства сам и иска да е сам, ....Тълпата го уморява има нужда от почивка и възтановяване, ....Все пак ми се струва че има и нещо друго, но не мога да го уловя . :) Помагайте.

Мисля, че някой от двамата си е правел планове за другия или за някаква ситуация, разчитал е на помощ от други хора евентуално, това по 7 меча. Всичко това обаче го е довело до оттегляне, затваряне, дълго време на обмисляне по 4 меча какво да прави. Всичко това се предприема поради изясняване за самия човек, също има и отдалечаване в отношенията.

Имало е история с тези хора и сега има оттегляне, странене от другия, обмисляне. Вътрешно желание за нещо ново, за откриване на нов бряг. Няма да закъснее изясняването на това защо страни.

И още нещо, в тези отношения няма достатъчно откритост, имам усещането, че някой бяга.

Линк към коментар
Share on other sites

Да кажа и аз:) 7меча е аркан, който на мен ми говори най-общо казано за нечестност. Появи ли се в гледане, значи: нечестни намерения, игрички, възползване и да - плануване как да се мине между капките или да се получи протекция, т.е търсене на лесният начин :) Ако е за търсене на работа е ок, но за отношения не ми харесва.

За тази комбинация, мисля че този за когото се пита се отказва от първоначалните си намерения и сменя курса. (май не му достигат силите :) )

Ключът е в 7 меча - каво точно се е случило? Дали обиденият не е самият той, и дали не се възприема, като жертва? Или пък сметките му не са излязли?

Няма доверие в тези отношения.

Поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

Реших да изпитам картите си и зададох въпроса: Ще стане ли Росен Плевнелиев президент ?

Ето какво се пада в навечерието на изборите: Рицар пентакли, Колелото, Умереност.

Според мен, отговорът е не.

Въпреки, много сигурните действия в негова полза, просто не виждам по тези карти как това ще стане.

Виждам и падане на избирателният вот, просто много хора няма да гласуват, за съжаление.

Линк към коментар
Share on other sites

А ето и пътят на Калфин към президентството, според моите карти.

6 пентакли, Глупакът и 6 мечове.

Изпадна ми и 7 мечове, след като изтеглих тези три карти.

Мисля тук е ясно всичко.

Просто една политическа договорка между хора, които съвсем не са глупаци,хах.

Линк към коментар
Share on other sites

Моля ви, за да не се разводняват темите, ако имате въпроси за любов, то пишете в темата за Таро и любовта, не тук.

П.С. За да обобщя: за една любов е добре да се паднат мечове, но зависи и от другите карти - 7 меча като трета дава раздвижване и дори ходатайство, но сама по себе си, няма много с любовта. 2 чаши на първа позиция не указва нищо друго, освен че въпросът е свързан с любов и явно това е въпрос на самата жена, която очаква - засега нереални неща, но и тя го знае.

И още нещо, понеже по-горе се говори за карми - хайде, оставете тези карми по картите! Съсредоточете се върху живия живот и какво се случва в него :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте, искам да попитам по-напредналите от мен какво мислят за следната комбинация:

5пентакли,глупакът,10 пентакли Въпросът ми е дали нещо ще се случи до една година?

По мое мнение няма да се случи,защото за да се случи трябва да има действие, да има промяна, а тук са карти от боя пентакли и глупакът е като преход по средата,който ще подобри ситуацията и с 10 пентакли накрая тя само ше се утвърди, но промяна на статуквото няма да има.

На друга комбинация,чийто въпрос беше,какво ще стане стане ако направя еди какво си и по-скоро дали това ще е положително, картите бяха император,смъртта и рицар пентакли. Според мен ако го направя ще доведе до сериозна и категорична промяна, чийто резултат е рицар пентакли, тоест стабилност, положителна, от станалата промяна. Във форума бях чела, че рицар пентакли може да значи и споделени чувства.

Ще съм благодарна на всеки,които ме насочи дали разсъждавамв правилната пососка :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, поисках съвет от Таро дали да продължа с организацията на едно начинание, което не се харесва на шефовете. Картите, които се паднаха са Отшелника,Света,2пентакли и 6пентакли и Колелото на съдбата изпаднаха. Според мен съвета е да изчакам по-подходящ момент /Колелото/, да променя нещо в самата организация може би /2пентакли/ и да не разтръбявам много /Отшелника/ Вие как мислите да се захващам ли въобще или да се откажа, за да не си навличам излишни неприятности? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен, това което си написала като разбиране за картите, са предимно твои размишления по темата. Моето мнение ( с което не те ангажирам) е да се откажеш от въпросния проект, защото ще се появи нова кауза, която ще си заслужава повече, а и мисля ще пренареди струрктурите на работния пост;

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Зададох въпрос за отношенията между шефката и неин пряко подчинен служител и картите, които се паднаха са- 9пентакли, Справедливостта, Дявола

идея си нямам за какво става въпрос и Дявола ме обърква най-много даже си помислих и за някакви лични отношения между тях, но пък при наличие на Справедливостта, не би трябвало да е така.

Зададох втори въпрос: какво мисли колегата за шефката си и картите са Рицар пентакли, Паж Пентакли,9меча като имаше изпаднали карти-6чаши и Рицар чаши.

Помагайте :) да не би да прозират някакви тайни "заговори" или сделки или е нещо друго :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Такаа :) изчетох повечето теми, да не кажа всички. Форумът е просто прекрасен и наистина има страшно задълбочени дискусии. Невероятни сте! Много би ми било приятно да поразсъждавам и аз под вашата опека :)) винаги е хубаво да се чуят няколко мнения, особено пък ако не си достатъчно вещ.

Ще се опитам да поразсъждавам върху въпросa на issa, въпреки че е минало доста време -

"9пентакли, Справедливостта, Дявола

втори въпрос: какво мисли колегата за шефката си и картите са Рицар пентакли, Паж Пентакли,9меча като имаше изпаднали карти-6чаши и Рицар чаши."

Направо по двата - Според мен той си мисли , че тя е под неговото ниво и че му завързва ръцете един вид. Струва ми се, че той приема нещата твърде емоционално и това пък пречи на съвместната им работа. Не мисля, че имат лични отношения. Виждам го по-скоро като игра на егото - да мислиш че си прав на всяка цена. Ще се радвам да чуя има ли нещо правилно :)

Ще пусна и аз две комбинации:

Въпрос - Какво го чака света тази година?

2 жезли, Справедливост(обърната), 5 меча

моето мнение по тези карти - Нищо хубаво. В резултат желанието за власт на шепа хора справедливостта ще бъде пренебрегната и окована, обругана по най-груб и безцеремонен начин. Безчестие, егоизъм и гонене на собствени интереси..

Като гледам в момента международното положение отива на война.. да се молим това да се избегне! :(

Въпрос - би ли искала X. да поддържаме контакт?

картите са - крал пентакли, страшен съд, 8 жезли

Така тук се затруднявам много с този страшен съд. Принципно много харесвам тази карта, но какво прави тук в тези не чак толкова сериозни отношения.

крал пентакли мисля, че е въпросната жена..може би нещата засега не са в обсега на моя контрол и не зависят от мен. но с тези 8 жезли все се надявам скоро да се промени хода на събитията.

Уф.. изобщо ми е тъмна Индия тази комбинация...

все едно някой следи ситуацията, но на едно по - високо ниво..

Ще се радвам да чуя вашите мнения :))))

Линк към коментар
Share on other sites

Въпрос - би ли искала X. да поддържаме контакт?

картите са - крал пентакли, страшен съд, 8 жезли

Така тук се затруднявам много с този страшен съд. Принципно много харесвам тази карта, но какво прави тук в тези не чак толкова сериозни отношения.

крал пентакли мисля, че е въпросната жена..може би нещата засега не са в обсега на моя контрол и не зависят от мен. но с тези 8 жезли все се надявам скоро да се промени хода на събитията.

Уф.. изобщо ми е тъмна Индия тази комбинация...

все едно някой следи ситуацията, но на едно по - високо ниво..

Ще се радвам да чуя вашите мнения :))))

Hella, здравей и добре дошла :) .

Ще поразсъждавам върху картите ти. Една от вас си държи на своето и не го пуска, бих казала от инат. В момента отношенията са отдалечени, дори студени /Крал пентакли/. Имали сте различия в мненията, не знам обаче за какво. Възможно е и конкретна ситуация да е довела до раздяла или отдалечаване /Страшния съд/. Случило се е нещо, което другата не е могла да превъзмогне или преодолее.

Възможно е много скоро да получиш известие или новина по 8 жезли.

Семейна ли е някоя от Вас?

Редактирано от Лора Витанова
Линк към коментар
Share on other sites

Здрасти Лора и благодаря за бързия отговор :))

да, въпросната жена е семейна. Всъщност нямали сме каквито и да било спорове, познаваме се много бегло, но на мен би ми било интересно да общувам с нея, тъй като я намирам за уникална :) но не знам дали изобщо да я занимавам, все пак си има задължения мадамата ..

Иначе и аз по 8 жезли реших, че ще има скорошна подсказка, но да видим..

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам и аз една комбинация: Какво е отношението на даден човек към мен?

9 чаши, Дяволът,Магът

За мен това е сложна комбинация, която разкрива, че трябва да очаквам неочакваното и под доброто отношение се крият много други неща, които биха могли да преминат и двата полюса по един много подмолен начин, но все пак какво бих могла да очаквам ?

И на този въпрос се паднаха:7 чаши,Колелото и Крал Пентакли.Този отговор отново е малко стресиращ, виждам че от обещаното нищо не е сигурно, т.е. Крал Пентакли, като,че ли тук затвърждава несигурността на Колелото, възможностите за обрати на съдбата, ще се радвам някой да ми каже обратното. Според вас каква е ролята на Крал Пентакли тук ?

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Как ще се развие ситуацията с парите до 1 месец - 6 пентакли, Рицар пентакли, Смъртта.

интересно как даването на пари завършва със смъртта...не съм сигурна дали тези пари ще бъдат получени...

Линк към коментар
Share on other sites

Какво е отношението на даден човек към мен?

9 чаши, Дяволът,Магът

но все пак какво бих могла да очаквам ?

И на този въпрос се паднаха:7 чаши,Колелото и Крал Пентакли

Служебни ли са ви отношенията?

Защото Дяволът и Магът като че ли говорят за много силна сексуалност...Направо ми прилича на някой Скорпион, който като `фане и не пуска :D

А втората комбинация ми говори, че нещата в момента и тепърва ще се случват и то на все по-физическо ниво :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Sha angreal, не става дума за любовни отношения, а по- скоро за служебни, човекът е жена, хахахах.

Линк към коментар
Share on other sites

Олеле, като го гледам тогава ми прилича на много яко използване - тя теб...ако не и обсебване, но по втората - 7 чаши, Колелото и Крал Пентакли

дали пък няма да изпълни някое твое желание (вероятно материално), за което отдавна лелееш.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...